SP v alpskom ly┼żovan├ş Garmisch-Partenkirchen 2021 – program a v├Żsledky. Super v├Żsledok Petry Vlhovej, v Super G obsadila 2. miesto! (VIDEO)

Zdie─żan├ş

Svetov├Ż poh├ír v alpskom ly┼żovan├ş ┼żien pokra─Źoval ─Ćal┼í├şm kolom v nemeckom Garmisch-Partenkirchen. V zn├ímom ly┼żiarskom stredisku, sa v sobotu ┼íiel z├ívod v Super G a pondelok v tej istej r├Żchlostnej discipl├şne, kedy Petra Vlhov├í obsadila fantastick├ę 2. miesto. Pozrite si kompletn├Ż program, v├Żsledky a VIDEO SP v alpskom ly┼żovan├ş Garmisch-Partenkirchen.

Fantastická Petra Vlhová obsadila 2. miesto v Super G

V posledn├Żch pretekoch pred MS v zjazdovom ly┼żovan├ş, predviedla Petra Vlhov├í fam├│znu jazdu, ktor├í neby┼ą drobnej chybi─Źky mohla skon─Źi┼ą v├ş┼ąazstvom v Super G. Slovensk├í reprezentantka obsadila na pretekoch SP v Garmisch-Partenkirchene vynikaj├║ce 2. miesto a pred svetov├Żm ┼íampion├ítom je to skvel├ę povzbudenie.

Dnes Petra Vlhov├í urobila ┼żivotn├Ż v├Żkon v Super G a ver├şme, ┼że tak├ęto v├Żsledky bud├║ prich├ídza┼ą ─Źastej┼íie.

Video Petra Vlhová Super G 2. miesto

SP v alpskom ly┼żovan├ş – Ga-Pa 2020, Nemecko

Petra Vlhov├í sa predstavila v dvoch pretekoch Super G v nemeckom Garmisch Partenkirchen. V seri├íly SP v alpskom ly┼żovan├ş je toto zn├íme stredisko. V roku 2011 sa tu konali 41. MS v alpskom ly┼żovan├ş a boli to druh├ę Majstrovstv├í Sveta┬áv Garmisch-Partenkirchene, ktor├ę sa predt├Żm konali v roku┬á1978.

TIP ÔŁ▒ Petra Vlhov├í a jej program a v├Żsledky ÔÇ║

Kandahar je jednou z najn├íro─Źnej┼í├şch zjazdov├Żch trat├ş Svetov├ęho poh├íra v alpskom ly┼żovan├ş FIS, ktor├Ż sa nach├ídza v┬á Garmisch-Partenkirchene. N├ízov je mimochodom pomenovan├Ż po Frederickovi Robertsovi, gr├│fovi z Kandah├íru.

­čŚô´ŞĆ Program SP v alpskom ly┼żovan├ş Garmisch-Partenkirchen 2021

Absol├║tnym vrcholom Garmisch-Classic je legend├írny zjazd a sl├ívne preteky Kandah├ír. So segmentmi ako ÔÇťVo─żn├Ż p├ídÔÇť (s klesaj├║cim gradientom a┼ż 92%) poc├ştia ly┼żiari neuverite─żn├Ż adrenal├şnov├Ż n├íval.

Petra Vlhov├í musela zmeni┼ą svoj program

Pre nepriazniv├ę po─Źasie sa v Garmisch-Partenkirchene zru┼íil ┼ítvrtkov├Ż tr├ęning a tak sa v ┼łom nepredstavila ani aktu├ílna l├şderka celkov├ęho poradia Petra Vlhov├í. Po─Źasie v Nemecku neumo┼żnilo uskuto─Źni┼ą ani piatkov├Ż tr├ęning a tak sa preteky v Zjazde zru┼íili, preto┼że pretek├írky musia pred t├Żmto z├ívodom absolvova┼ą aspo┼ł jeden tr├ęning. Odlo┼żen├Ż Zjazd by sa mal uskuto─Źni┼ą a┼ż po MS v zjazdovom ly┼żovan├ş v talianskom Val di Fassa 26. febru├íra.

 • ┼áTVRTOK, 28. 1. ÔÇô tr├ęning: zru┼íen├Ż
 • PIATOK, 29. 1. ÔÇô tr├ęning: zru┼íen├Ż
 • SOBOTA, 30. 1. ÔÇô Super G: Lara Gutov├í-Behrami
 • NEDE─ŻA, 31. 1. ÔÇô Super G: presunuli na pondelok
 • PONDELOK, 1. 2. ÔÇô Super G: Lara Gutov├í-Behrami

TIP ÔŁ▒┬áKalend├ír SP v alpskom ly┼żovan├ş 2020/21 ÔÇ║

SOBOTA (30.1.) ÔÇô SP: Super G ┼żien

Petra Vlhov├í skon─Źila v sobotnaj┼íom Super G v nemeckom Garmisch-Partenkirchene na 10. mieste. V├ş┼ąazkou sa stala ┼ávaj─Źiarka Lara Gutov├í-Behramiov├í, druh├í skon─Źila N├│rka Kajsa Vickhoff Lieov├í a na tretej Kana─Ćanka Marie-Michele Gagnonov├í.

V├Żsledky sobotn├ęho Super G:

 1. Lara Gutová-Behramiová (Šva.) 1:15,70 min
 2. Kajsa Vickhoff Lieová (Nór.) +0,68 s
 3. Marie-Michele Gagnonová (Kan.) +0,93
 4. Sofia Goggiová (Tal.) +1,00
 5. Christine Scheyerová (Rak.) +1,16
 6. Ester Ledecká (ČR) +1,19
 7. Corinne Suterová (Šva.) +1,21
 8. Priska Nuferová (Šva.) a Tamara Tipplerová (Rak.) obe +1,22, 10.
 1. Petra VLHOVÁ (SR) a Tiffany Gauthierová (Fra.) obe +1,27

Video Petra Vlhová Super G

NEDE─ŻA (31.1.) ÔÇô SP: Super G ┼żien

Organiz├ítori odlo┼żili kv├┤li po─Źasiu ┼ítart nede─ż┼łaj┼íieho Super G na pondelok 10.50 h.

PONDELOK (1.2.) ÔÇô V├Żsledky SP: Super G ┼żien

Odlo┼żen├Ż slalom vy┼íiel skvelo pre Petru Vlhov├║, ktor├í siahala na v├ş┼ąazstvo v Super G, ale 2. miesto je ┼żivotn├ę p├│dium v r├Żchlostnej discipl├şne pre slovensk├║ reprezentantku. V├ş┼ąazkou sa stala Lara Gutov├í Behramiov├í zo ┼ávaj─Źiarska, tretia skon─Źila Rak├║┼íanka Tamara Tipplerov├í.

 1. Lara Gutová-Behrami (Šva.) 1:17.37
 2. Petra Vlhová (SR) +0.28
 3. Tamar Tipplerová (Rak.) +0.74
 4. Kajsa Vickhoff Lieová (Nór.) +0.88
 5. Corinne Suterová (Šva.) +1.11
 6. Ester Ledecká (ČR) +1.13

Rozhovor s Petrou Vlhovou po Super G

Ak├ę je bodovanie SP v alpskom ly┼żovan├ş?

Po ka┼żd├Żch pretekoch SP v zjazdovom ly┼żovan├ş, sa body ude─żuj├║ body najlep┼í├şm 30 pretek├írkam. 100 bodov z├şskava v├ş┼ąazka, druh├í berie 80 b, za tretie miesto je 60 a postupne sa body uberaj├║ a┼ż po posledn├ę spom├şnan├ę 30. miesto, za ktor├ę sa ude─żuje 1 bod.

Celkov├ę poradie SP v ly┼żovan├ş (po 22 z 33 s├║┼ąa┼ż├ş)

 1. Petra Vlhová (SR) 989 bodov
 2. Lara Gut-Behramiová (Švaj.) 947
 3. Michelle Gisinová (Švaj.) 807
 4. Marta Bassinová (Tal.) 741
 5. Sofia Goggiová (Tal.) 740
 6. Frederica Brignoneová (Tal.) 637

SP v alpskom ly┼żovan├ş Petra Vlhov├í live stream zadarmo

Tipsport si pre v├ís pripravil novinku, ktorou je sledovanie alpsk├ęho ly┼żovania a t├Żm p├ídom m├┤┼żete sledova┼ą Petru Vlhov├║ na┼żivo na┬áTV Tipsport.

Sta─Ź├ş sa┬ázaregistrova┼ą┬ána Tipsport.sk a prv├Żch 7 dn├ş m├┤┼żete online telev├şziu sledova┼ą┬ázadarmo. Potom sta─Ź├ş za mesiac stavi┼ą 1,20 ÔéČ. Pri sledovan├ş live prenosu si m├┤┼żete tipn├║┼ą na svoju favoritku a vyhra┼ą peniaze zadarmo.

N├ívod ako sledova┼ą zadarmo alpsk├ę ly┼żovanie live

 1. Vytvorte si ├║─Źet v Tipsporte TU Ôçĺ
 2. ├Üspe┼íne urobte registr├íciu a overte si svoj ├║─Źet
 3. Hotovo! M├┤┼żete sledova┼ą TV Tipsport 7 dn├ş zadarmo
 4. ─Äalej je potrebn├ę stavi┼ą mesa─Źne minim├ílne 1,20 EUR

Spusti┼ą┬á TV Tipsport Ծ´ŞÄ

Sledova┼ą SP v alpskom ly┼żovan├ş m├┤┼żete┬ána svojom mobile, tablete, alebo PC.

SP alpsk├ę ly┼żovanie LIVE a Petra Vlhov├í ONLINE

Priamy prenos zo SP v alpskom ly┼żovan├ş Garmisch-Partenkirchen NA┼ŻIVO odvysiela RTVS na svojom druhom programe. Obidve discipl├şny Svetov├ęho poh├íra v alpskom ly┼żovan├ş LIVE m├┤┼żete sledova┼ą aj na ofici├ílnom webe RTVS, na svojich mobiloch, PC, alebo tabletoch. Livestream je dostupn├Ż iba na ├║zem├ş SR.

SP v zjazdovom ly┼żovan├ş LIVE odvysiela v ─îeskej republike, ┼íportov├Ż kan├íl ─îT SPORT. Sledovanie live streamu cez ofici├ílnu str├ínku ─îT je mo┼żne len v ─îech├ích.

TIP ÔŁ▒ Kde sledova┼ą ┼íportov├ę prenosy na┼żivo ÔÇ║

SP odvysiela aj ┼íportov├í stanica Eurosport. Eurosport je v ponuke u viacer├Żch telev├şznych poskytovate─żov na Slovensku a v ─îesku. Sledova┼ą Alpsk├ę ly┼żovanie NA┼ŻIVO a in├ę ob─ż├║ben├ę ┼íporty, m├┤┼żete prostredn├şctvom Eurosport playeru.

T├íto slu┼żba je platen├í, mesa─Źn├ę predplatn├ę stoj├ş 4,99ÔéČ a ro─Źn├ę 24,99ÔéČ. Je to ve─żmi jednoduch├ę, sta─Ź├ş sa len zaregistrova┼ą.

Alpsk├ę ly┼żovanie 2020/2021 dnes ÔÇô facebook, instagram, twitter

V┼íetky d├┤le┼żit├ę v├Żsledky, ┼ítatistiky a najnov┼íie novinky z v alpsk├ęho ly┼żovania m├┤┼żete sledova┼ą na ofici├ílnych kan├íloch FIS.SP v alpskom ly┼żovan├ş Garmisch-Partenkirchen 2020┬áÔÇô program a v├Żsledky

Petra Vlhov├í v Garmisch-Partenkirchene v roku 2020 absolvovala preteky v sobotu, kedy sa isiel zjazd a v nede─żu super-G .

Zjazd ┼żien (sobota)

Vlhov├í dnes i┼íla na tra┼ą ako ┼ítrn├ísta v porad├ş, hne─Ć za ┼łou vy┼ítartuje ─îe┼íka Ester Ledeck├í. Vlhovej ve─żk├í konkurentka Federica Brignoneov├í z Talianska mala ─Ź├şslo dva. Ameri─Źanka Shiffrinov├í preteky vynech├í, pre smr┼ą otca preru┼íila sez├│nu.

V├Żsledky zjazd: 1. Viktoria Rebensburgov├í (Nem.) 1:41,94 min, 2. Federica Brignoneov├í (Tal.) +0,61, 3. Ester Ledeck├í (─îR) +0,83, … 8. Petra Vlhov├í (SR) +1,74

Super-G ┼żien (nede─ża)

Slovensk├í ly┼żiarka Petra Vlhov├í skon─Źila v nede─ż┼łaj┼íom super-G Svetov├ęho poh├íra v nemeckom Garmisch-Partenkirchene na 9. mieste. Za najlep┼íou Corinne Suterovou zaostala o 1,41 sekundy.

V├Żsledky super-G: 1. Corinne Suterov├í (┼ávaj.) 1:19,46 min, 2. Nicole Schmidhoferov├í (Rak.) 0,43 s, 3. Wendy Holdenerov├í (┼ávaj.) +0,70, 4. Tiffany Gauthierov├í (Fr.) +0,71, 5. Federica Brignoneov├í (Tal.) +0,90, ÔÇŽ 9. Petra Vlhov├í (SR) +1,41


ONLINE: Sledujte SP alpskom ly┼żovan├ş LIVE, Super G Garmisch-Partenkirchen (dnes 31.01. na┼żivo)

Zjazdov├ę ly┼żovanie
SuperG ┼żien, Garmisch Partenkirchen
pondelok 1. februára 2021 o 10:50
Online prenos
SuperG ┼żien, ktor├ę sa malo ├şs┼ą p├┤vodne v─Źera je u┼ż minulos┼ąou a jeho v├ş┼ąazkou sa st├íva Lara Gutov├í-Behramiov├í zo ┼ávaj─Źiarska, ─Źo zrejme nikoho neprekvapilo.

─îo v┼íak pr├şjemne prekvapilo a v┼íetk├Żm na Slovensku spravilo ve─żk├║ rados┼ą je druh├ę miesto na┼íej reprezentantky! Petra Vlhov├í dnes predviedla fantastick├║ jazdu a jej ┼ívaj─Źiarska reprezentantka si v cieli len tak vyd├Żchla, ┼że je Petra nezdolala. Ved├║ca ┼żena predbe┼żn├ęho poradia SP stratila na dne┼ín├║ v├ş┼ąazku len 28 stot├şn a v├┤bec prv├Żkr├ít sa v tejto discipl├şne postavila na p├│dium! Petre ─Ćakujeme za jej dne┼ín├Ż v├Żkon, ur─Źite n├ís pote┼íila a gratulujeme k tomuto jej historick├ęmu m├ş─żniku.
Dne┼ín├ę SuperG ┼żien sa pr├íve skon─Źilo!
51
Dne┼ín├Ż pretek uzavrela Jacqueline Wilesov├í z USA. Len tesne jej u┼íli body, dnes kon─Ź├ş tento pretek na 33. mieste, ─Źo je oproti ┼ítartovn├ęmu ─Ź├şslu v├Żrazn├Ż posun hore.
50
Piatu desiatku ┼ítartovnej listiny uzavrela Greta Smallov├í, ktor├í je z├írove┼ł predposlednou pretek├írkou, ktor├í sa dnes postavila na ┼ítart. Austr├íl─Źanka sa dost├íva na 45. miesto, zatia─ż bola teda najpomal┼íia.
49
Anna Schillingerov├í z Nemcka dne┼ín├Ż pretek nedokon─Źila!
48
Esther Paslierov├í z Franc├║zska ide na predbe┼żn├ę 43. miesto, ─Źo je moment├ílne predposledn├ę miesto a na body to nesta─Ź├ş.
47
Druhou ┼áv├ędkou na trati je dnes Estelle Alphandov├í. Napokon je lep┼íia ako jej krajanka Ivarssonov├í, ale aj ona mus├ş na body zabudn├║┼ą, zatia─ż je na 31. mieste.
46
Camille Ceruttiov├í z Franc├║zska dne┼ín├Ż pretek nedokon─Źila!
45
Poslednou reprezentantkou Talianska v tomto preteku je Nadia Delagov├í. Aj ona v┼íak mus├ş na body zabudn├║┼ą, predbe┼żne je na 33. mieste.
44
┼áv├ędsko m├í v dne┼ínom preteku dvoch svojich z├ístupcov, a┼ż teraz sa v┼íak na tra┼ą dost├íva ako prv├í z nich Lin Ivarssonov├í. T├í je v┼íak moment├ílne najpomal┼íia a je a┼ż na 41. mieste.
43
A.J. Hurtov├í z USA je tre┼ąou americkou reprezentantkou na trati v dne┼ínom preteku. Zatia─ż sa dost├íva na posledn├ę bodov├ę miesto, teda tridsiate a bude d├║fa┼ą, ┼że ju u┼ż nikto nezdol├í.
42
Jedinou ruskou reprezentantkou dnes v tomto preteku je Julija Ple┼íkovov├í. ┼Żia─ż, do cie─ża napokon nedorazila!
41
─Äal┼íiu desiatku ┼ítartovnej listiny od┼ítartovala Noemie Kollyov├í zo ┼ávaj─Źiarska. Zatia─ż je na 37. mieste, tak┼że dnes to bude bez bodov.
40
Breezy Johnsonov├í z USA uzavrela ┼ítvrt├║ desiatku ┼ítartovnej listiny. U┼ż na druhom medzi─Źase bola ve─żmi vysok├í strata pre t├║to pretek├írku, ale v cieli to sta─Ź├ş na 20. miesto a to je bodov├í n├ídej ur─Źite.
39
Tifany Rouxov├í z Franc├║zska sa pok├║sila zabojova┼ą o body, ale hne─Ć v ├║vode za─Źala v├Żraznej┼íie str├íca┼ą a napokon to v cieli stra─Ź├ş na predbe┼żn├ę 37. miesto, ─Źo ┼żia─ż na body nesta─Ź├ş.
38
Poslednou rak├║skou reprezentantkou na trati je Sabrina Maierov├í. Predbe┼żne sa dostala na 32. miesto, tak┼że u┼ż nem├í ┼íancu dnes bodova┼ą.
37
─Äalej sme mohli sledova┼ą Alice Robinsonov├║ z Nov├ęho Z├ęlandu, ktor├║ pozn├íme hlavne z obrovsk├ęho slalomu, ale sk├║sila to dnes aj v SuprG. Zatia─ż sa dost├íva na 29. miesto, to dnes na body asi sta─Źi┼ą nebude.
36
O body dnes ur─Źite chcela zabojova┼ą aj Rahel Koppov├í zo ┼ávaj─Źiarska. Zatia─ż je v┼íak na predbe┼żnom 33. mieste a dnes tak ┼żia─ż bodova┼ą nebude.
35
Jej reprezenta─Źn├í kolegy┼ła Isabella Wrightov├í je na tom o nie─Źo lep┼íie, zatia─ż sa dost├íva na 26. miesto a m├í v├Ą─Ź┼íiu ┼íancu ako jej krajanka, ┼że dnes bude bodova┼ą.
34
A┼ż teraz sa na tra┼ą dost├íva prv├í americk├í reprezentantka Laurenne Rossov├í. Ani ona sa v┼íak nevyhla z├íva┼żnej chybe, v├Żrazne str├ícala a zatia─ż je na 29. mieste. Ani ona tak bodova┼ą nebude, dve pretek├írky by ju zrejme e┼íte mali predbehn├║┼ą.
33
Stephanie Jenalov├í zo ┼ávaj─Źiarska v┼íak mala ve─żk├║ stratu u┼ż na druhom medzi─Źase a tak sa to sna┼żila do cie─ża ─Źo najviac zn├ş┼żi┼ą. Zatia─ż sa zaradila na predbe┼żn├ę 31. miesto, dnes to bude teda bez bodov.
32
Pr├íve boj o body to bude teraz medzi zvy┼ín├Żmi pretek├írkami. Ako ─Ćal┼íia sa na trati predstavila Roberta Melesiov├í z Talianska. T├í dnes ur─Źite bodova┼ą bude, po vydarenej jazde je na predbe┼żnom 18. mieste, ur─Źite ve─żk├í spokojnos┼ą.
31
Po kr├ítkej prest├ívke n├ím ┼ítvrt├║ desiatku ┼ítartovnej listiny zah├íjila Nadine Festov├í z Rak├║ska. ├Üvod mala ve─żmi dobr├Ż a r├Żchly, ale napokon na medzi─Źasoch strata v├Żrazne narastala a predbe┼żne je na 21. mieste, body by tak dnes mohla bra┼ą.
Predbe┼żn├ę poradie (30/51):

1. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 1:17,37 min
2. Petra Vlhová (SVK) +0,28 s
3. Tamara Tipplerová (AUT) +0,74
4. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR) +0,88
5. Corinne Suterová (SUI) +1,11
6. Ester Ledecká (CZE) +1,13
7. Federica Brignoneová (ITA) +1,14
8. Tessa Worleyová (FRA) +1,18
9. Francesca Marsagliaová (ITA) +1,24
10. Marta Bassinová (ITA) +1,43
11. Michelle Gisinová (SUI) +1.47
Nasleduje krátka prestávka!
30
Tretiu desiatku ┼ítartovnej listiny uzavrela Mirjam Puchnerov├í z Rak├║ska. ├Üvod mala ve─żmi dobr├Ż a atakovala popredn├ę umiestnenie. Napokon to v cieli sta─Ź├ş po hrubej chybe a┼ż na 20. miesto, to je ┼íkoda mohlo to by┼ą aj lep┼íie.
29
Laura Pirovanov├í z Talianska m├┤┼że by┼ą so svojou jazdou ve─żmi spokojn├í. R├Żchla a odv├í┼żna jazda ju vyniesla na predbe┼żn├ę 13. miesto, ─Źo je ve─żmi dobr├ę umiestnenie.
28
┼ávaj─Źiarska pretek├írka Jasmine Fluryov├í chybovala hne─Ć na za─Źiatku, nevyplatil sa jej r├Żchly a odv├í┼żny za─Źiatok. Napokon v┼íak padla na zem a tento pretek nedokon─Źila!
27
─Äal┼íia rak├║ska reprezentantka je Michaela Heiderov├í. Svoju kolegy┼łu, ktor├í i┼íla pred ┼łou napokon nezdolala, predbe┼żne sa dost├íva a┼ż na 23. miesto a dnes by mohla takisto bodova┼ą.
26
Po─Źetn├║ rak├║sku v├Żpravu dnes tvor├ş aj Ariane R├Ądlerov├í. ├Üvodn├Ż medzi─Źas bol n├ídejn├Ż, ale pred t├Żm druh├Żm pri┼íla hrub├í chyba a bola v├┤bec rada, ┼że nevypadla. Predbe┼żne sa dost├íva na 17. miesto, dnes tak siahne na body.
25
Slovinsk├í reprezentantka Maru┼ía Ferkov├í predviedla o nie─Źo lep┼íiu jazdu, aj ke─Ć to nebolo samozrejme ide├ílne. Zatia─ż sa Ferkov├í dost├íva na 17. miesto a bude dnes bodova┼ą.
24
Laura Gaucheov├í z Franc├║zska hne─Ć na ├║vod spravila ve─żk├║ chybu a vyzeralo to, ┼że vypadne z trate. Napokon v┼íak do cie─ża dorazila, so stratou 3.07 sekundy je predbe┼żne na poslednom 23. mieste a dnes sa jej zrejme nepodar├ş bodova┼ą.
23
A┼ż teraz sa na tra┼ą dostala prv├í dom├íca pretek├írka a to Kira Weidleov├í. T├í bude bojova┼ą hlavne o body, teda mus├ş sa umiestni┼ą do 30. miesta. V cieli stratila na l├şderku 2.20 sekundy a predbe┼żne je na slu┼ínom 17. mieste.
22
Rak├║ska reprezentantka Rosina Schneebergerov├í dnes nem├┤┼że pom├Ż┼í─ża┼ą na dobr├Ż v├Żsledok. V cieli stratila cez 3 sekundy a zatia─ż je jednozna─Źne najpomal┼íia, dost├íva sa na 21. miesto a bude klesa┼ą.
21
Po kr├ítkej prest├ívke sa na tra┼ą dostala Jasmina Suterov├í zo ┼ávaj─Źiarska. V sobotu sa umiestnila a┼ż na 18. mieste, teraz spravila hrub├║ chybu v ├║vode a v cieli to sta─Ź├ş na predbe┼żn├ę 16. miesto, v z├ívere sa jej to podarilo vylep┼íi┼ą.
Slovensk├í reprezentantka Petra Vlhov├í dnes predviedla v├Żborn├║ r├Żchlostn├║ aj technick├║ jazdu a predbe┼żne je na 2. mieste! U┼ż by sa sn├í─Ć nemalo ni─Ź sta┼ą, ┼żeby stratila druh├ę miesto. Ale, sledujeme tento pretek ─Ćalej!
Predbe┼żn├ę poradie (20/51):

1. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 1:17,37 min
2. Petra Vlhová (SVK) +0,28 s
3. Tamara Tipplerová (AUT) +0,74
4. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR) +0,88
5. Corinne Suterová (SUI) +1,11
6. Ester Ledecká (CZE) +1,13
7. Federica Brignoneová (ITA) +1,14
8. Tessa Worleyová (FRA) +1,18
9. Francesca Marsagliaová (ITA) +1,24
10. Marta Bassinová (ITA) +1,43
11. Michelle Gisinová (SUI) +1,47
12. Marie-Mich├ęle Gagnonov├í (CAN) +1,58
13. Ricarda Haaserová (AUT) +1,70
14. Elena Curtoniová (ITA) +1,77
15. Joana H├Ąhlenov├í (SUI) +1,81
16. Tiffany Gauthierová (FRA) +2,21
16. Priska Nuferová (SUI) +2,21
18. Stephanie Venierová (AUT) +2,37
19. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +2,83
Nasleduje krátka prestávka!
20
Druh├║ desiatku ┼ítartovnej listiny uzavrela Tiffany Gauthierov├í z Franc├║zska. Do svojej jazdy sa pustila agres├şvne, potom pri┼ílo tr├ípenie v strede trate a chyby sa za─Źali kopi┼ą. V cieli je zatia─ż t├íto pretek├írka na 16. mieste.
19
─Äalej sme videli jazdu od Stephanie Venierovej z Rak├║ska. Tam u┼ż bola v├Ą─Ź┼íia strata na druhom medzi─Źase, napokon to v cieli sta─Ź├ş na predbe┼żn├ę 17. miesto, to nem├┤┼że by┼ą spokojnos┼ą.
18
P├┤vodne v─Źera Michelle Gisinov├í nemala ┼ítartova┼ą, napokon v┼íak do Nemecka pricestovala na tento odlo┼żen├Ż pretek. ┼ávaj─Źiarka za─Źala agres├şvne, ale r├Żchlos┼ą jej ch├Żbala a strata tak r├ístla. Napokon sa dost├íva na predbe┼żn├ę 11. miesto!
17
Na trati sa n├ím predviedla ─Ćal┼íia Talianka a to Elena Curtoniov├í. Prekvapi┼ą sa jej nepodarilo, napokon stratila 1.77 sekundy a predbe┼żne sa dost├íva na 13. miesto, zatia─ż je z talianskej v├Żpravy najhor┼íia.
16
Rak├║ska reprezentantka Ricarda Haaserov├í za─Źala v├Żraznej┼íie str├íca┼ą a┼ż od tretieho medzi─Źasu, v cieli jej strata nar├ístla na 1,70 sekundy a predbe┼żne je na 12. mieste.
15
─Äalej sme mohli sledova┼ą jazdu n├│rskej pretek├írky Ragnhild Mowinckelovej, ktorej t├íto discipl├şna nieje jej hlavnou a v sobotu skon─Źila a┼ż na 30. mieste. Teraz sa po svojej dos┼ą chybovej jazde zaradila na predbe┼żn├ę 14. miesto, teda ┼żiadna sl├íva.
14
Pre ┼ívaj─Źiarsku reprezentantku Prisku Nuferov├║ je toto najvydarenej┼íia sez├│na a m├í miestenku v n├írodnom t├şme pre MS. ─îo sa t├Żka jej dne┼ínej jazdy, na druhom medzi─Źase pri┼íla hrub├í chyba a strata narastala a┼ż do cie─ża, kde sa zaradila na predbe┼żn├ę 13. miesto.
13
Z t├Żch popredn├Żch mien sme teraz videli e┼íte aj ─Ćal┼íiu taliansku reprezentantku Martu Bassinov├║. Predsa len, SuperG nie je jej siln├í discipl├şna, ─Źo dok├ízala aj jej dne┼ín├í jazda a predbe┼żne je na 10. mieste. Z├şskane v┼íak d├┤le┼żit├ę body do poradia.
12
Kanadsk├í reprezentantka Marie-Mich├ęle Gagnonov├í prekvapila dobrou jazdou v sobotu a teraz bojovala o predbe┼żn├ę tretie miesto na druhom medzi─Źase. Ani ona nemala tak ─Źist├║ jazdu ako na┼ía reprezentnatka ─Źi Gutov├í-Behramiov├í, po pokazenom z├ívere je a┼ż na predbe┼żnom 10. mieste, to je celkom sklamanie.
11
Po kr├ítkej prest├ívke sa na tra┼ą dost├íva Tamara Tipplerov├í z Rak├║ska. T├í nemala tak├Ż r├Żchly ─Źas ako jej s├║perky, ale i┼íla sol├şdnu jazdu a napokon je v cieli na predbe┼żnom 3. mieste, na prv├║ ┼ávaj─Źiarsku stratila 74 stot├şn.
Predbe┼żn├ę poradie (10/51):


1. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 1:17,37 min
2. Petra Vlhová (SVK) +0,28 s
3. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR) +0,88
4. Corinne Suterová (SUI) +1,11
5. Ester Ledecká (CZE) +1,13
6. Federica Brignoneová (ITA) +1,14
7. Tessa Worleyová (FRA) +1,18
8. Francesca Marsagliaová (ITA) +1,24
9. Joana H├Ąhlenov├í (SUI) +1,81
Nasleduje krátka prestávka!
10
Ved├║ca ┼żena predbe┼żn├ęho celkov├ęho poradia SP za─Źala ve─żmi dobre a str├ícala len minim├ílne na prv├║ ┼ávaj─Źiarku! Kr├ítko pred koncom pri┼íla men┼íia chyba, ktor├í ju st├íla p├ír stotiniek, ale v├Żborne i┼íla potom a┼ż do cie─ża a predbe┼żne je druh├í! V├Żborne, toto je ┼íanca na p├│dium pre na┼íu reprezentantku v Super-G!
10
Slovensk├í reprezentantka Petra Vlhov├í uzavrie prv├║ desiatku ┼ítartovnej listiny! Dr┼ż├şme palce!
9
Druh├í Talianka na trati je Federica Brignoneov├í. Za─Źala ve─żmi dobre, ale z├íver trate jej nevy┼íiel, str├íca 1.14 sekundy a predbe┼żne je na 5. mieste. Rozdiely s├║ v┼íak len minim├ílne, na Ledeck├║ stratila len jednu stotinu.
8
Jej reprezenta─Źn├í kolegy┼ła Joana H├Ąhlenov├í str├íca na svoju krajanku v cieli 1.81 sekundy, zatia─ż bola zo v┼íetk├Żch najpomal┼íia a je na predbe┼żnom siedmom mieste. H├Ąhlenov├í e┼íte nem├í ist├ę miesto v n├írodnom t├şme pre MS.
7
Na trati sme mali najv├Ą─Ź┼íiu favoritku a tou je Lara Gutov├í-Behramiov├í zo ┼ávaj─Źiarska! Od za─Źiatku to bol ve─żk├Ż n├ískok, dr┼żala si svoje vysok├ę tempo a svojou jazdou znova dok├ízala, ┼że je majsterka v tejto discipl├şne. V cieli ide jednozna─Źne na prv├ę miesto, jej n├ískok je pred druhou Lieovou 88 stot├şn!
6
Predstavila sa n├ím Tessa Worleyov├í z Franc├║zska. ┼ápecialistka na obrovsk├Ż slalom m├í ┼íancu nie─Źo dosiahnu┼ą aj v tejto discipl├şne. Presved─Źil n├ís o tom ├║vod trate, ale v tej rozhoduj├║cej pas├í┼żi spravila hrub├║ chybu a predbe┼żne je ┼ítvrt├í. Neby┼ą tej chyby, mohla by┼ą vy┼í┼íie.
5
─Äalej sme sledovali jazdu ┼ívaj─Źiarskej reprezentantky Corinne Suterovej. Aj ona zvolila ve─żmi r├Żchly za─Źiatok, dr┼żala si svoje tempo do cie─ża a tam je napokon na druhom mieste, ke─Ć je pomal┼íia o 23 stot├şn, tret├ş medzi─Źas mala zatia─ż Lieov├í najlep┼í├ş a tam pr├íve jej s├║perky zatia─ż str├ícaj├║.
4
Francesca Marsagliaov├í je prvou Taliankou na trati dne┼ín├ęho preteku. ├Üvod trate mala Marsagliaov├í ve─żmi dobr├Ż a bolo to v zelenom ─Ź├şsle, napokon v┼íak v cieli prehr├íva s oboma s├║perkami a zatia─ż je na tre┼ąom mieste.
3
No a u┼ż m├í svoju dne┼ín├║ jazdu za sebou Ester Ledeck├í! Za─Źala ve─żmi dobre a po ┼ítarte to bolo ihne─Ć v zelen├Żch ─Ź├şslach, jej n├ískok narastal, ale napokon v cieli je pomal┼íia o 25 stot├şn! ┼ákoda toho pokazen├ęho z├íveru.
2
Christine Scheyerov├í z Rak├║ska napokon do tohto preteku nezasiahla, na ┼ítart sa nepostavila a tak sa predstav├ş u┼ż ─Źesk├í pretek├írka Ester Ledecka!
1
Podmienky na trati s├║ dnes u┼ż ove─ża lep┼íie a ni─Ź nebr├ínilo tomu, aby sa dne┼ín├Ż pretek mohol kona┼ą. Ako prv├í sa n├ím predviedla Kajsa Vickhoff Lieov├í z N├│rska, jej ─Źas je 1:18.25.
Dne┼ín├ę SuperG ┼żien sa pr├íve za─Źalo!
Na ┼ítarte je u┼ż v┼íetko pripraven├ę, ─Źoskoro sa dne┼ín├Ż pretek m├┤┼że za─Źa┼ą. Prajem pr├şjemn├Ż ┼íportov├Ż z├í┼żitok!
Prajem pr├şjemn├ę ┼íportov├ę dopoludnie v┼íetk├Żm fan├║┼íikom alpsk├ęho ly┼żovania. Dnes je na programe Super-G ┼żien, ktor├ę sa p├┤vodne malo ├şs┼ą v─Źera, ale kv├┤li nevyhovuj├║cim podmienkam na trati sa p├┤jde dnes.

V├Żrazne sa pomenila aj ┼ítartovn├í listina, napokon na┼ía reprezentantka Petra Vlhov├í m├í ┼ítartovn├ę ─Ź├şslo 10. Ch├Żba┼ą bude talianska reprezentantka Sofia Goggiov├í, ktor├í v─Źera ne┼í┼ąastne spadla ke─Ć i┼íla zo ┼ítartu dole do cie─ża po zru┼íenom preteku a nebude ch├Żba┼ą len dnes ale aj na dom├ícom ┼íampion├íte, ─Źo je obrovsk├í smola pre t├║to pretek├írku.

Napokon sa dnes predstav├ş aj ┼ívaj─Źiarska reprezentantka Michelle Gisinov├í a hlavn├ę prenasledovate─żka na┼íej reprezentantky. T├í v─Źera ┼ítartova┼ą nemala, ale napokon sa dnes dostala do Garmisch Partenkirchenu a tak bude ma┼ą ┼íancu bodova┼ą.

Zatia─ż si prezrite ┼ítartovn├║ listinu, kr├ítko pred ┼ítartom sa op├Ą┼ą prihl├ísime.
Super-G ┼żien sa napokon p├┤jde v pondelok o 10:50!
Dne┼ín├Ż Super-G ┼żien sa napokon neuskuto─Źn├ş! St├íle nie s├║ ide├ílne podmienky na trati, pretek by sa mal ├şs┼ą zajtra, ale ─Źas e┼íte nepozn├íme. Budeme v├ís v─Źas informova┼ą a aj zajtra v├ím pon├║kneme n├í┼í prenos.
┼átart pretekov je znovu prelo┼żen├Ż, tentoraz na 13:30, st├íle je d├┤vodom hust├í hmla.
┼átart pretekov sa pos├║va na 11:30. D├┤vodom je hust├í hmla v spodnej ─Źasti trate.
Aktu├ílne poradie Svetov├ęho poh├íra:
1. Petra Vlhová (SVK) 909 bodov
2. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 847
3. Michelle Gisinová (SUI) 783
4. Sofia Goggiaová (ITA) 740
5. Marta Bassinová (ITA) 715
...
10. Ester Ledecká (CZE) 413
48. Martina Dubovská (CZE)
Štartová listina:
1. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR)
2. Christine Scheyerová (AUT)
3. Ester Ledecká (CZE)
4. Francesca Marsagliaová (ITA)
5. Corinne Suterová (SUI)
6. Tessa Worleyová (FRA)
7. Lara Gutová-Behramiová (SUI)
8. Joana H├Ąhlenov├í (SUI)
9. Federica Brignoneová (ITA)
10. Petra Vlhová (SVK)
11. Tamara Tipplerová (AUT)
12. Marie-Mich├ęle Gagnonov├í (CAN)
13. Marta Bassinová (ITA)
14. Priska Nuferová (SUI)
15. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
16. Ricarda Haaserová (AUT)
17. Elena Curtoniová (ITA)
18. Michelle Gisinová
19. Stephanie Venierová
20. Tiffany Gauthierová
21. Jasmina Suterová
22. Rosina Schneebergerová (AUT)
23. Kira Weidleová (GER)
24. Laura Gaucheová (FRA)
25. Maruša Ferková (SLO)
26. Ariane R├Ądlerov├í (AUT)
27. Michaela Heiderová (AUT)
28. Jasmine Fluryová (SUI)
29. Laura Pirovanová (ITA)
30. Mirjam Puchnerová (AUT)
31. Nadine Festová (AUT)
32. Roberta Melesiová (ITA)
33. Stephanie Jenalová (SUI)
34. Laurenne Rossová (USA)
35. Isabella Wrightová (USA)
36. Rahel Koppová (SUI)
37. Alice Robinsonová (NZL)
38. Sabrina Maierová (AUT)
39. Tifany Rouxová (FRA)
40. Breezy Johnsonová (USA)
41. Noemie Kollyová (SUI)
42. Julija Pleškovová (RUS)
43. A.J. Hurtová (USA)
44. Lin Ivarssonová (SWE)
45. Nadia Delagová (ITA)
46. Camille Ceruttiová (FRA)
47. Estelle Alphandová (SWE)
48. Esther Paslierová (FRA)
49. Anna Schillingerová (GER)
50. Greta Smallová (AUS)
51. Jacqueline Wilesová (USA)
V├ştame V├ís pri on-line prenose. Udalos┼ą sa za─Źne o 11:00.

Zdroj: fis-ski.com, rtvs.sk, ceskatelevize.cz, wikipedia.com

Zdie─żan├ş

Pin It on Pinterest