Oktagon Universum / Prime 5, 26.9.2020 – O2 Universum bude hostiť až turnaj Oktagon 28!

Oktagon MMA sa mal predstaviť v aréne O2 Universum už v septembri 2020, no kvôli pandémii koronavírusu sa všetky turnaje presunuli do Brna v Zoner BOBYHALL. O2 Universum sa však konečne dočká prvého turnaja organizácie Oktagon MMA. Nebude sa však volať Oktagon Universum / Prime 5, ale pôjde o Oktagon 28 v septembri 2021. 

VŠETKO O TURNAJI OKTAGON 28 ›

V O2 Universum sa uskutoční Oktagon 28

V pražskej aréne O2 Universum sa konečne uskutoční MMA turnaj a pôjde o Oktagon 28! Pôvodne sa tu mal konať už turnaj Oktagon Universum / Prime 5, no ten musel byť presunutý do Brna kvôli pandémii Covid-19! O2 Universum tak zažije pravú MMA atmosféru už 25. septembra 2021 a to aj s divákmi!

Očakáva sa vypredaná aréna a diváci sa môžu tešiť na skutočne skvelé MMA zápasy. V titulovom zápase a pás šampióna bantamovej váhy sa stretnú Macek vs. Basharat a hlavný zápas večera obstarajú Kaik Brito vs. Petr Monster Kníže. Okrem toho sa na turnaji objaví Viktor Pešta, Leo Brichta a ďalší bojovníci.

TIP ❱ Kalendár turnajov organizácie Oktagon MMA ›

Oktagon Universum sa zmenil na Oktagon 17

Turnaj Oktagon Universum bol pôvodne plánovaný, ako ďalšie pokračovanie série turnajov Oktagon Prime, konkrétne malo ísť o turnaj Oktagon Prime 5. Promotéri sa však na základe miesta, kde sa bude turnaj konať rozhodli, že celý galavečer pomenujú špeciálne Oktagon Universum.

Posledná a finálna zmena konceptu a celého mena turnaju prišla, keď sa ohlásil hlavný zápas celého turnaja, ktorým bol súboj Kozma vs. Kertész. Organizácia sa rozhodla, že takto sledovaný duel si zaslúži klasický číslovaný turnaj, a preto bol Oktagon Universum finálne premenovaný na Oktagon 17.

TIP ❱ Všetko dôležité o Oktagon 17 ›

Oktagon Universum / Prime 5 – Praha

Kde sa mal uskutočniť galavečer Oktagon Universum?

Turnaj sa mal pôvodne konať v pražskej O2 Universum aréne. Hrubá stavba tejto malej arény, bola postavená v rovnakej dobe ako O2 Arena, teda v rokoch 2003 až 2004 pred svetovým šampionátom v hokeji.

Vtedajším zámerom bolo mať vedľa O2 arény hokejovú tréningovú plochu, vrátane ďalších priestorov športového a komerčného využitia. Dnes má nová hala 21 sál s celkovou kapacitou 10 000.

Kvôli nariadeniam vlády, ktoré mali zamedziť šíreniu sa koronavírusu Covid-19, bol Oktagon nútený presťahovať turnaj do Zoner BOBYHALL v Brne. Tu sa uskutočnila aj väčšina ďalších turnajov, ako napríklad aj Oktagon 20, kde sa Karlos Vémola stal šampiónom strednej váhy.

Čo je to Oktagon Universum?

Oktagon Universum je následníkom turnaja s názvom Oktagon Prime 5.  Ide o zápasy menšieho charakteru organizácie Oktagon MMA, ktoré zakladatelia Ondřej Novotný a Pavol Neruda vytvorili. Samozrejme hlavnými zápasmi celej MMA organizácie zostávajú číslované turnaje.

Na týchto turnajoch sa vo väčšine prípadov okrem známych mien organizácie vždy predstavia aj menej známi bojovníci, ktorí majú šancu sa ukázať. Koncept týchto turnajov vznikol po vzore populárnych UFC Fight Nights.

Možno si niekto myslí, že zápasy nemajú takú kvalitu oproti hlavným turnajom Oktagon MMA, no nie je to pravda. Vyvrátiť to môžu predošlé turnaje Oktagon Prime, Prime 2, Prime 3, alebo Oktagon Prime 4, ktoré ponúkli fanúšikom skvelé zápasy.

TIP ❱ Čo je to Oktagon MMA › 

Oktagon Universum vstupenky

Vstupenky na galavečer bolo možné kúpiť v sieti ticketmaster, kde nájdete vstupenky aj na ďalšie turnaje organizácie Oktagon MMA! Kvôli zrušeniu turnaja v Prahe sa však vstupenky na tento turnaj vracali, alebo si ich mohli návštevníci nechať na turnaj Oktagon 17 v Brne.

Ako sledovať MMA Oktagon Universum / Prime 5 online naživo?

Turnaj bolo možné bez akýchkoľvek problémov sledovať naživo prostredníctvom zakúpenia Pay-Per-View na oficiálnej stránke Oktagonu.

Oktagon Universum v tv na O2

Číslované zápasy Oktagonu, sme doteraz mohli sledovať na Joj Plus a O2TV Sport narozdiel od turnajov Prime, ktoré sme mohli sledovať len cez Pay-Per-View, alebo naživo v hľadisku.

TIP ❱ Všetky možnosti ako sledovať MMA naživo ›

Ako sledovať Oktagon Universum / Prime 5 live stream?

Tento turnaj ste mohli sledovať na stránkach Tipportu prostredníctvom ich TV Tipsport a mohli ste si vsadiť na svojho favorita

Ako pozerať turnaje Oktagon MMA online?

  1. Kliknite tu a zaregistrujte sa na Tipsport
  2. Môžete začať sledovať live stream z rôznych športových podujatí na 7 dní zadarmo
  3. Ak si chcete Tipsport TV udržať, následne musíte urobiť raz mesačne stávku v hodnote 1,20 eur
  4. Po registrácii dostanete od Tipsportu 15 eur na prvé stávky
  5. Náš tip: 15 EUR, ktoré získate za registráciu použite na sledovanie športových prenosov zadarmo!

Súboje Oktagonu v roku 2020 môžete sledovať naživo tu ▸

Zdroje: oktagonmma.cz
Zdieľaní
Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu

Pin It on Pinterest