SP v biatlone Kontiolahti 2020, Fínsko – program, výsledky

Zdieľaní

Aktuálna edícia Svetového pohára v biatlone vyvrcholí už tento víkend, pretože budúcotýždňové finále v Nórsku zrušili pre obavy zo šírenia ochorenia COVID-19. Pozrite si program a výsledky SP v biatlone Kontiolahti 2020. 

SP v biatlone Kontiolahti 2020 – Fínsko

  • Termín: 12. – 15. marec 2020
  • Miesto: Kontiolahti, Fínsko
  • Live: RTVS Dvojka, Eurosport

Aktuálna edícia Svetového pohára v biatlone vyvrcholí už tento víkend, pretože budúcotýždňové finále v Nórsku zrušili pre obavy zo šírenia ochorenia COVID-19.

V Kontiolahti budú muži aj ženy v sobotu bojovať v stíhacích pretekoch. V nedeľu mali prísť na rad miešané štafety, ale tie napokon zrušili.

TIP ❱ Program a výsledky SP v Biatlone 2019/2020 ›

Svetový pohár v biatlone Kontiolahti 2020 – program a výsledky

štvrtok, 12. marec 2020

Rýchlostné preteky mužov na 10 km

1. Johannes Thingnes Bö (Nör.) 22:27,8 min (0), 2. Martin Fourcade (Fr.) +21,1 s (0), 3. Émilien Jacquelin (Fr.) +22,3 (0), 4. Vetle Sjaastad Christiansen (Nór.) +30,6 (0), 5. Tarjei Bö (Nór.) +34,0 (0), 6. Benedikt Doll (Nem.) +34,1 (1), … 63. Šimon Bartko (SR) +2:29,0 min (2), 84. Michal Šima (SR) +3:11,4 (3)… 97. Matej Baloga (SR) +4:29,3 (3), …

piatok, 13. marec 2020

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km

1. Denise Herrmannová (Nem.) 20:00,5 min (1), 2. Franziska Preussová (Nem.) +20,1 s (1), 3. Tiril Eckhoffová (Nór.) +32,3 (2), 4. Lisa Vittozziová (Tal.) +37,1 (1), 5. Markéta Davidová (ČR) +42,5 (1), 6. Monika Hojniszová-Staregová (Poľ.) +47,3 (0), … 20. Ivona Fialková +1:22,0 min (1), … 77. Paulína Fialková +3:26,2 (6), … 79. Veronika Machyniaková (všetky SR)

sobota, 14. marec 2020

Stíhacie preteky mužov na 12,5 km

1. Martin Fourcade 31:25,4 min (3), 2. Quentin Fillon Maillet + 2,9 s (2), 3. Emilien Jacquelin (všetci Fr.) +4,5 (4), 4. Johannes Thingnes Bö (Nór.) +8,3 (4), 5. Arnd Pfeiffer (Nem.) +14,1 (2), 6. Erlend Bjöntegaard (Nór.) +15,6 (0), 7. Alexander Loginov (Rus.) +24,0 (2), 8. Martin Ponsiluoma (Švéd.) +29,8 (2), 9. Vetle Sjaastad Christiansen (Nór.) +36,5 (3), 10. Lukas Hofer (Tal.) +42,0 (3)

Stíhacie preteky žien na 10 km

1. Julia Simonová (Fr.) 30:53,5 min (2), 2. Selina Gasparinová (Švaj.) +17,3 s (4), 3. Lisa Vittozziová (Tal.) +20,9 (4), 4. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +28,2 (4), 5. Monika Hojniszová-Staregová (Poľ.) +39,8 (2), 6. Mona Brorssonová (Švéd.) +42,8 (1), … 10. Tiril Eckhoffová (Nór.) +57,2 (6), 11. Dorothea Wiererová (Tal.) +57,8 (5)

nedeľa, 15. marec 2020

Hromadný štart mužov na 15 km – (ZRUŠENÉ)
Hromadný štart žien na 12,5 km – (ZRUŠENÉ)

Konečné poradie v hodnotení SP (veľký glóbus, po 21 pretekoch)

1. Dorothea Wiererová (Tal.) 793 bodov,
2. Tiril Eckhoffová (Nór.) 786,
3. Denise Herrmannová (Nem.) 745,
4. Hanna Öbergová (Švéd.) 741,
5. Marte Olsbuová Röiselandová (Nór.) 597,
6. Franziska Preussová (Nem.) 573,

13. Paulína Fialková 489,
44. Ivona Fialková (obe SR) 128

Zdieľaní

Pin It on Pinterest