Slovensko – Fínsko na MS v hokeji do 20 rokov 2024: Program, zostavy, live prenos, výsledky

Zápas Slovensko – Fínsko na MS v hokeji do 20 rokov 2024 rozhodne o tom, ktorý z týchto dvoch tímov postúpi medzi TOP 4. Pozrite si program, kedy hráme štvrťfinále, zostavy oboch tímov, kde sledovať live prenos a výsledky. Fandite našim chlapcom v boji o bytie či nebytie na turnaji! 

SVK VS. FIN LIVE ZDARMA ▷

Slovensko – Fínsko MS v hokeji do 20 rokov 2024

Slovensko – Fínsko na MS v hokeji do 20 rokov 2024 je súbojom, ktorý musíme bezpodmienečne vyhrať, ak chceme bojovať o medaily. Nebude to však nič ľahké, keďže hokejisti z krajiny tisícich jazier postupne zvyšujú obrátky.

MS v hokeji do 20 rokov live môžete aj počas štvrťfinálových súbojov pozerať či už v televízii na Joj Šport, alebo aj zadarmo cez live stream na Fortuna TV.

Slovensko – Fínsko MS U20 2024

Hokej U20 Slovensko – Fínsko štvrťfinále

Hokej U20 Slovensko – Fínsko, túto dvojicu dalo dokopy štvrťfinále turnaja. Slováci skončili v tabuľke skupiny B na 2. mieste, vďaka trom víťazstvám (proti Česku, Švajčiarsku a Nórsku) a jednej prehre s USA.

Fínsko obsadilo v skupine A tretiu priečku, keď prehralo s Kanadou a prekvapivo aj s Nemeckom, no porazilo Lotyšsko a aj víťaza skupiny, domáce Švédsko, po samostatných nájazdoch.

Oba tímy sa stretli aj pred turnajom v prípravnom zápase v dejisku (19. decembra) a vtedy triumfovali pomerne suverénne Fíni – 5:1. Veríme však, že teraz to bude celkom iný zápas, a že sa nám podarí prvýkrát od roku 2015 preniknúť do semifinále hokejových MS U20.

Slovensko – Fínsko MS U20 zostavy

Zostavy oboch tímov tu nájdete tesne pred začiatkom zápasu – 2. januára od 12:00h. 

Kde sledovať hokej Slovensko – Fínsko live

Hokej Slovensko – Fínsko sa rovnako, ako ostatné naše zápasy na MS 20, hrá od 12:00h, a keďže množstvo fanúšikov je o tomto čase ešte v práci, tak chcú prirodzene vedieť, kde sledovať hokej live.

Možností je viac ako dosť a všetky nájdete rozpísané prehľadne nižšie.

MS 20 hokej Slovensko – Fínsko live stream zdarma

MS 20 hokej štvrťfinále Slovensko – Fínsko je ideálne pozerať cez live stream zdarma.

Ten nájdete v stávkovej kancelárii Fortuna, ktorá vysiela všetky zápasy z MS v hokeji juniorov na svojej Fortuna TV. A čo je najlepšie, tak vysielanie si môžete pustiť cez PC, tablet, aj v mobile!

SLEDUJTE ŠTVRŤFINÁLE NAŽIVO ▷

Sledujte štvrťfinále SVK vs. FIN live stream

  1. Registrujte sa vo Fortune a prihláste sa do účtu
  2. Kliknite na sekciu „FORTUNA TV“
  3. Zvoľte zápas, ktorý chcete pozerať
  4. Kliknite na play button „▶“

Okrem live streamu zadarmo dáva Fortuna aj lákavý registračný bonus, ktorý je určený pre všetkých novo registrovaných hráčov!

MS v hokeji do 20 rokov live na Fortuna TV

Slovensko – Fínsko štvrťfinále MS U20 v hokeji v TV

Slovensko – Fínsko štvrťfinále MS U20 v  hokeji vysiela v TV športový kanál JOJ Šport. Tu môžete sledovať nielen zápasy našich hokejistov, ale aj celú play-off fázu turnaja.

Joj Šport si viete naladiť cez operátora Skylink, ktorý má tento kanál zaradený vo svojom najlacnejšom balíčku MINI, aktuálne v akciovej ponuke 5,20 eur/mesiac. Za túto sumu môžete mať k dispozícii 38 tv kanálov či už cez satelit alebo internet.

NALAĎTE SI JOJ ŠPORT ▷

Hokejový šampionát juniorov vysiela aj stanica ČT Sport s českým komentárom.

Slovensko – Fínsko hokej MS do 20 rokov online

Štvrťfinálový hokej Slovensko – Fínsko na MS do 20 rokov môžete online, okrem streamu zdarma cez Fortuna TV či internetovú televíziu Skylink, sledovať aj na platforme Joj Play.

Tu nájdete dostupný tv kanál Joj Šport s ďalšími stanicami skupiny JOJ za mesačný poplatok 5,99 eur.

TIP ❱ Hokejové prenosy na JOJ Šport ›

Štvrťfinále MS U20 Slovensko – Fínsko vstupenky

Štvrťfinále hokejových MS U20 Slovensko – Fínsko si môžete pozrieť naživo aj priamo v aréne Frolundaborg vo švédskom Göteborgu. Vstupenky si viete kúpiť na webe iihf.com.

Sportsevents365, predajca lístkov, ktorý má v ponuke vstupenky na NAJ športové podujatia celého roka (F1, Liga Majstrov, MS v hokeji 2024 v Česku, LOH…), s organizátormi MS v hokeji juniorov nespolupracuje.

Program Slovenska na MS U20 v hokeji 2024

Slovensko odohralo v skupine B na MS U20 v hokeji 2024 štyri zápasy, z ktorých sme tri vyhrali a na koniec skupiny, v súboji o 1. priečku, sme schytali debakel od USA.

Fanúšikovia dúfajú, že to bola vhodná facka pred štvrťfinále, ktoré odohráme s Fínskom 2. januára od 12:00h.

ZÁPASY SLOVENSKA NA MS U20 2024
Dátum Fáza Zápas Čas/Výsledok
26.12. B-skupina SLOVENSKO – Česko 6:2
27.12. B-skupina SLOVENSKO – Švajčiarsko 3:0
29.12. B-skupina Nórsko – SLOVENSKO 4:8
31.12. B-skupina USA – SLOVENSKO 10:2
2.1. Štvrťfinále SLOVENSKO – Fínsko 12:00h

Slovensko – Fínsko MS 20 v hokeji bilancia

Slovensko proti Fínsku nastupuje na MS 20 v hokeji dosť často a naša bilancia je naozaj bohatá. Z posledných desiatich zápasov na MS sa však nemáme vonkoncom čím chváliť.

Prehrali sme deväť z nich a väčšinu vysokým gólovým rozdielom. Iba jeden z týchto duelov sa však odohral v play-off fáze, a to vo štvrťfinále 2013, kedy sme Fínom podľahli 5:8.

Celkovo aj mimo MS sa nám proti fínskym mladíkom nedarí, keď ťaháme šnúru 17 prehier s týmto súperom či už v príprave, alebo na veľkom turnaji. Naposledy sme Fínov porazili na MS U20 2014, kedy sme triumfovali 2:1.

Negatívnym mementom môžu byť pre nás aj štyri prípravné zápasy z tohto roka, v ktorých sme prehrali postupne 0:5 (apríl 2023), 2:5 (august), a dvakrát 1:5 (november, december).

VIDEO: Prípravný zápas pred MS – Fínsko 5:1 Slovensko

Zdroj: wikipedia.com, hockeyslovakia.sk, flashscore.sk. iihf.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest