Winter Classic Bratislava 2023 – výsledky, program, zápasy

Kaufland Winter Classic Bratislava 2023 bolo hokejové podujatie so zápasmi pod holým nebom. Uskutočnilo sa 13. až 15. januára v Bratislave na Tehelnom poli. Pozrite si výsledky všetkých troch zápasov Winter Classic Slovensko! 

Winter Classic Bratislava 2023

Kaufland Winter Classic Bratislava 2023 nadviazalo po štyroch rokoch na Kaufland Winter Classic Games 2019, ktoré sa konali v Banskej Bystrici.

Tentokrát však nešlo o žiadne exhibičné stretnutia. Diváci si užili dva regulárne ligové zápasy, ktoré mala na programe slovenská Tipos extraliga. A do tohto podujatia sa zapojila s jedným súbojom dokonca aj česká Tipsport extraliga.

Winter Games Bratislava

Winter Classic 2023 Bratislava

Bratislava zažila v roku 2023 podujatie Winter Classic, ktoré mnohí hokejoví fanúšikovia už dobre poznajú zo zápasov NHL. Medzi 13. až 15. januárom sa tu konali hneď tri súboje pod holým nebom.

Išlo o súčasť osláv storočnice hokejového klubu HC Slovan Bratislava. Pozrite si základné informácie v našom článku nižšie.

Kaufland Winter Classic program

Kaufland Winter Classic program priniesol tri zápasy počas druhého januárového víkendu 2023. V piatok sa konal zápas Třinec vs. Brno, kde sa dokopy predviedlo až deväť Slovákov. Najviac pri víťazstve Třincu 6:1 zahviezdili L. Hudáček (1+3) a Marko Daňo (2+0).

V sobotu zas Trenčín porazil Zvolen tesne 2:1. V nedeľu boli obavy kvôli výdatnému dažďu, no historicky najvyššia návšteva vyše 14 200 divákov na zápase slovenskej extraligy, si užila víťazstvo domáceho Slovana nad Košicami 3:1.

Winter Classic Bratislava zápasy

Pozrite si nižšie, aké zápasy sa odohrali na Winter Classic v Bratislave.

WINTER CLASSIC – PROGRAM
Dátum Zápas Čas/Výsledok
13.1. Oceláři Třinec vs. Kometa Brno 6:1
14.1. Dukla Trenčín vs. HKM Zvolen 2:1
15.1. HC Slovan Bratislava vs. HC Košice 3:1

Kaufland Winter Classic live

Live prenos z Kaufland Winter Classic je vysielaný rovnako ako slovenská Tipos Extraliga a aj česká Tipsport extraliga naživo prostredníctvom streamu stávkovej kancelárie Tipsport.

Vysielanie prebieha cez obľúbenú TV Tipsport, kde vám stačí jednoduchá registrácia a môžete sledovať nielen hokej, ale aj tisícky ďalších športových prenosov.

SPUSTIŤ TV TIPSPORT ▷

Návod, ako sledovať live stream

  1. Registrujte sa v Tipsporte a prihláste do účtu
  2. Kliknite na sekciu „LIVE“ a z ponuky športov vyberte „HOKEJ“
  3. Zvoľte preteky, ktoré chcete sledovať a kliknite na „STREAM“

Live stream zápasov môžete sledovať 7 dní od registrácie úplne zadarmo. Nezabudnite taktiež využiť vstupný bonus 20 € na prvé stávky.

Winter Classic Bratislava 2023 na TV Tipsport.

Kaufland Winter Classic v TV

Naživo v TV vysiela Kaufland Winter Classic Games na Slovensku verejnoprávny kanál RTVS šport live. Zápasy budete môcť pozerať aj cez web rtvs.sk, no tento prenos je funkčný iba z územia Slovenska.

Winter Classic 2023 Bratislava lístky

Lístky na podujatie Winter Classic 2023 Bratislava sú dostupne na stránkach oficiálneho predajcu ticketportal.sk.

Winter klasik Tehelné Pole

Tehelné Pole (alebo Národný futbalový štadión) je dejiskom konania Winter Classic Bratislava 2023. Na tomto štadióne hrá svoje domáce futbalové zápasy bratislavský Slovan live.

Počas zápasov tu môže dianie sledovať 22 500 ľudí a ide o najväčší, a najmodernejší futbalový stánok na Slovensku.

VIDEO: Štadión Tehelné pole

Winter Classic Slovan Bratislava

Zápasy Winter Classic pod holým nebom sa budú konať pri príležitosti storočnice hokejového klubu Slovan Bratislava.

Ten bol založený v roku 1921 a počas svojej existencie získali Slovanisti jeden federálny titul v Česko-slovenskej lige a deväť titulov v novodobej slovenskej extralige.

Čo sa týka počtu titulov je Slovan najúspešnejším slovenským klubom pred druhými Košicami, ktoré majú o jeden triumf menej. V celkovom počte medailí však vedú o dve Košičania, keď ich majú na konte 18.

Winter Classic na Slovensku

Winter Classic sa na Slovensku naposledy konal v roku 2019 v Banskej Bystrici. Vtedy sa hral tzv. súboj legiend, v ktorom nastúpilo viacero známych bývalých hráčov a v druhom zápase proti sebe nastúpili Banská Bystrica a Zvolen.

Podobne ako v Česku, kde bol Winter Classic 2021 v Špindlerovom Mlyne zrušený, tak ani na Slovensku nebolo možné v posledných rokoch organizovať zápas pod holým nebom kvôli pandémii Covid-19.

VIDEO: Winter Classic 2019

1️⃣ Kde sa uskutoční Kaufland Winter Classic 2023?

Slovenské Winter Classic 2023 sa uskutoční v Bratislave na štadióne Tehelné pole.

2️⃣ Aké tímy si zahrajú na Kaufland Winter Classic?

Na Kaufland Winter Classic v Bratislave sa predstavia tímy: HC Slovan Bratislava, HC Košice, HKM Zvolen, Dukla Trenčín, Oceláři Třinec a Kometa Brno.


Kaufland Winter Classic Games 2019 súboj legiend

Na Kaufland Winter Classic Games 2019 sa uskutočnil v Banskej Bystrici aj súboj legiend, v ktorom nechýbali najväčšie hokejové mená zo Slovenska.

Kaufland tím – Tipsport tím 21:23

Góly z hry: Vaic 3, Kroták, Bicek a Cibák po, Hudec, Majeský, Bondra, Zedník – Šatan 4, Petrovický a Kopecký po 2, Milo, Marcel Hossa, Pavlikovský

Zloženie tímov v Súboji legiend

Tipsport tím: Lašák, Staňa – Višňovský, Sekeráš, Milo, Podhradský – Marián Hossa, Kopecký, Rastislav Pavlikovský, Šatan, Stümpel, Pardavý, Róbert Petrovický, Marcel Hossa, Podkonický, tréneri: F. Hossa, Bokroš.

Kaufland tím: Šimonovič, Laco – Droppa, Majeský, Čierny – Handzuš, Zedník, Országh, Surový, Bondra, Bicek, Cibák, Kroták, Vaic, Hudec, tréneri: Filc, Pokovič.

Zdroj: wikipedia.sk, tipsport.sk, youtube.com, hcslovan.sk 

Zdieľaní

Pin It on Pinterest