EURO 2020 bonus 20 EUR zadarmo

Oktagon Underground 6: FIN├üLE slovenskej pyram├şdy – v├Żsledky a video! Sledujte dnes z├íznam o 23:30 v TV.

Zdie─żan├ş

Spoznali sme v├ş┼ąazov slovenskej ─Źasti Oktagon Undergroun 2020. Projekt Oktagon UNG pokra─Źoval u┼ż svoj├şm ┼íiestym turnajom, tentoraz┬á slovensk├ę fin├íle. Videli sme z├ípasy a atrakt├şvne super-fighty. Pozrite si kompletn├ę v├Żsledky turnaja, z├ípasov├║ kartu a mo┼żnosti, kde si pozrie┼ą cel├Ż turnaj Underground #6 zo z├íznamu live.┬á┬á

OKTAGON UNDERGROUND 2021: LAST MAN STANDING Ծ´ŞÄ

Oktagon Underground 6 preh─żad

Fin├íle slovensk├Żch aj ─Źesk├Żch pyram├şd je za nami a my sa tak m├┤┼żeme te┼íi┼ą na ve─żkolep├ę super-fin├íle

FIGHT CARD Oktagon Underground #6 – v├Żsledky

Na turnaji Oktagon Underground 6 sme op├Ą┼ą mohli vidie┼ą ve─żk├ę mno┼żstvo skvel├Żch z├ípasov.┬áBoli sme svedkami piatich fin├íle jednotliv├Żch v├íhov├Żch pyram├şd a piatich super-fightov.

Zauj├şmav├ę bolo sledova┼ą aj dominantn├Ż v├Żkon Lucii „Silent Killer“ Szabovej, ktor├í porazil na body Luciu Kraj─Źovi─Ź.

Pochopite─żne najviac zaujal s├║boj t├şmov├Żch kolegov Pir├íta Kri┼ítofi─Źa a Vlasta ─îepa. Po ve─żmi taktick├Żch troch kol├ích nakoniec zv├ş┼ąazil objav turnaju Oktagon Underground Vlasto ─îepo.

ԺɴŞĆ Priebeh hlavn├ęho z├ípasu Pir├ít Kri┼ítofi─Ź vs. Vlasto ─îepo┬áste mohli sledova┼ą┬áONLINE ÔÇ║

FIN├üLE ­čąŐ slovensk├í strana pyram├şdy

do 61 kg: Lucia Szabov├í – Lucia Kraj─Źovi─Ź
(rozhodnutie, 3.kolo, 3:00)

do 70 kg: Denis Trip┼íansk├Ż – Marco Nov├ík
(KO 3.kolo, 0:20)

do 80 kg: Ronald Paradeiser – Michal Petri┼í
(KO 1.kolo, 1:02)

do 90 kg: Samuel Kri┼ítofi─ŹVlastislav ─îepo
(Rozhodnutie 3.kolo, 3:00)

do 100 kg: Ivan Bartek – Simon Mich├ílek
(KO 2.kolo, 1:44)

SUPERFIGHTY ­čąŐ┬á

Jakub Benko – Vasil Duc├ír
(Rozhodnutie 3.kolo, 3:00)

Denis Farka┼í – Milan Kratochv├şla
(TKO 1.kolo, 0:52)

Jacob Mikula – Tom├í┼í Zajac
(Rozhodnutie 3.kolo, 3:00)

Tom├í┼í Dr├íbik – Roman Paulus
(KO 1.kolo, 1:15)

Monika Chocholikova – Viktorie Bulinov├í
(Rozhodnutie 3.kolo, 3:00)

Oktagon Underground 6 zápasová karta
Oktagon Underground 6 zápasová karta (Zdroj: Facebook/OktagonMM)

V├Żsledky v┼íetk├Żch OU turnajov:

Oktagon Underground 6 – kurzy

Aj Oktagon Underground 6 rozhodne pon├║kol atrakt├şvne z├ípasy, na ktor├ę ste si mohli vsadi┼ą. Hlavn├Żm ┼ąah├íkom bolo fin├íle slovenskej pyram├şdy do 90 kilogramov medzi Samuelom „Pir├ítom“ Kri┼ítofi─Źom a novou hviezdou Vlastislavom ─îepom.

Obaja bojovn├şci s├║ ve─żmi dobr├ş kamar├íti a taktie┼ż tr├ęnuj├║ v jednom gyme. Pr├íve preto sa predpokladalo, ┼że ich z├ípas bol mimoriadne vyrovnan├Ż a jednozna─Źn├Ż favorit sa nedal ur─Źi┼ą. Myslia si to aj bookmakeri, ke─Ć na obidvoch z├ípasn├şkov bol zhodn├Ż kurz 1.84.

TIP ÔŁ▒ ─îo je to Oktagon MMA ÔÇ║

Druh├Żm z├ípasom, ktor├Ż l├íkal ve─żk├║ pozornos┼ą ┼íirokej verejnosti bolo fin├íle slovenskej ┼żenskej pyram├şdy medzi Luciou „Silent Killer“ Szabovou a Luciou Kraj─Źovi─Ź. Obe bojovn├ş─Źky sa mimoriadne dobre poznaj├║, ke─Ć┼że spolu tvorili t├şm v najnov┼íej s├ęrii Oktagon V├Żzva.

V ┼żenskom fin├íle v┼íak st├ívkov├ę kancel├írie jednozna─Źne favorizovali Luciu Szabov├║ s kurzom 1.25. Netreba v┼íak zab├║da┼ą, ┼że Kraj─Źovi─Ź je mimoriadne sk├║senou postoj├írkou a narobila Szabovej probl├ęmy. Na jej v├ş┼ąazstvo bol vyp├şsan├Ż vysok├Ż kurz 3.48.

Ako sledova┼ą livestream Oktagon Underground online?

Oktagon Underground si bohu┼żia─ż nem├┤┼żete pozrie┼ą z klasick├Żch live prenosov na telev├şznych obrazovk├ích, tak ako sme na to boli zvyknut├ş u ostatn├Żch turnajov organiz├ície Oktagon MMA.

Oktagon Underground 6 livestream na OKTAGON TV

Jedinou mo┼żnos┼ąou, ako si vychutna┼ą Oktagon Underground live vo vysokej kvalite je zak├║pen├şm ofici├ílneho PPV (Pay-Per-View). To si m├┤┼żete k├║pi┼ą na str├ínkach OKTAGON.TV

Tento ofici├ílny livestream pon├║ka najvy┼í┼íiu kvalitu obrazu a ─Źo viac, m├┤┼żete vidie┼ą aj z├ípasov├ę ┼ít├║dio, kde bojovn├şci Oktagonu spolukomentuj├║ jednotliv├ę z├ípasy na danom turnaji.

Livestream z tohto turnaja si m├┤┼żete teraz zak├║pi┼ą za 9,99 eura!

TIP ÔŁ▒ Ako a kde sledova┼ą MMA na┼żivo? ÔÇ║

Oktagon Underground 6 live na Tipsport TV

Jedn├Żm z hlavn├Żch partnerov cel├ęho projektu Oktagon Underground je st├ívkov├í kancel├íria Tipsport. T├í taktie┼ż pon├║ka livestream turnajov Oktagon Underground prostredn├şctvom svojej Tipsport TV.

Netreba v┼íak zab├║da┼ą na to, ┼że live vysielanie zo st├ívkovej kancel├írie je v ni┼ż┼íej kvalite, ako ofici├ílne PPV.

Oktagon Underground 6 – z├íznam na O2TV Sport a Joj Plus

V pr├şpade, ┼że by ste turnaj Oktagon Underground 6 n├íhodou nestihli, st├íle si ho m├┤┼żete pozrie┼ą zo z├íznamu de┼ł na to na kan├íly O2TV Sport. Prenos na tomto kan├íly za─Ź├şna v┼żdy od 21:30.

Z├íznam z turnaju bude k discpoz├şcii aj na kan├íly Joj Plus, kde si ho budete m├┤c┼ą pozrie┼ą v┼żdy v pondelok od 23:25.

TIP ÔŁ▒ Vychutnajte si turnaje Oktagon Underground live ÔÇ║

Oktagon Underground 6 – z├íznamy z├ípasov video online

V┼íetky video z├íznamy z├ípasov si m├┤┼żete pozrie na ofici├ílnom YouTube kan├íly Oktagonu.

─îo je Oktagon Underground

Ide o inovat├şvny projekt zn├ímej ─Źesko – slovenskej organiz├ície Oktagon, ktor├Ż vznikol kv├┤li pand├ęmii koronav├şrusu, ke─Ć boli klasick├ę MMA turnaje zru┼íen├ę.

Cel├Ż projekt Oktagon Underground sa sklad├í zo s├ęrie siedmich turnajov, ktor├ę sa uskuto─Źnia po─Źas siedmich t├Ż┼żd┼łov. V tomto projekte s├║ z├ípasn├şci rozdelen├ş do piatich v├íhov├Żch pyram├şd, kde sa pobij├║ o prize money v celkovej v├Ż┼íke a┼ż 100 tis├şc eur.┬á

TIP ÔŁ▒ V┼íetko o projekte Oktagon Underground ÔÇ║

Oktagon Underground 6 pravidlá

Okrem unik├ítnosti v├íhov├Żch pyram├şd, je projekt Oktagon Underground jedine─Źn├Ż a inovat├şvny aj v─Ćaka svojim pravidl├ím. Nejde toti┼ż o klasick├ę MMA z├ípasy a po v├Ą─Ź┼íinu ─Źasu sa bojuje v postoji.

Povolen├ę s├║ v┼íak aj r├┤zne techniky kli─Źovania, ┼íkrtenia ─Źi takedowny. Akon├íhle je takedown potvrden├Ż, z├ípas sa vracia op├Ą┼ą do postoja. T├Żm, ┼że organiz├ícia v tomto projekte zaviedla tieto pravidl├í dostali mo┼żnos┼ą bojova┼ą v Oktagon Undergrounde aj in├ş, ne┼ż MMA bojovn├şci.

TIP ÔŁ▒ Oktagon MMA kalend├ír turnajov ÔÇ║

Underground #6: PIRÁT vs. ČEPO (video a priebeh zápasu)

Oktagon Underground
Samuel Kri┼ítofi─Ź - Vlasto ─îepo
Edison Park, Bratislava
sobota 20. j├║na 2020 o 22:37
Online prenos
V├şt─Ťz: Vlasto ─îepo (na body)
Hodn─Ť strategick├Ż z├ípas nakonec ovl├ídl Vlasto ─îepo. Rozhod─Ź├ş obodovali duel 30:28, 29:29 a 30:29 ve prosp─Ťch bojovn├şka se srbsk├Żmi ko┼Öeny, extra round proto nen├ísledoval. Kri┼ítofi─Ź srdnat─Ť bojoval a nenechal se v├Żrazn─Ť natrefovat v p┼Öest┼Öelk├ích, av┼íak z├írove┼ł nedok├ízal efektivn─Ť zkracovat vzd├ílenost, nevyu┼ż├şval tolik kopy ani takedowny a musel kousnout por├í┼żku. ─îepo si tak vybojoval postup do superfin├íle, kde ho vyzve elitn├ş ─Źesk├Ż kickboxer Mat─Ťj Pe┼ł├íz.
03:00
Konec 3. kola
02:37
Z├ípas mo┼żn├í sm─Ť┼Öuje k rem├şze. Kri┼ítofi─Ź toti┼ż doru─Źil takedown a ─îepo u┼ż m├í m├ílo ─Źasu na reakci.
02:10
Pir├ítovi se zvrtla noha, ale z├íhy je zp├ítky ve h┼Öe. Rozhod─Ź├ş zkontroloval jeho stav a jede se d├íl.
01:47
Pir├ít za─Ź├şn├í kopat. Dva roundkicky nebyly z nejp┼Öesn─Ťj┼í├şch, ale ur─Źit─Ť je ─îepo c├ştil.
01:14
─îepo s ├║dery neza─Ź├şn├í, jen┼że jakmile na n─Ťj Kri┼ítofi─Ź vyb─Ťhne, je v┼żdy on t├şm efektivn─Ťj┼í├şm bijcem. Fanou┼íci mu vyjad┼Öuj├ş podporu.
00:35
Pir├ít se potopil do takedownu a reklamuje ├║der do z├ítylku. Rozhod─Ź├ş Jan Voborn├şk ho ale postavil na nohy a odm├şt├í, ┼że by se jednalo o faul.
00:07
Tvrd├Ż calfkick Kri┼ítofi─Źe, jen┼że kdy┼ż dojde na ruce, tah├í za krat┼í├ş konec provazu. ─îepo je v p┼Öest┼Öelk├ích p┼Öesn├Ż.
00:01
Za─Ź├ítek 3. kola
03:00
Konec 2. kola
02:50
Oba borci u┼ż z├ív─Ťr kola ne┼Öe┼í├ş a sb├şraj├ş s├şly bez dal┼í├şch ├║der┼». ─îepo m─Ťl v t├ęto rund─Ť p┼Öevahu signifikantn├şch ├║der┼».
02:19
U┼ż se pokra─Źuje. A ─îepo opravdu p┼Öeb├şr├í ot─Ť┼że z├ípasu. U┼ż pon─Ťkolik├ít├ę mu vy┼íly ├║dery v p┼Öest┼Öelce a pak se vyhnul nasko─Źen├ęmu kolenu Pir├íta.
02:06
─îepo trefil soupe┼Öe do z├ítylku a nav├şc na zemi. Str┼żen├Ż bod to zat├şm nebude, ale Kri┼ítofi─Ź m├í ─Źas na odpo─Źinek.
01:33
Kri┼ítofi─Ź sice kontroluje st┼Öed oktagonu, ale st├íle ne├║to─Ź├ş. Kdy┼ż u┼ż se p┼Öibl├ş┼ż├ş, ─îepo m├í p┼Öipravenou odpov─Ť─Ć v podob─Ť p┼Öesn├Żch ├║der┼».
01:02
─îepov─Ť highkicku se Kri┼ítofi─Ź pouze vysm├íl. S├ím pl├ínoval ├║tok, jen┼że si akor├ít nab─Ťhl na levou ─îepa.
00:40
─îepovi se povedl calfkick. Kombinace se uklidnila a u┼ż nen├ş tak divok├í.
00:07
Pir├ít zkou┼í├ş ├║dery na spodek, ale ─îepo trefil p┼Öedn├ş a Kri┼ítofi─Ź musel rychle b─Ť┼żet sm─Ťrem z├ídy k pletivu. ─îepo se zbl├íznil a cht─Ťl soupe┼Öe ukon─Źit, ale Pir├ít nakonec vypad├í naprosto v po┼Ö├ídku.
00:01
Za─Ź├ítek 2. kola
03:00
Konec 1. kola
02:48
─îepo dokonce p┼Öeto─Źil Pir├íta a z├şskal sv┼»j takedown. Prvn├ş kolo vis├ş ve vzduchu, na strhy na zem 1:1.
02:26
P┼Öedn├ş zadn├ş v pod├ín├ş Pir├íta. ─îepo zkracuje vzd├ílenost a odbr├ínil takedown
01:45
A Kri┼ítofi─Źova taktika je zjevn├í. Takedown p┼Öes single leg mu ale nevy┼íel. Pak ud─Ťlal kombinaci ├║der┼» a ─îepo mu nazna─Źuje, aby to praktikoval ─Źast─Ťji. Evidentn─Ť chce vyprovokovat p┼Öest┼Öelku.
01:27
Prvn├ş takedown m├í za sebou Kri┼ítofi─Ź. ─îepo p┼Ö├şli┼í nebr├ínil.
01:03
Po minut─Ť ─Źek├íme na v├Żrazn─Ťj┼í├ş ├║der. Kri┼ítofi─Ź kopl lowkick a pak se vyhnul s├ęrii protivn├şkov├Żch ├║der┼».
00:43
Kri┼ítofi─Ź m├í ruce hodn─Ť dole, jen┼że rychlostn─Ť na ─îepa zat├şm sta─Ź├ş.
00:17
Borci se zat├şm sp├ş┼í o┼ąuk├ívaj├ş. Kri┼ítofi─Ź se perfektn─Ť vyhnul ─îepov─Ť lev├ę.
00:01
Za─Ź├ítek 1. kola
Dost├ív├íme se k hlavn├şmu z├ípasu dne┼ín├şho ve─Źera. Dva velc├ş kolegov├ę z jednoho gymu Samuel ÔÇ×Pir├ítÔÇť Kri┼ítofi─Ź a Vlasto ÔÇ×El ChapoÔÇť ─îepo slibuj├ş balk├ínskou bitvu v tvrd├Żch p┼Öest┼Öelk├ích. V minul├Żch duelech Pir├ít uk├ízal, ┼że um├ş doru─Źit velk├ę mno┼żstv├ş takedown┼». Touto schopnost├ş ─îepo p┼Ö├şli┼í nedisponuje. Naopak zat├şm ne┼íel ani do druh├ęho kola a nikdo vlastn─Ť nev├ş, jak by na tom byl s fyzick├Żm fondem, pokud by se z├ípas prot├íhl a odehr├íval p┼Öev├í┼żn─Ť na zemi. Odpov─Ť─Ć mo┼żn├í u┼ż brzy uk├í┼że samotn├Ż duel. Borci nastupuj├ş do klece.
SLOVENSKÉ FINÁLE DO 90 KILOGRAMŮ:
KRIŠTOFIČ vs. ČEPO

Samuel Kri┼ítofi─Ź (12-3-0, 2 v├Żhry v Undergroundu)

V r├ímci MMA velice zn├ím├Ż fighter do t├ęto chv├şle nastoupil do patn├ícti duel┼», ve kter├Żch hned dvan├íctkr├ít ode┼íel jako v├şt─Ťz. Jeho posledn├ş st┼Öetnut├ş se uskute─Źnilo v z├í┼Ö├ş lo┼łsk├ęho kalend├í┼Ön├şho roku, kdy atraktivn├ş bitvu o Bratislavu s Robertem Puka─Źem nakonec rozhodli a┼ż sud├ş, kte┼Ö├ş p┼Öisoudili v├Żhru pr├ív─Ť ÔÇ×Pir├ítoviÔÇť. Kri┼ítofi─Ź se dokonce p┼Öedvedl v z├ípase s Petrem Kare┼íem, kter├Ż byl dle pravidel barmsk├ęho boxu. Pir├ít je v postoji velice siln├Ż, nav├şc um├ş i techniky takedownu. Ve ─Źtvrtfin├íle tohoto turnaje jich p┼Öedvedl rekordn├ş po─Źet a zlomil tak takticky vysp─Ťl├Żm v├Żkonem nebezpe─Źn├ęho Jakuba Benka. Druh├Ż duel v Undergroundu ovl├ídl mnohem rychleji. Soupe┼Öe poslal do t┼Öet├şho po─Ź├şt├ín├ş u┼ż v samotn├ęm z├ív─Ťru prvn├şho kola.

Vlasto ─îepo (4-0-0, 2 v├Żhry v Undergroundu)
Z├ípasn├şk srbsk├ęho p┼»vodu m├í za sebou hned ─Źty┼Öi profesion├íln├ş z├ípasy v MMA, p┼Öi─Źem┼ż ve v┼íech ─Źty┼Öech p┼Ö├şpadech se mu povedlo zv├şt─Ťzit. Shodnou okolnost├ş ani jeden duel netrval ani dv─Ť minuty, ten posledn├ş skon─Źil po jedn├ę minut─Ť a pades├íti p─Ťti vte┼Öin├ích. Tehdy Vlastislav ─îepo dok├ízal na TKO ukon─Źit Filipa Leho. ─îepo se koneckonc┼» v─Ťnuje tak├ę boxu, v tomto sportu m├í za sebou sedm duel┼», p┼Öi─Źem┼ż se mu povedlo vyhr├ít hned v ┼íesti p┼Ö├şpadech. Podobn─Ť suver├ęnn─Ť proch├íz├ş i Undergroundem. T┼Öi po─Ź├şt├ín├ş za minutu a 47 vte┼Öin za┼Ö├şdil v ├║vodn├şm duelu Patriku Jevick├ęmu, o dva t├Żdny pozd─Ťji v z├ípase s Tlkancem byl je┼ít─Ť o 39 vte┼Öin rychlej┼í├ş.
PRAVIDLA OKTAGON UNDERGROUND

Jedna z hlavn├şch zm─Ťn oproti b─Ť┼żn├Żm z├ípas┼»m MMA je v celkov├ęm ─Źase utk├ín├ş. To se odehraje na t┼Öi kola po t┼Öech minut├ích. Pokud by pot├ę boj skon─Źil rem├şzou, rozhodne jedno extra kolo. V postoji regule z┼»st├ívaj├ş prakticky stejn├ę. Z├ípas je rovn─Ť┼ż mo┼żn├ę p┼Öen├ęst na zem pomoc├ş takedownu, kde je rozhoduj├şc├ş n├ísledn├í kontrola po dobu t┼Ö├ş vte┼Öin. Pokud se tato kontrola v utk├ín├ş zopakuje t┼Öikr├ít, rovn├í se takov├ę po─Ź├şn├ín├ş jednomu knockdownu. Knockdown zp┼»sob├ş po─Ź├şt├ín├ş rozhod─Ź├şho, a pokud z├ípasn├şk absolvuje po─Ź├şt├ín├ş ─Źty┼Öikr├ít v utk├ín├ş nebo t┼Öikr├ít v jednom kole, znamen├í to automatick├ę ukon─Źen├ş z├ípasu. Sud├ş ale nemus├ş vyu┼ż├şt maxim├íln├ş po─Źet po─Ź├şt├ín├ş a m┼»┼że duel zastavit i verdiktem TKO.
CO TO JE OKTAGON UNDERGROUND?

Jedn├í se o prvn├ş s├ęrii turnaj┼» na ─Źesko-slovensk├ę bojov├ę sc├ęn─Ť od zaveden├ş vl├ídn├şch na┼Ö├şzen├ş v souvislosti s koronavirem, kter├ę zamezily organizov├ín├ş prakticky ve┼íker├Żch sportovn├şch akc├ş. V mu┼żsk├Żch pyramid├ích do 70, 80, 90 a 100 kilogram┼» a v ┼żensk├ę pyramid─Ť do 61 kilogram┼» se proti sob─Ť utk├ív├í zna─Źn├ę mno┼żstv├ş bojovn├şk┼». Ka┼żd├Ż postupov├Ż pavouk zahrnuje ─Źeskou a slovenskou stranu, fin├íle tak bude v┼żdy mezin├írodn├ş. Celkov├Ż v├şt─Ťz pyramidy si odnese ─Ź├ístku 5 000 eur, v sou─Źtu t├şm p├ídem bude ve h┼Öe 2,75 milionu korun. Z├ípasy maj├ş uzp┼»soben├í pravidla, turnaje se proto ├║─Źast├ş i z├ípasn├şci, jejich┼ż hlavn├ş discipl├şnou nen├ş MMA. Z├írove┼ł se jedn├í o exhibi─Źn├ş duely. V├Żsledky se proto nebudou zapo─Ź├şt├ívat do ofici├íln├şch dat na str├ínce Sherdog. Cel├í akce se uskute─Źn├ş v pr┼»b─Ťhu sedmi t├Żdn┼», kdy prob─Ťhne stejn├ę mno┼żstv├ş atraktivn├şch turnaj┼». ─îtvrtfin├ílov├ę i semifin├ílov├ę duely jsou ji┼ż minulost├ş, dnes n├ís ─Źek├í p─Ťt fin├íle v pod├ín├ş slovensk├Żch dvojic. V po┼Öad├ş ji┼ż ┼íest├Ż podnik za─Ź├şn├í tuto sobotu od 19:00. V hlavn├şm z├ípase cel├ę karty se p┼Öedstav├ş Samuel Kri┼ítofi─Ź a Vlasto ─îepo.
V├şt├íme v├ís u on-line p┼Öenosu. Ud├ílost za─Ź├şn├í v 22:37.

Zdroj: oktagonmma.cz, tipsport.skTV, ifortuna.sk

Zdie─żan├ş

Pin It on Pinterest