Kto je Gábor Boráros? Profil a ďalšie zaujímavosti bojovníka Oktagonu (VIDEO)

Zdieľaní

Zápasy MMA si v Čechách a na Slovensku získavajú čoraz väčšiu pozornosť a zo zápasníkov sa stávajú športové hviezdy. Jedným z najväčších miláčikov fanúšikov bojových športov je aj Gábor Boráros. Kto je Gábor Boráros? Pozrite si detailný profil uzbeckého bojovníka s českým srdcom. 

Kto je Gábor Boráros?

Meno: Gábor Boráros
Dátum narodenia: 5. apríl 1992, Dunajská Streda
Prezývka zápasníka: „Beast“
Výška/Váha: 175 cm / 77 kg
Váhová kategória: Welterweight ( 70 – 77 kilogramov)
Organizácie v ktorých bojoval: PMMAL, Oktagon
Najväčšie úspechy: Víťaz prvej série reality show Oktagon Výzva I.
Rekord: 26 zápasov (18 – 7– 1)

Gábor Boráros Sherdog

Dôležité štatistiky o Borárosovi a taktiež jeho podrobné skóre nájdete na najpopulárnejšej stránke, čo sa bojových športov týka a síce Sherdog. Okrem podrobných štatistík tu nájdete vždy aj jeho najbližší zápas.

Boráros online – instagram, twitter, facebook

<

Gábor Boráros – začiatky

Začiatky MMA kariéry Gábora Borárosa siahajú do obdobia, kedy ako sedemnásťročný chlapec trénoval s kamarátmi svojho otca, ktorý boli len amatérski zápasníci.

Po pár mesiacoch tohto typu tréningu však prišlo osudové stretnutie, keď do Dunajskej Stredy do gymu, kde Boráros trénoval, prišiel Attila Végh.

TIP ❱ Kto je Attila Végh?

Véghovi sa páčila húževnatosť a pracovitosť mladého Gábora, a preto ho pozval na tréning do Gabčíkova, kde sa mohol stretnúť s profesionálnymi MMA zápasníkmi.

Na tréningu s týmto bojovníkmi dostal podľa jeho slov poriadnu nakladačku, no aj napriek tomu si tento šport doslova zamiloval.

Gábor Boráros a jeho prvý profesionálny zápas

Ten prišiel až v roku 2011 na turnaji Hanuman Cup X v Bratislave. Len 19-ročný Boráros nastúpil proti Vojtechovi Prokopovi a po dvoch päť minútových kolách sa súboj skončil remízou, ktorá je doteraz jedinou v Gáborových štatistikách.

O menej než mesiac nastúpil Gábor Boráros na svoj druhý zápas proti Martinovi Burkotovi v rámci turnaja XCF – Undeground Fist 2, kde si pripísal svoju prvú profesionálnu výhru v kariére.

Hneď po ňom však nasledovali dve prehry na turnaji GCF 11 a K1 Empress Leauge.

Gábor Boráros
Gábor Boráros – jeden z najobľúbenejších MMA zápasníkov v Čechách a na Slovensku.

Séria víťazstiev

Gábor Boráros je typ bojovníka, ktorý sa nikdy nevzdáva a z každej prehry sa vie poučiť. Dokázal to aj sériou víťazstiev, ktorá začala v roku 2013 víťazstvom nad Jakubom Gazdíkom na turnaji GCF 21 a končila ziskom titulu v novembri 2014 v organizácii Hungarian Fight Championship, kde zdolal Pala Kottesa.

TIP ❱ Čo je to MMA, UFC, Bellator? ›

Gábor Boráros zranenie

Jeho spanilú jazdu víťazstvami však zastavilo nepríjemné zranenie, kedy si v zápase proti Sadibou Sy na turnaji IRFA zlomil sánku. Táto zlomenina vyradila Gábora Borárosa zo zápasového kolotoča na viac než rok a vôbec nebolo isté či sa do klietky ešte niekedy vráti.

Boráros sa na scénu vrátil až v roku 2016, keď zdolal na turnaji X Fight Kalmana Kovacsa v prvom kole na TKO.

Gábor Boráros Oktagon Výzva

Dnes už môžeme s istotou napísať, že celý život sa Gáborovi Borárosovi zmenil v roku 2016, keď sa prvýkrát predstavil v novej reality show o MMA zápasníkoch s názvom Oktagon Výzva.

V nej si totiž získal srdcia fanúšikov MMA a pritiahol ku tomuto športu ďalšiu veľkú masu divákov a tak sa z Gábora Borárosa behom pár mesiacov stala doslova športová hviezda.

Gábor Boráros napokon celú Oktagon Výzvu vyhral, keď vo finále porazil v 1. kole na submission Jakuba Beleho. Od tohto momentu sa stal Gábor Boráros jedným z hlavných ťahúňov organizácie Oktagon.

<

Boráros vs Kozma – titulový zápas

Mimoriadne dôležitý súboj v rámci organizácie Oktagon čakal Borárosa na turnaji Oktagon 10, kde v zápase s Dávidom Kozmom bojoval o titul šampióna welterovej váhy.

Dá sa však povedať, že tento súboj skončil skôr, ako poriadne začal, keď na začiatku druhého kola si Gábor nepríjemne poranil koleno a zápas bol predčasne ukončený.

TIP ❱ Program organizácie Oktagon na rok 2020 ›

Oktagon 12 – návrat Borárosa

Do zápasového kolotoča sa Boráros vrátil po polročnej vynútenej pauze na turnaji Oktagon 12, kde hneď v prvom kole ukončil nepríjemného Jana Janku na TKO a všetkých jeho fanúšikov ubezpečil, že je späť.

Oktagon 15 – nepríjemné zranenie

Ďalšie nepríjemne zranenie prišlo na turnaji Oktagon 15, kde si Boráros v zápase proti brazílčanovi Britovi už v prvom kole zápasu spravil veľký cut nad obočím, ktorý ho ohrozoval, a preto rozhodca predčasne ukončil zápas.

TIP ❱ Kto je Karlos Vémola?

Aj napriek striedaniu víťazstiev s prehrami patrí Gábor Boráros medzi najaktívnejších zápasníkov organizácie Oktagon MMA. Promotér Ondřej Novotný sa dokonca vyjadril o Borárosovi tak, že ide o zápasníka, ktorý chce len ťažké zápasy a chce bojovať čo najčastejšie.

Gábor Boráros song

To, že Boráros je miláčikom fanúšikov MMA nasvedčujú aj jeho elektrizujúce nástupy, z ktorých má celá hala zimomriavky a jeho nástupový song zodvihne zo stoličiek všetkých ľudí.

Boráros v súkromí

Gábor sa za tých pár rokov vypracoval na popredného influencera. V súkromí však ide stále o milého, skromného a pracovitého chlapca, ktorý miluje život, hudbu a maminu kuchyňu.

Gábor Boráros priateľka

Najviac času v súkromí tvorí so svojou priateľkou známou fitneskou a 1. vicemiss CARat Tuning 2018 krásnou Monikou Jakliovou, ktorá je známa aj tým, že trénuje viaceré slovenské celebrity. Sledujte jej Instagram.

Gábor Boráros Balaton

Ani taký bojovník ako Gábor Boráros sa však nevyhol menšiemu trapasu, keď ho na festivale Balaton Sound 2019 niekto natočil, ako spí na lavičke pod vplyvom alkoholu. Táto udalosť sa stala počas toho, ako bol Boráros v príprave. O pár dní však Gábor svoje konanie vysvetlil tým, že mal po celom festivale nedostatok spánku a prehnal to s alkoholom. Veľkú vedu z toho však nerobil.

Zdroje: sherdog.com, tapology.com, mmashorties.cz

Zdieľaní

Pin It on Pinterest