MS v hokeji 2022: Slovensko – Francúzsko 4:2 (VIDEO). Slovensko zvládlo prvý zápas na šampionáte!

Prvý zápas našich reprezentantov – Slovensko vs. Francúzsko MS v hokeji 2022. Sledujte všetky podrobnosti o premiérovom vystúpení Slovákov, výsledky a video. Slovensko zvíťazilo 4:2 po tom, čo sme rozhodli v poslednej tretine!

MS v hokeji 2022: Slovensko – Francúzsko

Slovensko – Francúzsko 4:2 (VIDEO)

Slovensko – Francúzsko hokej bol prvým zápasom našich na ms v hokeji 2022. Hralo sa v piatok, 13. mája od 15:20 v aréne Helsinki Ice Hall vo fínskych Helsinkách. Slovensko vstúpilo do šampionátu víťazne, keď porazilo Francúzsko 4:2.

Po prvej tretine sme viedli 1:0, no v druhej tretine sa Francúzsku podarilo vyrovnať. Naši hokejisti sa však neustále tlačili do útoku a v tretej tretine strhli víťazstvo na svoju stranu!

MS v hokeji live na TV Tipsport

GÓLY: 10. Regenda (Grman / Roman), 21. Tatar (Lantoši / Slafkovský), 38. Takáč (Liška / Nemec), 59. Regenda (Slafkovský) – 26. Rech (Boudon)  32. Perret (Claireaux / Auvitu)

SLOVENSKO: Rybár (Tomek) – Čerešňák, Rosandić, Nemec, Ivan, Jánošík, Gachulinec, Grman – Krištof, Lantoši, Tatar – Slafkovský, Roman, Regenda – Tamáši, Lunter, Pospíšil – Minárik, Liška, Takáč.
Trenér: Craig Ramsay.

FRANCÚZSKO: Buysse (Ylönen) – Gallet, Auvitu, Bault, Chakiachvili, Crinon, Thiry, Llorca – Fleury, Texier, T. Bozon – Bertrand, Claireaux, Perret – Boudon, Treille, Rech – Leclerc, Ritz, Fabre – K. Bozon.
Trenér: Philippe Bozon.

MS v hokeji 2022 program Slovenska

MS v hokeji 2022 program Slovenska je už jasný. Naši reprezentanti odohrajú v skupine A sedem zápasov, pričom prvý bude Slovensko – Francúzsko. Pozrite si kompletný program Slovenska v nasledujúcej tabuľke.

Slovensko – Francúzsko 2022 výsledky

Výsledky nielen zo zápasu Slovensko Francúzsko 2022 nájdete na našom webe 7sport.sk. Pokiaľ máte záujem o podrobný výsledkový servis, kompletné štatistiky a mnoho ďalšieho, odporúčame navštíviť web flashscore.sk.

Hokej Slovensko Francúzsko bilancia

Bilancia zápasov medzi tímami Slovensko Francúzsko hokej je jednoznačne v náš prospech. Zo šestnástich vzájomných zápasov sme 12 vyhrali a štyrikrát sme ťahali za kratší koniec. V posledných rokoch je to náš tradičný súper na MS.

Pozrite si v nasledujúcej tabuľke posledných 10 stretnutí týchto dvoch tímov.

Ako sledovať hokej Slovensko vs. Francúzsko live

Ak sa pýtate ako sledovať hokej Slovensko Francúzsko live stream, tak vás odpoveď poteší. Dá sa to v rámci TV, livestreamov stávkových spoločností a online prenosu na našom webe.

TIP ❱ Kde sledovať MS v hokeji 2022 live

Slovensko – Francúzsko live v TV

MS v hokeji 2022 Slovensko Francúzsko je, samozrejme, možné sledovať aj live v TV. Prvou možnosťou je slovenský kanál RTVS Šport live. Zápas si tam môžete pozrieť aj cez internet, ale iba z územia SR.

Zápas Slovensko Francúzsko hokej dnes na MS v hokeji 2022 bude vysielať aj česká televízia na svojom ČT sport live. Taktiež bude možné si hokej online stream pozrieť aj cez web Českej televízie, ale iba z územia ČR.