Eur├│pska Konferen─Źn├í liga 2021/2022 ÔÇô program, d├┤le┼żit├ę term├şny, kvalifik├ícia a v┼íetky inform├ície!

Zdie─żan├ş

UEFA predstavila nov├║ futbalov├║ s├║┼ąa┼ż, ktor├í ponesie n├ízov: Eur├│pska konferen─Źn├í liga UEFA. Po Lige Majstrov a Eur├│pskej lige tak p├┤jde o tretiu s├║┼ąa┼ż eur├│pskeho klubov├ęho futbalu. Pozrite si form├ít ligy, jej program, d├┤le┼żit├ę term├şny, kvalifik├íciu a v┼íetky podstatn├ę inform├ície na jednom mieste.

Eur├│pska konferen─Źn├í liga UEFA – preh─żad

─îo by ste mali vedie┼ą o novej Konferen─Źnej lige UEFA na jednom mieste:

─îo je Eur├│pska konferen─Źn├í liga UEFA?

Eur├│pska Konferen─Źn├í liga vznikla ako ─Ćal┼íia eur├│pska klubov├í s├║┼ąa┼ż k Lige Majstrov a Eur├│pskej lige. V r├ímci tejto trojice jej v hierarchii patr├ş 3. miesto. Vznik konferen─Źnej ligy je reakciou na to, ┼że od sez├│ny 2021/2022 bude v Eur├│pskej lige figurova┼ą len 32 t├şmov, namiesto teraj┼í├şch 48.

Z├írove┼ł kluby, ktor├ę maj├║ len mal├║ ┼íancu prebojova┼ą sa do skupinovej f├ízy LM ─Źi EL, si bud├║ m├┤c┼ą zmera┼ą sily so zahrani─Źn├Żmi klubmi na eur├│pskej ├║rovni.

TIP ÔŁ▒ V┼íetko o Lige majstrov ÔÇ║

Form├ít konferen─Źnej ligy

Do kvalifika─Źnej ─Źasti Eur├│pskej Konferen─Źnej ligy post├║pi celkom 184 t├şmov na z├íklade umiestnenia v dom├ícich s├║┼ąa┼żiach. Kvalifik├ícia bude pozost├íva┼ą z troch kvalifika─Źn├Żch k├┤l a n├ísledn├ęho Play-off. Do skupinovej f├ízy konferen─Źnej ligy sa prebojuje celkovo 32 najlep┼í├şch mu┼żstiev.

Vyra─Ćovacia f├íza sa bude sklada┼ą z osemfin├íle, ┼ítvr┼ąfin├íle, semifin├íle a fin├íle. Do osemfin├íle post├║pia v├ş┼ąazi skup├şn; t├şmy na druh├Żch miestach bud├║ hra┼ą jedno kvalifika─Źn├ę kolo proti t├şmom na tret├şch miestach v z├íkladn├Żch skupin├ích Eur├│pskej ligy. V├ş┼ąaz Eur├│pskej Konferen─Źnej ligy si zaist├ş miestenku v skupinovej f├íze Eur├│pskej ligy v nasleduj├║cej sez├│ne.

TIP ÔŁ▒ V┼íetko o Eur├│pskej lige UEFA ÔÇ║

EUR├ôPSKA KONFEREN─îN├ü LIGA – profil s├║┼ąa┼że
Krajina Eur├│pa
Zalo┼żenie 2021 (1. sez├│na)
Po─Źet t├şmov 32 (skupinov├í f├íza) / 184 (kvalifika─Źn├í f├íza)
Vysielacie práva
Kvalifikácia na Európska liga
Poháre
Pr├şbuzn├í s├║┼ąa┼ż Liga Majstrov, Eur├│pska liga
Novinky Sociálne siete a oficiálny web

Kedy sa za─Źne hra┼ą Konferen─Źn├í liga 2021/2022

Eur├│pska Konferen─Źn├í liga sa za─Źne hra┼ą 8. j├║la 2021, kedy je na programe prv├ę kvalifika─Źn├ę kolo. Skupinov├í f├íza Konferen─Źnej ligy za─Źne 16. septembra 2021. S├║┼ąa┼ż vyvrchol├ş fin├ílov├Żm z├ípasom 25. m├íja 2022 na n├írodnom ┼ítadi├│ne v Tirane (Alb├ínsko).

Konferen─Źn├í liga – program z├ípasov 2021/2022

Z├ípasy Eur├│pskej Konferen─Źnej ligy sa bud├║ kona┼ą v┼żdy vo ┼ítvrtok spolu so z├ípasmi Eur├│pskej ligy. Z├ípasy t├Żchto dvoch s├║┼ąa┼ż├ş sa rozdelia medzi dva ─Źasov├ę intervaly a to 18:45 SE─î a 21:00 SE─î. Term├şny ┼żrebovania zatia─ż nie s├║ zn├íme. Pozn├íme v┼íak d├ítumy jednotliv├Żch z├ípasov:

 • 8. a 15. j├║l 2021 ÔÇô 1. kvalifika─Źn├ę kolo
 • 22. a 29. j├║l ÔÇô 2. kvalifika─Źn├ę kolo
 • 5. a 12. august ÔÇô 3. kvalifika─Źn├ę kolo
 • 19. a 26. august ÔÇô Play-off kvalifik├ície
 • 16. september ÔÇô 1. kolo skupinovej f├ízy
 • 30.september ÔÇô 2. kolo skupinovej f├ízy
 • 21. okt├│ber ÔÇô 3. kolo skupinovej f├ízy
 • 4. november ÔÇô 4. kolo skupinovej f├ízy
 • 25. november ÔÇô 5. kolo skupinovej f├ízy
 • 9. december ÔÇô 6. kolo skupinovej f├ízy
 • 17 a 24. febru├ír 2022 ÔÇô Vyra─Ćovacie kolo Play-off
 • 10. a 17. marec ÔÇô ┼áestn├ís┼ąfin├íle
 • 7. a 14. apr├şl ÔÇô ┼átvr┼ąfin├íle
 • 28. apr├şl ÔÇô 1. Semifin├íle
 • 5. m├íj ÔÇô 2. Semifin├íle
 • 25. m├íj ÔÇô Fin├íle

TIP ÔŁ▒ Kde sledova┼ą jednotliv├ę ┼íporty na┼żivo ÔÇ║

Ako sa t├şmy kvalifikuj├║ do Eur├│pskej konferen─Źnej ligy

Kvalifik├ícia Eur├│pskej Konferen─Źnej ligy sa bude deli┼ą na dve „─Źasti“ – majstrovsk├║ a ligov├║. V majstrovskej ─Źasti bud├║ len t├şmy, ktor├ę boli vyraden├ę v predkole Ligy Majstrov a potom boli presunut├ę do predk├┤l Eur├│pskej Konferen─Źnej ligy.

Nasadenie t├şmov bude z├íle┼ża┼ą na koeficiente krajiny a aktu├ílnom porad├ş v rebr├ş─Źku UEFA:

 • Krajiny na 1.-5. mieste rebr├ş─Źka bud├║ ma┼ą 1 klub;
 • Krajiny na 6.-15. mieste rebr├ş─Źka bud├║ ma┼ą 2 kluby;
 • Krajiny na 16.-50. mieste rebr├ş─Źka bud├║ ma┼ą 3 kluby;
 • Krajiny na 51.-55. mieste rebr├ş─Źka bud├║ ma┼ą 2 kluby;
 • Lichten┼ítajnsko nem├í vlastn├║ ligu a do Eur├│pskej Konferen─Źnej ligy bude vstupova┼ą v├ş┼ąaz dom├íceho poh├íra, nez├ívisle na porad├ş krajiny v rebr├ş─Źku UEFA.

Slovensk├ę kluby v Konferen─Źnej lige

Ove─ża v├Ą─Ź┼íiu ┼íancu zahra┼ą si eur├│pske z├ípasy maj├║ aj slovensk├ę kluby. V rebr├ş─Źku UEFA sa Slovensko u┼ż dlh┼íie pohybuje okolo 30. miesta. V premi├ęrovom 1. ro─Źn├şku tak zabojuj├║ o skupinov├║ f├ízu EKL celkovo 3 mu┼żstv├í zo Slovenska. V 1. predkole Eur├│pskej konferen─Źnej lige sa predstav├ş v├ş┼ąaz Slovnaft Cupu a t├şmy z Fortuna ligy, ktor├ę skon─Źia na 2. a 3. mieste v sez├│ne 2020/2021.

─îo sa t├Żka v├ş┼ąaza Fortuna ligy, tak ten postupuje do 1. predkola Ligy Majstrov. V nasleduj├║cej tabu─żke si m├┤┼żete pozrie┼ą cestu Slovensk├ęho majstra do eur├│pskych s├║┼ąa┼ż├ş.

Cesta majstra FORTUNA ligy do pohárovej Európy
Ak vypadne v Ôćĺ┬á Post├║pi do
1. predkolo LM Ôćĺ 2. predkolo EKL
2. predkolo LM Ôćĺ 3. predkolo EL
3. predkolo LM Ôćĺ Play-off EL
Play-off LM Ôćĺ Skupina EL

Ako sledova┼ą Konferen─Źn├║ ligu na┼żivo, online v TV

Moment├ílne sa e┼íte nevie, kde v┼íade sa bude da┼ą pozera┼ą Konferen─Źn├í liga live a vysielacie pr├íva sa e┼íte len bud├║ pred├íva┼ą. Je v┼íak ve─żmi pravdepodobn├ę ┼że z├ípasy slovensk├Żch klubov v EKL bude vysiela┼ą RTVS a z├ípasy ─Źesk├Żch mu┼żstiev zas ─îT ┼áport, pr├şpadne Nova Sport. K├Żm sa za─Źne eur├│pska konferen─Źn├í liga, m├┤┼żete si pozrie┼ą, ako sledova┼ą vyra─Ćovacie z├ípasy Ligy Majstrov a Eur├│pskej ligy.

Najzauj├şmavej┼íie z├ípasy Eur├│pskej Konferen─Źnej ligy budete m├┤c┼ą sledova┼ą na online prenose formou koment├íra na na┼íom webe 7sport.sk.

Fin├íle Konferen─Źnej ligy 2021/2022 – Tirana

UEFA rozhodla, ┼że historicky prv├ę fin├íle Eur├│pskej Konferen─Źnej ligy sa bude kona┼ą 25. m├íja 2022 na n├írodnom ┼ítadi├│ne v Tirane (Alb├ínsko), ktor├Ż m├í kapacitu 22 500 miest.

┼átadi├│n bol otvoren├Ż v novembri 2019 z├ípasom kvalifik├ície na EURO 2021 medzi Alb├ínskom a Franc├║zskom. Bol postaven├Ż za pomoci asisten─Źn├ęho programu HatTrick od UEFA na mieste b├Żval├ęho ┼ítadi├│na Qemal Stafa v centre alb├ínskeho hlavn├ęho mesta.

Na tomto ┼ítadi├│ne odohralo Alb├ínsko cel├║ kvalifik├íciu na EURO 2021 a predstav├ş sa na ┼łom aj v nasleduj├║cej kvalifik├ícii na MS 2022.

Predstavenie n├írodn├ęho ┼ítadi├│nu v Tirane

Zdroj: wikipedia.com, uefa.com, youtube.com
Zdie─żan├ş

Pin It on Pinterest