Box: Anthony Joshua vs. Oleksandr Usyk – dátum, fight card, livestream. Usyk vyhral a zostáva stále neporazený!

Každý fanúšik boxu sa môže tešiť na skvelý zápas! Anthony Joshua má pred sebou už druhú obhajobu. Podarí sa mu opäť zvíťaziť alebo sa Oleksandr Usyk stane novým šampiónom superťažkej váhy? Pozrite si dátum zápasu, profily bojovníkov, kompletnú fight card, livestream a všetky dôležité informácie o súboji: box Joshua vs Usyk!

PROGRAM A VÝSLEDKY ↓   

Usyk vyhral na body!

Box Joshua vs Usyk bol jedným z najočakávanejších zápasov v roku 2021. Víťazom zápasu sa stal Oleksand Usyk, keď vyhral na body po 12. kole! Ostáva tak neporazeným bojovníkom!

VIDEO zostrihy zápasu Joshua vs. Usyk

Box Joshua vs Usyk

Kedy sa uskutočnil box Joshua vs Usyk ?

Box Joshua vs Usyk sa uskutoční v sobotu 25. septembra 2021. Pôvodne sa mal v roku 2021 uskutočniť ostro sledovaný zápas Joshua vs Fury, no podľa zmluvy sú Fury aj Joshua povinní obhajovať svoje tituly.

TIP ❱ Všetko o zápase Fury vs. Wilder 3 › 

Kde sa konal zápas Anthony Joshua vs Oleksandr Usyk ?

Zápas Anthony Joshua vs Oleksandr Usyk sa konal v Londýne na štadióne Tottenham Hotspur Stadium. Na tomto štadióne s kapacitou 62 850 miest hráva svoje domáce zápasy v Premier League futbalový tím Tottenham Hotspurs.

JOSHUAUSYK
britskánárodnosťukrajinská
31vek34
198 cmvýška191 cm
váha
25zápasy18
24 (22 KO)výhry18 (13 KO)
1prehry0
0remízy0

Box Joshua vs Usyk – program, výsledky

Box Joshua vs Usyk bol hlavným zápasom celého večera, na ktorom ste mohli vidieť aj ďalších skvelých bojovníkov.

 FIGHT CARD
HeavyweightAnthony Joshua vs. Oleksandr UsykNa body, 12. kolo
CruiserweightLawrence Okolie vs. Dilan PrašovičKO, 3. kolo
Light HeavyweightCallum Smith vs. Lenin CastilloKO, 2. kolo
WelterweightMaxim Prodan vs. Florian MarkuNa body, 10. kolo

Box Joshua vs Usyk

Po tom, čo sa v roku 2018 Usyk stal šampiónom ťažkej váhy so štyrmi opaskami, rozhodol sa prejsť do superťažkej divízie. V superťažkej váhe Usyk debutoval v októbri 2019, kedy v siedmom kole ukončil američana menom Chazz Witherspoon. V druhom zápase zas porazil na body britského bojovníka menom Dereck Chisora.

Anthony Joshua pôvodne počítal s tým, že sa v lete 2021 stretne s Tysonom Furym a mal to byť jeden z najväčších zápasov v histórii boxu. Arbitrážne pojednávanie avšak schválilo žiadosť Deontaya Wildera, že podľa zmluvy s WBC má nárok na tretí súboj so šampiónom Furym.

Súboj Joshua vs Fury sa tak na nejaký čas odložil. No a po tom, čo Joshua porazil v decembri 2020 Kubrata Puleva, ďalší v poradí je práve ukrajinský bojovník Oleksandr Usyk, ktorý sa stal právoplatným vyzývateľom.

Kde sledovať box Joshua vs Usyk live v TV a online

Existuje niekoľko možností, ako môžete sledovať box Joshua vs Usyk live v TV a online. Pozrite sa na všetky možné spôsoby ako si pozrieť svetový box naživo a vyberte si pre seba to najideálnejšie.

TIP ❱ Kde sledovať box live › 

Anthony Joshua vs Oleksandr Usyk livestream na PPV

Najjednoduchší spôsob ako si užiť zápas Anthony Joshua vs Oleksander Usyk live je cez oficiálny livestream na PPV (pay-per-view). Tento livestream ponúkne britská televízia Sky Sports. Cena za túto službu je približne 17 libier.

Joshua vs Usyk live prenos na DAZN

Ďalšia možnosť, ako si pozrieť live prenos zo zápasu Joshua vs Usyk je cez streamovaciu platformu DAZN, ktorá už dlhší čas ponúka boxerské zápasy a mohli ste tu sledovať live napr. aj duel Joshua vs Pulev. Cena za túto službu je 2 eurá na mesiac. Ide o skvelý spôsob ako si pozrieť box v HD kvalite za nízku sumu.

Box Joshua vs Usyk live v TV

Box Joshua vs Usyk si live v TV na Slovensku a Česku nepozriete. V minulosti ste mohli sledovať box na Nova Sport alebo cez TV stanicu Dajto. Momentálne však u nás nie je žiadny športový kanál, ktorý by vysielal najväčšie boxerské zápasy v TV.

Bojové športy naživo

Box Joshua vs Usyk – kurzová ponuka

Kurzová ponuka na box Joshua vs Usyk je najvýhodnejšia v stávkovej kancelárii Tipsport. Tipnúť si môžete na víťaza zápasu, spôsob ukončenia či počet začatých kôl pred zápasom, ale v čase konania zápasu budú pre vás pripravené aj live stávky. Okrem toho môžete získať štedrý bonus na tipovanie.

Anthony Joshua je v tomto zápase favoritom a je naňho vypísaný kurz 1.40. Oleksandr Usyk však má čo ukázať a v tomto zápase môže prekvapiť. Preto naňho vypísaný kurz 3.16 rozhodne stojí za vyskúšanie.

Kto je Anthony Joshua ?

Meno: Anthony Joshua
Prezývka: Femi
Národnosť: Veľká Británia
Narodenie: 15. Október 1989 (31 rokov), Watford, Hertfordshire
Výška: 198 cm
Rozpätie rúk: 208 cm
Postoj: klasický
Počet zápasov: 25
Výhry/prehry/remízy: 24 – 1 – 0 (22 KO)
Úspechy: Majster sveta WBA, IBF, WBO, IBO a zlato z OH 2012

Anthony Joshua je britský profesionálny boxer a držiteľ titulov IBF, WBA, WBO a IBO (všetky 2019). Okrem toho je aj olympijský víťaz superťažkej váhy na olympijských hrách v Londýne 2012.

Vďaka jeho dlhému rozpätiu rúk nie je jednoduché s ním bojovať a väčšinu svojich súperov ukončí na KO! Počas svojej profesionálnej kariéry zaznamenal len jednu prehru a to proti boxerovi menom Andy Ruiz. Proti Usykovi nastúpi Joshua prvýkrát v kariére.

TIP ❱ Anthony Joshua – kompletný profil bojovníka ›

Kto je Oleksandr Usyk ?

  • Meno: Oleksandr Usyk
  • Prezývka: The Cat, Olek
  • Národnosť: Ukrajinská
  • Narodenie: 17. Január 1987, Simferopol
  • Výška: 191 cm
  • Rozpätie rúk: 198 cm
  • Postoj: opačný gard
  • Počet zápasov: 18
  • Výhry/prehry/remízy: 18 – 0 – 0 (13 KO)
  • Úspechy: zlato na OH 2012, Majster sveta WBO, WBA, WBC a IBF

Oleksandr Usyk je profesionálny boxer z Ukrajiny, ktorý doposiaľ nikdy nebol porazený. Medzi jeho najväčšie úspechy v amatérskej kariére patrí olympijské zlato v ťažkej váhe na LOH v Londýne v roku 2012. Profesionálnemu boxu sa začal venovať v roku 2013

V roku 2016 zaznamenal ďalší úspech, keď sa stal majstrom sveta organizácie WBO. V roku 2018 sa následne stal majstrom sveta organizácií WBC, WBA a IBF.

Oleksandr Usyk má výšku 191 cm, je ľavák a jeho rozpätie paží je 198 cm. Usyk je ženatý s manželkou Katerin a majú spolu 3 deti narodené v rokoch 2009, 2013 a 2015.

Zdroje: wikipedia.com, youtube.com, dazn.com, skysports.com
Zdieľaní

Pin It on Pinterest