Box: Tyson Fury vs. Deontay Wilder 3 výsledky. Fury knokautoval Wildera v 11. kole! (VIDEO)

Poznáme víťaza najočakávanejšieho boxerského zápasu roku 2021. Trilógiu vzájomných zápasov uzavrel víťazne Tyson Fury, ktorý v 11. kole ukončil zápas na KO!  Pozrite si výsledky, video zo zápasu, profily bojovníkov a všetky zaujímavosti o súboji: box Fury vs Wilder 3!

Tyson Fury knokautoval Wildera v 11. kole! (VIDEO)

Jeden z najsledovanejších zápasov roka priniesol to, čo sa od neho očakávalo! Stále neporazený Tyson Fury knokautoval Wildera v 11. kole. Fury dominoval v celom zápase a Wilder mal už vo viacerých kolách čo robiť, aby sa udržal na nohách.

Box: Fury vs Wilder 3

Kedy sa uskutočnil box Fury vs Wilder 3 ?

Box Fury vs Wilder 3 sa uskutočnil v sobotu 9. októbra 2021. Zápas sa mal pôvodne uskutočniť ešte v roku 2020, avšak to nebolo možné z viacerých dôvodov. Wilder podstúpil operáciu ramena a zároveň väčšina športových podujatí bola zrušená kvôli pandémii COVID-19. Zároveň to znamená, že na leto pôvodne plánovaný zápas Joshua vs. Fury musel byť odložený.

Kde bol zápas Tyson Fury vs Deontay Wilder 3 ?

Zápas Tyson Fury vs Deontay Wilder 3 sa konal v Las Vegas, konkrétne v T-Mobile aréne s kapacitou 20 000 miest na sedenie. V tejto aréne hráva klub Golden Knighs domáce zápasy NHL, ale konajú sa tu aj rôzne iné športové podujatia či koncerty.

FURYWILDER
britskánárodnosťamerická
32vek35
206 cmvýška201 cm
váha
32zápasy44
31 (21 KO)výhry42 (41 KO)
0prehry1
1remízy1

Box Fury vs Wilder 3 – program, výsledky

Box Fury vs Wilder 3 bol pochopiteľne hlavným zápasom večera. Hlavná karta však ponúkla aj ďalšie tri zaujímavé zápasy v ťažkej váhe.

 FIGHT CARD
HeavyweightTyson Fury vs. Deontay WilderKO, 11. kolo
HeavyweightFrank Sanchez – Efe AjagbaUD, 10. kolo
HeavyweightRobert Helenius – Adam KownackiDQ, 6. kolo
HeavyweightJared Anderson – Vladimir TereshkinTKO, 2. kolo

Kde sledovať box Fury vs Wilder 3 live a online

Box Fury vs. Wilder 3 ste mohli sledovať live a online pomocou viacerých spôsobov. Stačilo si jednoducho vybrať, čo vám najviac vyhovuje. Tu je prehľad všetkých možností:

TIP ❱ Ako a kde sledovať box live › 

Fury vs. Wilder v TV na Sport 1

Boxerský zápas Fury vs. Wilder môžete v TV sledovať na športovej stanici Sport 1. Športový kanál ponúkne live prenos z celého galavečera. Živý prenos začína v nedeľu o 3:00 ráno.

Tyson Fury vs. Deontay Wilder 3 livestream na PPV

Najjednoduchší spôsob ako sledovať zápas Tyson Fury vs. Deontay Wilder 3 je cez oficiálny livestream na PPV (pay-per-view). Tento livestream ponúknu dve spoločnosti a to sú ESPN a Fox Sports. Cena za PPV sa pohybuje väčšinou okolo 80 dolárov.

Wilder vs Fury 3 online prenos

Súboj Wilder vs Fury 3 si budete môcť užiť aj vďaka online prenosu s textovým komentárom na webe 7sport.sk. Ide o skvelý spôsob, ako mať aktuálny prehľad o zápase, pokiaľ z nejakého dôvodu nemôžete sledovať livestream. Pomocou online prenosu ste mohli sledovať aj zápas Logan Paul vs. Floyd Mayweather.

Box Fury vs Wilder 3 live v TV

Box Fury vs Wilder 3 pravdepodobne neuvidíte live v TV. V minulosti zvykla veľké boxerské zápasy vysielať televízia Dajto a tiež televízia Nova Sport. Viaceré zápasy v boxe vysiela aj televízia Sport 2, no tento konkrétny zápas svojim divákom neponúkne.

Bojové športy naživo

Box Fury vs Wilder 3 – kurzová ponuka

Kurzová ponuka na boxerský zápas Fury vs. Wilder 3 je veľmi zaujímavá. Na víťaza zápasu si už dnes môžete staviť v stávkovej kancelárii Tipsport, ktorá novým užívateľom ponúka štedrý bonus na tipovanie.

Na víťazstvo Tysona Furyho je vypísaný kurz 1.30, pričom na víťazstvo Wildera je kurz až 3.82, čo rozhodne stojí za vyskúšanie. Predpokladá sa totiž oveľa viac vyrovnaný zápas, než predpovedajú uvedené kurzy.

Deontay Wilder vs Tyson Fury 1

Prvý zápas Deontay Wilder vs Tyson Fury 1 sa konal 1. decembra 2018 v Los Angeles. Opasok šampióna ťažkej váhy WBC obhajoval Wilder, ktorý získal titul v roku 2015.

Zápas trval celých 12 kôl a rozhodlo sa až na body. Očakávaný súboj skončil kontroverznou remízou a ani jeden bojovník s výsledkom nebol spokojný. Opasok si udržal Wilder, no bolo hneď jasné, že skôr či neskôr príde na odvetu.

Video z prvého zápasu Wilder vs Fury

Deontay Wilder vs Tyson Fury 2

Odvetný zápas Deontay Wilder vs Tyson Fury 2 sa uskutočnil 23. februára 2020. To, že pôjde o poriadne vyostrený zápas, naznačilo už samotné váženie, na ktorom došlo k fyzickej konfrontácii oboch bojovníkov. Z toho dôvodu bol aj zrušený predzápasový staredown.

Samotný súboj dovtedy nezdolaných velikánov mal nečakaný priebeh. Väčšinu zápasu jasne dominoval Fury a v 7. kole strhol víťazstvo na svoju stranu, keď Wilderov tréner hodil do ringu uterák. Tyson Fury sa tak stal novým svetovým šampiónom v boxe organizácie WBC v superťažkej hmotnostnej kategórii.

Video z druhého zápasu Wilder vs Fury

Kto je Tyson Fury?

 • Meno: Tyson Fury
 • Prezývka: Gypsy King
 • Národnosť: Britská
 • Narodenie: 12. August 1988, Manchester
 • Výška: 2,06 m
 • Rozpätie rúk: 2,16 m
 • Postoj: klasický
 • Počet zápasov: 32
 • Výhry/prehry/remízy: 31 – 0 – 1 (21 KO)
 • Úspechy: bývalý šampión WBA (Super), IBF, WBO, IBO, súčasný WBC šampión a The Ring v superťažkej váhe

Tyson Fury je profesionálny boxer z Veľkej Británie, ktorý nesie prezývku „Gypsy King“. Vo svete boxu ide dlhé roky o známe meno, no širšiu verejnosť zaujal v roku 2015, keď vyhral nad dovtedy neporazeným Vladimirom Kličkom z Ukrajiny.

V roku 2016 Fury náhle ukončil kariéru po tom, čo sa uňho objavili problémy s drogami a alkoholom. Avšak vstúpil si do svedomia, zmenil životný štýl a už v roku 2017 sa vrátil do ringu.

Počas svojej nabitej kariéry Tyson Fury neprehral ani jeden zápas. Má skvelú bilanciu, keď z 32 zápasov 31 vyhral a z toho 21 ukončil na KO. Na svojom konte má iba jednu remízu a to zo spomínaného prvého zápasu s Wilderom.

TIP ❱ Tyson Fury – kompletný profil bojovníka ›

Kto je Deontay Wilder?

 • Meno: Deontay Wilder
 • Prezývka: The Bronze Bomber (Bronzový bombardér)
 • Národnosť: Americká
 • Narodenie: 22. Október 1985, Tuscaloosa
 • Výška: 2,01 m
 • Rozpätie rúk: 2,11 m
 • Postoj: klasický
 • Počet zápasov: 44
 • Výhry/prehry/remízy: 42 – 1 – 1 (41 KO)
 • Úspechy: bronz na OH 2008, bývalý šampión WBC v superťažkej váhe

Deontay Wilder je profesionálny boxer z USA a bývalý šampión WBC v superťažkej váhe. „The Bronze Bomber“ ako ho mnohí prezývajú, začal s profesionálnym boxom v roku 2008.

V roku 2015 získal titul WBC, keď porazil kanadského boxera menom Bermane Stiverne. Titul sa mu podarilo obhájiť až 10-krát, kým sa v roku 2020 Tyson Fury nepostaral o jeho prvú prehru v kariére.

I napriek tomu má Wilder neuveriteľnú bilanciu zápasov. Vo svojej profi kariére nastúpil na 44 zápasov, 42 vyhral a 41 zápasov ukončil na KO.

Zdroje: wikipedia.com, youtube.com, espn.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest