Canmore biatlon 2024 Kanada – program, výsledky, live prenos

Posledným finálovým kolom vo svetovom pohári v biatlone je podujatie Canmore biatlon, ktoré sa koná od 14. do 17. marca 2023. Nenechajte si ujsť záverečný program pretekov v sezóne, sledujte aktuálne výsledky a pozerajte biatlon live v TV, alebo cez online stream v mobile!

Canmore biatlon

Posledné preteky v rámci biatlon program svetového pohára sa uskutočnia v kanadskom Canmore.

Pozerajte záverečné preteky sezóny biatlon live a všetky dôležité informácie o podujatí.

Canmore biatlon

Program SP v biatlone Canmore 2024

Program biatlonu v kanadskom meste Canmore 2024 je vrcholom sezóny. Podujatie sa uskutoční v areáli Canmore Nordic Centre Provincial Park v Alberte.

Uvidíme tu posledných šesť pretekov mužov a žien v rámci sezóny 23/24. Biatlonisti a biatlonistky súťažia v šprinte, stíhacích pretekoch a v hromadnom štarte.

SP V BIATLONE CANMORE
ŠTVRTOK 14. marec
Šprint ženy 7,5 km L. Vittozzi (ITA)
PIATOK 15. marec
Šprint muži 10 km J. T. Boe (NOR)
SOBOTA 16. marec
Stíhacie preteky žien 10 km L. Vittozzi (ITA)
Stíhacie preteky mužov 12,5 km J. T. Boe (NOR)
NEDEĽA 17. marec
Hromadný štart ženy 12,5 km L. Jeanmonnot (FRA)
Hromadný štart muži 15 km J. T. Boe (NOR)

Canmore biatlon výsledky

Výsledky Canmore biatlon nájdete v našej programovej tabuľke, ale len víťazov jednotlivých disciplín.

Kompletné výsledky poskytuje oficiálna stránka Medzinárodnej biatlonovej únie na stránke biathlonworld.com, alebo si ich môžete pozrieť aj na výsledkovom webe flashscore.sk.

Na týchto webových stránkach sú k dispozícii  výsledky pretekov, vrátane celkového poradia pretekárov v mužských a ženských disciplínach.

  • Šprint žien: 84. miesto Z. Remeňová, 93. M. Remeňová
  • Šprint mužov: 80. T. Sklenárik , 94. D. Cesnek

SP biatlon Slovensko

Slovensko na SP v kanadskom stredisku reprezentujú Mária a Zuzana Remeňové, Tomáš Sklenárik a Damián Cesnek.

Biatlon Canmore live

Keď chcete vidieť biatlon Canmore live, tak na výber majú fanúšikovia biatlonu z viacerých možností. Dostupné sú online prenosy v pc a mobile vďaka tv operátorom a ich aplikáciám, alebo cez športové televízne stanice.

Diváci si však môžu užiť biatlon aj prostredníctvom mobilných aplikácií pripojením sa k vysielaniu priamo zo svojho smartfónu.

Táto možnosť poskytuje fanúšikom biatlonu väčšiu flexibilitu a umožňuje sledovať preteky odkiaľkoľvek a kedykoľvek.

SP biatlon Canmore online

Pre sledovanie SP biatlon Canmore online odporúčame využiť internetovú a satelitnú televíziu Skylink, ktorá má v ponuke športový kanál RTVS Šport. Ten vysiela všetky preteky svetového pohára v biatlone.

Okrem sledovania pretekov biatlonu v TV, má operátor vynikajúcu mobilnú aplikáciu, vďaka ktorej môžu fanúšikovia sledovať preteky priamo na svojich tabletoch a mobiloch.

CHCEM SKYLINK ▷

Canmore live naživo v TV

Verejnoprávna televízia RTVS Šport live vysiela biatlonové preteky v kanadskom Canmore naživo. Diváci na Slovensku, tak majú možnosť sledovať podujatie Svetového pohára v biatlone.

Livestream je dostupný na webovej stránke RTVS, alebo cez mobilnú aplikáciu televízie. Prenos je k dispozícii na území Slovenska, vďaka čomu si fanúšikovia biatlonu môžu užiť preteky prostredníctvom internetu.

SP Canmore live Eurosport

Športová televízia Eurosport vysiela v TV posledné preteky v sezóne SP Canmore live aj na svojej českej verzii.

Ďalšou možnosťou ako sledovať biatlon online je prostredníctvom aplikácie Eurosportu, ktorá je dostupná pre mobily, tablety alebo PC. Mesačné predplatné tejto služby stojí približne 5,40 eur.

TIP ❱ Kde sledovať športové prenosy naživo ›

Canmore naživo ČT Sport

Český športový kanál ČT Sport live odvysiela preteky v biatlone v kanadskom Canmore naživo. Live prenos je k dispozícii aj pre slovenských divákov, keďže kanál majú v ponuke TV operátori.

V Česku si okrem televízneho vysielania môžu užiť preteky aj prostredníctvom online streamu na webovej stránke Českej televízie, no tento prenos je k dispozícii len z územia ČR.

SP biatlon Canmore

Podujatie SP biatlon Canmore sa koná v Kanade v štáte Alberta, a stredisko je domovom mnohých kanadských lyžiarov. Štadión Canmore Nordic Centre bol vystavaný pred zimnými olympijskými hrami v Calgary.

Rekonštrukcia tu prebehla až v rokoch 2005 až 2006 a areál sa nachádza vo vysokej nadmorskej výške, ktorá dosahuje až 1420 metrov.

Konali sa tu preteky IBU Cup v roku 2009 Majstrovstvá sveta juniorov a v sezóne 2015/2016 sa tu po 22 rokoch vrátil Svetový pohár.

O tri roky neskôr Canmore opäť hostilo SP, ale kvôli veľkým mrazom museli byť dva preteky zrušené.

Biatlon poradie

Svetový pohár biatlon poradie nájdete na oficiálnej stránke Medzinárodnej biatlonovej únie.

Tam nájdete kompletné výsledky ako ja priebežné celkové poradie, alebo bodovanie jednotlivých disciplín.

Biatlon dnes

Všetko dôležité ako biatlon program dnes, výsledky, štatistiky a novinky zo sezóny 2023/2024 v biatlonu môžete sledovať na oficiálnych kanáloch IBU.

Zdroj: ibu.com.com, tipsport.sk, skylink.sk

Zdieľaní

Pin It on Pinterest