Procházka vs Teixeira UFC 282 (10.12. 2022) – zápas zrušený, Procházka má vážne zranenie!

Odvetný MMA zápas Procházka vs Teixeira 2 sa neuskutoční! Čech Jiří „BJP“ Procházka nebude obhajovať titul kvôli vážnemu zraneniu ramena, ktoré ho vyradí na minimálne 12 mesiacov. Prinášame vám kompletné info o odvete Teixeira vs. Procházka.

Procházka vs Teixeira 2

10. decembra sa na podujatí UFC live 282 v Las Vegas mal konať odvetný zápas o titul poloťažkej váhy Procházka vs Teixeira 2. Ten sa však neuskutoční, keďže český MMA zápasník priznal vážne zranenie ramena.

To ho podľa medializovaných informácii vyradí zo zápasov minimálne na dobu jedného roka. Procházka tak svoj opasok šampióna uvoľní jednému z dvojice Jan Blachowicz a Magomed Ankalaev, ktorých súboj sa podľa rozhodnutia UFC stane bojom o titul v poloťažkej váhe.

Prochazka vs Teixeira odveta

Odveta Procházka vs Teixeira je nateraz odložená na neurčito. Momentálne nie je vôbec jasné, akým smerom sa bude uberať liečba českého zápasníka z presne nešpecifikovaného zranenia ramena.

TIP ❱ Ako a kde sledovať MMA naživo ›

Jiří Procházka zranenie

Dana White, hlavný zástupca organizácie UFC opísal situáciu, v ktorej sa pre zranenie nachádza Jiří Procházka, ako veľmi vážnu. Českého zápasníka čaká operácia a podľa slov Whitea ide o najhoršie zranenie ramena, aké doktori v UFC videli.


Prochazka vs Teixeira 1

V krvavej bitke Prochazka vs Teixeira 1 sme videli fantastický zápas a Jiří Procházka sa stal šampiónom UFC v poloťažkej váhe. V päť kolovom zápase dokázal v poslednej minúte utiahnuť bývalého šampióna Glovera Teixeiru na rear-naked choke.

Ak by sa zápas skončil v riadnom čase, vyhral by 42-ročný Glover Teixeira, ktorý vyhrával u rozhodcov na body. Brazílsky fighter ukázal vo svojom veku obrovskú silu a bol len niekoľko sekúnd od úspešnej obhajoby titulu.

Prochazka vs Teixeira záznam

Pozrite si nižšie kompletný záznam zo zápasu Prochazka vs Teixeira.

UFC Procházka vs Teixeira

Jiří Procházka vs Glover Teixeira

Turnaj UFC 275 s hlavným zápasom Jiří Procházka vs Glover Teixeira sa uskutočnil 12. júna 2022 ráno o 6:30 nášho času. Zápasilo sa v Singapure, ale UFC live ste si mohli pozrieť aj z pohodlia domova.

Odveta bola plánovaná na 10.12. v rámci podujatia UFC 282, no kvôli Procházkovmu zraneniu a nutnej operácii ramena sa neuskutoční.

UFC 275: Teixeira vs. Procházka program a výsledky

Program MMA turnaja UFC 275 začal zápasmi prelims karty, po ktorých nasledovala hlavná karta (main fight card). Vrcholom programu a zápasom večera bol titulový duel v poloťažkej váhe Teixeira vs. Procházka.

Pozrite si program a výsledky MMA turnaja UFC 275. Vrcholom večera bol titulový duel v poloťažkej váhe Teixeira vs. Procházka.

UFC 275 FIGHT CARD

MAIN CARD
Light Heavyweight Title (do 93 kg) Glover Teixeira – Jiří Procházka Submisia, 5. kolo
Flyweight (do 56,7 kg) Valentina Shevchenko – Taila Santos Na body, 5. kolo
Strawweight (do 52,2 kg) Zhang Weili – Joanna Jedrzejczyk KO, 2. kolo
Welterweight (do 77,1 kg) Jack Della Maddalena – Ramazan Emeev TKO, 1. kolo
Welterweight (77,1 kg) Andre Fialho – Jake Matthews KO, 2. kolo
PRELIMS
Featherweight (do 65,8 kg) Seungwoo Choi – Josh Culibao Na body, 3. kolo
Middleweight (do 83,9 kg) Brendan Allen – Jacob Malkoun Na body 3. kolo
Lightweight (70,3 kg) Maheshate – Steve Garcia KO, 1. kolo
Bantamweight (61,2 kg) Kyung Ho Kang – Batgerel Danaa Na body 3. kolo
EARLY PRELIMS
Strawweight (52,2 kg) Liang Na – Silvana Juarez KO 1. kolo
Bantamweight (61,2 kg) Ramona Pascual – Joselyne Edwards Na body, 3. kolo

Ako sledovať bojové športy naživo

Teixeira vs Prochazka

Teixeira vs Prochazka bol pre českého zápasníka Procházku dosiahnutým vrcholom v rámci pôsobenia v MMA organizácii UFC. Vybojoval si totiž titul šampióna poloťažkej váhy.

Veterán Teixeira získal predtým opasok šampióna light heavyweight divízie až vo veku 42 rokov. Výhra nad Janom Blachowiczom bola pre Brazílca už šiestym víťazstvom v rade a Procházka bol jeho prvým vyzývateľom.

O zápase sa hovorilo už dlho a Jiří Procházka bol dokonca oficiálnym náhradníkom pre zápas Teixeira vs Blachowicz. Kalendár MMA 2022 mal koncom roka 2022 v rámci podujatia UFC 282 na programe odvetný zápas Jiri Prochazka vs Glover Teixeira, no ten bol pre zranenie českého fightera šokujúco zrušený.

Zdroj: sherdog.com, ufc.com, tapology.com, tipsport.sk

Zdieľaní

Pin It on Pinterest