Saalbach Hinterglemm svetový pohár 2024 – finále: Program, výsledky, Vlhová, live prenos

Saalbach Hinterglemm svetový pohár 2024 – práve v tomto rakúskom stredisku sa uzatvára sezóna zjazdového lyžovania. Finále SP sa tu koná od 16. marca. Pozrite si jeho program, výsledky, kedy jazdí Petra Vlhová, a kde nájdete live prenos zo záverečného podujatia SP v alpskom lyžovaní. 

Saalbach Hinterglemm svetový pohár 2024

Po piatich mesiacoch intenzívneho súťaženia je tu Saalbach Hinterglemm svetový pohár 2024. Ten uzavrie celú sezónu alpských lyžiarov a lyžiarok, takže Petru Vlhovú live tu uvidíme v aktuálnom ročníku naposledy.

Pozrite si program celého podujatia, v ktorom budeme pravidelne aktualizovať výsledky a umiestnenie Petry Vlhovej.

Finále SP v lyžovaní 2024

Saalbach Hinterglemm program

Finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní Saalbach Hinterglemm program začína v sobotu 16. marca a vyvrcholí v nedeľu 24. marca.

Petra Vlhová program by tu mal primárne obsahovať technické disciplíny – slalom a obrovský slalom, no možno sa dočkáme aj jej štartov v rýchlostných disciplínach – zjazde a Super-G.

Pozrite si kompletný plán podujatia, vrátane mužských disciplín, v našej tabuľke nižšie.

SP SAALBACH HINTERGLEMM – PROGRAM
Dátum Disciplína Čas/Víťaz
16.3. Obrovský slalom – muži 09:00h
16.3. Slalom – ženy 10:30h
17.3. Obrovský slalom – ženy 09:00h
17.3. Slalom – muži 10:30h
20.3. Tréning zjazdu – muži
20.3. Tréning zjazdu – ženy
21.3. Tréning zjazdu – muži
21.3. Tréning zjazdu – ženy
22.3. Super-G – ženy 10:00h
22.3. Super-G – muži 11:30h
23.3. Zjazd – ženy 11:15h
24.3. Zjazd – muži 11:15h

Saalbach Hinterglemm slalom ženy

Prvou disciplínou, ktorú absolvujú ženy, v rámci finále SP Saalbach Hinterglemm, bude slalom. Petra Vlhová vyhrala v minulej sezóne posledný slalom ročníka, a tak veľmi dobre vie, ako chutí takýto triumf.

Aj teraz bude patriť medzi favoritky, no a s ňou už tradične aj jej večná rivalka Mikaela Shiffrin. Prvé kolo sa začína o 10:30h, to druhé je na programe o 13:30h.

📆 Sobota, 16.3. 2024 / Slalom žien 

Slalom Saalbach Hinterglemm – výsledky

Na tomto mieste nájdete výsledky slalomu žien v Saalbach Hinterglemm po začiatku podujatia. 

Obrovský slalom žien Saalbach Hinterglemm

Obrovský slalom žien v Saalbach Hinterglemm sa pôjde hneď na druhý deň po slalome. Ak by sme mali porovnávať s minulým ročníkom finále SP, tak tu Petra Vlhová bude mať čo naprávať.

Minulý rok v Soldeu totiž v obráku nešťastne spadla a nedokončila ani 1. kolo. Obrovský slalom žien odštartuje prvým kolom o 9:00h a kolo č.2. je na programe od 12:00h.

📆 Nedeľa, 17.3. 2024 / Obrovský slalom žien 

Saalbach Hinterglemm obrovský slalom – výsledky

Na tomto mieste nájdete výsledky obrovského slalomu žien v Saalbach Hinterglemm po začiatku pretekov. 

Petra Vlhová finále SP

Petra Vlhová by vo finále SP rada úspešne zakončila sezónu 2023/24. Minulý rok bolo pre ňu finálové podujatie úspešné tak na 50%, keď slalom vyhrala a obrovský slalom nedokončila.

Tento rok podáva kvalitné výkony počas celej sezóny, a tak niet divu, že aj v Saalbach Hinterglemm patrí k top favoritkám. Historicky sa jej tiež na finálových podujatiach Svetového pohára darilo.

V r. 2017 triumfovala v Aspene v pretekoch slalomu, v r. 2019 skončila v Soldeu zhodne na 3. mieste v slalome aj v obráku, v r. 2022 zopakovala tretie miesta v týchto disciplínach aj vo francúzskom Courchevel, no a v r. 2023 vyhrala slalom v Soldeu.

VIDEO: Vlhová slalom finále SP Soldeu 2023

Kde sledovať SP Saalbach Hinterglemm live

Možností, kde sledovať SP Saalbach Hinterglemm live – finále SP v alpskom lyžovaní, je množstvo. Nižšie si môžete pozrieť ich prehľad a vybrať si tú, ktorá vám vyhovuje najviac.

Saalbach Hinterglemm svetový pohár 2024 v TV

Saalbach Hinterglemm svetový pohár 2024 v TV vysiela na Slovensku verejnoprávna RTVS Šport. Tá má práva na všetky preteky sezóny z územia Rakúska, a preto tu nechýba ani prestížne finále SP.

Okrem RTVS Šport si toto podujatie môžete pozrieť tradične aj na televíznych staniciach Eurosport live a ČT Sport.

Saalbach Hinterglemm finále SP live stream

Finále Svetového pohára v Saalbach Hinterglemm sa dá sledovať aj cez internetový live stream. Ten ponúka RTVS na webe rtvs.sk zdarma, no funkčný je iba z územia Slovenska.

Rovnaký princíp je zaužívaný aj pri vysielaní kanálu ČT Sport prostredníctvom webu ceskatelevize.cz, keďže tento kanál môžete online sledovať, iba ak sa nachádzate v ČR.

Eurosport live stream môžete pozerať kedykoľvek a odkiaľkoľvek, no tento stream je spoplatnený sumou cca 5,40 eur/mesiac. Funkčný je na webe eurosport.com alebo cez aplikáciu pre TV, mobil aj tablet.

Svetový pohár 2024 finále výsledky

Svetový pohár 2024 finálové výsledky môžete sledovať v našom článku – v programovej tabuľke vás informujeme o víťazovi disciplíny, a v ďalších riadkoch prinášame podrobné info o Petre Vlhovej online.

Ak by vás zaujímalo kompletné poradie pretekárov a pretekárok v jednotlivých pretekoch, tak na to je dobré využiť web flashscore.sk, ktorý prináša podrobné výsledky z lyžovania a množstva ďalších športov.

Saalbach Hinterglemm svetový pohár 2024

Všetko o finálovom podujatí svetového pohára 2024 v lyžiarskom stredisku Saalbach Hinterglemm nájdete aj na oficiálnych stránkach medzinárodnej lyžiarskej federácie.

Zdroj: fis-ski.com, rtvs.sk, ceskatelevize.cz, eurosport.com, youtube.com, wikipedia.com 

Zdieľaní

Pin It on Pinterest