Peter Pellegrini – prezident SR: životopis, rodina, kurzy

V prezidentských voľbách 2024 sa novou hlavou štátu stal Peter Pellegrini. Prečítajte si o ňom všetky dôležité informácie – prinášame vám jeho životopis a informácie z osobného života.

Peter Pellegrini

Peter Pellegrini, predseda Národnej rady Slovenskej republiky, sa rozhodol kandidovať v prezidentských voľbách 2024 a zabojovať o post hlavy štátu.

Spolu s Ivanom Korčokom postúpil do druhého kola volieb. Pellegrini získal 37,17 % hlasov, no víťazom prvého kola bol Korčok s 42,31 %.

V druhom kole Pellegrini získal 53,12% hlasov a stal sa prezidentom SR. Ivan Korčok získal 46,87% hlasov.

Peter Pellegrini prehľad

Peter Pellegrini kandidát na prezidenta

Líder Hlasu a súčasný predseda NR SR Pellegrini potvrdil svoju kandidatúru v prezidentských voľbách. Prvé kolo volieb prebehlo 23. marca a druhé kolo sa konalo 6. apríla.

Jeho súperom v 2. kole bol bývalý minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

Peter Pellegrini oficiálne oznámil svoju kandidatúru na prezidenta 19. januára 2024 v priestoroch Štátnej opery Banská Bystrica. Povedal, že v prípade úspechu vo voľbách sa vzdá funkcie šéfa Hlasu-SD a predsedu parlamentu.

PETER PELLEGRINI – PREHĽAD
Kandidát Peter Pellegrini
Dátum narodenia 6.10. 1975
Aktuálna funkcia predseda NR SR
Podpora strán smer-SD
Kde staviť Tipsport, Fortuna, Niké, Doxxbet

Peter Pellegrini životopis

Pellegrini sa narodil v roku 1975 v Banskej Bystrici. V mladosti bol členom folklórneho súboru a hral na akordeóne.

Pellegrini vyštudoval Ekonomickú fakultu na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, odbor financie, bankovníctvo, investovanie a tiež Ekonomickú fakultu na Technickej univerzite v Košiciach.

Svoju politickú kariéru začal ako člen sociálnej demokratickej strany Smer-SD. Jeho prvým postom bola funkcia poslanca Národnej rady Slovenskej republiky. Vďaka svojim schopnostiam a politickému zanieteniu si postupne získal dôležité pozície vo vláde.

Peter Pellegrini kariéra

  • Pellegrini odštartoval svoju politickú kariéru v roku 2006, kedy bol zvolený za poslanca Národnej rady SR. Do roku 2010 pracoval vo funkcii predsedu Komisie pre dopravu, pošty, komunikácie a informatizáciu spoločnosti pri Výbore pre hospodársku politiku NR SR
  • Neskôr v roku 2014 sa stal ministrom vzdelávania, vedy, výskumu a športu.
  • V rokoch 2016 až 2018, zastával pozíciu vicepremiéra pre investície a informatizáciu.
  • Jeho politický vrchol prišiel v marci 2018, keď sa po demisii Roberta Fica zostavil novú vládu. Od roku 2018 do 2020 sa stal predsedom vlády Slovenskej republiky.
  • Po parlamentných voľbách 2020 sa stal podpredsedom Národnej rady SR. Keď mu skončil jeho mandát ako premiér v roku 2020, Pellegrini opustil Smer-SD a založil vlastnú politickú stranu Hlas-SD. Následne jeho strana Hlas po voľbách v roku 2023 vstúpila do koalície so stranami Smer a SNS.
  • V októbri 2023 bol zvolený za predsedu parlamentu a v januári 2024 ohlásil prezidentskú kandidatúru.

Peter Pellegrini rodina

Talianskemu priezvisku vďačí jeho praprastarému otcovi Leopoldovi Pellegrinimu, ktorý má talianske korene a rozhodol sa usadiť v okolí Žiaru nad Hronom.

Obaja jeho rodičia, Otto a Eva Pellegrinovci, sú už na dôchodku. Jeho mama pracovala ako učiteľka v základnej škole a otec bol automechanikom. Má aj sestru Evu.

Pellegrini si inak svoje súkromie stráži a verejnosti odhaľuje len minimum z rodinného života.

Kurzy na prezidentské voľby

Kurzy na voľby sú skvelou príležitosťou, vďaka ktorej si môžete staviť na víťaza prezidentských volieb 2024. Peter Pellgerini je najväčší favorit spomedzi všetkých kandidátov a rôzne stávkové kancelárie ponúkajú možnosť staviť si práve na neho – ako na víťaza volieb.

Pri stávkach na prezidentské voľby môžete získať rôzne výhody a bonusy, častokrát len za registráciu!

STAVTE SI NA VOĽBY S BONUSOM
FORTUNA 50 € bez rizika STAV SI ›
TIPSPORT 20 € zadarmo STAV SI ›
NIKÉ 20 € zadarmo STAV SI ›
DOXXBET 20 € bez rizika STAV SI ›
Zodpovedné hranie [18+]

Tipsport kurzy na voľby Pellegrini

V stávkovej kancelárií Tipsport ste mohli nájsť rôzne stávky na prezidentské voľby 2024. Aj vďaka tomu ste mohli  podať stávku na potencionálneho víťaza volieb a budúceho prezidenta Slovenskej republiky.

Fortuna kurzy na voľby Pellegrini

Taktiež aj stávková kancelária Fortuna uverejnila kurzy na prezidentské voľby 2024, takže ste si mohli staviť na potencionálneho prezidenta Slovenskej republiky aj tu.

Peter Pellegrini kontakt

V nasledujúcej tabuľke si môžete pozrieť možnosti kontaktovania kandidáta Petra Pellegriniho.

Peter Pellegrini dnes kontakt
 Pošta: Peter Pellegrini, Bakossova 33, Banská Bystrica, 974 01
E-mail: hlas@strana-hlas.sk / peter.pellegrini@nrsr.sk
Pre médiá:
Facebook: pellegrini.peter
Instagram: peter_pellegrini

Zdroje:  stavkynavolby.sk, peterpellegrini.sk, tipsport.sk, fortuna.sk

Zdieľaní

Pin It on Pinterest