OKTAGON 29 (4.12.2021) – kompletné výsledky. David Kozma ostáva šampiónom welterovej váhy!

Organizácia Oktagon MMA sa kvôli Covidu-19 vrátila do Brna, kde sa uskutočnil turnaj Oktagon 29. V hlavnom zápase večera sme videli súboj Kozma vs. Veličkovič o titul welterovej váhy.

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY

Máme za sebou ďalší galavečer Oktagon 29, na ktorom David Kozma obhájil titul welterovej váhy a ostáva stále neporazeným šampiónom v organizácii Oktagon MMA!

Najbližší turnaj uvidíme už 30.12., kedy je na programe turnaj Oktagon 30, na ktorom nás čaká hlavný zápas Peňáz vs. Čepo a ďalšie skvelé superfighty.

Oktagon 29 (4.12.2021)

Pozrite si podrobný program, kompletnú fight card, výsledky a všetky dôležité informácie o turnaji.

Oktagon 4.12 kompletné výsledky zápasov

Decembrový turnaj Oktagon 29 priniesol 11 atraktívnych MMA zápasov.

Galavečer už tradične odštartoval prelims kartou, ktorá počas večera prešla do hlavnej karty. Vrcholom celého turnaja bol zápas o titul welterovej váhy, ktorý vyhral David Kozma!

Okrem titulového zápasu sme videli aj ďalšie skvelé duely, v ktorých sa predstavil Karol Ryšavý, Ján Malach, Roman Paulus, Daniel Dittrich a ďalší bojovníci. Opäť sme zažili skvelý MMA program.

OKTAGON 29 KARTA 🥊

HLAVNÁ KARTA (20:00)
Welterweight (do 77kg)David Kozma – Bojan VeličkovičTKO, 4. kolo
Lightweight (do 70kg)Karol Ryšavý – Losene KeitaTKO, 1. kolo
Catchweight (do 80kg)Christian Eckerlin – Ioannis PalaiologosSubmisia, 1. kolo
Lightweight (do 70kg)Matěj Kuzník – Krisztián SimonNa body, 3. kolo
Heavyweight (do 120kg)Daniel Dittrich – Thomas NarmoTKO, 1. kolo
Middleweight (do 84kg)Al Matavao – Pavel SalčákTKO, 2. kolo
PRELIMS KARTA (18:30)
Catchweight (do 73kg)Ján Široký – Marek BartlNa body, 3. kolo
Middleweight (do 84kg)Marcin Naruszczka – Jakub BěleNa body, 3. kolo
Lightweight (do 70kg)Ján Malach – Arda AdasSubmisia, 3. kolo
Welterweight (do 77kg)Arthur Karavaev – Omar SantanaNa body, 3. kolo
FREE PRELIMS (18:00)
Featherweight (do 66kg)Roman Paulus – Peter GabalTKO, 3. kolo

David Kozma vs. Bojan Veličkovič

Oktagon 29 mal priniesť veľmi zaujímavý titulový zápas vo welterovej váhe: David Kozma vs. Petr „Monster“ Kníže. Kozma je už niekoľko rokov stále neporazeným šampiónom welteru a doposiaľ v Oktagone nenašiel premožiteľa.

Naposledy obhajoval opasok na turnaji Oktagon 24, kde sa stretol s Apollom. Po neskutočnej 5-kolovej bitke zdvihol ruku nad hlavu David Kozma a to úplne zaslúžene!

Hneď po tomto zápase sa začalo špekulovať, kto by mohol byť ďalší titulový vyzývateľ Davida Kozmu. Túto otázku nám mal vyriešiť Oktagon 28, konkrétne skvelý zápas Kaik Brito vs. Petr „Monster“ Kníže. Zápas vyhral na split decision už 44-ročný Petr Kníže a práve s ním sa mal stretnúť David Kozma pri svojej ďalšej obhajobe.

V tomto zápase však Monster schytal od Brita niekoľko tvrdých úderov a do decembra by sa nestihol zotaviť. Oktagon však hneď našiel náhradu a tou sa stal Ivan Buchinger, ktorý by tak mal možnosť zabojovať o 3. titul!

Žiaľ, Buchinger sa zranil dva týždne pred turnajom a ako adekvátna náhrada sa javil Bojan Veličkovič, ktorý má v Oktagone doposiaľ 2 zápasy a 2 rýchle výhry. Stopku mu však vystavil David Kozma, ktorý si nenechal vziať titul a naďalej ostáva šampiónom.

Kde a kedy sa uskutočnil turnaj Oktagon 29

Turnaj Oktagon 29 sa uskutočnil 4. decembra 2021 v Brne, kde sa organizácia nútene vrátila kvôli pandémii Covid-19. Galavečer sa mal pôvodne uskutočniť v Ostrave, v Ostravar Aréne. Žiaľ, podobne ako minulý rok, ani tento rok Oktagon do Ostravy nezavíta.

V Brne sa mohli diváci tešiť na známe mená z domácej i zahraničnej scény ako sú napríklad Roman Paulus, Daniel Dittrich, Matěj Kuzník či aktuálny šampión welterovej váhy David Kozma!

Ako sledovať Oktagon 29 live (4.12.)

Najjednoduchšia možnosť, ako sledovať Oktagon 29 live na svojom mobile či počítači, je cez livestream stávkovej kancelárie Tipsport. Tá ponúka stream zo všetkých zápasov pre registrovaných ľudí úplne zadarmo!

Pokiaľ si však chcete vychutnať galavečer vo FULL HD kvalite, odporúčame zakúpiť si oficiálne PPV na webe Oktagon.tv. Takto máte prenos z celého turnaja k dispozícii bez prerušovania.

Oktagon 29 livestream na PPV

Livestream na PPV je najjednoduchší spôsob, ako si vychutnať turnaj Oktagon 29. Oficiálne PPV (pay-per-view) si môžete zakúpiť na webe OKTAGON.TV. Celý turnaj si užijete vo FULL HD kvalite a navyše 7 dní po turnaji máte k dispozícii kompletne záznam z galavečera.

Cena za Pay Per View je v predpredaji 9,99 €. V deň turnaja, teda 4. decembra vás to vyjde o niečo drahšie a to presne 12,99 €.

Oktagon MMA online na TV Tipsport  naživo

Ďalšia možnosť, ako sledovať Oktagon 29 online je cez livestream televízie TV Tipsport, ktorá patrí pod stávkovú kanceláriu Tipsport.

Na to, aby ste si mohli sledovať livestream jednotlivých zápasov, je potrebné kliknúť tu a vykonať registráciu na webe stávkovej spoločnosť.

Vďaka registrácii máte okamžite prístup k live prenosom z rôznych športov, keďže 7 dní po registrácii je sledovanie live prenosov úplne zadarmo! Následne je potrebné aspoň raz mesačne staviť minimálne 1,20 eur.

OKTAGON NAŽIVO ▷

Podrobný návod, ako sledovať Oktagon na TV Tipsport nájdete tu ›

Oktagon 29 naživo na TV Tipsport

Oktagon video záznam v TV na ČT Sport

Novinkou je, že zostrihaný video záznam turnajov môžete sledovať v TV na športovej stanici ČT Sport. Televízia ponúkne divákom záznam vždy nasledujúci týždeň po uskutočnení turnaja.

Oktagon zostrihy zápasov na YouTube

Zostrihy zápasov Oktagon MMA si je možné pozrieť na oficiálnom YouTube kanáli organizácie Oktagon MMA. Videá z jednotlivých zápasov sú tu zverejňované vždy týždeň po turnaji. Dovtedy si je možné pozrieť záznam z turnaja na Oktagon.tv

Ako sledovať bojové športy naživo

Oktagon 29 Round Zero a FREE Prelims

Už o 17:15 ste si mohli vychutnať na nasledujúcom videu štúdio Round Zero, kde známe tváre analyzovali jednotlivé zápasy na turnaji. Následne hneď o 18:00 na tom istom videu ste mohli sledovať free prelims zápas Paulus vs. Gabal úplne zadarmo!

VIDEO LIVE: Round Zero a FREE Prelims

Oktagon 29 oficiálne váženie

Oktagon 29 začal už v piatok o 9:00, kedy bolo na programe oficiálne váženie bojovníkov. Kvôli pandémii Covid-19 nebolo verejné váženie podvečer a tak na oficiálnom sme videli aj staredowny fighterov. LIVE ste mohli sledovať na nasledujúcom videu!

VIDEO: OKTAGON 29 VÁŽENIE

Kurzová ponuka Oktagon 29

Pochopiteľne aj na turnaj Oktagon 29 ste si mohli staviť a vyhrať nejaké peniaze navyše. Najbohatšiu kurzovú ponuku má stávková kancelária Tipsport, kde si je možné staviť na víťaza zápasu, spôsob ukončenia, počet začatých kôl a mnoho ďalšieho.

AKTUÁLNA KURZOVÁ PONUKA ⇒

Tipsport výkon večera

Na každom turnaji organizácie Oktagon MMA je pravidelne udeľovaný aj Tipsport výkon večer od stávkovej kancelárie Tipsport. Bonus vo výške 2000 EUR získa ten bojovník, ktorý predvedie v klietke najkrajší výkon a zaujme hodnotiacu porotu.

Štedré bonusy sú však pripravené aj pre vás fanúšikov MMA. Po registrácii do Tipsportu získate bonus vo výške 20 EUR na prvé stávky. Tento bonus je navyše možné využiť okamžite bez nutnosti vkladu a zadarmo.

Oktagon MMA online na TV Tipsport

ONLINE PRENOS: Oktagon 29 KOZMA vs. VELIČKOVIČ live (sobota 4.12., živý prenos)

Oktagon MMA
David Kozma - Bojan Veličković
Zoner BobbyHall, Brno
sobota 4. decembra 2021 o 23:14
Online prenos
David Kozma je zároveň prvým bojovníkom, ktorý dokázal Bojana Veličkovića ukončiť pred časovým limitom a absolútne zaslúžene tak obhájil titul šampióna. Všetka česť však aj srbskému bojovníkovi, ktorý skutočne ukázal srdce bojovníka. Toto bol naozaj parádny zápas.
03:16
Je koniec! David Kozma doslova zničil Bojana Veličković, rozhodca zápas ukončil po spŕške úderov českého bojovníka, ktorý totálne vyčerpaný ostáva sedieť na zemi!
03:09
Neskutočné, Veličković je na nohách, ale je v obrovských problémoch!
02:53
Kozma na zemi ničí súpera, ale Veličković sa snaží zo všetkých síl vstať.
02:32
Tvrdé koleno Kozmu na hlavu Veličkovića, ktorý ide k zemi!
02:05
Veličković skúsil takedown, ale napokon sa podaril Kozmovi, obaja borci sú na pokraji fyzických síl.
01:41
Kozma sa snažil nasadiť gilotínu, Veličković sa mu ešte dokázal vyšmyknúť!
01:29
Kozma doručil ďalší takedown, ale Veličković sa snaží dostať na nohy.
01:04
Tvrdá zadná Kozmu, Veličković má otvorenú ranu a masívne krváca.
00:40
Kozma na pletive znovu tlačí na súpera, dostal sa mu na chrbát, ale Veličković sa dobre bráni.
00:20
Na začiatku štvrtého kola inkasoval Veličković dva nepríjemné, mimoriadne tvrdé údery.
00:01
Začalo sa štvrté kolo!
05:00
Tretie kolo sa práve skončilo.
04:50
Posledných 10 sekúnd tretieho kola.
04:31
Kozma trafil dobrú zadnú, Veličković zaplával na nohách, ale dokázal sa vyhnúť ďalšiemu úderu českého bojovníka.
04:13
Veličković je späť na nohách a trafil dobrú prednú.
04:00
Minúta do konca tretieho kola.
03:40
Junácka pasovačka na zemi pokračuje, oboch borcov to stojí obrovské množstvo síl.
03:12
Kozma na zemi kontroluje Veličkovića, ktorý sa snaží zo všetkých síl ku pletivu, ale má to veľmi náročné.
02:30
Kozma sa vrhol po súperovi a pohodlne dostáva Veličkovića na zem. Má tak priestor definitívne predýchať náročnú situáciu z úvodu tohto kola.
02:01
Sme späť na nohách, Kozma triafa dobrú prednú.
01:39
Kozma sa snaží na zemi pracovať, Veličković sa snaží vrátiť späť na zemi, čo sa mu aj darí.
01:10
Veličković sa pustil na zem, ale Kozma sa dokázal otriasť a dostal sa na súpera. Napriek tomu je stále v obrovských problémoch a je poriadne otrasený.
00:43
Veličković nemá dostatok síl, ale triafa dobrý highkick a Kozma sa porúča na zem!
00:20
Kozma otvára tretie kolo ďalším pokusom o takedown, ktorý mu nevyšiel, ale trafil dobrý lakeť.
00:01
Začalo sa tretie kolo!
05:00
Druhé kolo sa skončilo, vyzerá to, že ho jasne vyhral David Kozma. Veličković sa doslova zrútil na stoličku, je vidieť, že je totálne fyzicky vyšťavený.
04:50
Posledných 10 sekúnd druhého kola.
04:19
Ďalšia dobrá predná v podaní Kozmu, následne tlačí Veličkovića na pletivo a dostáva ho na zem!
04:00
Minúta do konca druhého kola.
03:50
Kozma trafil dobrú prednú, Veličković vypľul pomerne veľa krvi.
03:33
Neskutočne náročné kolo pre oboch bojovníkov. Toto je zápas veľkých kvalít.
03:18
Veličković sa snaží po pletive vstať čo sa mu postupne aj darí.
02:49
Kozma doručil ďalší skvelý takedown, uvidíme či sa mu podarí Veličkovića udržať dlhšie na zemi.
02:33
Extrémne náročne kolo v podaní oboch bojovníkov.
02:02
Kozma s ďalším pokusom o takedown, ale Veličković sa ubránil. Srbský bojovník však začína krvácať.
01:41
Veličković sa na zemi snaží niečo vymyslieť, ale Kozma sa takisto skvele bráni a sme späť v postoji.
01:19
Prvý pokus o takedown v podaní Veličković a bol úspešný!
01:04
Kozma tlači Veličkovića na pletivo, ten sa ale znovu skvele bráni.
00:49
Ale pozor, Kozma sa začína dostávať do tempa!
00:33
Veličković má však výbornú obranu, sme späť v postoji.
00:15
Veličković otvoril kolo kopom, ktorý mu však Kozma zachytil a následne doručil prvý takedown!
00:01
Začalo sa druhé kolo.
05:00
Prvé kolo je za nami.
04:50
Kozma sa snaží o tvrdý záver kola, trafil dobrú pravú.
04:31
Krásny highkick Kozmu, ale Veličković odoláva!
04:11
Kozma sa snažil o lakeť zospodu, ale minul súpera, sme späť v postoji.
04:00
Minúta do konca prvého kola.
03:51
Kozma natlačil Veličkovića na pletivo, ale zdá sa, že takedown sa mu nepodarí.
03:31
Kozma sa snaží preberať taktovku kola do svojich rúk.
03:04
Kozma sa parádne ponoril do úderu, Veličković sa trošku zapotácal, ale dokázal zostať na nohách.
02:55
Ale Veličković cielene útočí kopmi na pravú nohu Davida Kozmu.
02:31
Kozma sa snaží kontrovať takisto kopmi, otvorenú prestrelku sme zatiaľ nevideli.
02:04
Ďalší kop Veličkovića, Kozmova noha je riadne rozbitá.
01:33
Kozma sa snaží kopať, ale je vidieť, že ho pravá noha je už poriadne poznačená kopmi Veličkovića.
01:11
Kozma ukázal dobré kombo zakončené calfkickom.
00:54
Fanúšikovia v Brne ženú Kozmu dopredu, ale Veličković je zatiaľ aktívnejší.
00:23
Veličković kontruje rovnakou mincou, Kozma má okamžite problém.
00:15
Kozma otvára zápas dobrým lowkickom.
00:01
Začalo sa prvé kolo!
Ako druhý vstupuje do klietky český bojovník, obhajca titulu, David "Ružový panter" Kozma!
Ako prvý prichádza do klietky na svoj prvý titulový zápas Bojan Veličković.
Príjemný dobrý večer, vitajte pri sledovaní titulového zápasu welterovej váhy organizácie Oktagon, v ktorom si David "Ružový panter" Kozma zmeria sily s veteránom UFC Bojanom Veličkovićom. Ten nahradil Ivana Buchingera, ktorý sa krátko pred titulovým zápasom zranil.
Vážení

David Kozma navážil 77.1 kg
Bojan Veličković navážil 76.7 kg
Bojan Veličković

Bilance: 21-11-2 (OKTAGON MMA 2-0)

Uragán ze Srbska s již připsal dvě výhry a aktuálně má největší šanci na to, aby ukázal že se jedná o světového zápasníka. Přeci jen bývalý fighter UFC, přemožitel Jiřího Procházky nebo šampión RFA bude velkým konkurentem svého soka. Velmi bude využívat své práce v postoji, ale vyrovnaným bude Kozmovi pravděpodobně i na zemi. Na tento titulový souboj jsou všichni zvědavi, což by mohlo Srba dohnat, i tak ale můžedo klece vstoupit s chladnou hlavou.
David Kozma

Bilance: 29-12 (OKTAGON MMA 8-0)

Přezdívaný „růžový panter“ bude obhajovat svůj titul již po čtvrté. Tento zápasník pod vedením PriMMAt Gymu se chystá na dalšího věhlasného soupeře. Nesmíme ale zapomenout na poslední strhující zápas pro Apollu Silvovi, který se pravděpodobně zapíše do dějin, jako jedna z nejlepších bitev na naši scéně. Kozma opět bude těžit především ze svého fantastického grapplingu a uvidíme tedy na co to bude stačit. Je jasné, že rodák z Karviné bude favoritem, ovšem bude důležité se správně mentálně nastavit.
OKTAGON MMA má na programu turnaj pod názvem OKTAGON 29. Celý turnaj se sice měl nejprve konat v Ostravě, ovšem vzhledem k vládním k vládním nařízením se nakonec opět přesouvá do Zoner BobbyHall haly v Brně. Na kartě se představí několik zajímavých jmen, v čele s titulovou bitvou mezi Davidem Kozmou a Bojanem Veličkovićem.


Jsme konečně u hlavního zápasu Oktagonu 29! Zde se představí v titulové bitvě do 77 kg neporažený obhajovatel David Kozma proti srbské střele Bojanu Veličkovićovi. Bude se jednat o neuvěřitelnou bitvu, na kterou se bezpochyby všichni těší.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 23:00.

Zdroj: oktagonmma.cz, youtube.com, tipsport.sk

Zdieľaní
Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu

Pin It on Pinterest