OKTAGON 17 VÝSLEDKY! Vémola po roku vyhral, Kozma obhájil (VIDEO)

Ďalším turnajom, ktorý ktorý sme videli bol Oktagon 17 (sobota, 17.10.) aj s pozmenenou zápasovou kartou. Hlavný zápas galavečera obstaral titulový súboj Kozma vs Kertész a sledovať sme mohli aj duel Vémola vs Robertsen. Pozrite si výsledky, program turnaja, fight card a ďalšie informácie. 

Ďalší turnaj má organizácia Oktagon MMA na programe už 21. novembra 2020 (Oktagon 18).

Kalendár turnajov Oktagon MMA ›

OKTAGON 17 (17. 10. 2020)

Tento turnaj niesol pôvodne názov Oktagon Prime 5. Po zverejnení miesta konania sa premenoval na Oktagon Universum, aby sa následne nakoniec premenoval na Oktagon 17.

V posledných hodinách pred turnajom sa značne upravila zápasová karta turnaja, keď po pozitívnych testoch na ochorenie COVID-19 boli zrušené zápasy Dyk vs. Ružička a Pavlíček vs. Mané.

Kvôli zraneniu sa na turnaji nepredstavil ani František Fodor. Pár hodín pred turnajom bol zrušený aj zápas Dittrich vs Minda, keď Kamil Minda neprešiel predzápasovou zdravotnou prehliadkou.

KONEČNÉ VÝSLEDKY ⇓   

Kedy a kde sa uskutočnil turnaj Oktagon 17?

Organizácia Oktagon dostala od Národnej športovej agentúry výnimku, ktorá je určená pre medzinárodné športové udalosti. Z dôvodu bezpečnostných opatrení v krajine a prebiehajúceho lockdownu sa však turnaj uskutoční bez divákov.

Peniaze za lístky, ktoré si fanúšikovia zakúpili im budú samozrejme vrátené.

Galavečer s názvom Oktagon 17 sa podobne, ako predchádzajúci turnaj Oktagon 16 uskutočnil v Zoner Bobby Hall Centre v Brne v sobotu 17. novembera 2020.

Oktagon 17 – výsledky a program zápasov

Zápasová karta turnaja Oktagon 17 obsahovala celkovo 8 zápasov. Hlavným zápasom celého turnaja bola titulová bitka o pás šampióna welterweight divízie medzi Dávidom Kozmom a Maté Kerteszom.

Druhým mimoriadne atraktívnym zápasom mal byť známy súboj Vémola vs Mikulášek. Karlos Vémola však nestihne schudnúť do požadovanej váhy, a preto sa tento zápas opäť odkladá a Vémola sa stretne s Nórom Thomasom Robertsonom, ktorého mohli fanúšikovia vidieť najmä na turnajoch organizácie Cage Warriors.

OKTAGON 17 🥊 FIGHT CARD

HLAVNÁ KARTA
Welterweight – 78kg⭐️ David Kozma  vs. Maté KertészNa body, 5. kolo
Catchweight – 90 kgKarlos Vémola vs. Thomas RobertsenSubmisia, 3. kolo
Catchweight – 80 kgVlasto Čepo vs. Mateusz StrzelczykSubmisia, 2. kolo
Welterweight – 78kgAndrej Kalašník vs. Ole Jorgen Mandt JohnsenKO, 1. kolo
Catchweight – 70 kgŠtepán Guba vs. Matěj KuzníkTKO, 2. kolo
PRELIMS
FeatherweightTomáš Linh Le Sy vs. Abdelmoumen MssaateSubmisia, 1. kolo
MiddleweightPavel Salčák vs. Petr BartoněkSubmisia, 1. kolo

VIDEO Pozápasová tlačová konferencia

Oktagon 17: David Kozma vs Maté Kertész

/Kozma vyhral na body a obhájil majstrovský opasok/

Hlavným zápasom celého galavečera bola titulová bitka na 5 kôl o pás šampióna welterweight divízie. Súčasný šampión David Kozma sa vrátil obhájiť svoj titul pred maďarským bojovníkom Maté Kertészom.

Oktagon 17: Karlos Vémola vs Thomas Robertsen

/Terminátor Vémola vyhral na submisiu v 3. kole/

Príbeh, ktorý sa ukrýva za súbojom Karlosa Vémolu na tomto turnaji je pomerne zaujímavý.

Pôvodne sa totiž mal stretnúť s Václavom Mikuláškom. Tento súboj odštartoval tým, že Karlos sa po prehre s Attilom Véghom vyjadril, že vo váhovej kategórii do 84 kg nie je žiadny súper, ktorý by bol pre neho zaujímavým.

TIP ❱ Profil Karlos „Terminátora“ Vémolu ›

Konkrétne si rypol do Václava Mikuláška, ktorého nazval diskotékovým bojovníkom. Postupne prilieval oheň aj v podcaste MMA Letem Světem, ktorý uvádza promotér orgranizácie Oktagon, Ondřej Novotný.

Na odpoveď na tieto narážky nebolo potrebné dlho čakať a ku Vémolovi sa vyjadril aj samotný Mikulášek, ktorý hovoril o tom, že by Vémolovi neuškodilo trošku pokory.
Vyjadril sa tak najmä po tom, čo bol Karlos knockautovaný v zápase storočia.

Obaja sa tak proti sebe mali stretnúť na tomto turnaji. Po tom, čo sa Karlos Vémola nakazil koronavírusom však oznámil, že nestihne schudnúť do požadovanej váhy. 

Karlos „Terminátor“ Vémola sa nakoniec postaví proti pomerne skúsenému nórskemu zápasníkovi Thomas „Saint“ Robertsonovi, ktorý sa v poslednej dobe najčastejšie predstavoval v organizácii Cage Warriors.

Oktagon 17: Čepo vs Strzelcyk

/Mateusz Strzelcyk vyhral na submisiu v 2. kole/

Zaujímavým zápasom bol aj premiérový súboj Vlasa Čepa podľa klasických MMA pravidiel v Oktagone. V tomto súboji nakoniec prehral na submissiu v 2. kole s omnoho skúsenejším poľským bojovníkom Mateuszom Strzelcykom.

3 možnosti ako ste mohli sledovať Oktagon 17 naživo!

Ak ste si stavili, tak ste mohli sledovať celý turnaj naživo. Okrem TV Tipsport vysielal zápasy v priamom prenose už len Oktagon na svojej platforme PPV!

TIP ❱ Prehľad ako sledovať Oktagon ›

1️⃣ PPV na Oktagon.TV live

Priamy prenos z celého turnaja ste mohli vo FULL HD sledovať live prostredníctvom oficiálneho PPV (Pay-Per-View) ktoré zakúpite na stránkach OKTAGON.TV.

PPV na Oktagon 17 (17.10.2020) ste si mohli kúpiť na stránke za 9,99 €. Okrem samotného turnaju Oktagon si budete môcť pozrieť rôzne rozhovory so zápasníkmi či zápasové štúdio!

2️⃣ Oktagon 17 naživo na TV Tipsport

Ďalšou z možností, ako bolo možné sledovat predzápasovú aj hlavnú kartu galavečera, bolo využiť livestream, ktorý ponúkala stávková kancelária Tipsport prostredníctvom svojej online TV Tipsport.

Bonusom tohto sledovania je fakt, že okrem toho si môžete na všetky zápasy vsadiť aj live.

3️⃣ Oktagon 17: Vémola vs. Robertsen online

Zápas Karlos Terminátor Vémola vs. Thomas Robertsen ste si mohli pozrieť prostredníctvom textového online prenosu na stránke ❥ 7sport.sk.

Oktagon 17 záznam a video zostrihy

Záznam z jednotlivých zápasov tohto, ale aj iných turnajov nájdete po skončení eventu aj na oficiálnom YouTube kanály Oktagonu. Všetky zápasy si môžete spätne pozrieť online.

⏯ Oktagon MMA 2020 záznam na JOJ TV

Zo záznamu si  budete môcť turnaj vychutnať aj na televíznych kanáloch O2TV Sport a Joj Plus, ale pravdepodobne až o týždeň neskôr.

TIP ❱ Ako a kde sledovať MMA naživo ›

Oktagon 17: Výsledky váženia bojovníkov

VIDEO: Pozrite si priebeh váženia a staredowny bojovníkov na Oktagton 17.

 

MMA Oktagon 17 – kurzy

Pochopiteľne na všetky zápasy turnaja bolo možné vsádzať aj v slovenských stávkových kanceláriách ako sú Tipsport, Fortuna, Niké, Doxxbet či SynotTip.

Kurzy na hlavný zápas celého galavečera Kozma vs Kertész sú boli vyrovnané, aj keď šampión bol považovaný za favorita. Na víťazstvo Dávida Kozmu bol kurz 1.50 zatiaľ čo na Kertésza 2.41. 

V súboji Vémola vs Robertsen bol jednoznačným favoritom český zápasník, na ktorého bol vypisaný kurz 1.15.

OKTAGON 17 NA DOHLED

1. časť: Kozma vs Kertesz 2, Vémola

2. časť:  Kozma vs. Kertesz, Růžička vs. Dyk

3. časť: Kozma vs. Kertesz, Růžička vs. Dyk

4. časť: Kozma vs. Kertesz, Vémola, Čepo

ONLINE: Oktagon 17 Vémola vs. Robertsen (sobota 17.10.)

Oktagon MMA
Karlos Vémola - Thomas Robertsen
sobota 17. októbra 2020 o 20:45
Online prenos
Vítěz: K. Vémola (submise – north south choke)
Karlos Vémola zvládl důležitý zápas po svém návratu do oktagonu. V dnešním duelu celou dobu držel svůj plán, dařilo se mu svého soupeře držet na zemi, což platilo celé dvě kola. V úvodu třetího kola ovšem přišly krušné momenty, Nor totiž Vémolu zaskočil několika přesnými údery v samotném úvodu, avšak poté se opět nechal vzít na zem, což bylo osudové. Vémola nakonec svého soupeře ukončil na north south choke.
Konec zápasu.
01:00
Je konec! Karlos Vémola si nakonec na zemi připravil north south choke, který se mu povedlo utáhnout. Robertsen tento okamžik zaspal a v tomto duelu prohrál.
00:55
Vémolovi se ovšem povedlo dostat soupeře pod sebe, což je klíčem k úspěchu. Každopádně jsme sledovali nejhezčí momenty v podání norského zápasníka.
00:20
Hned v úvodu třetího kola se Robertsenovi povedl high kick, který Vémola vůbec nečekal. Nor najednou vycítil šanci a přidal několik dalších čistých úderů.
Začalo třetí kolo.
Skončilo druhé kolo.
04:15
Sudí si od obou vyžádal aktivitu, což Vémola vzal za své. Ihned vypustil několik velice tvrdých úderů, které ve větší míře skutečně našly svůj cíl.
03:44
Vémola se konečně dostal do plného mountu, jenomže Robertsen výborně pracuje rukama. Dost možná se český zápasník nenápadně pokouší o submisi.
03:11
Pochopitelně jsme opět na zemi, kde nějaký ten čas ještě zůstaneme. Oba borci se zdá být hodně unaveni, zejména Vémola dýchá hodně ztěžka.
02:18
Nyní se nacházíme u pletiva, kde se snaží něco předvést také Thomas Robertsen. Zatím nesledujeme nic moc zásadního, půjdeme opět na zem?
01:48
Nor se však nachází poblíž pletiva, což není nikterak špatná pozice. Mezitím Vémola přešel zpět do half guardu, sudí však duel postavil zpět na nohy.
01:17
Thomas Robertsen se pokoušel postavit, jenomže měl na to opravdu málo času. Vémola to opět dokázal zachytit a sám se snaží pracovat několika údery.
00:48
Robertsen však nepřipouští žádné větší ohrožení, Vémolovi se naopak nedaří dostat se do plného mountu. Otázka je, zda mu nepomůže spíš side.
00:20
Vstoupili jsme do druhého kola, v jehož úvodu jsme sledovali celkem slušnou přestřelku. Vémola však neponechal nic náhodě a už má soupeře opět pod sebou.
Začalo druhé kolo.
Skončilo první kolo.
04:11
Jsme v poslední minutě prvního kola a zatím jsme se nedočkali ničeho zásadního. Karlos Vémola stále pracuje na zemi, Thomas Robertsen však nemá problém.
03:33
Už to vypadalo, že by se Thomas Robertsen mohl postavit zpět na nohy, jenomže Vémola to dokázal přečíst. Navíc se mu povedlo odtáhnout duel do středu.
02:58
Vémola je i nadále v pozici na boku, Robertsen zatím nepředved vůbec nic. Český zápasník tak stále hledá optimální pozici pro případné ukončení skrze submisi.
02:14
Karlos Vémola se pokoušel o submisi, jenomže ta se mu zatím nedaří utáhnout. Nor se zdá být v pořádku, jeho soupeř tak bude muset najít jiný recept.
01:47
Karlos Vémola tak splnil první dílčí úkol, tedy vzít duel na zem. Tam se pokouší najít nějakou lepší pozici pro údery, jenomže je i nadále pouze vb sidu.
01:14
Letecký den pro Nora. Vémola trpělivým způsobem hledal možnost pro takedown, načež svého soupeře doslova hodil o zem. Jsme tedy poprvé na zemi.
00:30
Robertsen ubránil také další takedown, při tom dalším už ale šel na zem. Nor ovšem rychle vstal a momentálně sledujeme bitvu u pletiva.
00:15
Aktivní nástup v podání Vémoly, který okamžitě vypustil pravou zadní. Následně se pokoušel o single leg takedown, ten se mu alespoň prozatím nepovedl.
Začalo první kolo.
Přichází Thomas Robertsen, po něm přijde na scénu také Karlos Vémola.
Thomas Robertsen (8-3)

Na opačné straně se postaví norský zápasník Thomas Robertsen, který se pokusí o velkou senzaci. Robertsen má na svém kontě jedenáct duelů, ve kterých se mu hned osmkrát povedlo utkání dovést do vítězného konce. Nor však z poslední tří zápasů hned dvakrát prohrál, naposledy tomu tak bylo na turnaji GIT Sech Pro proti Vladimiru Vasiljevovi. Robertsen je však skvělý i na zemi, což by Vémolovi mohlo dělat problémy. Norský bijec totiž hned polovinu svých výher ukončil na submisi, navíc pouze jediný duel skončil až po limitu.
Karlos Vémola (27-6)

Jméno Karlose Vémoly netřeba dlouho představovat. Terminátor se totiž poprvé po prohraném duelu s Attilou Véghem vrací na bojovou scénu, kde se pokusí o nastartování nové vítězné série za cestou k odvetě právě s Attilou. Vémola doposud nastoupil do třiatřiceti duelů, ve kterých prohrál pouze šestkrát. Právě před duelem s Véghem číhala Vémolova bilance jedenáct výher v řadě, tato série však skončila. Vémola se zcela určitě pokusí dnešní utkání ukončit před limitem, naposledy se mu to ale povedlo v březnu loňského kalendářního roku v bitvě s Pawlem Brandysem. Následovaly dvě výhry, které ovšem skončily až po limitu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 20:00.

Zdroj: oktagonmma.cz, youtube.com/oktagonmma, tipsport.sk, ifortuna.sk

Zdieľaní
Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu

Pin It on Pinterest