Kto je Matěj „Money“ Peňáz? Profil Oktagon MMA bojovníka, štatistiky a výsledky. Ďalší zápas Peňáza na turnaji Oktagon 28! (VIDEO)

Matej „Money“ Peňáz je mladý MMA bojovník z Česka, ktorý má za sebou úspešnú kariéru v kick-boxe. Ide o ambiciózneho zápasníka, ktorý sa zlepšuje v každej oblasti a veľké úspechy chce dosiahnuť aj v MMA. Pozrite si jeho kompletný profil, podrobné štatistiky, videá zo zápasov či informácie o najbližšom zápase!

Ďalší zápas na turnaji Oktagon 28!

Matěj Peňáz bude mať ďalší zápas už 25.9. 2021 na turnaji Oktagon 28, kde sa stretne s Mateuszom Strelczykom. Pokiaľ tento zápas zvládne a pripíše si ďalšie víťazstvo, tak je veľmi reálne, že sa dočkáme zápasu Peňáz vs. Čepo!

Kto je Matej „Money“ Peňáz?

Matej Money Peňáz je český kickboxer a MMA bojovník, ktorý aktuálne bojuje v organizácii Oktagon MMA. Money, ako ho mnohí prezývajú súťaží v strednej váhovej kategórií do 84 kilogramov. V minulosti zaznamenal niekoľko významných úspechov v kickboxe a tie najväčšie ambície má aj v MMA!

MATĚJ „MONEY“ PEŇÁZ
Matěj PEŇÁZ  cze  profil bojovníka
Meno Matěj Peňáz
Prezývka Money
Dátum narodenia 14. október 1996
Bydlisko Brno
Národnosť Česká
Výška 192 cm
Váha 84 kg
Váhová kategória stredná váha
Organizácie v ktorých bojoval Oktagon MMA
Všetky zápasy v MMA 2 zápasy (2 – 0 – 0)
Výhry v MMA 2 (2x TKO )
Prehry v MMA 0
Tím Hron gym Brno
Sociálne siete: Instagram, Facebook

Matěj Peňáz životopis

Matěj Peňáz pochádza pôvodne z Vysočiny, odkiaľ ako teenager prišiel do Brna na strednú školu. V Brne sa nakoniec aj usadil a nastúpil tu aj na vysokú školu, konkrétne na športovú fakultu Masarykovej univerzity, odbor trénerstvo.

Bojovým športom sa začal Peňáz venovať v detstve a už v teenagerskom veku zaznamenal svetové úspechy, keď ako 17-ročný sa stal majstrom sveta v organizácii WAKO. Zmiešaným bojovým umeniam (MMA) sa začal naplno venovať až v roku 2020.

TIP ❱ Čo je to MMA, UFC, Bellator ›

Matěj Peňáz rozpätie paží, vek, váha, výška

Matěj Peňáz je kickboxer a MMA fighter narodený v roku 1996, ktorý zápasí v strednej váhovej kategórii do 84 kg. Jeho najväčšou výhodou je vysoká postava s výškou 192 cm. Má dlhé rozpätie paží, vďaka čomu dominuje v postoji a nemá problém trafiť súpera aj z väčšej vzdialenosti.

Práve postoj je jeho dominantná disciplína, keďže väčšinu svojej kariéry zápasil v kickboxe. Momentálne sa však oveľa viac venuje technikám na zemi, aby sa z neho stal komplexný zápasník, ktorý bude vedieť potrápiť súpera v každej pozícii.

Matěj Peňáz Oktagon MMA

Matěj Peňáz sa dostal do organizácie Oktagon MMA začiatkom roku 2020, kedy všetky organizácie zrušili svoje turnaje kvôli pandémii koronavírusu a jedinú možnosť zápasiť mu ponúkla organizácia Oktagon MMA, ktorá vytvorila projekt Oktagon Underground.

Matej Money Peňáz Oktagon Underground

Matej Money Peňáz sa rozhodol zúčastniť projektu Oktagon Underground. Bojovalo sa každý druhý týždeň pod upravenými pravidlami v českej a slovenskej pyramíde. Peňáz sa veľmi ľahko prepracoval až do českého finále Oktagon Underground, kde chirurgicky presným výkonom porazil Klaudu v 1. kole.

Následne sa mal stretnúť v česko-slovenskom finále so slovenským bojovníkom Vlastom Čepom, no Peňáz si zlomil ruku a zápas sa nemohol uskutočniť. Účinkovanie v projekte Oktagon Underground mu však otvorilo dvere do profesionálneho sveta MMA.

Matěj Peňáz TOP zápasy v Oktagon MMA

Na zápasy Matěja Peňáze je vždy radosť sa pozerať a to najmä kvôli jeho atraktívnemu štýlu v postoji, ktorý si do MMA preniesol z kickboxu. Máloktorý bojovník dokáže ustáť jeho tvrdé rany a preto každý jeho zápas poteší oko diváka.

TIP ❱ Aktuálny kalendár Oktagon MMA dnes ›

Oktagon 18: Matěj Peňáz vs. Patrik Jevický – debut v MMA

Svoj debut v  MMA absolvoval Matěj Peňáz na turnaji Oktagon 18, kde nastúpil proti Patrikovi Jevickému. Peňáz ukázal dobrú prácu na pletive, skvelé vstávanie a následne poslal Jevického k zemi tvrdým úderom, čím ukončil zápas na TKO.

Oktagon 21: Matej Peňáz vs. Romain Debienne

Prvá vážnejšia skúška prišla na turnaji Oktagon 21, kde ho preveril francúzsky bojovník Romain Debienne. Peňáz sa poriadne zapotil, keď väčšinu prvého kola strávil na zemi. Nakoniec však ukázal svoju silu a súpera ukončil ešte v 1. kole na TKO presnými údermi!

Matěj Peňáz štatistiky a výsledky zápasov

Sledujte aktualizované štatistiky MMA zápasov Matěja Peňáze.

Všetky zápasy v MMA: 3 zápasy (3 – 0 – 0)

  • Výhry: 3 výhry: 3x KO/TKO
  • Prehry: 0
  • Remízy: 0

Pre zobrazenie celej tabuľky v mobile, si ho stačí otočiť 7sport.sk v mobile alebo posúvať tabuľku do strán

Výsledok Súper Spôsob Kolo(čas) Podujatie Dátum
Mateusz Strelczyk Oktagon 28 (Praha) 25.9.2021
Výhra Carlos Graca KO 1 (0:40) Oktagon 24 (Brno) 29.5.2021
Výhra Romain Debienne TKO 1 (4:00) Oktagon 21 (Brno) 30.1.2021
Výhra Patrik Jevický TKO 1 (2:48) Oktagon 18 (Brno) 21.11.2020

Matěj Peňáz kariéra

Matěj Peňáz má i napriek mladému veku za sebou už bohatú kariéru v kickboxe a v thajskom boxe. Pochváliť sa môže niekoľkými významnými titulmi. Okrem iného je:

  • európsky šampión organizácie WKN v kickboxe
  • českým i európskym šampiónom organizácie WMC v Muay-Thai
  • držiteľ svetových titulov organizacií IFMA a WAKO pod ktorou sa stal i európskym šampiónom
  • držiteľ titulu majstra Českej Republiky CMTA a CSFU.

POZRITE SI ❱ Profil Moniky Chochlíkovej ›

Matej Money Peňáz organizácia Glory

Po tom, ako Matej Money Peňáz získal európsky titul WMC, prišla ponuka, ktorá sa neodmieta. V roku 2018 Peňáz podpísal zmluvu s organizáciou Glory, čo je UFC vo svete kickboxu. Stal sa tak vôbec len druhým českým bojovníkom, ktorému sa podarilo dostať do tejto prestížnej organizácie.

Doteraz tu absolvoval 4 zápasy, z ktorých 3 vyhral a všetky ukončil na KO. Posledný zápas tu mal v roku 2019 a zmluvu má podpísanú ešte na ďalších 6 zápasov, ktoré by chcel odzápasiť.

Matěj Peňáz UFC

Spojenie Matěj Peňáz a UFC sa pre mnohých ľudí môže zdať nereálne, no v horizonte najbližších rokov by sa mohol Peňáz prebojovať do najlepšej MMA organizácie, kde pôsobí aj Jiří Denisa Procházka či Makhmud Muradov.

Peňáz sa netají tým, že jedného dňa chce získať titul šampióna strednej váhy v organizácii Oktagon MMA a následne zamieriť do niektorej z najlepších MMA organizácii na svete. Pokiaľ bude podávať také výkony, ako doteraz, môže pomýšľať aj na UFC.

TIP ❱ Kalendár turnajov UFC dnes ›

Matej Money Peňáz súkromie

Matej Money Peňáz si svoje súkromie stráži a veľa informácií nezverejňuje. Svoj voľný čas medzi tréningami trávi najmä so svojou priateľkou Mari, ktorá pochádza z Cypru a sú spolu od roku 2020.

Český bojovník Matěj Money Peňáz má rád dobré jedlo a obľubuje prechádzky so psami v prírode.

Matěj MONEY Peňáz a jeho priateľka
Matěj Peňáz a jeho priateľka Mari (zdroj: Facebook)

Matej Peňáz – Instagram, Facebook

Všetky dôležité informácie z tréningov, prípravy na najbližšie zápasy či zaujímavosti zo súkromia českého bojovníka môžete sledovať na sociálnych sieťach Facebook a Instagram, kde ho sleduje okolo 30 000 ľudí.

Matej Money Peňáz  Sherdog

Podrobné štatistiky zo zápasov Mateja Peňáze ako spôsob ukončenia, čas ukončenia, bilancia zápasov a mnoho ďalšieho nájdete na webe Sherdog, čo je celosvetovo najznámejší portál o MMA.

Matěj Peňáz Tapology

Výsledky a štatistiky zo zápasov Matěja Peňáze si môžete pozrieť aj na webe Tapology.

Zdroje: sherdog.com, tapology.com, oktagonmma.cz, youtube.com
Zdieľaní

Pin It on Pinterest