Spengler Cup 2023 Davos – program, výsledky, tímy, live prenos

Spengler Cup 2023 sa uskutočnil aj tento rok a to tradične vo vianočnom období. 95. ročník najstaršieho hokejového turnaja privítalo klasicky mesto Davos. Domáci hokejisti tentokrát turnaj aj ovládli, keď vo finále porazili Pardubice 5:3. Pozrite si kompletné výsledky. 

Spengler Cup 2023

Rovnako ako sa hokejovým fanúšikom s obdobím Vianoc spájajú MS v hokeji do 20 rokov 2024, tak tradičným turnajom tohto obdobia je aj Spengler Cup 2023.

Tento rok nechýbal ani klub HC Dynamo Pardubice z českej Tipsport extraliga, za ktorý hrajú dvaja slovenskí obrancovia (Bučko, Čerešňák).

Pozrite si všetko podstatné o tomto podujatí a kompletné výsledky v našom článku.

Spengler Cup

Spenglerov pohár 2023

Keď sa v roku 1923 organizoval prvý Spenglerov pohár, ktorý vyhrali hráči Oxfordskej Univerzity na vonkajšom otvorenom klzisku v Davose, tak by asi málokto povedal, že tento turnaj vydrží tak dlho.

Na programe bol však aj počas vianočného obdobia v roku 2023 a šlo o veľkú hokejovú oslavu, keďže Spengler Cup oslavuje jubilejných 95 ročníkov. V tabuľke nižšie nájdete základné info.

SPENGLER CUP 2023
Termín 26.12. – 31.12.
Miesto Davos, Švajčiarsko
Štadión Vailant Arena
Počet tímov 6
Live prenosy TV Tipsport, Niké TV
TV prenosy RTVS Šport, ČT Sport
Úradujúci šampión Ambri Piotta
Najúspešnejší tím Kanada (16 titulov)
Web spenglercup.ch

Spengler Cup program

Spengler Cup program potrval už klasicky od 26. do 31. decembra a priniesol jedenásť vysoko kvalitných zápasov.

Len samotná účasť na tomto turnaji je obrovskou prestížou, keďže ide o jedno z top hokejových podujatí. Tento rok ho ovládol domáci Davos, ktorý vo finále zdolal české Pardubice 5:3.

SPENGLER CUP ZÁPASY – PROGRAM
Dátum Skupina Zápas Čas/Výsledok
31.12. Finále Davos – Pardubice 5:3
30.12. Semifinále Pardubice – Team Kanada 4:3
30.12. Semifinále Davos vs. Frölunda 4:3pp
29.12. Štvrťfinále Team Kanada vs. KalPa 6:3
29.12. Štvrťfinále Ambri-Piotta vs. Frölunda 0:5
28.12. Cattini Team Kanada vs. Davos 3:4
28.12. Torriani Pardubice vs. KalPa 2:1
27.12. Cattini Davos vs. Frölunda 4:1
27.12. Torriani KalPa vs. Ambri-Piotta 3:5
26.12. Cattini Frölunda vs. Kanada 0:4
26.12. Torriani Ambri-Piotta vs. Pardubice 2:3pp

Spenglerov pohár formát

Formát, akým sa hrá Spenglerov pohár, je vcelku zaujímavý. V skupine môžu tímy prehrať pokojne aj oba zápasy a stále majú šancu na víťazstvo.

Zo skupiny totiž jej víťaz postupuje priamo do semifinále a tímy na 2. a 3. mieste hrajú štvrťfinále o postup ďalej. Víťazi semifinále prirodzene postupujú do silvestrovského finálového súboja o prestížnu trofej.

TIP ❱ Ako a kde sledovať NHL live ›

Spengler Cup skupiny

Skupiny na Spenglerovom pohári sú dve a v každej z nich sú po tri tímy. Skupiny sú nazvané podľa švajčiarskych hokejových legiend – Richard Torriani a Hans Cattini.

Mužstvá sú z tých najlepších európskych líg – zo švédskej SHL, fínskej Liigy, českej Tipsport extraligy, prirodzene dva tímy sú zo švajčiarskej NLA a všetko to dopĺňa kanadský reprezentačný výber.

  • Skupina Torriani: Ambri-Piotta (SUI), Dynamo Pardubice (CZE), KaIPa Kuopio (FIN)
  • Skupina Cattini: Frölunda (SWE), HC Davos (SUI), Kanada

Spengler Cup 2023 live

Spengler Cup live môžete sledovať vďaka viacerým možnostiam online na internete aj v TV. Pozrite si nižšie všetky možnosti.

Spengler Cup na TV Tipsport

Spengler Cup na TV Tipsport môžete pozerať úplne zdarma so vstupným bonusom 20€ na prvé stávky pre nových hráčov.

SLEDUJTE SPENGLER CUP LIVE ▷

Postup, ako sledovať Spengler Cup naživo

  1. Registrujte sa v Tipsporte a prihláste sa.
  2. Zvoľte sekciu „LIVE“ a v ponuke športov vyberte „HOKEJ“.
  3. Spustite zápas, ktorý chcete sledovať kliknutím na „STREAM“.

Live stream zápasov môžete sledovať 7 dní od registrácie úplne zadarmo. Následne je potrebné staviť aspoň 1,20 eur za mesiac. Nezabudnite taktiež využiť vstupný bonus 20 € na prvé stávky.

Spenglerov pohár 2023 na Niké TV

Spenglerov pohár nájdete aj na Niké TV. Aj tam môžete využiť vstupný bonus na prvé stávky vo výške 20€ pre nových hráčov. Stačí sa iba zaregistrovať a sledovať živé prenosy zo Spengler Cupu live.

Spengler Cup v TV

Spengler Cup v TV bude na Slovensku vysielať kanál RTVS Šport live. Program verejnoprávnej televízie treba však pozorne sledovať v prípade, že sa zápasy križujú s iným, dôležitejším live prenosom, tak Spengler Cup bude vysielaný na webe.

V Česku vysiela Spengler Cup verejnoprávna televízia ČT Sport live.

Spenglerov pohár naživo online

Naživo online môžete Spenglerov pohár pozerať prostredníctvom webu rtvs.sk, no stream funguje iba z územia SR. Rovnakým spôsobom môžete z územia ČR sledovať Spengler Cup online na stránke ceskatelevize.cz.

Spengler Cup 2023 výsledky

Výsledky z turnaja môžete sledovať priamo v našom článku, ale taktiež aj na webe s výsledkovým servisom flashscore.sk, ktorý ponúka aj mobilnú aplikáciu funkčnú pre Apple aj Android.

Spengler Cup dejisko

Aj v roku 2023 je dejisko Spengler Cupu rovnaké ako celých 94 ročníkov predtým. Je to švajčiarske mestečko Davos. Ide o dôležité turistické miesto známe lyžiarskym a turistickým strediskom s klimatickými kúpeľmi.

Konkrétne sa zápasy odohrajú vo Vailent Arene, ktorá je domácim stánkom HC Davos, a zmestí sa do nej 7080 divákov.

TIP ❱ Všetko o najbližších MS v hokeji 2023 ›

Spengler Cup história

Rok 1923 je počiatočným rokom, kedy sa začal organizovať tento už legendárny turnaj. Za ten čas ho vyhralo aspoň raz 29 tímov z trinástich rôznych krajín.

V minulosti sa ho zúčastňovali aj univerzitné kluby – veď prvý Spenglerov pohár vyhral práve univerzitný tím slávneho Oxfordu. Zo slovenských zástupcov ho trikrát ovládol HC Slovan v Bratislava v rokoch 1972-1974.

Spenglerov pohár víťazi

Najčastejším víťazom Spenglerovho pohára je momentálne tím kanadskej reprezentácie, za ktorý pravidelne nastupujú Kanaďania hrajúci v európskych ligách.

Kanada vyhrala tento turnaj 16-krát a 10-krát skončila na druhom mieste. Domáci Davos je však za Kanadou v tesnom závese s pätnástimi výhrami a až dvadsiatimi piatimi neúspešnými finále.

Spengler Cup Davos 2023 info

Všetky dôležité info o Spengler Cup Davos 2023 si môžete pozrieť na oficiálnych kanáloch podujatia.

Zdroj: spenglercup.ch, wikipedia.com, facebook.com 

Zdieľaní

Pin It on Pinterest