EURO 2020 bonus 20 EUR zadarmo

MS v biatlone 2021 – Zmie┼ían├í ┼ítafeta. Slovensko skon─Źilo na 18. mieste! (VIDEO)

Zdie─żan├ş

Zmie┼ían├í ┼ítafeta od┼ítartovala tohtoro─Źn├ę MS v Biatlone 2021 v Pokljuke. V Slovinskom biatlonovom stredisku sa predstavil aj slovensk├Ż t├şm, ktor├Ż skon─Źil na 18. mieste. V├ş┼ąazom sa stal v├Żber N├│rska pred Rak├║skom a ┼áv├ędskom. MS v biatlone 2021 zmie┼ían├í ┼ítafeta program, v├Żsledky. MS Pokljuka 2021 ONLINE ste mohli sledova┼ą aj na 7sport.sk.

MS v biatlone 2021 Pokljuka – Zmie┼ían├í ┼ítafeta

V Zmie┼íanej ┼ítafete nast├║pili sestry Fialkov├ę, Michal ┼á├şma, Tom├í┼í Hasilla a slovensk├Ż v├Żber do dne┼ín├Żch pretekov od┼ítartoval s ─Ź├şslom 20. V kone─Źnom s├║─Źte, si na┼ía ┼ítafeta polep┼íila len o dve miesta, ke─Ć pri┼íli do cie─ża na 18. prie─Źke.

Treba vyzdvihn├║┼ą v├Żborn├Ż v├Żkon Paul├şny Fialkovej, ktorej zd├í sa preru┼íenie sez├│ny prospelo..

V├ş┼ąazmi sa stal v├Żber N├│rska v zlozen├ş Sturla Holm Laegreid, Johannes Thingnes B├Ş, Tiril Eckhoffov├í, Marte Olsbuov├í R├Âiselandov├í, na druhom mieste s umiestnilo Rak├║sko a tretie ┼áv├ędsko.

TIP ÔŁ▒ Kompletn├Ż program MS Biatlone 2021 ÔÇ║

MS v biatlone 2021 v├Żsledky – zmie┼ían├í ┼ítafeta

 1. N├│rsko 1:20:19.3
 2. Rak├║sko +27.0
 3. ┼áv├ędsko +30.6
 4. Ukrajina +31.1
 5. Franc├║zsko +46.2
 6. Taliansko +58.9
 7. Nemecko +1:04.9
 8. Kanada +2:06.0
 9. RBU (Rusko) +2:11.4
 10. ┼ávaj─Źiarsko +2:38.5
 1. Slovensko +5:06.1

Čo je zmiešaná štafeta?

Zmie┼ían├í ┼ítafeta m├í tak├ę ist├ę pravidl├í ako klasick├í, s t├Żm rozdielom, ┼że prv├ę dva ├║seky be┼żia ┼żeny 2×6 km a druh├ę dva ├║seky mu┼żi 2├Ś7,5 km.

TIP ÔŁ▒ Program a v├Żsledky SP v Biatlone 2020/21ÔÇ║

MS v biatlone Pokljuka 2021 – Zmie┼ían├í ┼ítafeta TV live stream, online

Preteky MS v biatlone 2021 m├┤┼żete na Slovensku sledova┼ą na nieko─żk├Żch ┼íportov├Żch kan├íloch a niektor├ę zauj├şmav├ę z├ívody z dejiska MS aj na na┼íom webe 7sport.sk ako online koment├ír.

MS v Biatlone 2021 live na RTVS

Slovensk├í telev├şzia odvysiela preteky z MS v biatlone na druhom programe RTVS – Dvojke, ktor├í bude vysiela┼ą aj MS v alpskom ly┼żovan├ş. RTVS livestream prenos je dostupn├Ż aj na ofici├ílnej str├ínke slovenskej telev├şzie.┬áLive stream je mo┼żne sledova┼ą na mobile, PC, tablete, ale len na ├║zem├ş Slovenska

Biatlon MS 2021 na┼żivo na Eurosport

┼áportov├í stanica Eurosport vysiela zimn├ę ┼íporty pravidelne a a v├Żnimkou nebud├║ ani Majstrovstva sveta v biatlone. Eurosport je na Slovensku dostupn├Ż nieko─żk├Żch poskytovate─żov TV (UPC, Magio a ─Ćal┼í├ş). MS m├┤┼żete sledova┼ą aj cez livestream Eurosportu, prostredn├şctvom Eurosport playeru.

Slu┼żba je platen├í, mesa─Źn├ę predplatn├ę stoj├ş 4,99 ÔéČ a ro─Źn├ę 24,99 ÔéČ. Je to ve─żmi jednoduch├ę, sta─Ź├ş sa len zaregistrova┼ą.

MS Pokljuka 2021 ┼żiv├Ż prenos

Majstrovstv├í sveta v biatlone 2021 ka┼żdoro─Źne vysiela aj ─îesk├í televizia a v├Ą─Ź┼íinu ┼íportov├Żch udalost├ş vysiela na svojom ┼íportovom kan├íly ─îT SPORT. ┼Żiv├ę vysielanie m├┤┼żete sledova┼ą aj online na svojich chytr├Żch zariadeniach. ┼Żiv├ę online vysielanie ─îT SPORT je dostupn├ę len ak sa nach├ídzate v ─îesku.

LIVE ÔŁ▒ Kde sledova┼ą ┼íportov├ę prenosy na┼żivo ÔÇ║

Program MS v biatlone Pokljuka 2021

Kompletn├Ż kalend├ír pretekov na MS Pokljuka 2021. V┼íetky ─Źasy s├║ uveden├ę stredoeur├│pskeho ─Źasu. Slovensk├ş biatlonisti a biatlonistky by sa mali predstavi┼ą skoro vo v┼íetk├Żch discipl├şnach, samozrejme v st├şhac├şch pretekoch rozhodne o ├║─Źasti umiestnenie v ┼íprinte.

MS POKLJUKA 2021 – PROGRAM
D├ítum Discipl├şna ─îas
10.2. Zmie┼ían├í ┼ítafeta 2├Ś6 km + 2├Ś7,5 km 15:00
12. 2. ┼áprint mu┼żov na 10 km 14:30
13. 2. ┼áprint ┼żien na 7,5 km 14:30
14. 2. St├şhacie preteky mu┼żov na 12,5 km 13:15
14. 2. St├şhacie preteky ┼żien na 10 km 15:30
16. 2. Individu├ílne preteky ┼żien na 15 km 12:05
17. 2. Individu├ílne preteky mu┼żov na 20 km 14:30
18. 2. ┼átafety dvoj├şc 15:15
20. 2. ┼átafeta ┼żien na 4├Ś6 km 11:45
20. 2. ┼átafeta mu┼żov na 4├Ś6 km 15:00
21. 2. Hromadn├Ż ┼ítart ┼żien na 12,5 km 12:30
21. 2. Hromadn├Ż ┼ítart mu┼żov na 15 km 15:15

MS v Biatlone 2020 Anterselva

N├│rsky biatlonisti v zlo┼żen├ş Marte Olsbuov├í R├Âiselandov├í, Tiril Eckhoffov├í, Tarjei B├ a Johannes Thingnes B├ z├şskali zlato v zmie┼íanej ┼ítafete. Na druhom mieste skon─Źilo s mankom 15,6 sekundy dom├íce Taliansko a tretie miesto obsadili prekvapivo biatlonisti ─îeska.

Paul├şna Fialkov├í a ani jej sestra Ivona sa v zmie┼íanej ┼ítafete neobjavili. Slovensk├í ┼ítafeta v zlo┼żen├ş Terezia Poliakov├í, Veronika Machyniakov├í, Martin Ot─Źen├í┼í, Michal ┼á├şma preteky nedokon─Źili.

MS v biatlone 2020 – V├Żsledky Zmie┼ían├í ┼ítafeta

1. N├│rsko (Marte Olsbuov├í R├Âiselandov├í, Tiril Eckhoffov├í, Tarjei B├Â, Johannes Thingnes B├Â) 1:02:27,7 h (0+7), 2. Taliansko (Lisa Vittozziov├í, Dorothea Wiererov├í, Lukas Hofer, Dominik Windisch) +15,6 s (0+6), 3. ─îesko (Eva Kristejn Puskar─Ź├şkov├í, Mark├ęta Davidov├í, Ond┼Öej Moravec, Michal Kr─Źm├í┼Ö) +30,8 (0+2), ÔÇŽ Slovensko (Ter├ęzia Poliakov├í, Veronika Machyniakov├í, Martin Ot─Źen├í┼í, Michal ┼áima) nedokon─Źilo

Video zmiešaná štafeta 2020


ONLINE: MS v Biatlone 2021 – Zmie┼ían├í ┼ítafeta LIVE (dnes, 10.2. na┼żivo)

Majstrovstvá sveta v biatlone
Zmiešaná štafeta, Pokljuka
Biatlonov├Ż stadion Pokljuka
streda 10. februára 2021 o 15:00
Online prenos
Prv├Ż pretek tohtoro─Źn├Żch MS v bialtone m├íme ├║spe┼íne za sebou. V├ş┼ąazom zmie┼íanej ┼ítafety sa dnes pod─ża o─Źak├ívania stalo N├│rsko, ktor├ę nedalo svojim s├║perom ┼żiadne ve─żk├ę ┼íance na ohrozenie. Druh├ę miesto patr├ş napokon ve─żmi prekvapivo Rak├║sku a tretie skon─Źilo ┼áv├ędsko. Obhajca bronzu a teda ─Źesk├í ┼ítafeta skon─Źila na 11. mieste.

Slovensk├í ┼ítafeta v zlo┼żen├ş Michal ┼á├şma, Tom├í┼í Hasilla, Ivona Fialkov├í a Paulina Fialkov├í napokon skon─Źila na 18. mieste! Mo┼żno sme ─Źakali lep┼í├ş v├Żsledok, spomalil n├ís jeden trestn├Ż okruh, ale pozit├şvom je, ┼że na poslednej polo┼żke predviedla Paul├şna Fialkov├í ve─żmi dobr├Ż v├Żkon a verme, ┼że sa na┼íim reprezentantom bude dari┼ą ─Źo najlep┼íie.

─Äakujem za pozornos┼ą, prajem e┼íte pekn├Ż zvy┼íok d┼ła!
Zmie┼ían├í ┼ítafeta sa pr├íve skon─Źila!
Cie─ż
Paul├şna Fialkov├í je u┼ż v cieli a napokon to je pre Slovensko 18. miesto! Paul├şna zvl├ídla z├íver v├Żborne po be┼żeckej str├ínke a verme, ┼że sa jej za─Źne op├Ą┼ą dari┼ą!
Cie─ż
Dom├íca reprezent├ícia Slovinska kon─Ź├ş na 16. mieste, mu┼żi to dr┼żali ve─żmi vysoko, ale ┼żeny to nedok├ízali udr┼ża┼ą.
Cie─ż
Celkom vysoko dnes kon─Ź├ş Bulharsko a to na 15. mieste.
Cie─ż
Na jeden├ístom mieste je ─îesko. T├íto ┼ítafeta tak minuloro─Źn├Ż bronz neobh├íjila.
Cie─ż
┼ávaj─Źiarsko napokon uzavrelo prv├║ desiatku, ktor├í je u┼ż v cieli.
Cie─ż
Postupne prich├ídzaj├║ do cie─ża ─Ćal┼íie ┼ítafety. My si e┼íte po─Źkajme na kone─Źn├ę umiestnenie Slovenska.
Cie─ż
Ve─żk├Ż boj o tretie miesto napokon lep┼íie zvl├ídlo ┼áv├ędsko a bude ma┼ą dnes bronz! Ten len tesne u┼ílo Ukrajine, ktor├í je na ┼ítvrtom mieste.
Cie─ż
Rak├║sko dnes prekvapivo z├şskava striebro!
Cie─ż
N├│rsko z├şskava zlat├║ medailu! V cieli je u┼ż Marte Olsbuov├í R├Âiselandov├í, t├íto ┼ítafeta tak zlato dok├ízala obh├íji┼ą!
29.1km
Prv├ę dve miesta s├║ jasn├ę: N├│rsko a Rak├║sko. O bronz bojuje ┼áv├ędsko a Ukrajina, toto bude boj do poslednej chv├şle.
Str8
E┼íte je p├ír ┼ítafiet na strelnici a to aj Slovensko! Paul├şna Fialkov├í svoju druh├║ streleck├║ polo┼żku zvl├ídla celkom dobre, musela dob├şaj┼ą len raz! Zostaneme na 19. mieste.
28.3km
Ale e┼íte za ur─Źit├Żch okolnost├ş aj Franc├║zsko m├┤┼że zabojova┼ą o tretie miesto. No, rozhodne sa teda v behu do posledn├ęho kilometra.
27.5km
Marte Olsbuov├í R├Âiselandov├í m├í n├ískok cez 27 sek├║nd a N├│rsko m├í dnes u┼ż ur─Źite zlat├║ medailu! Prekvapivo druh├ę bude ur─Źite Rak├║sko a ve─żk├Ż boj to bude medzi ┼áv├ędskom a Ukrajinou o tretie miesto.
Str8
Olena Pidhru┼ín├í z Ukrajiny nezvl├ídla posledn├║ streleck├║ polo┼żku a t├íto ┼ítafeta tak stratila istotu p├│dia, st├íle je v┼íak e┼íte v hre o bronz.
Str8
Hanna ├ľbergov├í zo ┼áv├ędska je zatia─ż tretia, ale o bronz e┼íte bude boj.
Str8
Lisa Theresa Hauserov├í z Rak├║ska s ─Źistou stre─żbou a je druh├í!
Str8
Marte Olsbuov├í R├Âiselandov├í z N├│rska musela a┼ż trikr├ít dob├şja┼ą, ─Źo napokon zvl├ídla, ale boli to nervy! N├│rsko bude ma┼ą napokon zlat├║ medailu!
Str8
Je tu posledn├í streleck├í polo┼żka!
26.6km
N├│rsko, Ukrajina a Rak├║sko. Tak├íto je ved├║ca trojica a rozhodne n├ím to posledn├í stre─żba.
Str7
Slovensku moment├ílne patr├ş 20. miesto!
Str7
Paul├şna Fialkov├í m├í za sebou svoju prv├║ streleck├║ polo┼żku a t├í je bez chyby! V├Żborne, mo┼żno sa posunieme trocha vy┼í┼íie.
25.8km
N├│rska reprezentantka Marte Olsbuov├í R├Âiselandov├í je st├íle neohrozene na prvom mieste a ├║to─Źi na zlato. Druh├í je aj na─Ćalej prekvapivo Ukrajina.
Str7
─îist├í stre─żba aj od ─îeska, Lucie Charv├ítov├í to udr┼ż├ş na 9. mieste. ─îak├íme na Paul├şnu Fialkov├║, kedy sa dostane na strelnicu.
Str7
Julia Simonov├í sa tr├ípila a je a┼ż na piatom mieste. Pred ┼łou je Hanna ├ľbergov├í zo ┼áv├ędska.
Str7
─îist├í stre─żba to je aj od Rak├║ska, Lisa Theresa Hauserov├í bude na tre┼ąom mieste.
Str7
Olena Pidhru┼ín├í z Ukrajiny strie─żala ─Źisto a bude aj na─Ćalej na druhom mieste.
Str7
Marte Olsbuov├í R├Âiselandov├í musela raz dob├şja┼ą, svoj n├ískok cez 30 sek├║nd si tak pohodlne udr┼ż├ş!
Str7
Je tu siedma streleck├í polo┼żka!
24.1km
Ako je to teraz na trati. Na ─Źele je N├│rsko, ktor├ę m├í dnes ┼íancu na zlato. Pred druhou Ukrajinou to je n├ískok skoro 40 sek├║nd a tretie je ┼áv├ędsko, ktor├ę ale str├íca na Ukrajinu cez 15 sek├║nd.
EX4
Na trati m├íme u┼ż Paul├şnu Fialkov├║! Jej sestra Ivona odovzdala ┼ítafetu na 22. mieste, neby┼ą trestn├ęho okruhu sme zrejme o dos┼ą vy┼í┼íie!
EX4
─îesko odovzdalo na 10. mieste a dod├íme, ┼że Kazachstan bol u┼ż z trate stiahnut├Ż.
EX4
Postupne odovzd├ívaj├║ ─Ćal┼íie ┼ítafety. Bude to e┼íte boj a┼ż do konca o p├│dium, ─Źak├íme na akom mieste pr├şde do cie─ża Ivona Fialkov├í.
EX4
Druh├í je Ukrajina, na tra┼ą sa dostala Pidhru┼ín├í. Tretie miesto patr├ş zatia─ż ┼áv├ędsko, ktor├ę m├í na trati Hannu ├ľbergov├í.
EX4
Je tu posledn├í dne┼ín├í odovzd├ívka! Ako prv├ę odovzdalo pochopite─żne N├│rsko s n├ískokom 36 sek├║nd! Na trati je u┼ż R├Âiselandov├í.
20.8km
Ivona Fialkov├í u┼ż dokr├║┼żila v trestnom kruhu a Slovensko je moment├ílne na 22. mieste, ─Źo je celkom dobr├ę! Naozaj ┼íkoda toho trestn├ęko okruhu, mohli sme by┼ą aj vy┼í┼íie.
20.8km
─îesko sa teraz dr┼ż├ş na 10. mieste. T├íto ┼ítafeta obhajuje bronzov├ę medaile, ale dnes to zrejme nebude na p├│dium.
20.8km
Po─Ćme sp├Ą┼ą na tra┼ą. N├│rsko sa dr┼ż├ş na prvom mieste s n├ískokom 40 sek├║nd pred druhou Ukrajinou a tretie je st├íle Rak├║sko. Tieto dve miesta s├║ ve─żk├Żm prekvapen├şm.
Str6
Ivona Fialkov├í m├í za sebou svoju druh├║ streleck├║ polo┼żku. T├í prv├í bola ─Źist├í a t├íto druh├í napokon je so ┼ítyrmi chybami a to znamen├í jeden trestn├Ż okruh! Ve─żk├í ┼íkoda.
Str6
Ukrajina ide teda na druh├ę miesto a tretie je Rak├║sko. Uvid├şme, ako sa bude dari┼ą ─Ćal┼í├şm ┼ítafet├ím a hlavne tej na┼íej.
Str6
Ana├»s Chevalierov├í-Bouchetov├í netrafila posledn├Ż ter─Ź├şk, ─Źo ju dos┼ą rozh├ídzalo a napokon je z toho trestn├Ż okruh! Tak to je ve─żmi zl├ę pre Franc├║zsko, ─Źo sa to len stalo.
Str6
Tiril Eckhoffov├í z N├│rska musela a┼ż dvakr├ít dob├şja┼ą a strat├ş zo svojho n├ískoku celkom dos┼ą.
Str6
Je tu ┼íiesta streleck├í polo┼żka!
19.1km
Ivona Fialkov├í je na 19. mieste, ─Źoskoro bude pre prv├ę ┼ítafety na programe ─Ćal┼íia stre─żba.
19.1km
─îesk├í ┼ítafeta sa dr┼ż├ş na peknom 12. mieste, v├Żrazne sa v┼íak prepadlo Bielorusko, ktor├ę je a┼ż na 15. mieste.
19.1km
Nórsko, Francúzsko a Ukrajina je momentálne vedúce trio.
18.3km
Slovensko je moment├ílne na 20. mieste, m├íme v┼íak ┼íancu ├şs┼ą e┼íte trocha vy┼í┼íie, Ivona za─Źala svoj okruh ve─żmi dobre.
18.3km
Pozrime sa ako to vyzer├í na ─Ćal┼íom medzi─Źase. Na ─Źele je st├íle N├│rsko s n├ískokom 29.2 sekundy pred druh├Żm Franc├║zskom. Ukrajina, Rak├║sko a ┼áv├ędsko sa tvrdo bije o tretie miesto.
Str5
Slovensk├í reprezentantka Ivona Fialkov├í m├í za sebou svoju prv├║ streleck├║ polo┼żku v tomto preteku. Napokon to je ─Źist├í stre─żba a to je z├íklad dobr├ęho v├Żsledku!
Str5
┼áv├ędsko, Rak├║sko a Kanada s ─Źistou stre─żbou. O tretie miesto bude ve─żk├Ż a tesn├Ż boj.
Str5
Ana├»s Chevalierov├í-Bouchetov├í z Franc├║zka musela dob├şja┼ą raz a vr├ítila sa sp├Ą┼ą na tra┼ą, n├ískok n├│rskej s├║perky tak skresala.
Str5
Tiril Eckhoffov├í tam bola ako prv├í, musela a┼ż dvakr├ít dob├şja┼ą! Prv├ę miesto si udr┼ż├ş a uvid├ş, s ak├Żm n├ískokom to bude.
Str5
Je tu piata streleck├í polo┼żka!
16.6km
Ivona FIalková sa posúva na 19. miesto!
16.6km
N├│rsko, Franc├║zsko a Ukrajina je ved├║ca trojica. Ve─ża napovie ─Ćal┼íia stre─żba.
15.8km
─îesko m├í teraz na trati Davidov├║, t├í dr┼ż├ş svoju ┼ítafetu na 13. mieste.
15.8km
Tiril Eckhoffov├í dr┼ż├ş v├Żborn├Ż n├ískok, ale stre─żba je u nej dos┼ą ot├ízna. Druh├ę miesto zatia─ż patr├ş Franc├║zsku a tretia je Ukrajina.
EX3
Tom├í┼í Hasilla udr┼żal 20. miesto a odovzdal ┼ítafetu Ivone Fialkovej! Tak uvid├şme, ako sa sestr├ím Fialkov├Żm bude dari┼ą po dlh┼íej pauze, dr┼ż├şme palce!
EX3
Postupne odovzd├ívaj├║ ─Ćal┼íie ┼ítafety a na tra┼ą id├║ ─Ćal┼íie ┼żeny. ─îak├íme na odovzd├ívku Slovenska.
EX3
Tretia je Ukrajina, štvrtá je Kanada.
EX3
─Äalej odovzdalo Franc├║zsko a to na tra┼ą posiela Ana├»s Chevalierov├║-Bouchetov├║.
EX3
Je tu ─Ćal┼íia odovzd├ívka a na tra┼ą id├║ ┼żeny! Tiril Eckhoffov├í ide na tra┼ą ako prv├í s obrovsk├Żm n├ískokom!
14.1km
Tom├í┼í Hasilla dr┼ż├ş na┼íu ┼ítafetu na predbe┼żnom 20. mieste! ─îesko je moment├ílne na 16. mieste a to aj napriek trom dob├şjaniam Kr─Źm├í┼Öom.
14.1km
Na ─Źele sa teda ni─Ź meni┼ą nebude, ale o tretie miesto moment├ílne bojuje Ukrajina a Kanada.
13.3km
─îoskoro bud├║ prebieha┼ą druh├ę odovzd├ívky t├Żch popredn├Żch ┼ítafiet. Na ─Źele sa dr┼ż├ş Johannes Thingnes B├Ş, ktor├Ż u┼ż m├í n├ískok cez 30 sek├║nd pred Mailletom!
Str4
Slovensk├Ż reprezentant Tom├í┼í Hasilla dob├şjal aj teraz len raz a m├┤┼że pom├Ż┼í─ża┼ą aj na vy┼í┼íie umiestnenie okolo 20. miesta!
Str4
─îesk├Ż reprezentant Michal Kr─Źm├í┼Ö musel a┼ż trikr├ít dob├şja┼ą! ─îak├íme, kedy bude strie─ża┼ą n├í┼í Hasilla.
Str4
Darilo sa aj Gowovi z Kanady a stále táto štafeta bude vysoko.
Str4
Quentin Fillon Maillet je sp├Ą┼ą na trati a bude na druhom mieste aj na─Ćalej. Pomal┼íia stre─żba, ale presn├í v jeho podan├ş.
Str4
Johannes Thingnes B├Ş bol na strelnici ako prv├Ż, musel napokon raz dob├şja┼ą a je u┼ż sp├Ą┼ą na trati. Prv├ę miesto tak ur─Źite nestrat├ş.
Str4
Je tu celkov├í ┼ítvrt├í streleck├í polo┼żka!
11.6km
Tom├í┼í Hasilla sa vy┼íplhal u┼ż na 21. miesto! Aj pre neho bude ve─żmi potrebn├í dobr├í druh├í streleck├í polo┼żka.
11.6km
Na druhom mieste sa dr┼ż├ş Franc├║zsko a tretia je Kanada. Rozostupy s├║ v┼íak minim├ílne.
11.6km
Johannes Thingnes B├Ş ide be┼żecky v├Żborne a dr┼ż├ş sa na prvom mieste s n├ískokom 16 sek├║nd! Uvid├şme, ako tomu bude po ─Ćal┼íej stre─żbe.
10.8km
Slovensko je moment├ílne na predposlednom 26. mieste! Po stre─żbe bol Hasilla na 23. mieste, ale teraz sa be┼żecky prepadol.
10.8km
Johannes Thingnes B├Ş m├í n├ískok 7.8 sekundy pred druh├Żm Gowom z Kanady. Quentin Fillon Maillet z Franc├║zska musel dvakr├ít dob├şja┼ą, ale je na tre┼ąom mieste.
Str3
Tom├í┼í Hasilla musel dob├şja┼ą raz na svojom prvom ├║seku! Uvid├şme, na akom porad├ş teraz bude Slovensko.
Str3
Brown z USA ─Źistou stre─żbou, t├íto ┼ítafeta e┼íte ani raz nemusela dob├şja┼ą.
Str3
Bo─Źarnikov z Bieloruska a Bauer zo Slovinska predviedli ─Źist├║ stre─żbu, ale bolo to pomal┼íie.
Str3
N├│rsky reprezentant ├║spe┼íne raz dobil a je sp├Ą┼ą na trati, zost├íva na prvom mieste.
Str3
Maillet chyboval u┼ż dvakr├ít!
Str3
Johannes Thingnes B├Ş s prv├Żm nepresn├Żm v├Żstrelom!
Str3
Je tu tretia streleck├í polo┼żka!
9.1km
Na ─Źelo preteku sa teraz dost├íva N├│rsko, ktor├ę m├í u┼ż na trati Johannesa Thingneas B├Şa. Jeho n├ískok pred Mailletom z Franc├║zka je 7 stot├şn.
8.3km
Ďalej nasleduje Ukrajina, Slovinsko, Kanada a Rusko. Tu sú rozostupy len minimálne.
8.3km
Po─Ćme sa pozrie┼ą na ─Ćal┼í├ş medzi─Źas, na trati s├║ u┼ż v┼íetky druh├ę ┼ítafety. Na ─Źele preteku sa dr┼ż├ş Bielorusko, nasleduje Franc├║zsko a tretie je N├│rsko.
EX1
Michal ┼áima odovzdal ┼ítafetu na 23. mieste! Na tra┼ą ide teraz Tom├í┼í Hasilla a aj jemu dr┼ż├şme palce, aby sa mu podarilo toto umiestnenie vylep┼íi┼ą.
EX1
─Äalej odovzdala Ukrajina, Kanada a Rusko. Postupne sa odovzd├ívaj├║ ─Ćal┼íie ┼ítafety a my ─Źak├íme, ako na tom bude Slovensko.
EX1
Odovzdalo u┼ż aj N├│rsko a Slovinsko.
EX1
Bielorusko odovzdalo napokon ako prv├ę, preto┼że Jacquelin kr├ítko pred cie─żom spadol a stratil tak 4 sekundy! Franc├║zsko teda odovzdalo ako druh├ę v porad├ş.
6.6km
Laegreid z N├│rska je na tre┼ąom mieste, musel na druhej streleckej polo┼żke raz dob├şja┼ą a to ho spomalilo.
6.6km
Tak┼że ─Źoskoro sa prv├ę ┼ítafety dostan├║ do cie─ża. O prv├ę miesto je ve─żk├Ż boj, zatia─ż sa tam dr┼ż├ş Jacquelin z Franc├║zka, ale n├ískok n├í len jednu sekundu pred Smolskim z Bieloruska.
5.8km
Bielorusko, Franc├║zsko a Kanada je teraz ved├║ca trojica. Michal ┼á├şma je moment├ílne a┼ż na 24. mieste, ─îesko dr┼ż├ş 16. miesto.
5km
Na ─Źele je moment├ílne Bielorusko a to po 5000 metroch. Druh├ę je N├│rsko, ale to str├íca len stotinky a tretie je Slovinsko. Zatia─ż to je teda prekvapiv├Ż ├║vod dne┼ín├ęho preteku.
Str2
Michal ┼á├şma musel dob├şja┼ą a┼ż dvakr├ít! Prepadne sa tak ni┼ż┼íie, vyhol sa v┼íak trestn├ęmu okruhu.
Str2
N├│rsky reprezentant Laegreid musel raz dob├şaj┼ą!
Str2
Anton Smolski z Bieloruska rovnako bez chyby a p├┤jde vysoko hore.
Str2
Emilien Jacquelin bol najr├Żchlej┼í├ş a bez chyby, je u┼ż sp├Ą┼ą na trati.
Str2
Je tu druh├í streleck├í polo┼żka!
4.1km
Michal Šima sa posunul na 18. miesto a Moravec na 19. miesto.
4.1km
Po 41000 metroch dr┼ż├ş Laegreid n├ískok aj na─Ćalej cez 4 sekundy. ─îoskoro tu bude druh├í streleck├í polo┼żka, ktor├í ve─żmi ve─ża napovie. Na ─Źele je asi 7 pretek├írov, potom ─Ćalej s├║ u┼ż v├Ą─Ź┼íie rozostupy.
3.3km
Slovensko je moment├ílne na 19. mieste a ─îesko za nami na 20. mieste. ┼á├şma aj Oravec museli raz dob├şja┼ą na prvej streleckej polo┼żke.
3.3km
M├íme tu ─Ćal┼í├ş medzi─Źas. St├íle sa na prvom mieste dr┼ż├ş N├│rsko, Laegreid m├í n├ískok cez 4 sekundy. Slovinec Fak dr┼ż├ş druh├ę miesto a Kanada sa teraz dostala na tretie miesto.
2.5km
Michal ┼áima ide ve─żmi dobre aj be┼żecky a zatia─ż je na 16. mieste!
2.5km
Poradie je nasledovn├ę: N├│rsko, Slovinsko a F├şnsko.
Str1
Viacero reprezent├ícii strie─żalo ─Źisto, ale napr├şklad Loginov z Ruska musel dob├şja┼ą dvakr├ít.
Str1
Michal ┼á├şma musel dob├şja┼ą raz! Nie je to zl├Ż ┼ítart na┼íej reprezent├ície a uvid├şme, na akom mieste po prvej stre─żbe budeme.
Str1
Sturla Holm Laegreid z N├│rska v┼íek strie─żal ─Źisto a je sp├Ą┼ą na trati! P├┤jde na prv├ę miesto.
Str1
Lesser, Loginov a Jacquelin chybovali.
Str1
Je tu prv├í streleck├í polo┼żka! Podmienky s├║ na stre─żbu ide├ílne.
1.6km
Slovensk├Ż reprezentant Michal ┼á├şma je zatia─ż na 20. mieste, presne toto ┼ítartovn├ę ─Ź├şslo m├í dnes na┼ía reprezent├ícia.
1.6km
Na ─Ćal┼íom medzi─Źase sa dostal na prv├ę miesto Laegreid, druh├Ż je Loginov a tret├ş Jacquelin.
0.8km
Je tu prv├Ż medzi─Źas po 800 metroch. Na ─Źele ve─żk├ęho bal├şka je rusk├Ż reprezentant Loginov, ─Ćalej nasleduje Franc├║z Jacquelin a tret├ş je zatia─ż n├│rsky reprezentant Laegreid.
Štar
Je tu men┼íia zmena oproti minul├ęmu roku a aj SP. Najprv id├║ na tra┼ą mu┼żi a nav├Ż┼íili sa aj jednotliv├ę okruhy ─Źo sa t├Żka kilometrov, pretek bude trva┼ą cca 80 min├║t.
Štart
Prv├Ż pretek tohtoro─Źn├Żch MS v biatlone sa pr├íve za─Źal! Za Slovensko i┼íiel ako prv├Ż Michal ┼á├şma.
Zmie┼ían├í ┼ítafeta sa pr├íve za─Źala!
Na ┼ítarte je u┼ż v┼íetko na dne┼ín├Ż pretek pripraven├ę. Dr┼ż├şme palce na┼íej reprezent├ície, z├írove┼ł ┼żel├ím pr├şjemn├Ż ┼íportov├Ż z├í┼żitok!
Prajem pr├şjemn├ę ┼íportov├ę popoludnie v┼íetk├Żm fan├║┼íikom biatlonu. Dnes ┼ítartuj├║ MS a ako prv├Ż pretek je na programe zmie┼ían├í ┼ítafeta, ktor├í je aj so slovenskou ├║─Źas┼ąou. Michal ┼á├şma, Tom├í┼í Hasilla, Ivona Fialkov├í a Paulina Fialkov├í bud├║ reprezentova┼ą na┼íe farby a ver├şme, ┼że vybojuj├║ ─Źo najlep┼í├ş mo┼żn├Ż v├Żsledok. Zatia─ż si prezrite ┼ítartovn├║ listinu, kr├ítko pred ┼ítartom sa op├Ą┼ą prihl├ísime.
Štartovná listina:

1. RBU (Alexandr Loginov, Eduard Latypov, Sv─Ťtlana Mironovov├í, Uljana Kaj┼íevov├í)

2. N├│rsko (Sturla Holm Laegreid, Johannes Thingnes B├Ş, Tiril Eckhoffov├í, Marte Olsbuov├í R├Âiselandov├í)

3. Francúzsko (Emilien Jacquelin, Quentin Fillon Maillet, Anaïs Chevalierová-Bouchetová, Julia Simonová)

4. Bielorusko (Anton Smolski, Sergej Bo─Źarnikov, Jelena Kru─Źinkinov├í, Dzinara Alimbekavov├í)

5. Nemecko (Erik Lesser, Arnd Peiffer, Denise Herrmannová, Franziska Preussová)

6. ┼ávaj─Źiarsko (Benjamin Weger, Jeremy Finello, Selina Gasparinov├í, Lena H├Ąckiov├í)

7. Taliansko (Didier Bionaz, Lukas Hofer, Dorothea Wiererová, Lisa Vittozziová)

8. F├şnsko (Tuomas Harjula, Tero Sepp├Ąl├Ą, Suvi Minkkinenov├í, Mari Ederov├í)

9. USA (Sean Doherty, Jake Brown, Joanne Firesteelová Reidová, Clare Eganová)

10. Ukrajina (Art─Ťm Prima, Dmitro Pidru─Źnij, Julija D┼żimov├í, Olena Pidhru┼ín├í)

11. Rakúsko (David Komatz, Simon Eder, Dunja Zdoucová, Lisa Theresa Hauserová)

12. Po─żsko (Andrzej N─Ödza-Kubiniec, Grzegorz Guzik, Anna M─ůkaov├í, Kamila ┼╗ukov├í)

13. ┼áv├ędsko (Sebastian Samuelsson, Martin Ponsiluoma, Linn Perssonov├í, Hanna ├ľbergov├í)

14. ─îesko (Ond┼Öej Moravec, Michal Kr─Źm├í┼Ö, Mark├ęta Davidov├í, Lucie Charv├ítov├í)

15. Kanada (Christian Gow, Scott Gow, Nadia Moserová, Emma Lunderová)

16. Est├│nsko (Rene Zachna, Kalev Ermits, Johanna Talih├Ąrmov├í, Tuuli Tomingasov├í)

17. Slovinsko (Jakov Fak, Klemen Bauer, Polona Klemen─Źi─Źov├í, Ziva Klemen─Źi─Źov├í)

18. Japonsko (Mikito Ta─Źizaki, Cukasa Kobonoki, Fujuko Ta─Źizakiov├í, Sari Maedaov├í)

19. Lotyšsko (Aleksandrs Patrijuks, Edgars Mise, Baiba Bendiková, Sanita Bulinaová)

20. Slovensko (Michal ┼á├şma, Tom├í┼í Hasilla, Ivona Fialkov├í, Paulina Fialkov├í)

21. Kazachstan ( Alexandr Muchin, Vladislav Kirejev, Jelizaveta Bel─Źenkov├í, Galina Vi┼ín─Ťvsk├í)

22. Litva (Karol Dombrovski, Vytautas Strolia, Gabriele Le┼í─Źinskaiteov├í, Natalja Ko─Źerginov├í)

23. Rumunsko ( George Buta, Cornel Puchianu, Elena Chirkovová, Ana Larisa Cotrușová)

24. Belgicko Florent Claude, Thierry Langer, Lotte Lieová, Rieke De Maeyerová)

25. Moldavsko (Maksim Makarov, Mihail Usov, Alina Stremousová, Alla Ghilenkovová)

26. Bulharsko ( Dimitar Gerd┼żikov, Vladimir Iliev, Milena Todorovov├í, Daniela Kadevov├í)

27. K├│rea (Jong-kju Kim, D┼żujn ─îcho, Jekat─Ťrina Avvakumovov├í, Anna Frolinov├í)
V├ştam v┼íetk├Żch priaznivcov biatlonu pri sledovan├ş tohto online textov├ęho prenosu. V ┼łom sa spolo─Źne zameriame na zmie┼ían├║ ┼ítafetu t├şmov v Pokjuke, ktor├í sa za─Ź├şna o 15:00.

V stredu za─Ź├şnaj├║ dlho o─Źak├ívan├ę MS v biatlone. V ich ├║vode je na programe zmie┼ían├í ┼ítafeta t├şmov a bude to aj so Slovenskou ├║─Źas┼ąou. Na┼íe farby bud├║ reprezentova┼ą Michal ┼á├şma, Tom├í┼í Hasilla a po dlh┼íej pauze sa vracaj├║ sp├Ą┼ą aj sestry Fialkov├ę. Na┼íej ┼ítafete patr├ş ┼ítartovn├ę ─Ź├şslo 20.

Zlato z minul├ęho roku bude obhajova┼ą reprezent├ícia N├│rska, striebro Taliansko a prekvapiv├Ż bronz ─îesk├í republika. Medzi hlavn├Żch favoritov m├┤┼żme teraz ur─Źite zaradi┼ą znova reprezent├íciu N├│rska, netreba v┼íak zab├║da┼ą na Rusko, ktor├ę vyhralo jednu mix ┼ítafetu v SP, ─Ćalej m├┤┼żme favorizova┼ą aj Franc├║zsko ─Źi ┼áv├ędsko. Verme, ┼że uvid├şme kvalitn├Ż a zauj├şmav├Ż pretek.

Sledujte náš online prenos!
V├ştame V├ís pri on-line prenose. Udalos┼ą sa za─Źne o 15:00.

Zdroj: ibu.com.com, youtube

Zdie─żan├ş

Pin It on Pinterest