Vodný slalom na LOH 2024 v Paríži – slovenskí reprezentanti, program, výsledky, live prenos

Vodný slalom na LOH 2024 v Paríži má potenciál priniesť slovenským športovým fanúšikom veľa radosti. Prečítajte si, ktorí slovenskí reprezentanti budú hájiť naše farby, ich vizitky, program a aktuálne výsledky. Sledujte live prenosy z vodáckeho kanála a fandite našim!

Vodný slalom na LOH 2024

Štyria naši vodní slalomári sa budú snažiť o čo najlepšie výsledky vo vodnom slalome na Letných Olympijských hrách 2024 v Paríži. Program našich vodákov začína 27. júla (sobota) a skončí sa najneskôr 5. augusta (pondelok).

Slovensko má bronzovú medailu zásluhou Mateja Beňuša, ktorý skončil tretí vo vodnom slalome C1. Veľmi blízko medaily bola Zuzana Paňková, ktorá vo finále C1 žien skončila na 4. mieste.

Letné športy Tipsport bonus

Vodný slalom Olympiáda 2024

Hodnotenie disciplíny 10/10

Program vodného slalomu na olympiáde

Program vodného slalomu na olympiáde potrvá od soboty 27. júla do pondelka 5. augusta. Slováci na LOH vo vodnom slalome budú súťažiť v dňoch 27. resp. 28. júla (mužské C1 a ženské K1) a potom v dňoch 30. júla až 1. augusta (ženské C1 a mužské K1).

Eliška Mintálová navyše absolvuje aj ženský kajak kros (3. až 5. augusta), čo je úplne nová olympijská disciplína.

Pozrite si kompletný rozpis pretekov vodného slalomu na LOH 2024 v Paríži v tabuľke nižšie, kde aktualizujeme aj medailové výsledky a info o výkonoch Slovákov.

Pre kompletné zobrazenie tabuľky v mobile otočte vaše zariadenie  7sport.sk v mobile

VODNÝ SLALOM NA LOH 2024 V PARÍŽI
Dátum Disciplína Slováci Výsledky
27.7. Muži C1 – kvalifikácia 1. a 2. kolo M. Beňuš 15./11. miesto
27.7. Ženy K1 – kvalifikácia 1. a 2. kolo E. Mintálová 3./9. miesto
28.7. Ženy K1 – semifinále, finále E. Mintálová 6./9.miesto
29.7. Muži C1 – semifinále, finále M. Beňuš 🥉 3. miesto
30.7. Muži K1 – kvalifikácia 1. a 2. kolo J. Grigar 6./9. miesto
30.7. Ženy C1 – kvalifikácia 1. a 2. kolo Z. Paňková 4./4. miesto
31.7. Ženy C1 – semifinále, finále Z. Paňková 9./4. miesto
1.8. Muži K1 – semifinále, finále J. Grigar 6. miesto
2.8. Muži KX-1 – časovka J. Grigar
2.8. Ženy KX-1 – časovka Mintálová/Paňková
3.8. Muži KX-1 – kvalifikácia J. Grigar postup
3.8. Ženy KX-1 – kvalifikácia Mintálová postup
5.8. Muži KX-1 –  semifinále, finále J. Grigar 6. miesto
5.8. Ženy KX-1 – štvrťfinále, semifinále, finále

Vodný slalom – Slováci na LOH 2024

Štyria Slováci reprezentujú náš vodný slalom na LOH 2024 v Paríži. Ako sme už spomínali Jakub Grigar tu obhajuje striebro v K1 a najväčšie medailové nádeje vkladáme do Elišky Mintálovej, taktiež v K1.

Okrem nich sa tu predstaví v C1 Matej Beňuš, strieborný medailista z olympiády v roku 2016 z Ria de Janeiro, a 19-ročná Zuzana Paňková, aktuálna juniorská majsterka sveta v C1 a seniorská vicemajsterka Európy v K1.

Nižšie sa dozviete viac informácii o Slovákoch, vrátane ich najväčších úspechov.

Matej Beňuš na olympiáde v Paríži

36-ročný Matej Beňuš sa pod piatimi kruhmi na olympiáde v Paríži predstaví pravdepodobne poslednýkrát. Jeho kariéra je na úspechy bohatá, najviac ju však zdobí lesk striebornej medaily z LOH 2016.

Na olympiáde v Paríži sa mu podarilo vybojovať tretie miesto a pre Slovensko získal prvú medailu.

Okrem toho Beňuš trikrát ovládol Svetový pohár vo vodnom slalome (2010, 2015 a 2019), no nikdy sa nestal majstrom sveta či Európy v individuálnej disciplíne. 8 titulov majstra sveta a 7 triumfov pre majstra Európy má však z hliadok (3x C1).

Čo sa týka posledných veľkých podujatí, tak v roku 2024 skončil na ME vo vodnom slalome na 5. priečke a v roku 2023 na MS vo vodnom slalome obsadil 7. pozíciu. To dokazuje, že do širšej svetovej špičky stále patrí, no na olympiáde by bola medaila miernym prekvapením.

Eliška Mintálová LOH 2024 Paríž

V súčasnosti bola najväčšou nádejou nášho vodného slalomu 25-ročná Eliška Mintálová, ktorej cieľom na LOH 2024 v Paríži bola medaila.

Vo finálovej jazde ju stiahlo a hneď v prvej bráne mala dotyk a jej jazda od toho momentu nebola dobrá. Nakoniec skončila na 9. mieste.

Treba povedať, že ide o logické vyústenie jej nedávnych výsledkov, veď ide o aktuálnu vicemajsterku sveta a majsterku Európy z r. 2022 v K1. Mintálová okrem K1 pôjde aj novú disciplínu – kajak kros, v ktorej skončila na 5. mieste na Európskych hrách v Krakowe.

*Elišku Mintálovú čakala kvalifikácia K1 27. júla, prípadné semifinále a finále išla 28. júla. Súťaž v kajak krose absolvuje 3. až 5. augusta

VIDEO: Eliška Mintálová striebro na MS 2023

Jakub Grigar Letné olympijské hry 2024

Kajakár Jakub Grigar (27 rokov) sa dá definovať ako olympijský pretekár, pretože najväčšie individuálne úspechy dosiahol práve na Letných olympijských hrách.

Grigar prekvapil už v Riu v r. 2016, kde ako 19-ročný mladík finišoval na 5. priečke, a na ďalšej olympiáde v Tokiu už bral striebornú medailu, ktorú bude teraz v Paríži obhajovať.

Okrem toho v individuálnej disciplíne nezískal na vrcholných podujatiach žiadnu medailu, no úspechom je určite aj víťazstvo v pretekoch SP z r. 2021 v Markleebergu a dve strieborné medaily z MS z hliadok 3x K1.

Na posledných veľkých podujatiach až tak nepresvedčil – na ME skončil na 6. mieste a na MS vo vodnom slalome sa nekvalifikoval do finále. My však dúfame, že v Paríži opäť ukáže, že najviac mu svedčia olympijské kanály.

*Jakub Grigar nastúpi do kvalifikácie K1 30. júla, prípadné semifinále a finále ho čakajú 1. augusta

Zuzana Paňková Paríž 2024

Najmladšia zástupkyňa nášho vodného slalomu, 19-ročná Zuzana Paňková, prišla do Paríža ako juniorská majsterka sveta v C1.

Paňková je okrem toho aj aktuálnou seniorskou vicemajsterkou Európy v K1, ale túto disciplínu za Slovensko na olympiáde odjazdí Mintálová. Je to však dôkazom toho, že Paňková dokáže dosahovať skvelé výsledky ako na kanoe, tak aj na kajaku, a máme sa od nej na čo tešiť.

Sama pred LOH 2024 tvrdí, že jej cieľom je zisk medaily, a že dravá voda v parížskom kanáli je jej parketou. Bronzu bola veľmi blízko, keď vo finále obsadila 4. priečku.

Vodný slalom na LOH 2024 live

Celé olympijské hry a taktiež aj vodný slalom na LOH 2024 v Paríži, môžete sledovať na Slovensku live, prostredníctvom TV stanice RTVS Šport.

Tá pokrýva všetky preteky Slovákov a olympijské vysielanie počas celého dňa, takže vám nič podstatné či už z ich výkonov, alebo zákulisia neujde. Ak sa teda primárne zameriavate na našich športovcov, tak neexistuje lepšia voľba.

Využiť môžete aj vysielanie Eurosport live, ktorý je už tradične hlavným vysielateľom olympiády do celého sveta. Pokiaľ ste v Českej republike, tak viete LOH sledovať aj na športovej stanici ČT Sport, ktorá už však na Slovensku nie je dostupná.

Vodný slalom olympiáda online prenos

Online prenos z vodného slalomu na olympiáde si môže cez internet spustiť na webe rtvs.sk. Tá pre fanúšikov nachádzajúcich sa na území Slovenska ponúka funkčný online stream či už v PC, mobile, alebo tablete, pričom nechýba ani mobilná aplikácia.

Eurosport má taktiež svoj online stream na webe eurosport.com alebo cez aplikáciu Eurosportu. Toto vysielanie je však spoplatnené sumou 5,22€/mesiac a ponúka vysielanie kanálov Eurosport 1 a 2.

Ak si chcete byť istý, že vám neujde ani jeden priamy prenos z vodného slalomu, tak vyskúšajte službu MAX za 7,99€/mesiac. Tá ponúka kompletné olympijské vysielanie (viac ako 3800 hodín živých prenosov) počas celého konania hier. Dostupné je na webe či smart zariadeniach cez aplikáciu a to úplne bez reklám.

VYSKÚŠAJTE SLUŽBU MAX ▷

Online sa dá sledovať aj vysielanie kanálu ČT Sport na webe českej verejnoprávnej televízie a taktiež cez platformu ČT Sport Plus, no nutnosťou je nachádzať sa na území ČR.

TIP ❱ Kompletné informácie o olympiáde v Paríži › 

Slovenskí vodní slalomári na LOH – história

Slovenskí vodní slalomári nám z LOH priniesli dokopy už 15 medailí, čo je skoro polovica všetkých získaných kovov Slovenska v histórii letných olympiád. Úspešnejší šport by sme u nás hľadali len márne, aj keď v posledných rokoch prišiel ústup z pozícií.

V zozname nižšie si pozrite, ako sa našim vodným slalomárom darilo od Atlanty 1996, až po Tokio 2020 (2021).

  • Atlanta 1996: 1x zlato – Michal Martikán (C1)
  • Sydney 2000: 1x zlato – Peter a Pavol Hochschornerovci (C2), 1x striebro – Michal Martikán (C1), 1x bronz – Juraj Minčík (C1)
  • Atény 2004: 2x zlato – Peter a Pavol Hochschornerovci (C2), Elena Kaliská (K1), 1x striebro – Michal Martikán (C1)
  • Peking 2008: 3x zlato – Peter a Pavol Hochschornerovci (C2), Elena Kaliská (K1),  Michal Martikán (C1)
  • Londýn 2012: 2x bronz – Peter a Pavol Hochschornerovci (C2), Michal Martikán (C1)
  • Rio de Janeiro 2016: 1x zlato – Ladislav a Peter Škantárovci (C2), 1x striebro – Matej Beňuš (C1)
  • Tokio 2020 (2021): 1x striebro – Jakub Grigar (K1)

Zdroj: olympic.sk, wikipedia.org, rtvs.sk

Zdieľaní
18+ Hrajte zodpovedne a pre zábavu❗️Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov. Hazardné hry predstavujú riziko finančných strát a vzniku závislosti. Viac tu.

Pin It on Pinterest