Kandidáti na prezidenta SR 2024 – zoznam mien, kurzy, informácie

Prinášame vám kompletný prehľad o tom, akí kandidáti na prezidenta SR bojovali o post hlavy štátu v najbližších prezidentských voľbách 2024. Pozrite si zoznam kandidátov, základné informácie o nich. Zistite, kto sa stal víťazom prezidentských volieb!

STAVTE SI NA VOĽBY S BONUSOM
FORTUNA 50 € bez rizika STAV SI ›
TIPSPORT 20 € zadarmo STAV SI ›
NIKÉ 20 € zadarmo STAV SI ›
DOXXBET 20 € bez rizika STAV SI ›
Zodpovedné hranie [18+]

Kandidáti na prezidenta SR 2024

Tohtoročné prezidentské voľby 2024 na Slovensku sa konajú po 5 rokoch a o zvolenie sa uchádzajú viacerí kandidáti na prezidenta SR.

U nás dozviete kompletný zoznam mien, najdôležitejšie informácie o kandidátoch, ale aj to, aké stávky na voľby sú vypísané v jednotlivých stávkových kanceláriách.

Fortuna bonus prezidentské voľby

Kandidáti na prezidenta SR 2024 – 1 kolo

Ivan Korčok kandidát na prezidenta 2024

Ivan Korčok sa ako prvý stal kandidátom na prezidenta 2024, keď svoju kandidatúru oznámil v auguste 2023. Bývalý minister zahraničných vecí Slovenska patrí medzi najväčších favoritov na víťazstvo.

O post prezidenta SR sa uchádza ako občiansky kandidát, to znamená, že na splnenie podmienok kandidatúry vyzbieral 15 000 podpisov od občanov SR. Vo voľbách ho podporujú strany Progresívne Slovensko a SASKA.

Jeho kandidatúra na post prezidenta je založená na princípoch demokracie, európskych hodnôt a zastávania záujmov Slovenskej republiky. Ivan Korčok sa vo svojej kampani zameriava na posilnenie postavenia Slovenska na medzinárodnej scéne, na podporu demokratických princípov a právneho štátu, ako aj na rozvoj ekonomiky a vzdelávacieho systému.

Korčok v druhom kole neporazil svojho súpera a skončil druhý s počtom 46,87% hlasov.

Peter Pellegrini kandidát na prezidenta 2024

Peter Pellegrini, predseda Národnej rady SR, exminister, bývalý premiér a predseda strany Hlas-SD, oficiálne oznámil svoju kandidatúru na prezidenta Slovenskej republiky v januári 2024.

Pellegrini, ktorý v súčasnosti zastáva pozíciu predsedu Národnej rady SR, povedal, že v prípade úspechu vo voľbách sa vzdá svojich funkcií predsedu Hlasu -SD a predsedu parlamentu.

Pellegri je presvedčený, že prezident by nemal byť ani koaličný, ani opozičný a mal by slúžiť ako spojovací prvok pre krajinu aj v zahraničí. Vo svojej kandidatúre sa opiera o podporu strany Hlas, pričom mu svoju podporu vyjadril aj premiér Robert Fico zo strany Smer-SD.

Vďaka rôznym stávkovým kanceláriám a kurzom na voľby, ako sú Fortuna či Tipsport, si môžete staviť na potenciálneho víťaza prezidentských volieb 2024, pričom Peter Pellegrini je medzi favoritmi.

V druhom kole Pellegrini zvíťazil s 53,12% hlasov a stal sa prezidentom SR.

Štefan Harabin kandidát na prezidenta 2024

Štefan Harabin, bývalý predseda Najvyššieho súdu Slovenskej republiky a bývalý minister spravodlivosti, tiež kandiduje na post prezidenta SR.

Harabin sa uchádzal o post prezidenta aj v roku 2010, ale neuspel a nedostal sa ani do druhého kola. Vo vtedajších voľbách získal 14,34% hlasov a skončil na 3. mieste.

Harabin vo svojej kampani hovorí o dôležitosti ochrany samostatnosti a suverenity Slovenska, ako aj o potrebe rešpektovania zákona, spravodlivosti a poriadku. Zdôrazňuje, že ako prezident bude chrániť práva a slobodu občanov.

Igor Matovič kandidát na prezidenta 2024

Igor Matovič, slovenský politik a bývalý premiér, sa stal kandidátom na prezidenta SR v prezidentských voľbách 2024. Matovič, ktorý je známy pre svoju prácu ako bývalý podnikateľ, politik, expremiér a minister financií, oznámil svoju kandidatúru na tlačovej konferencii v januári 2024.

Jeho kandidatúru podporilo hnutie Slovenska, hoci Matovič povedal, že nečaká, že vyhrá voľby. Avizoval, že bude podporovať demokratického kandidáta v druhom kole volieb.

Jeho kandidatúra je zaujímavá v kontexte jeho dlhoročného politického pôsobenia, kde začínal ako poslanec za stranu SaS v roku 2010, neskôr založil hnutie OĽANO a vyhral s ním parlamentné voľby v roku 2020, predtým, ako sa stal premiérom a následne ministrom financií.

Andrej Danko kandidát na prezidenta 2024

Andrej Danko, predseda Slovenskej národnej strany a podpredseda Národnej rady SR, oznámil svoju kandidatúru na prezidenta SR pre voľby v roku 2024 v polovici januára 2024. Svoje rozhodnutie potvrdil v spravodajskej relácii a následne aj na tlačovej konferencii.

Danko vyzbieral 20- tisíc podpisov od občanov na podporu svojej kandidatúry prostredníctvom petičného výboru.

Andrej Danko sa uchádzal o post hlavy štátu ako stranícky nominant a uviedol, že ak bude cítiť slabú podporu, svojim voličom odporučí silnejšieho kandidáta. Tak urobil 18: marca, kedy sa rozhodol odstúpiť z prezidentských volieb, vzdal sa kandidatúry v prospech Harabína, ktorý je v prieskumoch na treťom mieste.

Krisztián Forró kandidát na prezidenta 2024

Krisztián Forró, predseda strany Maďarskej aliancie a posledný predseda SMK-MKP, je kandidátom na prezidenta Slovenskej republiky v prezidentských voľbách 2024.

Svoju politickú kariéru začal v roku 2004, keď vstúpil do SMK-MKP, kde pôsobil aj ako poslanec a nakoniec ako predseda strany Aliancia. Tá podporila jeho kandidatúru, čo znamená, že je to stranícky uchádzač o post prezidenta.

Krisztián Forró s najväčšou pravdepodobnosťou osloví voličov maďarskej národnosti.

Ján Kubiš kandidát na prezidenta 2024

Ján Kubiš, bývalý diplomat a minister zahraničných vecí, je jedným z kandidátov na prezidenta Slovenskej republiky v prezidentských voľbách 2024.

Po pôsobení vo funkcii ministra zahraničných vecí (2006-2009) v prvej vláde Roberta Fica, pracoval v rôznych funkciách, vrátane medzinárodných pozícií v OSN , kde bol poverený vedením misií v Afganistane, Iraku, Libanone a Líbyi, až do roku 2021.

Kubiš sa vo svojej kampani zameriava na zjednotenie polarizovanej spoločnosti a na zapájanie Slovenska do riešenia najťažších problémov, ako sú klimatické zmeny, terorizmus a nelegálna migrácia. Jeho cieľom je, aby Slovensko bolo silným európskym štátom, prispievajúcim k mieru a lepšej budúcnosti.

Marian Kotleba kandidát na prezidenta 2024

Marian Kotleba, predseda strany Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) a bývalý poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, je kandidátom na prezidenta Slovenskej republiky.

Kotleba bojoval o post prezidenta aj v roku 2019, kde sa dostal do prvého kola volieb a získal 10,4 % hlasov. V roku 2024 ohlásil ďalšiu kandidatúru na prezidenta a podarilo sa mu zozbierať viac ako 20 000 podpisov, čo je požadované minimum pre prezidentskú kandidatúru.

Kotleba bol v minulosti Špecializovaným trestným súdom odsúdený za trestný čin založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd.

Patrik Dubovský kandidát na prezidenta 2024

Patrik Dubovský, historik a vedecký pracovník Ústavu pamäti národa, sa stal kandidátom na prezidenta Slovenskej republiky v prezidentských voľbách 2024. V roku 2020 kandidoval do parlamentu za stranu Za ľudí.

Dubovský je stranícky kandidát a jeho účasť na kandidatúre podporila strana Za ľudí, Kresťanská únia a hnutie Slovensko.

Medzi jeho hlavné ciele ako prezidenta patrí podpora tehotných žien a slobodných matiek, posilnenie Armády SR, pomoc Slovenska utláčaným krajinám a skupinám, reforma Európskej únie zameraná na návrat ku kresťanským koreňom a vytvorenie tolerantnej spoločnosti s podporou neziskových organizácií, zdravotníctva a školstva.

Dubovský sa tiež výrazne zviditeľnil podaním trestného oznámenia na podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu za vyvesenie portrétu Che Guevaru vo svojej kancelárii.

Milan Náhlik kandidát na prezidenta 2024

Milan Náhlik, bývalý príslušník policajného zboru, sa v prezidentských voľbách 2024 uchádza o post prezidenta Slovenskej republiky. Jeho politická kariéra začala, keď v roku 2020 kandidoval za poslanca parlamentu za stranu HLAS ĽUDU.

Náhlik má jasne stanovené pre svoje potenciálne prezidentstvo, medzi ktoré patrí vystúpenie Slovenskej republiky z NATO a Európskej únie, ako aj posilnenie referenda ako kľúčového prvku priamej demokracie.

Do prezidentských volieb vstupuje ako občiansky kandidát, to znamená, že sa mu podarilo vybrať podpisy od viac ako 15 000 občanov.

Róbert Švec kandidát na prezidenta 2024

Róbert Švec je jedným z kandidátov na post prezidenta Slovenskej republiky vo voľbách v roku 2024. Švec je slovenský národno-konzervatívny politik a zároveň predseda politickej strany Slovenské Hnutie Obrody.

Toto hnutie je známe svojimi názormi súvisiacimi s odchodom Slovenska z Európskej únie a NATO, ktoré považuje za „zločinecké organizácie“. Taktiež sa zameriava aj na odmietanie agendy LGBTI+

Kampaň vedie pod heslom „Slovensko potrebuje zdravý rozum“. Aj v roku 2019 kandidoval v prezidentských voľbách ako nezávislý kandidát na prezidenta SR s výsledkom 0,3 % hlasov.

Zdroje:  stavkynavolby.sk, tipsport.sk, fortuna.sk, wikipedia.sk

Zdieľaní

Pin It on Pinterest