21. etapa Tour de France 2019: Sagan spečatil rekordný siedmy zelený dres! (VIDEO)

Posledná 21. etapa na Tour de France 2019, preteky nemôžu končiť inde ako na Champs-Élysées v Paríži. Petra Sagana ste mohli sledovať naživo.

21. etapa Tour de France 2019

Celkovým víťazom 106. ročníku prestížnych pretekov Tour de France sa stal Kolumbijčan Egan Bernal zo stajne Ineos, na tróne nahradil svojho tímového kolegu a obhajcu trofeje Gerainta Thomasa, ktorý skončil druhý (+1:11 min). Celkovo tretí je Holanďan Steven Kruijswijk z Jumbo-Visma (+1:31 min).

Slovenský cyklista Peter Sagan získal svoj siedmy zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže na Tour de France 2019 a osamostatnil sa na čele historických štatistík.

Sagan celkovo vyhral na Tour de France 11 etáp, druhé miesto obsadil 22-krát a tretí skončil v desiatich etapách.  Prehľad pódiových umiestnení Petra Sagana na TdF ›

Výsledky a dresy Tour de France 2019

Žltý dres: Egan Arley Bernal
Zelený dres: Peter Sagan
Bodkovaný dres: Romain Bardet
Biely dres: Egan Arley Bernal

21. etapa (Rambouillet – Paríž, Elyzejské polia, 128 km)

Trasa a profil 21. etapy Tour de France 2019

Posledná etapa bude oslavou hrdinov 106. ročníka najslávnejších cyklistických pretekov sveta a nemôže končiť inde ako v Paríži. O zmeny v celkovom poradí sa už nebojuje, no etapové prvenstvo patrí medzi najprestížnejšie. Ovládnuť tradičný finiš na parížskych Elizejských poliach je snom každého šprintéra.

Úspech v poslednej etape vedie cez potrebnú pozičnú jazdu a prechod cez známu záverečnú zákrutu nachádzajúcu sa tesne pred páskou.

LIVE PRENOS: 21. etapa Tour de France 2019 live (Peter Sagan online)

Zdroj: wikipedia, letour.fr, youtube, cycling-info