Slovensko – Rakúsko hokej prípravné zápasy (4. a 6. máj): Program, výsledky, live prenos

Slovensko – Rakúsko hokej sú posledné prípravné zápasy, ktoré nás preverili pred svetovým šampionátom. Hrali sa 4. a 6. mája v Kapfenbergu a Trenčíne. Pozrite si aktualizované výsledky a zistite, ako sa darilo našim reprezentantom. 

Slovensko Rakúsko hokej

Prípravný dvojzápas Slovensko vs. Rakúsko hokej bol poslednou previerkou pred MS v hokeji 2023.

Tento vrchol prípravy privítal najprv rakúske mesto Kapfenberg (157 km od Bratislavy) a druhý zápas si pozreli slovenskí fanúšikovia v Trenčíne. Oba mužstvá zvládli vyhrať domáci zápas a celková bilancia z tohto dvojzápasu je tak 1:1.

Hokej Slovensko Rakúsko

Hokej Slovensko Rakúsko program

Hokej Slovensko – Rakúsko mal zápasový program naplánovaný na štvrtok resp. sobotu 4. a 6. mája. Išlo o posledný boj o miestenky do záverečnej nominácie na ms v hokeji live.

Pozrite si výsledky oboch zápasov v tabuľke nižšie

PRÍPRAVA SLOVENSKO – RAKÚSKO 2023
Dátum Dejisko Zápas Výsledok
4.5. Kapfenberg Rakúsko – SLOVENSKO 6:3
6.5. Trenčín SLOVENSKO – Rakúsko 4:3

Slovensko – Rakúsko výsledok

Výsledok zápasov Slovensko – Rakúsko nájdete v tabuľke vyššie. Pre viac štatistík zo zápasu ako sú strelci gólov, vylúčenia či počet striel sledujte web flashscore.sk.

Hokej Slovensko zostava

Slovensko už približne vie, aká bude zostava na hokejové stretnutia proti Rakúsku. Ide o prípravné zápasy tesne pred MS v hokeji, tak sa dá očakávať, že väčšina hráčov z nominácie na záver prípravy pôjde aj na šampionát.

Slovenskú nomináciu na zápasy proti Rakúsku nájdete nižšie.

Slovenská zostava z prípravného kempu (2.5.)

Brankári: Samuel Hlavaj (HC Slovan Bratislava), Dominik Riečický (HC Košice), Stanislav Škorvánek (HK Dukla Michalovce).

Obrancovia: Michal Beňo (HC Slovan Bratislava), František Gajdoš (HK Nitra), Martin Gernát (HC Lausanne/Švaj.), Mário Grman (HC Vítkovice Ridera/ČR), Michal Ivan (Bílí Tygři Liberec/ČR), Samuel Kňažko (Columbus Blue Jackets/NHL), Patrik Koch (HC Vítkovice Ridera/ČR), Dávid Mudrák (HKM Zvolen), Mislav Rosandič (Mountfield HK/ČR).

Útočníci: Peter Cehlárik (Leksand IF/Švéd.), Viliam Čacho (HK Dukla Trenčín), Adrián Holešinský (HC Plzeň/ČR), Marek Hrivík (Leksand IF/Švéd.), Libor Hudáček (HC Oceláři Třinec/ČR), Martin Chromiak (Ontario Reign/AHL), Maroš Jedlička (HKM Zvolen), Miloš Kelemen (Arizona Coyotes/NHL), Andrej Kudrna (HC Litvínov/ČR), Róbert Lantoši (BK Mladá Boleslav/ČR), Mário Lunter (BK Mladá Boleslav/ČR), Oliver Okuliar (Mountfield HK/ČR), Richard Pánik (HC Lausanne/Švaj.), Pavol Regenda (Anaheim Ducks/NHL), Matúš Sukeľ (HC Litvínov/ČR), Alex Tamáši (HC'05 Banská Bystrica).

Slovensko Rakúsko hokej live

Slovensko Rakúsko hokej live môžete sledovať vďaka viacerým možnostiam ako v TV, tak aj cez internet.

V televízii odvysiela tieto zápolenia verejnoprávna RTVS Šport live, ktorá ponúka aj možnosť sledovania cez internet, ale výhradne z územia SR.

Tradične priamy prenos zabezpečí aj stávková spoločnost Tipsport, prostredníctvom svojej Tipsport TV, kde nájdete obrovské množstvo prenosov zo všetkých športov a zároveň aj ms v hokeji live stream.

SPUSTIŤ TV TIPSPORT ▷

Návod, ako sledovať hokej live zdarma

  1. Registrujte sa v Tipsporte a prihláste do účtu
  2. Kliknite na sekciu „LIVE“ a z ponuky športov vyberte „HOKEJ“
  3. Zvoľte zápas, ktorý chcete sledovať a kliknite na „STREAM“

Live stream zápasov môžete sledovať 7 dní od registrácie zdarma. Máte aj možnosť taktiež využiť vstupný bonus 20 € na prvé stávky.

TV Tipsport je navyše výnimočná aj tým, že ako jediná online TV na Slovensku ponúka všetky zápasy NHL naživo, vrátane play-off. Popri príprave na MS v hokeji, si tak môžete pozrieť aj ako sa darí Slovákom v zámorí.

Slovensko vs. Rakúsko bilancia

Slovensko vs. Rakúsko odohrali spoločne 22 zápasov a bilancia je jasne v prospech našich, ktorí vyhrali devätnásť vzájomných stretnutí. Najmä koncom minulého a začiatkom tohto storočia sme sa stretávali dosť často aj na MS.

Od roku 1996 do roku 2005 boli Rakúšania naši súperi na svetovom šampionáte sedemkrát. Neskôr, keď začali častejšie z „A“ kategórie vypadávať sme sa s nimi stretli už iba na MS 2013 a 2018.

Aktuálne sú našim častým súperom v rámci prípravy, keďže sme si geograficky blízki. Rakúšania navyše budú účastníkmi tohtoročného šampionátu a ich ms v hokeji tabulka bude v rámci Skupiny A vo fínskom Tampere.

Pozrite si zápasovú bilanciu posledných desiatich stretnutí SVK vs. AUT.

Slovensko – Rakúsko bilancia
Dátum Súťaž Zápas Výsledok
10.11. 2022 Príprava Rakúsko – SLOVENSKO 3:2pp
26.8. 2021 Kvalifikácia ZOH Rakúsko – SLOVENSKO 1:2
2.5. 2021 Príprava SLOVENSKO – Rakúsko 2:0
1.5. 2021 Príprava SLOVENSKO – Rakúsko 3:1
20.4. 2019 Príprava Rakúsko – SLOVENSKO 1:2pp
19.4. 2019 Príprava Rakúsko – SLOVENSKO 1:5
14.12. 2018 Príprava SLOVENSKO – Rakúsko 6:1
8.5. 2018 MS Rakúsko – SLOVENSKO 2:4
24.8. 2016 Príprava Rakúsko – SLOVENSKO 0:2
7.2. 2015 Príprava Rakúsko – SLOVENSKO 2:3

VIDEO: Kvalifikácia na ZOH 2022

Zdroj: hockeyslovakia.sk, rtvs.sk, flashscore.sk, wikipedia.sk, youtube.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest