Kto je Milan Ďatelinka? Profil slovenského MMA bojovníka, štatistiky, video a výsledky

Milan Ďatelinka je mladý MMA bojovník zo Slovenska, ktorý naposledny zápasil v organizácii RFA. Ide o komplexného zápasníka, ktorý srší obrovským sebavedomím. Milan Ďatelinka – komplexný profil MMA fightera. Pozrite sa na jeho zápasy, štatistiky a informácie zo súkromia. 

Kto je Milan Ďatelinka?

Milan Ďatelinka je slovenský MMA bojovník, ktorý zápasí pod organizáciou RFA. Ďatel, ako ho mnohí prezývajú, zápasí v strednej váhovej kategórií do 84 kilogramov.

Milan „MR. COMEBACK Ďatelinka

Pozrite si kompletný profil slovenského MMA fightera Milana Ďatelinku.

Milan ĎATELINKA SKVK profil bojovníka
Meno Milan Ďatelinka
Prezývka Mr. Comeback
Vek 26 rokov
Bydlisko Považská Bystrica
Národnosť Slovenská
Výška 189 cm
Váha 84 kg
Váhová kategória stredná váha
Organizácie v ktorých bojoval Oktagon MMA
Všetky zápasy v MMA 16 zápasov (9 – 7 – 0)
Výhry v MMA 9 (6x KO/TKO; 3x submisia)
Prehry v MMA 7 (3x KO/TKO; 4x submisia)
Tím CSW Slovakia & Boxerňa Žilina

Milan Ďatelinka životopis

V detstve sa Milan venoval rôznym športom, pričom najčastejšie hrával basketbal. S ním po nejakom čase prestal a začal sa venovať cvičeniu v posilňovni. Keď mal 15 rokov, dozvedel sa o bojovom športe MMA.

Postupom času ho MMA začalo viac a viac zaujímať, sledoval to na internete až sa nakoniec rozhodol, že to vyskúša. Zistil si, kde sa trénuje, zavolal trénerovi, dohodli si stretnutie a odvtedy sa venuje tomuto športu.

TIP ❱ Čo je to MMA, UFC, Bellator ›

Milan Ďatelinka vek, váha, výška, štýl boja

Milan Ďatelinka je MMA fighter narodený v roku 1995, ktorý zápasí v strednej váhovej kategórii do 84 kg. Jeho najväčšou výhodou je vysoká postava a s výškou 189 cm prevyšuje všetkých svojich súperov v divízii.

V klube Boxerňa Žilina veľmi často trénuje box, vďaka čomu je skvelý v postoji. Svojich súperov však nemá problém potrápiť ani na zemi a už dnes ho môžeme považovať za komplexného bojovníka.

Milan Ďatelinka a začiatky v MMA

Do profesionálneho sveta MMA vstúpil Ďatelinka v roku 2013 na turnaji Pardal Gladiators Night Cage 2. Nebol to však šťastný debut, pretože jeho súper Michaj Vostrý ho ukončil na TKO.  Ďatelinka prehral aj svoj druhý profesionálny zápas v roku 2014 na galavečeri PCF 9. Marián Jakubík ho ukončil v 1. kole na submisiu.

Prvú výhru zaznamenal Milan Ďatelinka až v roku 2015 na turnaji Diamonds Explosion 4. Jeho súperom bol František Fodor, ktorého porazil v 1. kole na TKO.

Milan Ďatelinka RFA 12 Považská Bystrica

Zápasník Milan Ďatelinka sa naposledy predstavil vo svojom treťom zápase v organizácii Real Fight Arena na turnaji RFA 12 Považská Bystrica, proti Cristianovi Corujovi.

Tento zápas vyhral TKO v 1. kole.

Ďatelinka prehral zápas na RFA 6 TKO

Ani druhý zápas Milan Ďatelinka v RFA 6 nevyhral a odišiel zo zápasu s TKO od Dominika Humburgera. Na svoje konto si pripísal tretiu prehru v rade.

Po tomto súboji si dal od zápasenia prestávku a predstaviť sa mal na RFA 11 v Bratislave, no zranenie ho nepustilo do zápasu.

Milan Ďatelinka prehral prvý zápas v RFA!

Milan Ďatelinka prestúpil do RFA – Real Fight Arena a v prvom zápase novej organizácie sme ho mohli vidieť 14.5. na RFA Grand Opening proti srbskému bojovníkovi Nenadovi Avramovičovi. Tento zápas však nemal dlhé trvanie. Slovenský fighter prehral už v 1. kole na submisiu.

TIP ❱ Aktuálny kalendár MMA turnajov ›

Oktagon 22: Ďatelinka prehral svoj prvý titulový zápas!

Na číslovanom turnaji OKTAGON 22 mal Milan Ďatelinka možnosť získať svoj prvý titul v kariére. Jeho súperom bol Karlos Vémola, ktorý na vážení nesplnil váhový limit a deň pred zápasom mu bol odobraný titul šampióna strednej váhy.

Túto menšiu psychickú výhodu však Ďatelinka v zápase nevyužil. Hneď v úvode 1. kola urobil obrovskú chybu a Karlos Vémola vyhral zápas na submisiu. Milan Ďatelinka si tak bude musieť na svoju ďalšiu titulovú šancu nejaký čas počkať.

VIDEO: Vémola vs. Ďatelinka

Milan Ďatelinka Oktagon Výzva

Organizácia Oktagon MMA odštartovala v roku 2016 nový projekt s názvom Oktagon Výzva. Jeho súčasťou bol aj Milan Ďatelinka, ktorý mal v tom období len 21 rokov. V slovenskom tíme sa pripravoval s ďalšími fightermi, ako sú  Gábor Boráros, Lukáš Pajtina či František Fodor.

Ďatelinka sa postavil proti Jakubovi Bělemu, ktorého dokázal poraziť v druhom kole, pričom celý zápas ťahal za kratší koniec. Touto výhrou tak vyrovnal svoju zápasovú bilanciu na 2-2 a postúpil do semifinále. V tom však nestačil na Mareka Bartla.

Milan Ďatelinka štatistiky a výsledky zápasov

Sledujte aktualizované štatistiky MMA zápasov Milana Ďatelinku.

Všetky zápasy v MMA: 16 zápasov (9 – 7 – 0)

  • Výhry: 9 výhier: 6x KO/TKO, 3x submisia
  • Prehry: 7 prehier: 3x KO/TKO; 4x submisia
  • Remízy: 0

Pre zobrazenie celej tabuľky v mobile, si ho stačí otočiť 7sport.sk v mobile alebo posúvať tabuľku do strán

Výsledok Súper Spôsob Kolo(čas) Podujatie Dátum
Výhra Cristian Corujo TKO 1 (1:00) RFA 12 Považská Bystrica 9.9.2023
Prehra Dominik Humburger TKO 2 (1:02) RFA 6 Prievidza 12.11.2022
Prehra Nenad Avramovič Submisia 1 (2:28) RFA Grand Opening (BA) 14.5.2022
Prehra Karlos Vémola Submisia 1 (2:12) Oktagon 22 (Brno) 27.3.2021
Výhra Dávid Hošek Submisia 1 (2:38) Oktagon 20 (Brno) 30.12.2020
Výhra Václav Mikulášek Submisia 1 (1:20) Oktagon 13 (Praha) 27.7.2019
Výhra Miroslav Brož KO 1 (3:20) Oktagon 11 (Ostrava) 16.3.2019
Výhra Pavel Salčák TKO 1 (2:00) Oktagon 9 (Brno) 15.9.2018
Prehra Marko Kisic Submisia 1 (0:58) Oktagon 4 12.11.2017
Výhra Tomáš Lejsek KO 2 (1:30) Oktagon 2 7.4.2017
Výhra Radek Sopov TKO 1 (1:54) Oktagon 1 10.12.2016
Prehra Marek Bartl TKO 1 (4:55) Oktagon 1 – semifinále 4.8.2016
Výhra Jakub Bele Submisia 2 (2:38) Oktagon 1 – kvalifikácia 10.10.2015
Výhra František Fodor TKO 1 (3:31) DE 4.8.2016
Prehra Marián Jakubik Submisia 1 (2:25) PCF 9 26.4.2014
Prehra Michal Vostrý TKO CMTA 1.6.2013

Najlepšie zápasy MMA Milana Ďatelinku

Na zápasy Milana Ďatelinku je radosť sa pozerať. Má skvelú bilanciu, keď z 8 výhier 8x ukončil súpera pred limitom.

Zaujímavosťou je aj to, že vo všetkých 12 zápasoch sa ani raz nepozrel do 3. kola. My sme pre vás vybrali tie najlepšie MMA zápasy Milana Ďatelinku.

TIP ❱ Aktuálny kalendár Oktagon MMA dnes ›

Oktagon 11: Milan Ďatelinka vs. Miroslav Brož

Na turnaji Oktagon 11 nastúpil Ďatelinka proti Miroslavovi Brožovi. Brož nastupoval do tohto zápasu ako neporazený a ťahal šnúru 7 výhier v rade.

Ďatelinka ho však ukončil v 1. kole nádherným KO a Brož si pripísal prvú prehru v kariére.

Oktagon 13: Milan Ďatelinka vs. Václav Mikulášek

Václav “Baba Jaga” Mikulášek bol ďalším súperom Milana Ďatelinku na turnaji Oktagon 13. Ďatelinka ukončil súpera v 1.kole na submisiu a výrazne sa tak priblížil k titulovému zápasu.

Oktagon 20: Milan Ďatelinka vs. Dávid Hošek

Doposiaľ najdôležitejší zápas Ďatelinku sa odohral na turnaji Oktagon 20, kde proti nemu čelil nebezpečný Dávid Hošek. Už pred zápasom sa hovorilo, že víťaz tohto duelu sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane titulovým vyzývateľom.

Milan Ďatelinka dokázal odzbrojiť Hoška a ukončil ho v 1. kole na submisiu. Získal si tak nielen pozornosť divákov ale aj možnosť zabojovať o svoj prvý titul strednej váhy na turnaji Oktagon 22.

Ako získal Ďatelinka prezývku „MR. COMEBACK“ ?

Slovenský MMA fighter Milan Ďatelinka je okrem iného známy aj svojou prezývkou „MR. COMEBACK“, ktorú má takmer od začiatku svojej kariéry. O vzniku tejto prezývky sa Milan vyjadril nasledovne:

„Vznikla z toho, že na Oktagon výzve som mal niekoľko zápasov, v ktorých som ťahal za kratší koniec, ale podarilo sa mi ich otočiť a vyhrať. Potom prišiel Oktagon 1. Počas neho som bol asi minútu pod tlakom, ale otočil som to a knokautoval súpera. A komentátor Ondro Novotný ma tak pomenoval a už mi to prirástlo.“ 

Milan Ďatelinka nástupová pesnička

Počas svojej kariéry používal Milan Ďatelinka viaceré pesničky ako svoju nástupovku. Na poslednom turnaji Oktagon 20 si však vybral pesničku Uruz od českého speváka menom Daniel Landa. Táto pesnička má bojový charakter i slová a tak sa dokonale hodí ako Milanova nástupovka pred zápasom.

TIP ❱ Ako sledovať MMA zápasy naživo ›

Milan Ďatelinka v súkromí

Voľný čas trávi Milan Ďatelinka najmä so svojou priateľkou, ktorá ho v jeho kariére veľmi podporuje. Zároveň má však o neho strach a Milanovi fandi aj ich spoločná dcerka.

Medzi Milanove najväčšie záľuby patrí futbal a rád chodí s kamarátmi na futbalové zápasy.

Jeho najobľúbenejším tímom je ŠK Slovan Bratislava. V minulosti sa zvykol na futbale aj pobiť. Okrem toho si rád zahrá počítačové hry, pričom si dokáže dobre oddýchnuť.

Jeho veľkým vzorom je Conor McGregor ale napríklad aj Ďatelinkov dobrý kamarát Makhmud Muradov.

Milan Ďatelinka so svojou priateľkou
Milan Ďatelinka so svojou priateľkou (Zdroj: Instagram)

Milan Ďatelinka – Instagram, Facebook

Aktuálne novinky z prípravy na zápasy, tréningy či zaujímavosti zo súkromia môžete sledovať na Facebooku alebo Instagrame Milana Ďatelinku, kde má viac ako 40 000 followerov.

Milan Ďatelinka Sherdog

Detailné štatistiky o Milanovi Ďatelinkovi nájdete na stránke Sherdog, čo je najpopulárnejší portál o bojových športoch.

Milan Ďatelinka Tapology Sherdog

Výsledky a štatistiky zo zápasov Ďatelinku môžete sledovať aj na známom webe Tapology.

Zdroje: sherdog.com, tapology.com, oktagonmma.cz, youtube.com
Zdieľaní

Pin It on Pinterest