V bráne Detroitu Red Wings premiérovo Patrik Rybár. V hre aj ďalší Slováci (VIDEO)

Patrik Rybár debutoval v bránke Detoroitu a neinkasoval gól. Marko Daňo vo štvrtok skóroval aj v druhom prípravnom dueli Winnipeg Jets, ale jeho tím tentoraz utrpel porážku 3:7 s Edmonton Oilers. Dvadsaťtriročný útočník sa presadil v úvode druhej tretiny a znížil stratu Jets na 1:2. V akcii boli ďalší Slováci Peter Budaj, Tomáš Tatar a Marián Studenič.

Prvý bod v príprave NHL má útočník Tomáš Tatar, ktorý jednou asistenciou prispel k triumfu Montrealu Canadiens nad obhajcom Stanleyho pohára z Washingtonu.

Premiéru v bránke Detroitu Red Wings si odkrútil reprezentačný gólman Patrik Rybár. Dvadsaťštyriročný rodák zo Skalice nastúpil do zápasu s Chicagom (4:2) v polovici druhej tretiny a nepustil za svoj chrbát ani jednu z desiatich striel, ktoré naňho smerovali.

Marko Daňo predviedol šikovné ruky, keď sa perfektne zbavil obrancu, prestrelil Cama Talbota a skóroval v dueli Jets proti Oilers.

Nedarilo sa slovenskému brankárovi Petrovi Budajovi z Los Angeles Kings. Ktorý z deviatich striel 2-krát inkasoval a „Králi“ napokon prehrali 3:4 po samostatných nájazdoch.

Zdroj: nhl, youtube, twitter