Ernest Bokroš končí, už nie je trénerom dvadsiatky. Novým trénerom Petrovický (VIDEO)

Slovenskú hokejovú reprezentáciu do 20 rokov už nebude trénovať Ernest Bokroš. Novým trénerom bude asistent trénera Ramseyho Róbert Petrovický, uviedol v piatok generálny manažér Miroslav šatan.

Ernest Bokroš končí, vystrieda ho Robert Petrovický

Robert Petrovický vystriedal na poste trénera “dvadsiatky“ Ernesta Bokroša, ktorý končí pri slovenskej juniorskej reprezentácii a projekte HK Orange 20.

TIP: Tréner hokejovej dvadsiatky Ernest Bokroš pod paľbu kritiky

Jeho asistentmi budú Martin Štrbák, Viliam Čacho a Rastislav Staňa. V piatok o tom na tlačovej besede v Bratislave informoval generálny manažér slovenských hokejových reprezentácií Miroslav Šatan.

Robert Petrovický uplynulé dva roky pôsobil pri seniorskom národnom tíme, kde asistoval Craigovi Ramsaymu.

Miroslav Šatan pritiahol do realizačného tímu majstrov sveta

Sme v transformácii, keď sme projekt dvadsiatky vymenili za osemnástku. Veríme, že je to správny krok a chlapci z dvadsiatky budú hrať mužský hokej. Dúfam, že nám extraligové kluby pomôžu a zapoja ´dvadsiatkárov´ do tímov. Vďaka tomu by mal byť ich hráčsky vývoj lepší. Hlavný dôvod, prečo sme si vybrali Róberta Petrovického, bol, že mal možnosť pracovať s Craigom Ramsaym a teraz využije tieto skúsenosti zo seniorského mužstva. Viliam Čacho prinesie cenné poznatky z národného tímu do osemnásť rokov. Martin Štrbák strávil uplynulé dva roky vo Fínsku, odkiaľ si priniesol viacero nových informácií. O brankárov sa bude starať Rastislav Staňa a v pozícii konzultanta chceme zapojiť do tímu aj Branka Radivojeviča,“ uviedol Šatan.

Petrovický strieda na pozícii hlavného kouča Ernesta Bokroša, ktorý bol trénerom dvadsiatky od novembra 2011. Tréner viedol mladých Slovákov na ôsmich majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie. Iba v jednom prípade s tímom bojoval o záchranu v elitnej kategórii, na ostatných turnajoch postúpili jeho zverenci minimálne do štvrťfinále.

Najväčší úspech dosiahol Bokroš na šampionáte v roku 2015, keď mužstvo okolo Martina Réwaya, Denisa Godlu alebo Erika Černáka získalo bronzové medaily.

Slovenská dvadsiatka vyhrala o bronz nad Švédskom

Zdroj: hockeyslovakia.sk, youtube.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest