Najlepší tím NHL v základnej časti Tampa Bay končí v 1. kole play off. Černák volný na MS (VIDEO)

Obrovská senzácia a šok! Ide o sériu medzi suverénnym víťazom základnej časti Tampa Bay a Columbusom. Blue Jackets ovládli aj štvrtý vzájomný zápas 1. kola play off NHL a oslavujú prekvapivý postup.

Tampa Bay vypadla, Černák volný na MS v hokeji 2019

Hokejisti Columbusu zdolali Tampu Bay s Erikom Černákom v štvrtom zápase 7:3 a sú prvým tímom v histórii NHL, ktorý vyradil víťaza Prezidentského pohára v úvodnom kole v najkratšom možnom čase.

Černák by v prípade vyhovujúceho zdravotného stavu mohol posilniť slovenské mužstvo na blížiacich sa MS v hokeji 2019 (10.- 26.5.).

V play off NHL je možné všetko

Vie o tom aj tréner Tamby Jon Cooper, ktorý povedal, že vo vyraďovacej časti súťaže je možné všetko. v prípade jeho tímu to platí stopercentne.

Je to sklamanie. Ak sa dostanete do play off, musíte mať na pamäti, že každý súper je kvalitný. Je to však nezvyčajné, keď prvý tím konferencie prehrá s ôsmym. Nevedeli sme sa dostať k našej hre, ktorá sa nám darila celý rok. Jednoducho, počas šiestich dní v apríli sme nenašli správnu formu. Je to škoda, pretože to zatienilo naše kvalitné výkony zo základnej časti, povedal pre oficiálny web NHL tréner Tampy Bay Jon Cooper.

Columbus – Tampa Bay 7:3 (2:1, 2:2, 3:0) – séria 4:0

Góly: 3. Texier (S. Jones, Dubois), 4. Dubois (O. Björkstrand, Clendening), 27. S. Jones (Atkinson, Duchene), 39. O. Björkstrand (Harrington, Dubois), 59. Panarin, 59. Texier (Werenski, N. Foligno), 60. Duchene (D. Savard, Harrington) – 9. Stamkos (Kučerov, Cirelli), 34. Paquette (Coburn, Rutta), 38. Point (Stamkos, Kučerov)
Erik Černák (Tampa Bay) 23:47 min, 2 strely na bránku, 3 mínusové body

Zdroj: nhl.com/sk

Zdieľaní

Pin It on Pinterest