MS v biatlone 2021 – Individu├ílne preteky ┼żien dnes ÔľĚ Majsterkou sveta sa stala Mark├ęta Davidov├í z ─îeska

Vytrvalostn├ę preteky boli ─Ćal┼í├şm programom na MS v biatlone 2021 Pokljuka. Najdlh┼íie preteky na svetovom ┼íampion├íte prekvapivo vyhrala Mark├ęta Davidov├í z ─îeska. MS v biatlone 2021 individu├ílne preteky ┼żien program, v├Żsledky, kde sledova┼ą preteky v TV. MS Pokljuka 2021 VIDEO na 7sport.sk.

MS v biatlone 2021 Pokljuka – Individu├ílne preteky ┼żien 15 km

─îesk├í republika m├í zlato z MS v biatlone z├ísluhou Mark├ęty Davidovej, ktor├í nedala svojim konkurentk├ím ┼íancu a ako jedin├í zostrelia v┼íetk├Żch 20 ter─Źov. Striebro vyhrala Hanna Obergov├í zo ┼áv├ędska a bronz putuje do N├│rska ke─Ć tretia skon─Źila Ingrid Landmark Tandrevoldov├í.

Slovensk├Ż biatlon op├Ą┼ą neprekvapil a najlep┼íia z na┼íichbola na 50. mieste Paulina Fialkov├í, ktor├í sa tr├ípila v stre─żbe.

TIP ÔŁ▒ Kompletn├Ż program MS Biatlone 2021 ÔÇ║

MS v biatlone 2021 – v├Żsledky Vytrvalostn├ę preteky na 15 km

  1. Mark├ęta Davidov├í (─îR) 42:27.7
  2. Hanna Oebergová (Šve.) +27.9
  3. Ingrid Landmark Tandrevoldová (Nór.) +1:04.0
  4. Lisa Theresa Hauserová (Rak.)+1:52.2
  5. Svetlana Mironovová (Rus.) +2:05.8
  1. Paul├şna Fialkov├í +5:12.4
  1. Ivona Fialková +8:22.6
  1. Veronika Machyniaková (všetky SR) +11:39.5

─îo s├║ vytrvalostn├ę preteky na MS v biatlone?

Tieto preteky s├║ najdlh┼íie programe MS v biatlone, ┼żeny ly┼żuj├║ 15 km a mu┼żi 20 km. ┼átartovac├ş interval je zvy─Źajne 30 sek├║nd, ale konkr├ętne podmienky umo┼ż┼łuj├║ organiz├ítorom zvoli┼ą krat┼íie, alebo dlh┼íie intervaly.

Na rozdiel od ostatn├Żch pretekov, v neexistuje ┼żiadne trestn├ę 150 m kolo, ale za ka┼żd├Ż netrafen├Ż ter─Ź, sa jednotlivcovi pripo─Ź├şta jedna min├║ta k posledn├ęmu ─Źasu. ─Äal┼íou zvl├í┼ítnos┼ąou st├şhac├şch pretekov je, ┼że ┼íportovci strie─żaj├║ striedavo, najsk├┤r v ─żahu, potom stoji. ─Äalej nasleduje streleck├í polo┼żka v ─żahu a preteky ukon─Źia poslednou stre─żbou v stoji.

V├ş┼ąazom je pretek├ír/a s najlep┼í├şm ─Źasom vr├ítane pripo─Ź├ştan├Żch trestn├Żch min├║t.

TIP ÔŁ▒ Program a v├Żsledky SP v Biatlone 2020/21ÔÇ║

MS v biatlone Pokljuka 2021 – Individu├ílne preteky ┼żien live

Preteky MS v biatlone 2021 m├┤┼żete na Slovensku sledova┼ą na nieko─żk├Żch ┼íportov├Żch kan├íloch a niektor├ę zauj├şmav├ę z├ívody z dejiska MS aj na na┼íom webe 7sport.sk ako online koment├ír.

MS v Biatlone 2021 priamy prenos na RTVS

Slovensk├í telev├şzia odvysiela preteky z MS v biatlone na druhom programe RTVS – Dvojke, ktor├í bude vysiela┼ą aj MS v alpskom ly┼żovan├ş. RTVS live prenos je dostupn├Ż aj na ofici├ílnej str├ínke slovenskej telev├şzie. Live stream je mo┼żne sledova┼ą na mobile, PC, tablete, ale len na ├║zem├ş Slovenska

Biatlon MS 2021 – EUROSPORT na┼żivo

┼áportov├í stanica Eurosport vysiela zimn├ę ┼íporty pravidelne a a v├Żnimkou nebud├║ ani Majstrovstva sveta v biatlone. Eurosport je na Slovensku dostupn├Ż nieko─żk├Żch poskytovate─żov TV (UPC, Magio a ─Ćal┼í├ş). MS m├┤┼żete sledova┼ą aj cez livestream Eurosportu, prostredn├şctvom Eurosport playeru.

Slu┼żba je platen├í, mesa─Źn├ę predplatn├ę stoj├ş 4,99 ÔéČ a ro─Źn├ę 24,99 ÔéČ. Je to ve─żmi jednoduch├ę, sta─Ź├ş sa len zaregistrova┼ą.

MS Pokljuka 2021 online

Majstrovstv├í sveta v biatlone 2021 ka┼żdoro─Źne vysiela aj ─îesk├í televizia a v├Ą─Ź┼íinu ┼íportov├Żch udalost├ş vysiela na svojom ┼íportovom kan├íly ─îT SPORT. ┼Żiv├ę vysielanie m├┤┼żete sledova┼ą aj online na svojich chytr├Żch zariadeniach. ┼Żiv├ę online vysielanie ─îT SPORT je dostupn├ę len ak sa nach├ídzate v ─îesku.

LIVE ÔŁ▒ Kde sledova┼ą ┼íportov├ę prenosy na┼żivo ÔÇ║

Program MS v biatlone Pokljuka 2021

Kompletn├Ż kalend├ír pretekov na MS Pokljuka 2021. V┼íetky ─Źasy s├║ uveden├ę stredoeur├│pskeho ─Źasu. Slovensk├ş biatlonisti a biatlonistky by sa mali predstavi┼ą skoro vo v┼íetk├Żch discipl├şnach, samozrejme v st├şhac├şch pretekoch rozhodne o ├║─Źasti umiestnenie v ┼íprinte.

MS POKLJUKA 2021 – PROGRAM
D├ítum Discipl├şna ─îas
10.2. Zmie┼ían├í ┼ítafeta 2├Ś6 km + 2├Ś7,5 km 15:00
12. 2. ┼áprint mu┼żov na 10 km 14:30
13. 2. ┼áprint ┼żien na 7,5 km 14:30
14. 2. St├şhacie preteky mu┼żov na 12,5 km 13:15
14. 2. St├şhacie preteky ┼żien na 10 km 15:30
16. 2. Individu├ílne preteky ┼żien na 15 km 12:05
17. 2. Individu├ílne preteky mu┼żov na 20 km 14:30
18. 2. ┼átafety dvoj├şc 15:15
20. 2. ┼átafeta ┼żien na 4├Ś6 km 11:45
20. 2. ┼átafeta mu┼żov na 4├Ś6 km 15:00
21. 2. Hromadn├Ż ┼ítart ┼żien na 12,5 km 12:30
21. 2. Hromadn├Ż ┼ítart mu┼żov na 15 km 15:15

MS v Biatlone 2020 Anterselva

Ivona Fialkov├í na MS v biatlone, prekvapuje svoj├şm v├Żkonom a zatia─ż bola bli┼ż┼íie k medaily ako jej sestra Paul├şna. V st├şhac├şch pretekoch skon─Źila na ┼íiestom mieste. Paul├şna Fialkov├í v st├şha─Źke obsadila a┼ż 17. miesto. Taliansk├í biatlonistka Dorothea Wiererov├í z├şskala na dom├ícich majstrovstv├ích sveta v Anterselve u┼ż druh├║ zlat├║ medailu.

MS v biatlone 2020 – V├Żsledky Individu├ílne preteky ┼żien

1. Dorothea Wiererov├í (Tal.) 43:07,7 min (2), 2. Vanessa Hinzov├í (Nem.) +2,2 s (1), 3. Marte Olsbuov├í R├Âiselandov├í (N├│r.) +15,8 (2), ÔÇŽ 24. Paul├şna Fialkov├í +3:15,8 min (4), 40. Ivona Fialkov├í +4:30,7 (5), 63. Veronika Machyniakov├í +6:29,6 (3), 86. Ter├ęzia Poliakov├í (v┼íetky SR) +9:21,5 (5)


ONLINE: MS v Biatlone 2021 – Individu├ílne preteky LIVE (dnes, 16.2. na┼żivo)

Majstrovstvá sveta v biatlone
Individu├ílne preteky ┼żien, 15 km, Pokljuka
Biatlonov├Ż stadion Pokljuka
utorok 16. februára 2021 o 12:05
Online prenos
Dne┼ín├ę individu├ílne preteky ┼żien na 15 km s├║ u┼ż minulos┼ąou a spoznali sme nov├║ majsterku sveta v tejto discipl├şne. Stala sa ┼łou prekvapivo na obrovsk├║ rados┼ą ─îeska jej reprezentantka Mark├ęta Davidov├í, ktrej touto cestou gratulujeme! Striebro dnes berie Hanna ├ľbergov├í zo ┼áv├ędska a tretia je Ingrid Landmark Tandrevoldov├í z N├│rska, ktor├í tak od─Źinila zav├íhanie jej reprezenta─Źn├Żch koleg├Ż┼ł ,ktor├ę patrili medzi favoritky.

Na┼íim diev─Źat├ím sa dnes ┼żia─ż nedarilo. Paul├şna Fialkov├í spravila na prv├Żch dvoch polo┼żk├ích dokopy 5 ch├Żb, potom to s├şce na zvy┼ín├Żch dvoch polo┼żk├ích bolo bez chyby, ale sta─Ź├ş to len na kone─Źn├ę 50. miesto! Jej sestra Ivona chybovala dokopy a┼ż 7 kr├ít a dnes kon─Ź├ş na 79. mieste. Posledn├í na┼ía reprezentantka Veronika Machyniakov├í chybovala 5-kr├ít a jej v├Żkon posta─Źil na kone─Źn├ę 89. miesto.


To je u na┼íej strany v┼íetko, ─Ćakujem za pozornos┼ą a prajem pekn├Ż zvy┼íok d┼ła!
Individu├ílne preteky ┼żien na 15 km sa pr├íve skon─Źili!
Cie─ż
U┼ż len p├ír posledn├Żch pretek├írok pr├şde do cie─ża. Po─Źk├íme si na ich dojazd o v┼íetkom je rozhodnut├ę!
Cie─ż
Sv─Ťtlana Mironovov├í z Ruska dnes m├┤┼że by┼ą ve─żmi spokojn├í. Spravila len dve streleck├ę chyby a skon─Źila na peknom 5. mieste. No, neby┼ą t├Żch ch├Żb, bola by tu aj medaila.
Cie─ż
Do cie─ża dorazila na┼ía posledn├í reprezentnatka! Veronika Machyniakov├í dnes spravila 5 ch├Żb a predbe┼żne je na 76. mieste.
Cie─ż
Tu s├║ teda dne┼ín├ę dr┼żite─żky medail├ş:

1. Mark├ęta Davidov├í (CZE)
2. Hanna ├ľbergov├í (SWE)
3. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
Str4
┼ávaj─Źiarsk├í reprezentantka Irene Cadurischov├í e┼íte mala ┼íancu na medailu, ale nesmela na poslednej streleckej polo┼żke chybova┼ą. Napokon je z toho jedna chyba a bude bojova┼ą o piate miesto!
Cie─ż
Larisa Kuklinov├í z Ruska dnes kon─Ź├ş ve─żmi vysoko. Spravila len jednu streleck├║ chybu a napokon to sta─Ź├ş na predbe┼żn├ę 11. miesto, chce to zlep┼íi┼ą beh.
Cie─ż
Elisa Gasparinov├í zo ┼ávaj─Źiarska je u┼ż v cieli. Be┼żecky jej nevy┼íiel z├íver preteku a predbe┼żne je na 16. mieste.
Str4
Rusk├í reprezentantka Sv─Ťtlana Mironovov├í chybovala na poslednej stre─żbe. Dnes v┼íak ur─Źite zaznamen├í pekn├Ż v├Żsledok.
Cie─ż
Celkovo u┼ż v cieli m├íme 60 pretek├írok. Pozrime sa ako s├║ na tom zatia─ż na┼íe: Paul├şne patr├ş predbe┼żn├ę 43. miesto a jej sestre Ivone 59. miesto.
Str4
Na poslednej stre─żbe sme mali slovensk├║ reprezentantku Veroniku Machyniakov├║! Napokon spravila a┼ż dve chyby.
Str4
Za pekn├Żm v├Żsledkom z dne┼ín├ęho preteku smeruje Elisa Gasparinov├í zo ┼ávaj─Źiarska. Spravila len jednu streleck├║ chybu a m├┤┼że atakova┼ą vysok├ę umiestnenie.
Cie─ż
O dr┼żite─żk├ích medail├ş nei je e┼íte ├║plne rozhodnut├ę. O zlate teda ├íno, ale na zvy┼ín├ę dve si e┼íte mus├şme po─Źka┼ą.
Cie─ż
Ivona Fialkov├í je u┼ż v cieli, so 7 chybami je predbe┼żne na 50. mieste!
Cie─ż
Do cie─ża dorazila n├│rska reprezentantka Ingrid Landmark Tandrevoldov├í! Dnes si na krk zaves├ş bronzov├║ medailu, je to jej prv├í na svetovom ┼íampion├íte!
Cie─ż
Priebe┼żn├ę poradie (45/97):

1. Mark├ęta Davidov├í (CZE)
2. Hanna ├ľbergov├í (SWE)
3. Lisa Theresa Hauserová (AUT)

O druhom a tre┼ąom mieste e┼íte st├íle nie je stopercentne rozhodnut├ę.
Str3
Veronika Machyniakov├í aj na tretej streleckej polo┼żke s jednou chybou!
Cie─ż
Je tu ─Ćal┼íie zav├íhanie jednej z favoritiek. Tiril Eckhoffov├í je v cieli na predbe┼żnom 14. mieste, dnes spravila a┼ż 4 chyby na strelnici.
Cie─ż
O zlate je rozhodnut├ę. Ale, e┼íte nevieme, kto z├şskane zvy┼ín├ę dve medaile. Tam to je e┼íte cel├ę otvoren├ę.
Cie─ż
Obrovsk├í rados┼ą v ─îesku! M├íme tu prekvapiv├║ v├ş┼ąazku dne┼ín├Żch pretekov a tou je Mark├ęta Davidov├í. Bez jedinej streleckej chyby je v cieli a zdolala Hannu ├ľbergov├í o 27 sek├║nd! Gratul├ícia na┼íim susedom, toto je ve─żk├Ż ├║spech pre Davidov├║!
Cie─ż
Do cie─ża dorazila Marte Olsbuov├í R├Âiselandov├í z N├│rska. Predbe┼żne je na 10. mieste, ale neudr┼ż├ş sa tam. Dnes to je sklamanie pre jednu z favoritiek.
Cie─ż
Po─Ćme sa pozrie┼ą ak├ę je predbe┼żn├ę poradie: Hanna ├ľbergov├í, Lisa Theresa Hauserov├í a Franziska Preussov├í. To sa v┼íak e┼íte bude meni┼ą.
Str4
Eva Puskar─Ź├şkov├í na poslednej polo┼żke bez chyby. Tejto ─Źeskej reprezentantke to dnes strie─żalo celkom dobre, ale nest├şhala be┼żecky.
Str2
Veronika Machyniakov├í na druhej streleckej polo┼żke op├Ą┼ą s jednou chybou!
Cie─ż
Zatia─ż je 18 pretek├íriok v cieli. ─îak├íme na dojazd Davidovej, ktor├í ide po zlato!
Str3
Ivona Fialkov├í na tretej streleckej polo┼żke s jednou chybou!
Str4
Mark├ęta Davidov├í to mala cel├ę vo svojich ruk├ích a zvl├ídla to! ─îesk├í reprezentantka nev├íhala ani na poslednej streleckej polo┼żke a zrejme si ide po zlato! E┼íte v┼íak mus├ş zvl├ídnu┼ą dojazd do cie─ża, ┼íanca je v┼íak obrovsk├í!
Cie─ż
V cieli je u┼ż Hanna ├ľbergov├í a predbe┼żne je na prvom mieste! Dnes m├í ┼íancu na medailu a dokonca ┼żiv├ş n├ídej na zlato, je to e┼íte ale poriadne zamotan├ę.
Str4
Marte Olsbuov├í R├Âiselandov├í je dnes bez medaile! Na poslednej stre─żbe spravila a┼ż dve chyby, dnes je teda N├│rka dokonca mimo prvej desiatky!
Str4
Nemka Denise Herrmannov├í na poslednej polo┼żke ─Źisto, na prv├Żch dvoch pri┼ílo po jednej chybe. Uvid├şme, ako to be┼żecky dotiahne do cie─ża.
Str3
─Äal┼íia ─Źesk├í reprezentantka Eva Puskar─Ź├şkov├í na tretej polo┼żke bez chyby, ale dnes sa jej nedar├ş po be┼żeckej str├ínke.
Cie─ż
Celkovo je v cieli zatia─ż 15 pretek├írok. E┼íte to v boji o medaile je poriadne zamotan├ę.
Cie─ż
Do cie─ża dorazila u┼ż aj Lucie Charv├ítov├í. Podobne aj ona spravila a┼ż 5 ch├Żb na streleckej polo┼żke, v cieli zdolala na┼íu reprezentantku o 4 sekundy.
Cie─ż
Svoj pretek dnes u┼ż ukon─Źila aj Paul├şna Fialkov├í! Na┼ía reprezentantka spravila 5 streleck├Żch ch├Żb a predbe┼żne je na 9. mieste. Bude v┼íak klesa┼ą ni┼ż┼íie a uvid├şme, ak├ę miesto z toho napokon bude. Be┼żecky to bolo v├Żborn├ę, ale stre─żba bola hor┼íia.
Cie─ż
V cieli je u┼ż Ana├»s Chevalierov├í-Bouchetov├í z Franc├║zska a zatia─ż je na prvom mieste. Dlho sa tam v┼íak neohreje.
Str4
Lisa Theresa Hauserov├í spravila na poslednej polo┼żke a┼ż dve chyby! Odp├ílila si tak ┼íancu na zlato!
Cie─ż
V cieli m├íme u┼ż 4 pretek├írky a uvid├şme, ako sa to bude ─Ćalej vyv├şja┼ą.
Str1
Veronika Machyniakov├í za─Źala na prvej streleckej polo┼żke s jednou chybou!
Str4
Ida Lienov├í z N├│rska pokazila posledn├║ streleck├║ polo┼żku, kde spravila dve chyby! Na medailu tak dnes nedosiahne.
Str2
Ivona Fialkov├í na druhej streleckej polo┼żke v├Żrazne zav├íhala a spravila a┼ż tri chyby! Dnes bude Ivona klasifikovan├í ve─żmi n├şzko.
Str3
Jej krajanka Marte Olsbuov├í R├Âiselandov├í spravila na tretej polo┼żke jednu chybu, ke─Ć netrafila posledn├Ż piaty ter─Ź├şk! Tu to e┼íte nemus├ş by┼ą tak straten├ę.
Str2
Je tu ─Ćal┼íie zav├íhanie z radov favoritiek! Tiril Eckhoffov├í chybovala aj na druhej streleckej polo┼żke a dnes zlato teda nez├şska, ┼íancu na medailu e┼íte ale m├í!
Str4
Bieloruska Dzinara Alimbekavov├í raz zav├íhala na poslednej polo┼żke a dnes bude bez medaile.
Str4
Dorothea Wiererov├í z Talianska a┼ż dvakr├ít zav├íhala na poslednej polo┼żke! Ur─Źite tak svoje zlato z minul├ęho roka neobh├íji!
Str4
Franziska Preussov├í z Nemecka raz zav├íhala na poseldnej polo┼żke a bude to pre ┼łu e┼íte ve─żk├Ż boj do cie─ża.
Str4
V├Żborne! Paul├şna Fialkov├í bez chyby aj na poslednej streleckej polo┼żke! Sn├í─Ć to posta─Ź├ş na tro┼íka lep┼íie umiestnenie, aj ke─Ć ┼żiadna sl├íva to nebude. Podstatn├ę je, ┼że z├ívere─Źn├ę dve stre─żby zvl├ídla ─Źisto.
Str3
Lisa Theresa Hauserov├í z Rak├║ska je druhou ┼żenou, ktor├í nezav├íhala ani na tretej polo┼żke! E┼íte to bude ve─żmi zauj├şmav├Ż pretek.
Str4
Franc├║zska Ana├»s Chevalierov├í-Bouchetov├í u┼ż dnes dostrie─żala a v poslednej stojke nezav├íhala! M├í tak ┼íancu na medailu, ale nem├í to len vo vlastn├Żch ruk├ích.
Štart
Na tra┼ą sa dost├íva aj na┼ía posledn├í reprezentantka a to Veronika Machyniakov├í. Dr┼ż├şme palce!
Str3
N├│rska reprezentantka Ida Lienov├í na tretej polo┼żke op├Ą┼ą bez chyby! Je zatia─ż jedn├í, ktorej sa to podarilo.
Str3
Hanna ├ľbergov├í zo ┼áv├ędska na tretej polo┼żke s jednou chybou.
Str1
Ivona Fialkov├í u┼ż absolvovala svoju prv├║ streleck├║ polo┼żku! Za─Ź├şna podobne ako jej sestra Paul├şna a to s dvoma chybami.
Str2
N├│rka a jedna z favoritiek Marte Olsbuov├í R├Âiselandov├í na druhej polo┼żke op├Ą┼ą bez chyby, aj ke─Ć to bola trocha pomal┼íia stre─żba.
Str3
Jej krajanka Simonov├í je na tom dnes po streleckej str├ínke ve─żmi zle, teraz netrafila a┼ż tri ter─Ź├şky.
Str3
Justine Braisazov├í-Bouchetov├í a┼ż na tretej polo┼żke zaznamen├íva ─Źist├║ stre─żbu.
Štart
Na tra┼ą sa dost├íva druh├í slovensk├í reprezentantka! Ivona Fialkov├í u┼ż m├í za sebou prv├ę metre a dr┼ż├şme teda palce!
Str3
Lucie Charv├ítov├í z ─îeska netrafila jeden ter─Ź├şk na tejto polo┼żke. ┼ákoda, Lucie i┼íla v ├║vode v├Żborne a napokon bojuje u┼ż len o ─Źo najlep┼íie umiestnenie.
Str3
Na tejto streleckej polo┼żke sa u┼ż Paul├şne Fialkovej zadarilo a je to bez chyby! Verme, ┼że to vytiahne teraz ─Źo najvy┼í┼íie.
Str3
Dorothea Wiererov├í na tretej streleckej polo┼żke spravila svoju prv├║ chybu v tomto preteku!
Str1
Tiril Eckhoffov├í z N├│rska spravila jednu chybu na prvej streleckej polo┼żke.
Str2
Rak├║┼íanka Lisa Theresa Hauserov├í sa presunula na druh├ę streleck├ę stanovisko a nev├íhala ani teraz. No, s rak├║skou reprezentantkou zatia─ż m├┤┼żme r├íta┼ą v ├║toku na medailu.
Str3
Franc├║zska reprezentantka Ana├»s Chevalierov├í-Bouchetov├í u┼ż je na tretej streleckej polo┼żke. V ─żahu znova spravila jednu chybu.
Str2
Jej krajanka Ida Lienov├í na druhej streleckej polo┼żke op├Ą┼ą bez chyby a Hanna ├ľbergov├í zo ┼áv├ędska je na tom podobne.
Str1
Marte Olsbuov├í R├Âiselandov├í z N├│rska na prvej streleckej polo┼żke bez chyby a bola to ve─żmi r├Żchla stre─żba. Aj ke─Ć, pri poslednom ter─Ź├şku mala aj kus ┼í┼ąastia.
Štart
E┼íte sa pozrime znova na ┼ítart, postupne sa na tra┼ą dostali dve ─Źesk├ę reprezentantky Davidov├í a Puskar─Ź├şkov├í. Na trati u┼ż kr├║┼żi aj jedna z hlavn├Żch favoritiek Tiril Eckhoffov├í z N├│rska!
Str2
Dzinara Alimbekavov├í z Bieloruska nezav├íhala ani na druhej polo┼żke a ide na prv├ę miesto. No, to bude e┼íte ve─żmi zauj├şmav├ę.
Str2
No a ve─żk├í ┼íkoda pre ─Źesk├║ reprezentantku Luciu Charv├ítov├║, ktor├í na druhej polo┼żke netrafila dva ter─Ź├şky a to s├║ dve trestn├ę min├║ty!
Str2
Franziska Preussov├í na druhej polo┼żke zav├íhala raz, ─Źo prin├í┼ía mierne komplik├ície.
Str2
Nu┼ż, ani v prvej stojke sa Paul├şne Fialkovej nedarilo! Teraz chybovala a┼ż trikr├ít a na┼ía reprezentantka tak dnes ┼żiadny v├Żraznej┼í├ş ├║spech nezaznamen├í.
Str1
Rak├║┼íanka Lisa Theresa Hauserov├í m├í za sebou prv├║ streleck├║ polo┼żku. Je to bez chyby a jedna z favoritiek vstupuje do preteku ve─żmi dobre.
Str2
Linn Perssonov├í zo ┼áv├ędska na druhej streleckej polo┼żke zav├íhala a┼ż dvakr├ít a celkom dlho sa tam zdr┼żala. Nep├┤jde teda na prv├ę miesto.
Str2
Bez chyby si v┼íak na druhej polo┼żke, teda prvej v stojke, po─Ź├şnala Ana├»s Chevalierov├í-Bouchetov├í z Franc├║zska.
Str2
Dunja Zdoucov├í z Rak├║ska si pokazila svoju streleck├║ formu a teraz raz chybuje. Mrzie┼ą ju to v┼íak nemus├ş, je zatia─ż prv├í, ke─Ć┼że op├Ą┼ą zav├íhali Vittozziov├í aj Pidhru┼ín├í.
Str2
Bieloruska Hanna Solaov├í je u┼ż na druhej streleckej polo┼żke. Tam spravila a┼ż tri chyby a odp├ílila si tak dnes ┼íancu na lep┼í├ş v├Żsledok.
Štart
Na tra┼ą sa dost├íva ─Ćal┼íia z favoritiek a to Marte Olsbuov├í R├Âiselandov├í z N├│rska! Ur─Źite by rada roz┼í├şrila svoju medailov├║ zbierku.
Str1
Jej krajanka Julia Simonov├í takisto zav├íhala, ale iba raz. B┼żecky je v┼íak na tom celkom fajn a tak ju jedna trestn├í min├║ta a┼ż tak bolie┼ą nemus├ş.
Str1
Neza─Źala v┼íak dobre Justine Braisazov├í-Bouchetov├í z Franc├║zska. Strie─żala ve─żmi dlho a spravila a┼ż dve chyby.
Str1
─îesk├í reprezentantka ide napokon na predbe┼żn├ę prv├ę miesto po prvej stre─żbe! Priam ide├ílny za─Źiatok pre Charv├ítov├║.
Str1
Franziska Preussov├í z Nemcka na prvej polo┼żke bez chyby a podobne si po─Ź├şnala aj Lucie Charv├ítov├í z ─îeska.
Štart
Na strelnici to teda prib├║da a pozrime sa e┼íte na ┼ítart. Elvira ├ľbergov├í zo ┼áv├ędska sa teraz dost├íva na tra┼ą, bola ako 27 pretek├írka v porad├ş.
Str1
Paul├şna Fialkov├í m├í za sebou prv├║ streleck├║ polo┼żku! Spravila na nej dve chyby a to s├║ dve trestn├ę min├║ty, to nie je dobr├Ż za─Źiatok!
Str1
─îisto teraz strie─żala Linn Perssonov├í zo ┼áv├ędska a ide na prv├ę miesto, ke─Ć┼że je r├Żchlej┼íia ne┼ż Zdoucov├í.
Str1
Nie zrovna najlep┼íie za─Źala Ana├»s Chevalierov├í-Bouchetov├í z Franc├║zska, ktor├í si pripisuje jednu trestn├║ min├║tu. E┼íte to v┼íak ni─Ź hrozn├ęho neznamen├í.
Str1
Hanna Solaov├í rovnako s jednou chybou, ide na predbe┼żn├ę druh├ę miesto za prvou Zdoucovou.
Str1
Olena Pidhru┼ín├í chybovala raz a predbe┼żne je na tre┼ąom mieste.
Str1
U┼ż aj Dunja Zdoucov├í z Rak├║ska m├í za sebou prv├║ streleck├║ polo┼żku. V st├şha─Źke nechybovala ani raz a Zdoucov├í teraz trafila v┼íetky ter─Źe.
Str1
Talianska reprezentantka Lisa Vittozziov├í m├í za sebou prv├║ stre─żbu, ktor├í je v ─żahu. Napokon spravila dve chyby a to s├║ dve trestn├ę min├║ty.
2.1km
Ale Hanna Solaov├í je na tomto medzi─Źase r├Żchlej┼íia o 14 sek├║nd a tak vyhr├íva na tomto ├║seku! Bieloruska vst├║pila do preteku ve─żmi dobre.
2.1km
Ukrajinka Pidhru┼ín├í sa dost├íva na medzi─Źas po 21000 metroch a je pomal┼íia o 4 sekundy v porovnan├ş s Vittozziovou.
Štart
Na tra┼ą sa dostala u┼ż aj Dorothea Wiererov├í z Talianska, teda obhajky┼ła zlatej medaile z minul├ęho roka. Tak┼że 10 pretek├írok je u┼ż na trati.
Štart
Slovensko u┼ż m├í na trati svojho prv├ęho z├ístupcu, dr┼ż├şme Paul├şne Fialkovej palce, aby dnes op├Ą┼ą vybojovala pekn├Ż v├Żsledok ako tomu bolo v ┼íprinte!
1.4km
Lisa Vittozziov├í z Talianska je u┼ż na medzi─Źase po 14000 petroch. Zatia─ż jej ─Źas nem├íme s k├Żm porovna┼ą.
Štart
Postupne prib├║daj├║ na trati ─Ćal┼íie pretek├írky, ─Źoskoro sa tie prv├ę dostan├║ na prv├Ż medzi─Źas.
Štart
Jednou z dne┼ín├Żch favoritiek je ur─Źite Ana├»s Chevalierov├í-Bouchetov├í z Franc├║zska. T├í u┼ż m├í na svojom konte dokonca dve medaile a dnes m├┤┼że svoju zbierku roz┼í├şri┼ą.
Štart
Hanna Solaov├í z Bieloruska m├í u┼ż jednu medailu zo ┼íprintu, ale nedarilo sa jaj potom v st├şha─Źke. Uvid├şme, ako sa predvedie dnes.
Štart
Rak├║ska reprezentantka Dunja Zdoucov├í m├í u┼ż jednu medailu a to zo zmie┼íanej ┼ítafety. Teraz sa dostala ako tretia v porad├ş.
Štart
Svojho z├ístupcu na tra┼ą vyslala Ukrajina, Olena Pidhru┼ín├í dnes m├┤┼że ur─Źite prekvapi┼ą.
Štart
Ako prv├í sa dnes na tra┼ą dostala Lisa Vittozziov├í z Talianska.
Individu├ílne preteky ┼żien na 15 km sa pr├íve za─Źali!
Na ┼ítarte v slovinskej Pokljuke je u┼ż v┼íetko pripraven├ę. ─îoskoro sa tento pretek m├┤┼że za─Źa┼ą, prajem pr├şjemn├Ż ┼íportov├Ż z├í┼żitok!
Prajem pr├şjemn├ę ┼íportov├ę popoludnie v┼íetk├Żm fan├║┼íikom biatlonu. Svetov├Ż ┼íampion├ít dnes pokra─Źuje vytrvalostn├Żmi pretekmi ┼żien na 15 km. Slovensko v ┼łom bud├║ zastupova┼ą Paul├şna Fialkov├í (┼ítartovn├ę ─Ź├şslo 9), Ivona Fialkov├í (┼ítartovn├ę ─Ź├şslo 55) a Veronika Machyniakov├í (┼ítartovn├ę ─Ź├şslo 74). Verme, ┼że na┼íe diev─Źat├í zabojuj├║ o ─Źo najlep┼í├ş v├Żsledok. Zatia─ż si prezrite ┼ítartovn├║ listinu, kr├ítko pred ┼ítartom sa znova prihl├ísime.
Štartovná listina:

1. Lisa Vittozziová (ITA)
2. Olena Pidhrušná (UKR)
3. Dunja Zdoucová (AUT)
4. Hanna Solaová (BLR)
5. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA)
6. Johanna Talih├Ąrmov├í (EST)
7. Linn Perssonová (SWE)
8. Lena H├Ąckiov├í (SUI)
9. Paulina Fialková (SVK)
10. Dorothea Wiererová (ITA)
11. Monika Hojniszová-Staręgaová (POL)
12. Franziska Preussová (GER)
13. Lucie Charvátová (CZE)
14. Dzinara Alimbekavová (BLR)
15. Milena Todorovová (BUL)
16. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA)
17. Baiba Bendiková (LAT)
18. Julia Simonová (FRA)
19. Mari Ederová (FIN)
20. Uljana Kajševová (RBU)
21. Ida Lienová (NOR)
22. Hanna ├ľbergov├í (SWE)
23. Jekat─Ťrina Avvakumovov├í (KOR)
24. Fujuko Ta─Źizakiov├í (JPN)
25. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
26. Alina Stremousová (MDA)
27. Elvira ├ľbergov├í (SWE)
28. Natalja Ko─Źerginov├í (LTU)
29. Vanessa Hinzová (GER)
30. Emma Lunderová (CAN)
31. Jelizaveta Bel─Źenkov├í (KAZ)
32. Clare Eganová (USA)
33. Denise Herrmannová (GER)
34. Maren Hammerschmidtová (GER)
35. Elena Chirkovová (ROU)
36. Marte Olsbuov├í R├Âiselandov├í (NOR)
37. Daniela Kadevová (BUL)
38. Linian Wei-Lin Colebournová (AUS)
39. Mark├ęta Davidov├í (CZE)
40. Eva Puskar─Ź├şkov├í (CZE)
41. Jelena Kru─Źinkinov├í (BLR)
42. Nika Bla┼żeni─çov├í (CRO)
43. Kamila Żuková (POL)
44. Gabriele Le┼í─Źinskaiteov├í (LTU)
45. Tiril Eckhoffová (NOR)
46. Michela Carraraová (ITA)
47. Julia Schwaigerová (AUT)
48. Tatjana Akimovová (RBU)
49. Galina Vi┼ín─Ťvsk├í-┼áeporenkov├í (KAZ)
50. Johanna Skottheimová (SWE)
51. Suvi Minkkinenová (FIN)
52. Ukaleq Astri Slettemarková (GRL)
53. Tuuli Tomingasová (EST)
54. Amanda Lightfootová (GBR)
55. Ivona Fialková (SVK)
56. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
57. Sari Maedaová (JPN)
58. Lotte Lieová (BEL)
59. Anais Bescondová (FRA)
60. Megan Bankesová (CAN)
61. Alla Gilenková (MDA)
62. Susan Dunkleeová (USA)
63. Polona Klemen─Źi─Źov├í (SLO)
64. Julija D┼żimov├í (UKR)
65. Anna Frolinová (KOR)
66. Sanita Bulinaová (LAT)
67. Selina Gasparinová (SUI)
68. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
69. Rieke De Maeyerová (BEL)
70. Ana Larisa Cotrușová (ROU)
71. Vita Semerenková (UKR)
72. Regina Ojaová (EST)
73. Larisa Kuklinová (RBU)
74. Veronika Machyniaková (SVK)
75. Elisa Gasparinová (SUI)
76. Lea Einfaltová (SLO)
77. Marija Zdravkovová (BLR)
78. Annija Keita Sabuleová (LAT)
79. Irene Lardschneiderová (ITA)
80. Venla Lehtonenová (FIN)
81. ─îi-hi Mun (KOR)
82. Katharina Innerhoferová (AUT)
83. Nadia Moserová (CAN)
84. Anna M─ůkaov├í (POL)
85. Irina Kru─Źinkinov├í (BLR)
86. Ljudmila Achatovová (KAZ)
87. Jessica Jislová (CZE)
88. Anika Ko┼żicaov├í (CRO)
89. Jurie Tanakaová (JPN)
90. Anastasija Merkušinová (UKR)
91. Federica Sanfilippová (ITA)
92. Ziva Klemen─Źi─Źov├í (SLO)
93. Sv─Ťtlana Mironovov├í (RBU)
94. Chloe Levinsová (USA)
95. Sarah Beaudryová (CAN)
96. Kinga Zbylutová (POL)
97. Irene Cadurischová (SUI)
98. Erika J├Ąnk├Ąov├í (FIN)
V├ştame v├ís pri sledovan├ş dne┼ín├ęho onlajn textov├ęho prenosu z Majstrovstiev sveta v biatlone. U ┼żien pokra─Źuje ┼íampion├ít individu├ílnym pretekom na 15 km, ktor├Ż sa za─Ź├şna o 12:05.

Po zmie┼ían├Żch ┼ítafet├ích, ┼íprinte a st├şha─Źky n├ís ─Źak├í v r├ímci MS ─Ćal┼í├ş pretek a t├Żm je vytrvalostn├Ż, teda individu├ílny. Op├Ą┼ą to bude aj so slovenskou ├║─Źas┼ąou, u ┼żien n├ís bud├║ reprezentova┼ą Paul├şna Fialkov├í, Ivona Fialkov├í a Veronika Machyniakov├í.

Ur─Źite budeme na┼íim diev─Źat├ím dr┼ża┼ą palce, aby sa im darilo a pote┼íili n├ís pekn├Żm v├Żsledkom. Zatia─ż najep┼íie sa u ┼żien dar├ş Paul├şne Fiakovej, ktor├í v ┼íprinte vybojovala 13. miesto a vyzeralo to, ┼że v st├şha─Źke ho e┼íte vylep┼í├ş, ┼żia─ż na poslednom streleckom stanovisku netrafila ani jeden ter─Ź a skon─Źila tak dos┼ą n├şzko.

Zlato z minul├ęho roka bude obhajova┼ą talianska reprezentantka Dorothea Wiererov├í, striebro vlani z├şskala Vanessa Hinzov├í z Nemecka a bronz vtedy patril n├│rskej reprezentantke Marte Olsbuovej Roiselandovej.

Ver├şme, ┼że uvid├şme ─Ćal┼í├ş zauj├şmav├Ż a kvalitn├Ż pretek, sledujte n├í┼í online prenos!
V├ştame V├ís pri on-line prenose. Udalos┼ą sa za─Źne o 12:05.

Zdroj: ibu.com.com, youtube

Zdie─żan├ş

Pin It on Pinterest