Ivan Korčok – kandidát na prezidenta SR: životopis, rodina, kurzy

Ivan Korčok bol jedným z kandidátov na prezidenta, ktorý postúpil aj do 2. kola prezidentských volieb. Pozrite sa na to, kto to je, čím sa živí a čo v živote dokázal. Prinášame vám jeho životopis a informácie z osobného života.

Ivan Korčok

Ivan Korčok, bývalý diplomat a minister zahraničných vecí, je kandidátom v prezidentských voľbách na Slovensku 2024.

Korčok sa radí medzi favoritov aj vďaka svojej 30-ročnej praxi v službách štátu. Korčok v prvom kole volieb vyhral a získal 42,31 % hlasov, za ním skončil Peter Pellegrini s 37,17 % hlasov.

V druhom kole ho predbehol Peter Pellegrini, ktorý sa nakoniec stal prezidentom SR. Korčok v druhom kole získal 46,87% hlasov a jeho protivník, Peter Pellegrini, 53,12% hlasov.

Ivan Korčok prehľad

Ivan Korčok kandidát na prezidenta

Korčok sa ako prvý stal kandidátom na prezidenta 2024, keď svoju kandidatúru oznámil v auguste 2023. Bývalý minister zahraničných vecí Slovenska patrí medzi najväčších favoritov na víťazstvo spolu s Petrom Pellegrinim, spomedzi všetkých kandidátov.

Jeho prezidentská kampaň sa zameriava na rôzne kľúčové otázky, vrátane ekonomiky, stavu politiky a verejného života na Slovensku i budúceho smerovania krajiny.

Korčok, ktorý sa považuje za nezávislého kandidáta, zdôrazňuje význam rovnováhy v politike. Je známy svojou prácou na posilňovaní medzinárodného postavenia Slovenska a na podporovaní demokratických hodnôt a bezpečnosti.

IVAN KORČOK – PREHĽAD
Kandidát Ivan Korčok
Dátum narodenia 4. apríl 1964
Aktuálna funkcia Minister zahraničných vecí SR
Podpora strán Nestranný
Kde staviť Tipsport, Fortuna, Niké, Doxxbet

Ivan Korčok životopis

Ivan Korčok, narodený 4. apríla 1964 v Banskej Bystrici, je slovenský diplomat a politik.

Po absolvovaní Gymnázia Bilíkova v Bratislave v rokoch 1983 – 1987 študoval na Obchodnej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave a neskôr absolvoval postgraduálne štúdium na Inštitúte medzinárodných vzťahov Univerzity Komenského v Bratislave.

Ivan Korčok kariéra

Ivan Korčok má bohatú kariéru v diplomacii a politike.

  • Od roku 1992 pracoval v rôznych pozíciách v slovenskej diplomatickej službe, vrátane úlohy 2. tajomníka veľvyslanca v Nemecku (1993–1996) a hovorcu Ministerstva zahraničných vecí SR (1996–1997).
  • Neskôr pôsobil ako radca na veľvyslanectve vo Švajčiarsku (1998–1999) a zástupca slovenskej misie pri NATO (1999–2001).
  • V období 2002 až 2005 bol štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí SR, kde tiež pôsobil v rôznych ďalších funkciách, vrátane člena Európskeho konventu a vedúceho delegácie pre prístupové rokovania do NATO.
  • V rokoch 2005 až 2009 bol veľvyslancom Slovenska v Nemecku, po tomto období slúžil ako stály predstaviteľ Slovenska v Európskej únii až do roku 2015. Neskôr, v rokoch 2015 až 2018, opäť zastával pozíciu štátneho tajomníka na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí. V rokoch 2018 až 2020 bol veľvyslancom Slovenska v Spojených štátoch.
  • V politike pôsobil ako minister zahraničných vecí SR vo vláde Igora Matoviča a Eduarda Hegera od apríla 2020 do septembra 2022. Bol nominovaný ako nezávislý kandidát strany Sloboda a Solidarita. Korčok je známy ako silný podporovateľ silných vzťahov medzi EÚ a NATO.

Ivan Korčok rodina

Ivan Korčok je ženatý so svojou manželkou Soňou od roku 1988 a spolu majú dvoch synov – Viktora a Mareka.

Kurzy na Ivana Korčoka

Kurzy na voľby predstavovali skvelú príležitosť, vďaka ktorej ste si mohli staviť na víťaza prezidentských volieb 2024.

Všetky stávkové kancelárie ponúkali možnosť staviť si práve na Korčoka – ako na víťaza volieb.

Pri stávkach na prezidentské voľby môžete získať rôzne výhody a bonusy, častokrát len za registráciu!

STAVTE SI NA VOĽBY S BONUSOM
FORTUNA 50 € bez rizika STAV SI ›
TIPSPORT 20 € zadarmo STAV SI ›
NIKÉ 20 € zadarmo STAV SI ›
DOXXBET 20 € bez rizika STAV SI ›
Zodpovedné hranie [18+]

Tipsport kurzy na voľby Korčok

V stávkovej kancelárií Tipsport ste mohli nájsť rôzne stávky na prezidentské voľby 2024. Aj vďaka tomu ste mohli podať stávku na potencionálneho víťaza volieb a budúceho prezidenta Slovenskej republiky.

Fortuna kurzy na voľby Korčok

Taktiež aj stávková kancelária Fortuna uverejnila kurzy na prezidentské voľby 2024, takže ste si mohli staviť na potencionálneho prezidenta Slovenskej republiky aj tu.

Ivan Korčok kontakt

V nasledujúcej tabuľke si môžete pozrieť možnosti kontaktovania kandidáta Ivana Korčoka.

Ivan Korčok kontakt
 Pošta: Ivan Korčok, P.O.BOX 9/B, 810 00 Bratislava
E-mail: info@ivankorcok.sk
Pre médiá: +421 910 663 320
press@ivankorcok.sk
Facebook: ivan.korcok
Instagram: ivankorcok

Zdroje:  stavkynavolby.sk,ivankorcok.sk, tipsport.sk, fortuna.sk

Zdieľaní

Pin It on Pinterest