EURO 2020 bonus 20 EUR zadarmo

SP v alpskom lyžovaní žien 2020, Lech Zürs, Rakúsko – program, výsledky. Vlhová vyhrala aj paralelný slalom (VIDEO)

Zdieľaní

Svetový pohár v alpskom lyžovaní žien pokračoval v rakúskom Lech Zürs paralelným slalomom. Petra Vlhová vyhrala náročne preteky a získala tretie víťazstvo v rade!  Pozrite si kompletný program, výsledky SP v alpskom lyžovaní Lech Zürs a sledujte Petru Vlhovú VIDEO.

🚩Petra Vlhová získala hetrik

Petra Vlhová vyhrala už tretie preteky Svetového pohára po sebe a je suverénnou líderkou priebežného poradia v tejto sezóne. Vo finále zdolala prekvapivú finalistku, Američanku Paulu Moltzanovú.

VÝSLEDKY a PORADIE ⇓

SP v alpskom lyžovaní 2020 – Lech Zuers, Rakúsko

Petru Vlhovú vyhrala disciplínu, v ktorej minulú sezónu získala malý kryštálový glóbus. Pre Petru to boli náročné preteky, ale nakoniec sa jej podarilo vyhrať.

Slovenská lyžiarka vstúpila so Svetového pohára výborne, keď po treťom mieste v Soldene, ovládla dva slalomové preteky v Levi. Paralelný slalom sa v tejto sezóne pôjde iba na tomto podujatí.

TIP ❱ Program a výsledky Vlhovej v 2020/21 ›

Pandémia koronavírusu Covid-19 ovplyvnila aj Svetový pohár v alpskom lyžovaní. Slovenskí fanúšikovia nemohli podporiť Petru Vlhovú, na tomto podujatí, pretože sa konali bez divákov

Do strediska Lech Zürs sa SP vrátil po 26 rokoch. V paralelnom slalome sa najskôr uskutoční súťaž žien a na druhý deň budú pretekať muži.

Paralelný obrovsky slalom bez Schiffrinovej

Preteky v Lechu vynechá Američanka Mikaela Schiffrinová, ktorá sa po pretekoch v Levi rozhodla vynechať preteky a viacej trénovať.

🗓️ Program a výsledky SP v alpskom lyžovaní Lech Zürs 2020

Nová sezóna 2020/2021  Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní, pokračuje v Rakúsku paralelným slalom. Pozrite si kalendár SP v alpskom lyžovaní.

Štvrtok, 26. november 2020

 • Paralelný slalom – kvalifikácia (L. Gutová-Behramiová)
 • Paralelný slalom žien – preteky (P. Vlhová)

KVALIFIKÁCIA – Paralelný slalom Lech Zürs

Kvalifikácia paralelného slalomu sa začala o 10 hodine a Petra Vlhová skončila na 3. mieste, keď v súčte dvoj jázd v červenej a modrej drahé dosiahla čas 46.76 s.

Kvalifikáciu vyhrala Švajčiarka Lara Gut-Behramiová s časom z oboch jázd 46.52 s, pred Švédkou Sarou Hectorovou 46.68 s.

Výsledky kvalifikácie paralelného slalomu Lech Zürs 2020

 1. Lara Gutová-Behramiová (Šva.) 46,52 s
 2. Sara Hectorová (Šve.) + 0, 16 s
 3. Petra Vlhová (SR) + 0, 24 s
 4. Marta Bassinová (Tal.) + 0,25 s
 5. Paula Moltzanová (USA) + 0,29 s

PARELELNÝ SLALOM (26.11.) Lech Zürs

Vo finále ovládla prvú jazdu Petra Vlhová, keď zdolala Američanku Molzanovú o 21 stotín, v druhej jazde Petrina súperka nezvládla záver a víťazstvo patrí Slovenke.

V semifinále Vlhová nestačila na Švédku Saru Hectorovú a v prvej jazde zaostala o 11 stotín. V druhej jazde to bolo veľmi tesne a zdolal súperku o 1 stotinu.

Štvrťfinálovú prvú jazdu prehrala s Taliankou Federicou Brignoneovou, no v odvete ju zdolala o dve stotiny.

V osemfinále si poradila s Holanďankou Adrianou Jelínkovou, keď v druhej jazde zmazala manko a zvíťazila o štyri stotiny sekundy.

Výsledky paralelného slalomu SP v alpskom lyžovaní – Lech Zürs 2020

 1. Petra Vlhová (SR)
 2. Paula Moltzanová (USA)
 3. Lara Gutová-Behramiová (Šva.)
 4. Sara Hectorová (Šve.)
 5. Marta Bassinová (Tal.)
 6. Thea Louise Stjernesundová (Nór.)
 7. Federica Brignoneová (Tal.)
 8. Elisa Moerzingerová (Rak.)

Video z finále paralelného slalomu v Lech-Zuers

Celkové poradie SP (po 4 z 32 súťaží)

 1. Petra Vlhová (SR) 360 bodov
 2. Michelle Gisinová (Šva.) 175 b
 3. Marta Bassinová (Tal.) 158 b
 4. Katharina Liensbergerová (Rak.) 135
 5. Mikaela Shiffrinová (USA) 125 b

Kde sledovať alpské lyžovanie a Petru Vlhovú naživo?

Petru Vlhovú a priamy prenos zo SP v alpskom lyžovaní v disciplíne paralelný slalom, môžete sledovať LIVE na RTVS Dvojke. Prenos Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní naživo z rakúskeho Lech Zürs, je dostupný na oficiálnej stránke RTVS, ale len na území Slovenska. Live prenos môžete sledovať aj na Vašich mobiloch, tabletoch, alebo PC, keď kliknete na oficiálny link RTVS.

Ak by ste chceli sledovať závody z Českej republiky, tak priamy prenos odvysiela stanica ČT sport. Na tomto programe môžete sledovať live prvé a druhé kolo obrovského slalomu.

TIP ❱ Kde sledovať jednotlivé športy ›

Svetový pohár bude vysielať aj športová stanica Eurosport, aj s českým komentárom. Eurosport je v ponuke na Slovensku a v Čechách u viacerých poskytovateľov televízie. Sledovať obľúbené športové udalosti ako napríklad Alpské lyžovanie môžete prostredníctvom Eurosport playeru.

Táto služba je platená, mesačné predplatné stojí 4,99€ a ročné 24,99€. Je to veľmi jednoduché, stačí sa len zaregistrovať.

Alpské lyžovanie 2020 novinky dnes – facebook, instagram, twitter

Všetky dôležité výsledky, štatistiky a novinky z v alpského lyžovania môžete sledovať na oficiálnych kanáloch FIS.

ONLINE: Svetový pohár v alpskom lyžovaní, paralelný slalom žien Lech Zürs

Zjazdové lyžovanie
Paralelný obrovský slalom žien, Lech / Zürs
Lech / Zürs
štvrtok 26. novembra 2020 o 17:45
Online prenos
Paralelný obrovský slalom žien sa práve skončil!
1-2
Áno! Petra Vlhová vyhráva tento pretek! Jej americká súperka Paula Moltzanová spadla pred cieľom a slovenská reprezentantka pokračuje vo famóznych výkonoch ďalej!
1-2
Odveta finále sa blíži! Pripíše si Petra Vlhová tretie prvé miesto v rade?
3-4
V malom finále bola úspešnejšia Lara Gutová-Behramiová, ktorá už po prvej jazde to mala výborne rozbehnuté!
5-6
Aj druhá talianska reprezentatka je úspešnejšia, Bassinová tak končí na piatom mieste.
7-8
Siedme miesto si vybojovala v dnešnom preteku Brignoneová, ktorá lepšie zvládla aj druhú jazdu.
Nasleduje krátka prestávka a po nej spoznáme konečné celkové poradie dnešného preteku.
1-2
Petra Vlhová začala prvú jazdu v modrej dráhe a od úvodu to bolo celkom vyrovnané! Záver však slovenskej reprezentantke vyšiel opäť fantasticky a zdoláva súperku o 21 stotín sekundy!
1-2
A už tu bude prvá finálová jazda! Petra, držíme palce!
3-4
Lara Gutová-Behramiová a Sara Hectorová bojujú o tretie miesto. Prva menovaná získala 36 stotín a má veľkú šancu dnes skončiť na pódiu.
5-6
Marta Bassinová a Thea Louise Stjernesundová je súboj o piate miesto. Prvá jazda bola veľmi napínavá a Bassinová zvíťazila len o jednu sekundu.
7-8
Súboj o siedmie miesto zvládla lepšie Brignoneová, ktorá má do druhej jazdy náskok pol sekundy.
Finále:

Paula Moltzanová (USA)
Petra Vlhová (SVK)

O třetí místo:

Lara Gutová-Behramiová (SUI)
Sara Hectorová (SWE)

O piate miesto:

Marta Bassinová (ITA)
Thea Louise Stjernesundová (NOR)

O siedme miesto:

Federica Brignoneová (ITA)
Elisa Mörzingerová (AUT)
Semifinálové jazdy sa skončili a rovnako aj jazdy o 5-8. miesto. Uvidíme tak ešte dve finálové jazdy a súboje o konečné umiestnenie.
SF2
Lepší štart mala napokon Hectorová a zvýšila náskok, ale Petra Vlhova ukázala fantastický záver a je vo finále! Dnes má tak isté druhé miesto, ale verme, že to bude napokon prvé miesto!
SF2
Dráma o finále vrcholí! Petra Vlhová potrebuje opäť zopakovať fantastický finish v druhej jazde a to v modrej dráhe!
SF1
Prvou dnešnou finalistkou sa stáva Paula Moltzanová a jej rozprávka v dnešom preteku pokračuje ďalej! Úspešná kvalifikantka má šancu zabojovať o prvé miesto!
5-8
Federica Brignoneová napokon nedokončila druhú jazdu! Takže o piate miesto zabojuje Stjernesundová, neuvidíme teda talianske derby.
5-8
Marta Bassinová napokon pohodlne zvládla aj druhú jazdu a postupuje do súboja o piate miesto. Mörzingerová zabojuje o siedmu priečku.
Nasleduje krátka prestávka a pôjdu sa druhé jazdy v súboji o 5-8 miesto a vyvrcholí aj boj o finále.
SF2
Súboj Petra Vlhová a Sara Hectorová bol veľmi dramatický a v závere zvíťazila Švédka o 11 stotín! Druhá jazda však bude ešte zaujímavá, Petra pôjde navyše v modrej dráhe.
SF2
Petra Vlhová sa už sústreďuje na prvú semifinálovú jazdu, pôjde ju v červenej dráhe!
SF1
Lara Gutová-Behramiová a Paula Moltzanová zahájili prvú semifináovú jazdu. Američanka pokračuje vo výbornom výkone a pôjde do druhej jazdy s náskokom.
5-8
Federica Brignoneová mala výborný štart, ale v závere začala strácať. Svoju súperku Stjernesundová však zdolala v prvej jazde o 4 stotiny.
5-8
Marta Bassinová a Elisa Mörzingerová zahájili súboj o 5-8. miesto. Napokon bola úpešnejšia talianska pretekárka a má lepšiu pozíciu pred druhou jazdou.
Dvojice o 5-8. miesto:

Marta Bassinová
Elisa Mörzingerová

Thea Louise Stjernesundová
Federica Brignoneová
Semifinálové dvojice:

Lara Gutová-Behramiová (SUI)
Paula Moltzanová (USA)

Petra Vlhová (SVK)
Sara Hectorová (SWE)
Petra Vlhová sa dostala medzi najlepšiu štvoricu! Zopakovala fantastický záver druhej jazdy z osemfinále a má tak dnes šancu na ďalšie, minimálne pódiove umiestnenie.
Štvrťfinále paralelného obrovského slaslomu žien sa práve skončilo! Po krátkej pauze sa začnú jazdy o 5-8. miesto.
ŠF4
Dnešné štvrťfinále uzatvorila dvojica Thea Louise Stjernesundová a Sara Hectorová. Druhá menovaná postupuje do semifinále bez menších problémov a bude súperkou Petry Vlhovej!
ŠF3
Fantázia! Petra Vlhová to znova zvládla v samom závere druhej jazdy, keď opäť s tesným náskokom bola lepšia a postupuje do semifinále! Brignoneová mala výborný štart, ale záver jej nevyšiel.
ŠF3
Na trať ide Petra Vlhová! Verme, že zvládne druhú jazdu podobne ako tomu bolo v osemfinále!
ŠF2
Marta Bassinová si v prvej jazde vypracovala lepší čas, ale Paula Moltzanová v druhej jazde ešte zabojovala a tesne pred cieľom zdolala Talianku! Moltzanová sa tak postarala o prvé veľké prekvapenie a je v semifinále!
ŠF1
Odvetdy štvrťfinále rozbehla dvojica Lara Gutová-Behramiová a Elisa Mörzingerová. Prvá menovaná bola favoritkou už po prvej jazde a aj v tej druhej bola lepšou a je prvou semifinalistkou.
Prvé štvrťfinálové jazdy sa skončili, po krátkej pauze uvidíme tie druhé a spoznáme mená postupujúcich do najlepšej štvorky.
ŠF4
Thea Louise Stjernesundová a Sara Hectorová uzavreli prvé štvrťfinalové jazdy. Druhá menovaná zvládla lepšie záver a získava náskok vyše 40 stotín.
ŠF3
Petra Vlhová a Federica Brignoneová už absolvovali prvú štvrťfinálovú jazdu! Bol to veľmi tesný súboj, ktorý napokon vyhrala o dve stotiny Talianka! Druhá jazda však bude ešte veľmi dramatická.
ŠF3
Petra Vlhová sa už chystá na svoju dnešnú tretiu jazdu! Znova jej všetci držíme palce!
ŠF2
Marta Bassinová z Talianska začala veľmi dobre, ale v strednej časti sa to začalo vyrovnávať. Paula Moltzanová však pred cieľom chybovala a v druhej jazde pôjde s mankom.
ŠF1
Ďalšiu časť dnešého preteku zahájila dvojica Lara Gutová-Behramiová a Elisa Mörzingerová. Prvá menovaná tesný súboj zvládla lepšie len o jednu stotinu, to bude ešte zaujímavá druhá jazda.
Štvrťfinálové dvojice:

Lara Gutová-Behramiová (SUI)
Elisa Mörzingerová (AUT)

Paula Moltzanová (USA)
Marta Bassinová (ITA)

Petra Vlhová (SVK)
Federica Brignoneová (ITA)

Thea Louise Stjernesundová (NOR)
Sara Hectorová (SWE)
Po prvej jazde to vyzeralo, že sa Petra Vlhová nedostane ďalej, ale v druhej jazde zvládla tesný súboj s Jelinkovou a tak slovenská reprezentantka postúpila medzi najlepšiu osmičku.
Osemfinále paralelného obrovského slaslomu žien sa práve skončilo! Po krátkej pauze sa začnú prvé štvrťfinálové jazdy.
OF8
No a ňou bola Sara Hectorová a Katharina Truppeová. Prvá menovaná bola lepšou v oboch jazdách a tak Hectorová uzatvára štvrťfinálový zoznam.
OF7
Thea Louise Stjernesundová má za sebou výbornú druhú jazdu a Robnikovú pohodlne zdoláva. Na trať sa už chystá posledná dvojica dnešného osemfinále.
OF6
No a súperkou Vlhovej bude v ďalšom kole Federica Brignoneová z Talianska! Brignoneová mala ideálnu pozíciu v druhej jazdy a tú zvládla úspešne.
OF5
Uf, tak to bolo tesné! Poriadna dráma v druhej jazde medzi Petrou Vlhovou a Adrianou Jelinkovou, napokon však slovenská reprezentantka zvíťazila o štyri stotiny a postupuje medzi najlepšiu osmičku!
OF5
Petra Vlhová sa dostáva druhýkrát na trať, musí zmazať náskok súperky z prvej jazdy!
OF4
Marta Bassinová a Katharina Liensbergerová bol tesný súboj v prvom kole. Talianka mala len tesný náskok po prvej jazde, v tej druhej však tesne pred cieľom Liensbergerová pretek nedokončila.
OF3
Maryna Gąsienicová-Danielová bola veľkým prekvapením kvalifikácie. V úvodnej jazde však prehrala a jej súperka Paula Moltzanová pohodlne postupuje ďalej.
OF2
Domáca pretekárka Elisa Mörzingerová takisto výborne zvládla druhú jazdu a postupuje medzi najlepšiu osmičku, Kristin Lysdahlová dnes už pokračovať nebude.
OF1
Lara Gutová-Behramiová mala už po prvej jazde dodstatočný náskok a je prvou štvrťfinalistkou dnešného preteku, čo potvrdila vo výbornej druhej jazde.
Prvé osemfinále sa skončilo, po krátkej pauze sa začnú druhé osemfinálové jazdy.
OF8
Sara Hectorová a Katharina Truppeová uzavreli prvé osemfinále. Švédka ako veľká favoritka získava pred druhým kolom náskok pol sekundy.
OF7
Predposlednou dvojicou v prvom osemfinále bola Thea Louise Stjernesundová z Nórska a Tina Robniková zo Slovinska. Prvá menovaná zvládla lepšie prvú jazdu a v závere získava osem stotín k dobru.
OF6
Federica Brignoneová z Talianska zvládla prvú jazdu, domáca pretekárka Franziska Gritschová však nie, prvý pretek nedokončila.
OF5
Slovenská reprezentantka nezvládla svoju prvú dnešnú jazdu v červenej dráhe! Adriana Jelinková z Holandska má náskok 16 stotín, Petra tak bude mať čo v druhej jazde robiť aby súperku zdolala.
OF5
A na trať ide Petra Vlhová, držíme palce!
OF4
Ďalej sme mali možnosť sledovať zaujímavý súboj Marta Bassinová (ITA) vs. Katharina Liensbergerová (AUT). Talianka v červenej dráhe zvládla dramatický záver a do druhého kola pôjde s náskokom.
OF3
Paula Moltzanová z USA išla rovnako v červenej dráhe a ulohu favoritky zvládla, keď zdolala prekvapenie kvalifikácie Marynu Gąsienicovú-Danielovu z Poľska.
OF2
Elisa Mörzingerová prišla z dvojice ako jediná do ciela, pretože jej súperka Kristin Lysdahlová prvý pretek nedokončila, do druhého kola bude mať tak 30 sekundovú stratu.
OF1
Lara Gutová-Behramiová a Coralie Frasseová Sombetová bola prvá dvojica. Rýchlejšia bola pretekárka v modrej dráhe a Švajčiarska má pred druhou jadzou náskok 40 sekúnd.
Paralelný obrovský slalom žien sa práve začal!
Na trati v rakúskom stredisku je už všetko pripravené! Čoskoro uvidíme prvú dnešnú dvojicu, prajem príjemný športový zážitok!
Zatiaľ si prezrite jednotlivé osemfinálové dvojice. Kvalifikácia priniesla menšie prekvapenia, keď sa niektoré zaujímavé mená neprebojovali do hlavnej časti. Hlavnou novinkou je, že pôjde 16 pretekárok, v minulej sezóne ich bolo až 32. Jednotlivé dvojice v každej časti absolvujú dve jazdy.
Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom zjazdového lyžovania! Dnes nás v rámci SP čaká ďalší pretek a bude ním paralelný slalom žien v rakúskom lyžiarskom stredisku. Slovensko bude opäť celé toto podujatie pozorne sledovať a držať palce našej Petre Vlhovej, ktorá prichádza do Rakúska po dvoch víťazstvách vo Fínsku a dnes bude opäť hlavnou favoritkou na víťazstvo. V prvom kole bude jej súperkou Adriana Jelinková.
Dvojice pre osemfinále:

Lara Gutová-Behramiová (SUI)
Coralie Frasseová Sombetová (FRA)

Elisa Mörzingerová (AUT)
Kristin Lysdahlová (NOR)

Paula Moltzanová (USA)
Maryna Gąsienicová-Danielová (POL)

Marta Bassinová (ITA)
Katharina Liensbergerová (AUT)

Petra Vlhová (SVK)
Adriana Jelinková (NED)

Franziska Gritschová (AUT)
Federica Brignoneová (ITA)

Thea Louise Stjernesundová (NOR)
Tina Robniková (SLO)

Sara Hectorová (SWE)
Katharina Truppeová (AUT)
Vítam všetkých fanúšikov zjazdového lyžovania! Nový ročník SP v lyžovaní sa už konečne naplno rozbehol a v rakúskom lyžiarskom stredisku Lech / Zürs budeme sledovať paralelný slalom žien, ktorý sa začína o 17:45.

Celé Slovensko momentálne s veľkým obdivom sleduje výkony našej Petry Vlhovej. Slovenská lyžiarka zažiarila vo fínskom Levi, kde vyhrala oba slalomy a momentálne je na čele predbežného poradia SP, pred druhou Michelle Gisinovou má náskok 85 bodov.

Práve Rakúsko, konkréte Sölden hostil prvý pretek nového ročníka a Petra Vlhová tam v obrovskom slalome skončila na treťom mieste. Mikaela Shiffrinová napokon nebude v tomto preteku štartovať, čo stavia slovenskú reprezentantku do pozície hlavného favorita.

Všetci tak budeme Petre držať palce, sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 17:45.

Zdroj: fis-ski.com, rtvs.sk, ceskatelevize.cz

Zdieľaní

Pin It on Pinterest