Box Joshua vs Ngannou – výsledky, video. Šampión MMA padol po tvrdom KO!

Všetky info o boxerskom zápase Joshua vs Ngannou – program, fight card, štatistiky, a kde bolo možné sledovať box live. Šampión v MMA Francis Ngannou prehral v boxe s bývalým majstrom sveta v ťažkej váhe, Anthonym Joshuom. 

Joshua vs Ngannou box

Zápas Joshua vs Ngannou box live sa konal 8. marca – dva mesiace pred súbojom o opasky WBO, IBF, WBA a WBC, v ktorom sa stretnú Fury vs Usyk.

Anthony Joshua, dvojnásobný majster sveta v ťažkej váhe, v Saudskej Arábii nastúpil s bývalým šampiónom UFC v ťažkej váhe, Francisom Ngannou.

Joshua knokautoval svojho súpera tvrdým úderom v 2. kole.

Možno sa mnohí pýtali, prečo sa takýto box konal netradične v piatok. bolo to preto, lebo v sobotu sa uskutoční F1 VC Saudskej Arábie.

VIDEO Joshua vs Ngannou KO

Anthony Joshua – Francis Ngannou

Box Joshua – Ngannou

Box Joshua – Ngannou bol zaujímavou konfrontáciou a podľa uznávaného promotéra Franka Warrena, môže teraz víťaz zápasu vyzvať koncom roka nesporného šampióna Furyho alebo Usyka.

Britský boxer prišiel o opasky proti Usykovi v roku 2021, a po prehre v odvetnom zápase, sa Joshua vrátil k svojmu najlepšiemu boxu troma výhrami. Jeho cieľom je stať sa po tretíkrát majstrom sveta.

Francis Ngannou sa venoval MMA a v UFC live sa stal šampiónom v ťažkej váhe, no jeho nezhody s organizáciou vyústili v odchod.

Kamerunský fighter ohromil zápasom v boxe proti Tysonovi Furymu, s ktorým prehral veľmi tesne a dokonca ho poslal v 3. kole na podlahu ringu.

JOSHUA NGANNOU
britská národnosť kamerunská
34 vek 37
198 cm výška 193 cm
109 +/- váha 117 +/-
208 cm rozpätie rúk 211 cm
30 zápasy 20 / 1 MMA / BOX 
27 (24 KO) výhry 17 (12 KO)
3 prehry 3 / 1 MMA / BOX 
0 remízy 0

Box Anthony Joshua vs Ngannou program

Veľký boxerský súboj ťažkých váh je na programe v Saudskej Arábii 8. marca a hlavnými aktérmi boli Anthony Joshua vs Francis Ngannou.

Arabská krajina nám prináša v súčasnej dobe najlepšie boxerské zápasy, veď len pred nedávnom sme tu videli týchto fighterov v akcii. Najskôr Fury vs Ngannou a potom Joshua proti Wallinovi.

Okrem hlavného zápasu sme videli zaujímavý predzápas – Zhilei Zhang vs Joseph Parker. Práve Parker v decembri zdolal na body bývalého šampióna Deontaya Wildera a čínsky borec Zhang je dočasným držiteľom titulu WBO.

O svetového šampióna WBC v pérovej váhe sa stretli proti sebe Vargas a Ball, a v tomto zápase veru nuda nebude. Okrem spomínaných zápasov bolo na pláne ešte ďalších šesť súbojov.

VIDEO: Joshua – Ngannou tvárou v tvár

Joshua vs Ngannou 🥊Fight Card

Fight card súboja Joshua vs Ngannou je známa a milovníci boxu sa najviac tešia na hlavný zápas.

Zaujať môžu aj súboje pred ním, u ktorých sú dva titulové.

BOX FIGHT CARD
HLAVNÝ ZÁPAS
Heavyweight ⚡ Anthony Joshua – Francis Ngannou KO 2. kolo
KARTA
Heavyweight ⚡ Zhilei Zhang – Joseph Parker Na body
Featherweight ⚡ Rey Vargas – Nick Ball Remíza
Lightweight Mark Chamberlain – Gavin Gwynne TKO 4. kolo
Cruiserweight Andrii Novytskyi – Juan Torres KO 3. kolo
Heavyweight Justis Huni vs Kevin Lerena Na body
Super lightweight Ziyad Almaayouf – Christian Lopes Flores Na body
Heavyweight Roman Fury – Martin Švarc Na body
Light middleweight Jack McGann – Louis Greene TKO 3. kolo

Ngannou vs Joshua výsledky

Všetky výsledky galavečera v boxe Francis Ngannou vs Joshua, nájdete v našej fight card. Okrem hlavného zápasu sa v nej dozviete, ako dopadli ďalšie dva titulové súboje a predzápasy na karte.

Zápasová karta, je neoddeliteľnou súčasťou akéhokoľvek športového podujatia. Poskytuje prehľadný a stručný súhrn výsledkov, čo je dôležitým zdrojom informácií.

Joshua – Ngannou kde sledovať box live

Nebolo veľa možností, ako sledovať box Joshua – Ngannou live. Verili sme, že tento zaujímavý súboj odvysiela nejaká televízia a neprídeme o fantastický box, žiaľ nestalo sa tak.

Box Joshua vs Ngannou live stream prenos

Box Joshua vs Ngannou live stream prenos, bolo možné sledovať cez PPV (Pay-Per-View), prostredníctvom streamovacej služby DAZN live.

Služba DAZN vysiela skoro všetky top boxerské zápasy a má možnosť sledovať zápasy prostredníctvom mobilnej aplikácie, smart TV, streamovacích zariadení alebo herných konzol.

Joshua vs Ngannou kurzy

Zápas medzi Joshua vs Ngannou, bol v boxerskom svete jednou z najviac sledovaných udalostí. Pre fanúšikov to bol vzrušujúci súboj, na ktorý mohli tipovať v stávkových kanceláriách, s rôznymi kurzami a s fantastickými bonusmi.

S bonusmi máte šancu vyhrať peniaze v podstate zdarma.

STAV SI NA BOX S BONUSOM
TIPSPORT 20 € bez vkladu STAV SI ›
FORTUNA 30 € bez rizika STAV SI ›
DOXXBET 20 € bez rizika STAV SI ›
NIKÉ 20 € zadarmo STAV SI ›
SYNOTTIP 40 € bez rizika STAV SI ›
Zodpovedné hranie [18+]

Kto je Anthony Joshua?

 • Meno: Anthony Joshua
 • Prezývka: AJ
 • Národnosť: Britská
 • Narodenie: 15. október 1989, Watford
 • Výška: 1,98 m
 • Rozpätie rúk: 2,08 m
 • Postoj: klasický
 • Počet zápasov: 30
 • Výhry/prehry/remízy: 27 – 3 – 0 (24 KO)
 • Úspechy: bývalý šampión WBA (Super), IBF, WBO, IBO, olympijský víťaz z Londýna 2012

Anthony Johsua je bývalý dvojnásobný šampión v ťažkej váhe zjednotených opaskov organizácii, WBA, IBF, WBO a IBO. V roku 2012, sa mu podarilo vybojovať zlatú medailu na Olympijských hrách v Londýne.

Svoju profi kariéru začal v roku 2014 a stal sa objavom roka v ringu. Jeho vyhratý zápas v roku 2017 nad Vladimírom Kličkom, bol vyhlásený ako najlepší zápas roka, kedy získal zjednotené opasky.

Tie úspešne obhajoval až do roku 2019, kedy sa po prvýkrát predstavil na pôde USA, kde mal pôvodne bojovať proti Jarrellovi Millerovi, ale ten neprešiel antidopingovou kontrolou a jeho miesto zaujal Andy Ruiz.

Práve on dokázal Joshuu poraziť a to na TKO. Tento zápas sa doteraz považuje za jedno z najväčších prekvapení v boxe. V odvete už ale Brit prekvapenie nedopustil a vyhral na body.

Opasky mu dokázal vziať až Oleksandr Usyk, ktorý ho dvakrát po sebe porazil a ukrajinský boxer sa stal neporazeným šampiónom.

Anthony Joshua bol v roku 2011 zatknutý, za prechovávanie a obchodovanie s marihuanou, za čo bol odsúdený k 100 hodinám verejných prác a jeden rok si musel odpracovať v komunite.

VIDEO: Joshua vs Ruiz, najlepšie kolo v roku 2019

Kto je Francis Ngannou?

 • Meno: Francis Ngannou
 • Prezývka: The Predator
 • Národnosť: Kamerunská
 • Narodenie: 5. Septembra 1986
 • Výška: 1,93 m
 • Rozpätie rúk: 2,11 m
 • Postoj: klasický
 • Počet zápasov MMA: 20
 • Výhry/prehry/remízy: 17 – 3 – 0 (17 KO)
 • Počet boxerských zápasov: 1 (1 prehra na body)
 • Úspechy: bývalý šampión ťažkej váhy UFC

Francis Zavier Ngannou je kamerunsko-francúzsky zápasník MMA, ktorý momentálne súťaži v PFL (Professional Fighting League) a predtým bol šampiónom najznámejšej MMA organizácii UFC. O titul v nej prišiel potom, čo sa nedohodol na novej zmluve.

V UFC naživo mal prvý zápas v roku 2015. Celkovo v organizácii zápasil v 14 súbojoch, z ktorých len dvakrát odchádzal ako porazený, 12 vyhral a 10 z toho spôsobom KO/TKO. To svedčí, že je nebezpečným knokautérom.

Ngannou je rodákom z Kamerunu a pracovať začal už ako 10-ročný v pieskovom lome, čo ale nebolo jeho cieľom a začal sa venovať boxu.

Keď mal 26 rokov rozhodol sa odísť do Paríža, ale jeho návštevu Európy poznačilo väzenie za nelegálne prekročenie hraníc. Po príchode do Francúzska sa potuloval po uliciach a stal sa z neho bezdomovec, až pokým nestretol trénera Fernanda Lopeza.

Svojim výkonom v prvom zápase proti neporazenému borcovi, ktorým je Tyson Fury, si získal obdiv, pretože bol viac než vyrovnaným súperom a prehral veľmi tesne. Dokonca sa ozývali aj hlasy, že nemal tento zápas prehrať.

VIDEO: Fury vs Ngannou highlights

Zdroj: wikipedia.org, youtube.com dazn.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest