F1 Veľká cena Rakúska 2023 – program, poradie a výsledky

Formula 1 pokračovala pretekmi u našich susedov, kde sa konala 2. júla Veľká cena Rakúska. Najlepšie sa darilo Maxovi Verstappenovi, ktorý vyhral šprint kvalifikáciu a aj preteky. Pozrite si program, výsledky, poradie a kde ste mohli sledovať F1 VC Rakúsko naživo.

F1 Veľká cena Rakúska 2023

Piatymi pretekmi F1 programu bola F1 Veľká cena Rakúska 2023, ktorá sa uskutočnila 2. júla na okruhu Red Bull Ring.

Sobotňajšiu šprint kvalifikáciu a nedeľňajšie preteky vyhral, Max Verstappen na Red Bulle. Na druhom mieste skončil jazdec Ferrari Charles Leclerc a tretie miesto Mexičan z tímu Red Bull Sergio Perez.

Perez štartoval do pretekov z 15. miesta a pre jeho tímového kolegu to bolo piate víťazstvo v rade.

Naši susedia organizujú na okruhu Spielberg ring, aj preteky motocyklov a veľká cena nechýba na Moto GP programe 2023.

F1 Rakúsko 2023

Velká cena Rakúska F1

Veľká cena Rakúska bola desiatimi pretekmi v F1 program 2023. Pozrite sa na časový program tréningov, kvalifikácie, pretekov a ďalšie užitočné informácie.

F1 Veľká cena Rakúska F1
Dejisko Red Bull Ring – Spielberg
Dĺžka okruhu 4.318 km
Dĺžka pretekov 71 okruhov (306.452 km)
Najrýchlejšie kolo 1:05,619 (Carlos Sainz – 2020)
Divácka kapacita 40 000
Posledný víťaz VC Rakúska Charles Leclerc F1 2022
Rekordér v počte víťazstiev – jazdec A. Prost, M. Verstappen (3) Víťazi
Rekordér v počte víťazstiev – tím Ferrari (7)
TV prenos Sport 2 (preteky), Sport 1

VC Rakúska F1 program (30.6. – 2. 7.)

Pozrite si VC Rakúska F1 program veľkej ceny, časový harmonogram tréningov, kvalifikácie a pretekov.

• Piatok 30. 6. (od 13:30) – Tréning 1
  • Piatok 30. 6. (od 17:00) – Kvalifikácia
  • Sobota 1. 7. (od 12:30) – Tréning 2
  • Sobota 1. 7. (od 16:30) – Šprint kvalifikácia
  • Nedeľa 2. 7. (od 15:30) – Hlavné preteky

VC Rakúska výsledky pretekov

Výsledky pretekov VC Rakúska vyhral pilot Red Bullu Max Verstappen a ak mu táto forma vydrží bude oslavovať tretí majstrovský titul.

F1 Rakúsko 2023 kvalifikácia výsledky

Výsledky F1 Rakúsko kvalifikácia 2023. V piatok sa konala klasická kvalifikácia a v sobotu je na programe šprint kvalifikácia.

Šprint kvalifikácia F1 Rakúsko

V sobotu sa konala Šprint kvalifikácia, kde si osem pilotov pripísalo body do celkového poradia.

Formula 1 2023 poradie

Priebežné F1 poradie si môžete pozrieť na našom webe kliknutím na link. Poradie aktualizujeme po každých pretekoch.

Okruh Grand Prix v Spielbergu – VC Rakúska F1

Prvá polovica okruhu je podmanená silou, pretože monoposty sa rozbiehajú na troch rovinkách oddelených párom pravých zákrut.

Ale potom, ako jazdci dostanú do kopca, okruh sa stáva pravidelnou sánkarskou dráhou, pretože autá prechádzajú cez sériu rýchlych zákrut, vrátane vzrušujúcej pravotočivej nazvanej Rindt, pomenovaného podľa prvého rakúskeho šampióna F1.

Red Bull Ring je jedným z najkrajších okruhov v seriály F1, pretože sa nachádza v idylickej prírodnej krajine. To robí príjemné prostredie pre Grand Prix, takže počas pretekárskeho víkendu môžete zaskočiť na malú turistiku.

Veľká cena Rakúska - (zdroj: formula1.com)
Veľká cena Rakúska – (zdroj: formula1.com)

Formula 1 live dnes

Formula 1 live sa dá v priamom prenose sledovať na viacerých platformách, ci už v televízii, alebo online na mobile, PC, či tablete.

VC Rakúska 2023 naživo

F1 VC Rakúska 2023 naživo môžete aj v novej sezóne sledovať na platených športových kanáloch Sport 1 a Sport 2, ktoré vám prinášajú prenos z kompletného závodného víkendu, počnúc tréningami a až po samotné preteky, ktoré odvysiela v priamom prenose Sport 2 live.

Rakúsko F1 live stream

Okrem live prenosov v TV, môžete VC Rakúsko F1 live stream pretekov sledovať cez oficiálnu platenú službu F1 TV.

Formula 1 online je dostupná aj cez vysielanie TV poskytovateľov, ktorí majú mobilné aplikácie (webové vysielanie) a ponúkajú program Sport 1 a Sport 2.

Obidve možnosti sú dostupné v PC, tablete, alebo mobile.