Saalbach Hinterglemm svetový pohár 2024 – finále: Program, výsledky, live prenos

Saalbach Hinterglemm svetový pohár 2024 – práve v tomto rakúskom stredisku sa uzatvorila sezóna zjazdového lyžovania. Finále SP sa tu konalo od 16. marca. Pozrite si jeho program, výsledky, a kde nájdete live prenos zo záverečného podujatia SP v alpskom lyžovaní. 

Saalbach Hinterglemm svetový pohár 2024

Po piatich mesiacoch intenzívneho súťaženia prišiel na rad Saalbach Hinterglemm svetový pohár 2024. Ten uzavrel celú sezónu alpských lyžiarov a lyžiarok a zistili sme, kto ovládol bodovanie Svetového pohára.

Finále SP v lyžovaní 2024

Saalbach Hinterglemm program

Finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní Saalbach Hinterglemm program začalo v sobotu 16. marca a vyvrcholilo v nedeľu 24. marca.

Pozrite si kompletný plán podujatia, vrátane mužských disciplín, v našej tabuľke nižšie.

SP SAALBACH HINTERGLEMM – PROGRAM
Dátum Disciplína Čas/Víťaz
16.3. Obrovský slalom – muži L. Meillard (SUI)
16.3. Slalom – ženy M. Shiffrin (USA)
17.3. Obrovský slalom – ženy F. Brignone (ITA)
17.3. Slalom – muži T. Haugan (NOR)
22.3. Super-G – ženy E. Ledecká (CZE)
22.3. Super-G – muži S. Rogentin (SUI)
23.3. Zjazd – ženy C. Huetter (AUT)
24.3. Zjazd – muži 11:15h

Saalbach Hinterglemm slalom ženy

Prvou disciplínou, ktorú absolvovali ženy, v rámci finále SP Saalbach Hinterglemm, je slalom. Petra Vlhová vyhrala v minulej sezóne posledný slalom ročníka, a tak veľmi dobre vie, ako chutí takýto triumf.

Teraz tu však pre zranenie neštartovala a pri jej absencii získala triumf v poslednom slalome sezóny Mikaela Shiffrin a potvrdila zisk malého glóbusu. Celkovo je to jej jubilejné 60. víťazstvo v slalome v rámci SP a išlo zároveň o jej posledné preteky tohto roka.

📆 Sobota, 16.3. 2024 / Slalom žien 

Slalom Saalbach Hinterglemm – výsledky

Slalomové preteky ovládla Mikaela Shiffrin pred Holtmannovou a víťazkou prvého kola Larssonovou. Skvelý posun v poradí predviedla Neja Dvornik zo Slovinska, ktorá bola po 1. kole až na 21. mieste, no nakoniec skončila štvrtá.

 1. M. Shiffrin (USA) 1:53.22
 2. M. F. Holtmann (NOR) + 0.54
 3. A. Swenn-Larsson (SWE) + 0.63
 4. N. Dvornik (SLO) + 0.67
 5. K. Huber (AUT) + 0.79
 6. K. Liensberger (AUT) + 0.93

Obrovský slalom žien Saalbach Hinterglemm

Obrovský slalom žien v Saalbach Hinterglemm sa šiel hneď na druhý deň po slalome.

Vyhrala ho Federica Brignone, ktorej to však v celkovom boji o malý glóbus za obrák aj tak nepomohlo, keďže Lara Gut-Behrami získala potrebný počet bodov, aby si definitívne uhájila pozíciu na čele poradia.

📆 Nedeľa, 17.3. 2024 / Obrovský slalom žien 

Saalbach Hinterglemm obrovský slalom – výsledky

Posledný obrák sezóny si pre seba uchmatla Federica Brignone s veľkým náskokom 1.36 sekundy pred Robinsonovou a 1.67 pred Stjernesundovou.

 1. F. Brignone (ITA) 2:20.05
 2. A. Robinson (NZL) + 1.36
 3. T. L. Stjernesund (NOR) + 1.67
 4. S. Brunner (AUT) + 1.92
 5. J. Scheib (AUT) + 2.01
 6. P. Moltzan (USA) + 2.39
 7. M. F. Holtmann (NOR) + 2.54

Kde sledovať SP Saalbach Hinterglemm live

Možností, kde sledovať SP Saalbach Hinterglemm live – finále SP v alpskom lyžovaní, je množstvo. Nižšie si môžete pozrieť ich prehľad a vybrať si tú, ktorá vám vyhovuje najviac.

Saalbach Hinterglemm svetový pohár 2024 v TV

Saalbach Hinterglemm svetový pohár 2024 v TV vysiela na Slovensku verejnoprávna RTVS Šport. Tá má práva na všetky preteky sezóny z územia Rakúska, a preto tu nechýba ani prestížne finále SP.

Okrem RTVS Šport si toto podujatie môžete pozrieť tradične aj na televíznych staniciach Eurosport live a ČT Sport.

Saalbach Hinterglemm finále SP live stream

Finále Svetového pohára v Saalbach Hinterglemm sa dá sledovať aj cez internetový live stream. Ten ponúka RTVS na webe rtvs.sk zdarma, no funkčný je iba z územia Slovenska.

Rovnaký princíp je zaužívaný aj pri vysielaní kanálu ČT Sport prostredníctvom webu ceskatelevize.cz, keďže tento kanál môžete online sledovať, iba ak sa nachádzate v ČR.

Eurosport live stream môžete pozerať kedykoľvek a odkiaľkoľvek, no tento stream je spoplatnený sumou cca 5,40 eur/mesiac. Funkčný je na webe eurosport.com alebo cez aplikáciu pre TV, mobil aj tablet.

Svetový pohár 2024 finále výsledky

Svetový pohár 2024 finálové výsledky môžete sledovať v našom článku – v programovej tabuľke vás informujeme o víťazovi disciplíny.

Ak by vás zaujímalo kompletné poradie pretekárov a pretekárok v jednotlivých pretekoch, tak na to je dobré využiť web flashscore.sk, ktorý prináša podrobné výsledky z lyžovania a množstva ďalších športov.

Saalbach Hinterglemm svetový pohár 2024

Všetko o finálovom podujatí svetového pohára 2024 v lyžiarskom stredisku Saalbach Hinterglemm nájdete aj na oficiálnych stránkach medzinárodnej lyžiarskej federácie.

Zdroj: fis-ski.com, rtvs.sk, ceskatelevize.cz, eurosport.com, youtube.com, wikipedia.com 

Zdieľaní

Pin It on Pinterest