Box: Anthony Joshua vs. Oleksandr Usyk 2 – dátum, fight card, livestream, video! Usyk zvládol aj odvetu, Joshuu porazil na body!

Box Joshua vs Usyk 2 pútal pozornosť na celom svete. Odvetný zápas medzi Anthonym Joshuom a Oleksandrom Usykom lepšie zvládol Ukrajinský boxer, ktorý vyhral na body a naďalej tak ostáva šampiónom. Pozrite si profily bojovníkov, výsledky, video a všetky dôležité informácie o súboji!

Usyk vyhral aj v odvete!

Boxer z Ukrajiny Oleksander Usyk vyhral na body aj odvetu a naďalej tak ostáva šampiónom. Svojmu súperovi nedal šancu a to i napriek tomu, že bol v životnej forme. Usyk sa následne vyjadril, že jeho najbližší súper bude Tyson Fury alebo nikto iný.

VIDEO: zostrihy zo zápasu Joshua – Usyk

Zápas Joshua vs Usyk 2 prehľad

Joshua vs Usyk 2 dátum

Box Joshua vs Usyk 2 dátum bol naplánovaný na sobotu 20. augusta 2022. Event začal o 17:30 h a hlavný zápas sa konal medzi 22:00 a 23:00h nášho času.

TIP ❱ MMA kalendár 2022 ›

Kde sa konal zápas Anthony Joshua vs Oleksandr Usyk ?

Zápas Anthony Joshua vs Oleksandr Usyk 2 sa konal v Jeddahu v Saudskej Arábii. Práve tu v roku 2019 Joshua vybojoval naspať svoje tituly, o ktoré ho pripravil americký boxer Andy Ruiz.

JOSHUA USYK
britská národnosť ukrajinská
31 vek 34
198 cm výška 191 cm
váha
26 zápasy 19
24 (22 KO) výhry 19 (13 KO)
2 prehry 0
0 remízy 0

Box Usyk vs Joshua 2 slovenský boxer

Na zápasovej karte box Usyk vs Joshua sa predstavil aj 28 ročný slovenský boxer Jozef Jurko.

Košický rodák má bilanciu 16 zápasov (9 výhier z toho 6 KO, 6 prehier a 1 remíza)

V zápase nastúpil proti o tri roky mladšiemu neporazenému borcovi z Ukrajiny Danielovi Lapinovi (5 zápasov, 5 výhier, 0 prehier). Slovák však tento zápas prehral, no i tak to bola preňho skvelá skúsenosť.

Box Joshua vs Usyk 2 program

Box Joshua vs Usyk 2 bol opäť najväčším boxerským lákadlom tohto roku, veď išlo o veľa a hlavne Joshuovi, ktorý chcel svoje opasky získať naspäť.

Na galavečeri sme však videli viacero atraktívnych zápasov a predstavil sa na ňom aj slovenský boxer Jozef Jurko, ktorý nastúpil proti doposiaľ neporazenému Ukrajincovi Danielovi Lapinovi.

 FIGHT CARD
Heavyweight (92kg+, 12. kôl) Anthony Joshua vs. Oleksandr Usyk Na body, 12. kolo
Heavyweight (92kg+, 12. kôl) Filip Hrgovic vs. Zhilei Zhang Na body, 12. kolo
Light Heavyweight (do 79kg, 12. kôl) Callum Smith vs Mathieu Bauderlique KO, 4. kolo
Cruiserweight (do 90kg, 10. kôl) Badou Jack vs. Richard Rivera Na body, 10. kolo
Super bantamweight (do 55kg, 8. kôl) Ramla Ali vs Crystal Garcia Nova KO, 1. kolo
Heavyweight (92kg+, 8. kôl) Andrew Tabiti vs James Wilson TKO, 5. kolo
Light Heavyweight (do 79kg, 8. kôl) Daniel Lapin vs Jozef Jurko Na body, 8. kolo

Box Joshua vs Usyk 2

Sedem mesiacov po prvom vzájomnom súboji sa manažéri oboch boxerov dohodli na odvete. Box Joshua vs Usyk 2 nabral správny smer a boj o jednotný titul v ťažkej váhe sa uskutoční v Saudskej Arábii.

Bolo jasné, že budeme svedkami odvetného zápasu, pretože Joshua mal v dohode pred prvým súbojom klauzulu o automatickom odvetnom zápase. Usyk porazil Joshuu jednomyseľným rozhodnutím a získal tituly WBA, IBF, WBO a IBO v ťažkej váhe.

Joshuova prehra s Usykom bola druhá v jeho posledných štyroch zápasoch. AJ začal svoju kariéru 22 po sebe idúcimi víťazstvami, než v júni 2019 podľahol Andymu Ruizovi Jr. TKO. O šesť mesiacov neskôr vyhral odvetu, keď sa jednomyseľne rozhodol získať späť tituly WBA, IBF, WBO a IBO.

Ešte stále žije nádej, že sa po tomto zápase opäť vráti do ringu Tyson Fury. Všetci fanúšikovia boxu si totiž prajú jeho zápas s Joshuom.

VIDEO: tlačová konferencia k zápasu

Kde sledovať Joshua vs Usyk 2 live v TV a online

Existuje niekoľko možností, ako môžete sledovať box Joshua vs Usyk 2 live v TV a online. Pozrite sa na všetky možné spôsoby ako si pozrieť svetový box naživo a vyberte si pre seba to najideálnejšie.

Anthony Joshua vs Oleksandr Usyk livestream na PPV

Najjednoduchší spôsob ako si užiť zápas Anthony Joshua vs Oleksander Usyk live je cez oficiálny livestream na PPV (pay-per-view). Tento livestream ponúkne britská televízia Sky Sports. Cena za túto službu je približne 17 libier.

Joshua vs Usyk 2 live na DAZN

Stremovacia služba DAZN bude s určitosťou vysielať zápax Joshua vs Usyk 2. Táto platená platforma vysiela tie najlepšie boxerské zápasy a mohli ste tu sledovať live napr. aj duel Joshua vs Pulev.

Poplatok za túto službu je 2 eurá na mesiac a zrušiť to môžete kedykoľvek. Ide o skvelý spôsob ako si pozrieť box v HD kvalite za nízku cenu.

Box Joshua vs Usyk 2 live v TV

Box Joshua vs Usyk 2 live možno uvidíme v TV na Slovensku a v Čechách. Prvé vzájomný súboj sme síce v televízii u nás nevideli, ale dúfame že to Nova Sport, alebo stanica Dajto zaradia do programu.

Momentálne však u nás nie je žiadny športový kanál, ktorý by vysielal najväčšie boxerské zápasy v TV.

Usyk vs Joshua live zadarmo

Box Usyk vs Joshua live bude na Ukrajine zadarmo. Vzhľadom na situáciu v krajine chcel sám Usyk kúpiť vysielacie práva od organizátorov, ale tí mu ich dali zadarmo a fight sa bude vysielať na verejnoprávnej televizii.

Zápas by mal byť v krajine dostupný aj na Usykovom oficiálnom youtube kanály.

Bojové športy naživo

Box Joshua vs Usyk 2 kurzy

Kurzy na zápas Joshua vs Usyk 2 budú veľmi zaujímavé a nájdete ich u všetkých stávkových kancelárií.

Tipovať môžete samozrejme na víťaza, alebo spôsob ukončenia, počet začatých kôl pred zápasom a v čase konania zápasu budú pre vás pripravené aj live stávky. Okrem toho môžete získať štedrý bonus na tipovanie.

Je len na vás akú stávkovú kanceláriu si vyberiete a možno zaváži aj výška ponúkaného bonusu.

TIPUJTE BOX JOSHUA VS USYK
TV Tipsport ✅ Mobil TIPNITE SI › 20 € zadarmo
Fortuna TV ✅ Mobil TIPNITE SI › 30 € bez rizika
Doxxbet TV ✅ Mobil TIPNITE SI › 20 € bez rizika
TV Niké ✅ Mobil TIPNITE SI › 20 € zadarmo

Prvý zápas vyhral Usyk na body!

Box Joshua vs Usyk bol jedným z najočakávanejších zápasov v roku 2021. Víťazom zápasu sa stal Oleksand Usyk, keď vyhral na body po 12. kole a naďalej tak ostáva neporazeným bojovníkom!

VIDEO: zostrihy zápasu Joshua vs. Usyk

TIP ❱ Video zápas Fury vs. Wilder 3 ›

Kto je Anthony Joshua ?

Meno: Anthony Joshua
Prezývka: AJ
Národnosť: Veľká Británia
Narodenie: 15. Október 1989 (31 rokov), Watford, Hertfordshire
Výška: 198 cm
Rozpätie rúk: 208 cm
Postoj: klasický
Počet zápasov: 26
Výhry/prehry/remízy: 24 – 2 – 0 (22 KO)
Úspechy: Majster sveta WBA, IBF, WBO, IBO a zlato z OH 2012

Anthony Joshua je britský profesionálny boxer a bývalý šampión titulov IBF, WBA, WBO a IBO (všetky 2019). Okrem toho je aj olympijský víťaz superťažkej váhy na olympijských hrách v Londýne 2012.

Vďaka jeho dlhému rozpätiu rúk nie je jednoduché s ním bojovať a väčšinu svojich súperov ukončí na KO! Počas svojej profesionálnej kariéry zaznamenal len dve prehry a to proti boxerovi Andy Ruiz a o opasky ho pripravil práve Olekxandr Usyk.

VIDEO: zostrihy Anthonyho Joshuu

Kto je Oleksandr Usyk ?

  • Meno: Oleksandr Usyk
  • Prezývka: The Cat, Olek
  • Národnosť: Ukrajinská
  • Narodenie: 17. Január 1987, Simferopol
  • Výška: 191 cm
  • Rozpätie rúk: 198 cm
  • Postoj: opačný gard
  • Počet zápasov: 19
  • Výhry/prehry/remízy: 19 – 0 – 0 (13 KO)
  • Úspechy: zlato na OH 2012, Majster sveta WBO, WBA, WBC, IBO a IBF

Oleksandr Usyk je profesionálny boxer z Ukrajiny, ktorý doposiaľ nikdy nebol porazený. Medzi jeho najväčšie úspechy v amatérskej kariére patrí olympijské zlato v ťažkej váhe na LOH v Londýne v roku 2012. Profesionálnemu boxu sa začal venovať v roku 2013

V roku 2016 zaznamenal ďalší úspech, keď sa stal majstrom sveta organizácie WBO. V roku 2018 sa následne stal majstrom sveta organizácií WBC, WBA a IBF.

Oleksandr Usyk má výšku 191 cm, je ľavák a jeho rozpätie paží je 198 cm. Usyk je ženatý s manželkou Katerin a majú spolu 3 deti narodené v rokoch 2009, 2013 a 2015.

V roku 2021 sa stal šampiónom WBA, IBF, WBO, IBO, keď porazil Antonyho Joshuu.

VIDEO: zostrihy Oleksandra Usyka

Zdroje: wikipedia.com, youtube.com, dazn.com, skysports.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest