MS v hokeji 2019: USA – Fínsko 3:2pp. Pozrite si všetky góly zápasu (VIDEO)

Fínski hokejisti boli doposiaľ na MS v hokeji 2019 stopercentní. Dnes prehrávali s USA už o dva góly, ale vrátili sa do zápasu a nakoniec prehrali v predĺžení. Sledovali ste zápas USA – Fínsko live!

A-skupina (Košice)

USA – Fínsko 3:2 (2:1, 0:1, 0:0 – 1:0)

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019 (10. – 26. mája, Bratislava, Košice)

Tento duel ste mohli sledovať v ONLINE prenose zadarmo ›

Góly a asistencie: 1. Skjei (DeBrincat, Eichel), 11. J. Gaudreau (Eichel), 64. D. Larkin (Q. Hughes) – 20. Pesonen (Manninen, Koivisto), 40. Ojamäki (Manninen, Kaski)

Zostava USA: Schneider (Demko) – Suter, Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin – DeBrincat, D. Larkin, P. Kane – Eichel, J. Gaudreau, Kreider – J. Hughes, Keller, J. van Riemsdyk – D. Ryan, White, Glendening – Vatrano.
Zostava Fínska: Vehviläinen (Olkinuora) – Lehtonen, Ohtamaa, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Koivisto, Hakanpää – Tyrväinen, Rajala, Kuusela – Kakko, Manninen, Pesonen – Savinainen, Ojamäki, Luostarinen – Anttila, Sallinen, Lammikko.

Zaujímavou konfrontáciu bol v zápase USA vs Fínsko súboj najväčších ašpirantov na prvé dve priečky tohtoročného draftu NHL – Američana Jacka Hughesa a Fína Kaapa Kakka.

USA síce vyhrávali dvojgólovým náskokom, ale nakoniec zápas vyhrali až v predĺžení a pripisujú si dva body, o ktorých rozhodol Dylan Larkin. Fínsko boduje i v treťom zápase po sebe, prvýkrát ale prehralo.

TIP ❱ Všetko o MS v hokeji na Slovensku nájdete tu ›

Online prenos z MS v hokeji začne 13. mája 2019 o 16:15.

Zdroj: tipsport.sk, iihf.com/sk, youtube

Zdieľaní

Pin It on Pinterest