Kto je Attila Végh? Profil a ďalšie zaujímavosti! (VIDEO)

Zdieľaní

Zápas storočia je určite tým najviac medializovaným súbojom MMA v histórii Čiech a Slovenska. Proti sebe sa postavili dve najväčšie hviezdy organizácie Oktagon Végh a Vémola. Kto je Attila Végh? Pozrite sa na podrobný profil slovenskej MMA superstar – Attilu Végha.

Kto je Attila Végh?

Meno: Attila Végh
Dátum narodenia: 9. augusta 1985, Dunajská Streda
Prezývka zápasníka: „Pumukli“
Výška/Váha: 187 cm / 93 kg
Váhová kategória: Light Heavyweight ( 84 – 93 kilogramov)
Organizácie v ktorých bojoval: Bellator, -M-1 Global, KSW, Oktagon
Najväčšie úspechy: Šampión Light Heavyweight organizácie Bellator – 2013
Rekord: 43 zápasov (32 – 9 – 2)

Attila Végh – začiatky kariéry

Absolútne začiatky zápasníckej kariéry Attilu Végha smerujú do Gabčíkova, kde Attila v 5 rokoch začínal s grécko – rímskym zápasením.  Z tohto štýlu boja presedlal v šestnástich rokoch na Kempo Karate, ktoré mu náramne vyhovovalo a zbieral v ňom jeden úspech za druhým. Za zmienku určite stojí štrnásť titulov majstra Maďarska, titul majstra Európy a nakoniec aj majstra sveta.

Slovenská MMA superstar Attila Végh
Najväčší slovenský MMA šampión – Attila Végh

Attila Végh v MMA

Do MMA sa Attila zamiloval v roku 2008, kde sa dostal pod krídla trénera Ilju Škondriča a ďalších. V tom istom roku absolvoval „Pumukli“ deväť profesionálnych zápasov, ktoré všetky vyhral. Túto víťaznú sériu si všimla aj najväčšia Európska MMA organizácia – KSW, ktorá mu ponúkla zápasiť pod ich menom.

V poľskej KSW zažil Végh aj svoju prvú prehru proti Lukaszovi Jurkowskiemu. Od tejto prehry pokračoval Attila Végh v zápasení a svojimi dobrými výkonmi si vyslúžil pozvánku do USA a druhej najlepšej organizácie sveta – Bellatoru.

POZRITE SI ❱ Čo je to Bellator, KSW a ďalšie MMA orgranizácie?

Attila Végh šampión Bellatoru

Atilla Végh príležitosť nastúpiť v takejto veľkej a prestížnej organizácie vzal pevne do svojich rúk a porážal jedného súpera za druhým. Bolo teda len otázkou času, kedy mu bude ponúknutý titulový zápas o šampióna Bellatoru. Ten, prišiel v roku 2013, kedy porazil Christiana M´Pumbu.

Bohužiaľ, hneď v ďalšom zápase mu tento vzácny opasok zobral Emanuel Newton. Aj napriek tomu však treba priznať, že ide o jeden z najväčších úspechov stredoeurópskych MMA zápasníkov. Po prehratom zápase Bellator s Véghom zmluvu nepredĺžil a tak musel ísť bojovať niekde inde.

Attila Végh sa stal šampiónom Bellatoru
Attila Végh – šampión druhej najväčšej MMA organizácie Bellatoru

Zápasy Attilu Végha v M-1 Challenge

Svoju kariéru chcel opäť reštartovať v ruskej organizácii M – 1 Challenge, kde však utrpel dve porážky za sebou a pôsobenie v tejto organizácii rázom skončilo.

TIP ❱ Ako a kde sledovať MMA naživo? 

Attila Végh ako zápasník Oktagon MMA

Posledný pokus o zvrat nepriaznivej situácie mal prísť podpisom s Česko – Slovenskou organizáciou OKTAGON MMA, ktorú založili Pavol Neruda a Ondřej Novotný. Végh prvýkrát nastúpil na turnaji Oktagon 3 a okamžite si svojou osobnosťou a prístupom získal srdcia všetkých fanúšikov.

TIP ❱ Organizácia OKTAGON MMA – podrobný prehľad ›

Po tomto víťazstve a záchrane kariéry, absolvoval Végh ďalšie dva víťazné zápasy na turnajoch Oktagon 4 a 10. Už v tomto období sa začínalo šepkať o súboji medzi ním a Karlosom „Terminátorom“ Vémolom.

Tento zápas bol potvrdený začiatkom roku 2019 a Atilla Végh si chcel ešte pred ním spraviť chuť na galavečeri Oktagon 12, kde nastúpil proti Virgilovi Zwickerovi. Zápas dopadol bohužiaľ pre Atillu prehrou a na jeho adresu sa spustila vlna pochybností či vôbec má na to poraziť Karlosa Vémolu v zápase storočia.

Oktagon 3: Attila Végh vs Paul Byrne (VIDEO)

Oktagon 12: Attila Végh vs Virgil Zwicker (VIDEO)

OKTAGON 15: Zápas Storočia

Zápas storočia bol pre Attilu Végha jedným z vyvrcholení jeho bohatej zápasovej kariéry, keď v prvom kole ukončil súboj proti Karlosovi Vémolovi na K.O. Dokázal tak, že sa momentálne nachádza skutočne vo vynikajúcej forme a podľa jeho slov sa môžeme tešiť na rok 2020. Odveta tohto súboja dvoch legiend domácej MMA scény zatiaľ neprichádza do úvahy.

POZRITE SI ❱ Všetko o turnaji Oktagon 15 ›

Sledujte zápas storočia
Zápas Storočia: Attila Végh vs Karlos Vémola (9.11.2019, Praha)

Aký je Attila Végh v súkromí?

Veľkou zaujímavosťou na Attilovi Véghovi je fakt, že aj napriek tomu, že ide o tvrdého MMA zápasníka, mimo klietky , je to skvelý, usmiaty a zábavný človek, ktorý srší vtipom. Okrem toho, že sa živí, ako zápasník v Oktagone, taktiež pracuje aj ako tréner v Spartakus Fight Gyme.

TIP ❱ Kompletný program MMA turnajov na November

Attila Végh: Best hlášky (VIDEO)

Rytmus, Mega M a P.A.T. urobili skladbu pre Attilu Végha

Členovia Pozor Records, konkrétne Rytmus, Mega M a P.A.T. venovali skladbu MMA zápasníkovi Attilovi Véghovi, aby vzdali hold svojmu kamarátovi a zápasníkovi MMA.

„Táto skladba pre mňa znamená veľmi veľa, potešili ma. Dostal som to od nich ako darček, veľmi si to vážim. Je to taktiež moja pieseň pri nástupe na zápas“, povedal Végh.

Végh sa často objavuje po boku Rytmusa a zároveň je aj Rytmusovým trénerom.

Zdroje: sherdog.com, wikipedia.com, facebook, youtube, fights.cz

Zdieľaní

Pin It on Pinterest