Spengler Cup 2022 – Ambri Piotta vo finále porazila Spartu Praha a oslavuje titul!

Spengler Cup 2022 sa opäť uskutočnil po dvoch zrušených ročníkoch. 94. ročník najstaršieho hokejového turnaja privítalo švajčiarske mesto Davos. Vo finále triumfoval švajčiarsky klub Ambri Piotta, ktorý porazil Spartu Praha 3:2 po nájazdoch. Pozrite si kompletné výsledky! 

Spengler Cup

Rovnako ako sa hokejovým fanúšikom s obdobím Vianoc spájajú MS v hokeji do 20 rokov 2023, tak tradičným turnajom tohto obdobia je aj Spengler Cup.

Tento rok nechýbala ani Sparta Praha z českej Tipsport extraliga., ktorá sa dostala do finále proti Ambri Piotta. V ňom švajčiarsky tím vyhral 3:2 po samostatných nájazdoch.

Pozrite si všetko podstatné o tomto podujatí a kompletné výsledky v našom článku.

Spengler Cup 2022

Spengler Cup 2022 prehľad

Keď sa v roku 1923 organizoval prvý Spengler Cup, ktorý vyhrali hráči Oxfordskej Univerzity na vonkajšom otvorenom klzisku v Davose, tak by asi málokto povedal, že tento turnaj vydrží tak dlho.

Na programe bol však aj počas vianočného obdobia v roku 2022 a šlo o veľkú hokejovú oslavu, keďže sa Spenglerov pohár posledné dva ročníky nekonal z dôvodu pandémie. V tabuľke nižšie nájdete základné info.

SPENGLER CUP 2022
Termín 26.12. – 31.12.
Miesto Davos, Švajčiarsko
Štadión Vailant Arena
Počet tímov 6
Live prenosy TV Tipsport, Niké TV
TV prenosy RTVS Šport, ČT Sport
Úradujúci šampión Kanada (2019)
Najúspešnejší tím Kanada (16 titulov)
Web spenglercup.ch
Najúspešnejší tím Kanada (16 titulov)

Spengler Cup program

Spengler Cup program ovládlo Ambri Piotta, ktorý porazil Spartu Prahu 3:2 po samostatných nájazdoch. Ide o prvý triumf tohto švajčiarskeho tímu v histórii.

SPENGLER CUP ZÁPASY – PROGRAM
Dátum Skupina Zápas Čas/Výsledok
31.12. Finále Sparta Praha – HC Ambri Piotta 2:3sn
30.12. Semifinále HC Ambri Piotta – HC Davos 5:0
30.12. Semifinále Sparta Praha – Örebro 4:3
29.12. Štvrťfinále HC Davos – IFK Helsinki 3:2
29.12. Štvrťfinále Örebro – Kanada 3:1
28.12. Cattini Sparta Praha vs. HC Davos 9:2
28.12. Torriani HC Ambri Piotta vs. IFK Helsinki 7:3
27.12. Cattini HC Davos vs. Kanada 2:1
27.12. Torriani IFK Helsinki vs. Örebro 2:5
26.12. Cattini Sparta Praha vs. Kanada 3:2
26.12. Torriani HC Ambri Piotta vs. Örebro 5:2

Spenglerov pohár formát

Formát, akým sa hrá Spenglerov pohár je vcelku zaujímavý. V skupine môžu tímy prehrať pokojne aj oba zápasy a stále majú šancu na víťazstvo.

Zo skupiny totiž jej víťaz postupuje priamo do semifinále a tímy na 2. a 3. mieste hrajú štvrťfinále o postup ďalej. Víťazi semifinále prirodzene postupujú do silvestrovského finálového súboja o prestížnu trofej.

TIP ❱ Ako a kde sledovať NHL live ›

Spengler Cup skupiny

Skupiny na Spenglerovom pohári sú dve a v každej z nich sú po tri tímy. Skupiny sú nazvané podľa švajčiarskych hokejových legiend – Richard Torriani a Hans Cattini.

Mužstvá sú z tých najlepších európskych líg – zo švédskej SHL, fínskej Liigy, českej Tipsport extraligy, prirodzene dva tímy sú zo švajčiarskej NLA a všetko to dopĺňa kanadský reprezentačný výber.

  • Skupina Torriani: IFK Helsinki (FIN), Ambri-Piotta (SWI), Örebro (SWE)
  • Skupina Cattini: Sparta Praha (CZE), HC Davos (SWI), Kanada

Spengler Cup live

Spengler Cup live môžete sledovať vďaka viacerým možnostiam online na internete aj v TV. Pozrite si nižšie všetky možnosti.

Spengler Cup na TV Tipsport

Spengler Cup na TV Tipsport môžete pozerať úplne zdarma so vstupným bonusom 20€ na prvé stávky pre nových hráčov.

SLEDUJTE SPENGLER CUP LIVE ▷

Postup, ako sledovať Spengler Cup naživo

  1. Registrujte sa v Tipsporte a prihláste sa.
  2. Zvoľte sekciu „LIVE“ a v ponuke športov vyberte „HOKEJ“.
  3. Spustite zápas, ktorý chcete sledovať kliknutím na „STREAM“.

Live stream zápasov môžete sledovať 7 dní od registrácie úplne zadarmo. Následne je potrebné staviť aspoň 1,20 eur za mesiac. Nezabudnite taktiež využiť vstupný bonus 20 € na prvé stávky.

Spenglerov pohár na Niké TV

Spenglerov pohár nájdete aj na Niké TV. Aj tam môžete využiť vstupný bonus na prvé stávky vo výške 20€ pre nových hráčov. Stačí sa iba zaregistrovať a sledovať živé prenosy zo Spengler Cupu live.

Spengler Cup v TV

Spengler Cup v TV bude na Slovensku vysielať kanál RTVS Šport live. Program verejnoprávnej televízie treba však pozorne sledovať v prípade, že sa zápasy križujú s iným, dôležitejším live prenosom, tak Spengler Cup bude vysielaný na webe.

V Česku vysiela Spengler Cup verejnoprávna televízia ČT Sport live.

Spenglerov pohár naživo online

Naživo online môžete Spenglerov pohár pozerať prostredníctvom webu rtvs.sk, no stream funguje iba z územia SR. Rovnakým spôsobom môžete z územia ČR sledovať Spengler Cup online na stránke ceskatelevize.cz.

Spengler Cup výsledky

Výsledky z turnaja môžete sledovať priamo v našom článku, ale taktiež aj na webe s výsledkovým servisom flashscore.sk, ktorý ponúka aj mobilnú aplikáciu funkčnú pre Apple aj Android.

Spengler Cup 2022 dejisko

Aj v roku 2022 je dejisko Spengler Cupu rovnaké ako celých 93 ročníkov predtým. Je to švajčiarske mestečko Davos. Ide o dôležité turistické miesto známe lyžiarskym a turistickým strediskom s klimatickými kúpeľmi.

Konkrétne sa zápasy odohrajú vo Vailent Arene, ktorá je domácim stánkom HC Davos, a zmestí sa do nej 7080 divákov.

TIP ❱ Všetko o najbližších MS v hokeji 2023 ›

Spengler Cup história

Rok 1923 je počiatočným rokom, kedy sa začal organizovať tento už legendárny turnaj. Za ten čas ho vyhralo aspoň raz 29 tímov z trinástich rôznych krajín.

V minulosti sa ho zúčastňovali aj univerzitné tímy – veď prvý Spenglerov pohár vyhral práve univerzitný tím slávneho Oxfordu. Zo slovenských zástupcov ho trikrát ovládol HC Slovan v Bratislava v rokoch 1972-1974.

Spenglerov pohár víťazi

Najčastejším víťazom Spenglerovho pohára je momentálne tím kanadskej reprezentácie, za ktorý pravidelne nastupujú Kanaďania hrajúci v európskych ligách.

Kanada vyhrala tento turnaj 16-krát a 10-krát skončila na druhom mieste. Domáci Davos je však za Kanadou v tesnom závese s pätnástimi výhrami a až dvadsiatimi piatimi neúspešnými finále.

Spengler Cup Davos 2022 info

Všetky dôležité info o Spenglerovom pohári 2022 si môžete pozrieť na oficiálnych kanáloch podujatia.

Zdroj: spenglercup.ch, wikipedia.com, facebook.com 

Zdieľaní

Pin It on Pinterest