Sagan počas ničivého stúpania na Tourmalet podpísal knihu a do cieľa prišiel na zadnom (VIDEO)

Najnáročnejšia etapa Tour de France 2019. Ničivé stúpanie na desivý Tourmalet. Štrnásta etapa oddelila silných od ešte silnejších. V boji o celkové umiestnenie napovedala mnohé. No našli sa aj takí, pre ktorých nebola až tak trýznivá.

Peter Sagan na Tour de France 2019

Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe došiel do cieľa náročnej pyrenejskej previerky až na 146. mieste, ale v cieli etapy opäť zabával divákov.

Na konci dlhého stúpania na legendárny Col du Tourmalet predviedol jazdu na zadnom kolese a všetkým ukázal, že napriek náročnému profilu nezabúda na svojich priaznivcov.

Pozrite si výsledky a video zostrih z 5. etapy na Tour de France ›

Sagan počas stúpania na Tourmalet podpísal knihu

Spokojný Peter Sagan si zjavne užíva prejazd cez náročné kopce počas Tour de France 2019, keď priamo na vrchole podpisoval jednému z fanúšikov.

Popri vysilenom Saganovi sa rozbehol jeden z fanúšikov. V ruke držal autobiografiu trojnásobného majstra sveta. Peter si položil knihu na riadidlá a podpísal ju. Bosý fanúšik v bodkovanom drese radostne poskakoval a chválil sa cenným úlovkom do objektívu.

So Saganom po náročnej 14. etape na Tourmalete

Program a etapy na Tour de France 2019

Z celkovo 21 etáp bude patriť šprintérom až osem. Štyri majú kopcovitý profil, sedem je horských. Časovky sú dve – jedna tímová, jedna individuálna.

Zdroj: wikipedia, letour.fr, youtube, facebook, twitter, rtvs.sk

Zdieľaní

Pin It on Pinterest