MMA kalend├ír – M├üJ 2020: program z├ípasov a turnajov (VIDEO)

Zmie┼ían├ę bojov├ę umenia, alebo v skratke MMA si ─Źoraz viac za─Ź├şnaj├║ z├şskava┼ą popularitu nie len na Slovensku a v ─îech├ích, ale po celom svete. Na tie najprest├ş┼żnej┼íie turnaje sa chodia pravidelne pozera┼ą desiatky tis├şc ─żud├ş a z bojovn├şkov sa postupne st├ívaj├║ ┼íportov├ę hviezdy.

My, v├ím dnes prin├í┼íame MMA program a preh─żad t├Żch najd├┤le┼żitej┼í├şch podujat├ş na mesiac M├íj.

Koronav├şrus a MMA

Prebiehaj├║ca pand├ęmia koronav├şrusu ve─żk├Żm sp├┤sobom zasiahla aj svet bojov├Żch umen├ş. V├Ą─Ź┼íina svetov├Żch organiz├íci├ş musela svoje turnaje bu─Ć odlo┼żi┼ą, alebo ├║plne zru┼íi┼ą.

Svetlom v tuneli je v tomto pr├şpade najlep┼íia MMA organiz├ícia na svete UFC, ktor├í aj napriek v┼íetk├Żm bezpe─Źnostn├Żm opatreniam sa sna┼ż├ş zorganizova┼ą kvalitn├ę turnaje. O nie─Źo podobn├ę sa sna┼ż├ş aj dom├íca organiz├ícia Oktagon svojim nov├Żm projektom Oktagon Underground.

SLEDUJTE ÔŁ▒┬áKtor├ę podujatia s├║ zru┼íen├ę, alebo odlo┼żen├ę ÔÇ║

Program MMA akci├ş – M├íj 2020

TOP MMA program máj UFC 249

  • 9. m├íj 2020 ( 10.5. o 4:00h)
  • VyStar Veterans Memorial Arena, Jacksonville, USA

Turnaj UFC 249 m├┤┼żeme pomenova┼ą, ako prekliaty, ke─Ć┼że jeho karta sa v pravideln├Żch intervaloch. Prvotne mal by┼ą hlavn├Żm z├ípasom ve─Źera s├║boj Khabib vs Ferguson. Kv├┤li bezpe─Źnostn├Żm opatreniam vo─Źi ochoreniu COVID-19 sa v┼íak tento s├║boj uskuto─Źni┼ą nemohol, ke─Ć┼że Nurmagomedov nemohol pr├şs┼ą do USA. P├┤vodne sa mal na tomto turnaji mal predstavi┼ą aj Makhmud Muradov.

Prezident UFC, Dana White, preto na┼íiel n├íhradu v podobe Justina Gaethje. Ke─Ć u┼ż sa zdalo, ┼że sa turnaj uskuto─Źn├ş tak bol na podnet telev├şzie ESPN zru┼íen├Ż. UFC sa v┼íak nevzdalo a napriek v┼íetk├Żm prek├í┼żkam sa turnaju skuto─Źne do─Źk├íme.

Uvid├şme teda, kto v s├║boji Ferguson vs Gaethje z├şska do─Źasn├Ż titul ┼íampi├│na v ─żahkej v├íhe.

TIP ÔŁ▒ Kompletn├Ż preh─żad galave─Źera UFC 249 ÔÇ║

UFC Fight Night: Smith vs Teixeira

  • 13. m├íj ( 14.5. o 3:00)
  • VyStar Veterans Memorial Arena, Jacksonville, USA

Organiz├ícia UFC turnajom UFC 249 tento mesiac nekon─Ź├ş a ako Dana White s─ż├║bil pok├║si sa n├ím prinies┼ą ─Źo najviac kvalitn├Żch turnajov za zatvoren├Żmi dverami.

T├Żm ─Ćal┼í├şm je galave─Źer UFC Fight Night 171, kde bude hlavn├Żm z├ípasom s├║boj Smith vs Teixeira. T├şto dvaja bojovn├şci sa mali p├┤vodne stretn├║┼ą na z├ípasovej karte 25. apr├şla na turnaji v Lond├Żne. Kv├┤li pand├ęmii v┼íak bol aj tento turnaj zru┼íen├Ż.

TIP ÔŁ▒ V┼íetko o UFC Fight Night: Smith vs.Teixeira ÔÇ║

UFC Fight Night: Overeem vs. Harris

  • 16. m├íj ( 17.5. o 3:00h)
  • VyStar Veterans Memorial Arena, Jacksonville, USA

─Äal┼í├ş zo s├ęrie turnajov UFC Fight Night sa uskuto─Źn├ş u┼ż o tri dni po tom prvom. Hlavn├Żm z├ípasom galave─Źera UFC Fight Night 172 bude s├║boj Overeem vs Harris.

Na tomto turnaji sa taktie┼ż m├┤┼żeme te┼íi┼ą na ┼żensk├Ż s├║boj medzi Claudiou Gadelha a Angela Hill.

TIP ÔŁ▒┬áV┼íetko o UFC Fight Night: Overeem vs Harris ÔÇ║

Oktagon Underground

  • 16. m├íj 2020
  • Slovensko, ─îesko

S unik├ítnym projektom pri┼íla aj najpopul├írnej┼íia dom├íca MMA organiz├ícia, Oktagon. T├í musela kv├┤li n├íkaze COVID-19 taktie┼ż odlo┼żi┼ą nieko─żko svojich turnajov, ako napr├şklad Oktagon 16 ─Źi Oktagon Prime 4.

Promot├ęri organiz├ície sa v┼íak rozhodli aj napriek s├║─Źasnej situ├ícii prinies┼ą svojim fan├║┼íikom porcu kvalitn├ęho MMA. Vytvorili inovat├şvny projekt Oktagon Underground, kde sa v z├ípasov├Żch pyram├şdach medzi sebou stretn├║ Slov├íci a ─îesi v nieko─żk├Żch v├íhov├Żch kateg├│ri├ích.

Mimoriadne zauj├şmavou je aj ┼żensk├í pyram├şda do 61 kg, kde medzi bojovn├ş─Źkami m├┤┼żeme n├íjs┼ą aj veter├ínku UFC, Luciu Pudilov├║.

SLEDUJTE ÔŁ▒ V┼íetko o projekte Oktagon Underground ÔÇ║

Zdroje: mmajunkie.com, ufc.com

Zdie─żan├ş

Pin It on Pinterest