EURO 2020 bonus 20 EUR zadarmo

Kto je Roman Paulus? Profil slovensk├ęho MMA bojovn├şka ÔÇô ┼ítatistiky, s├║kromie, ┼żivotopis! Paulus prehral svoj z├ípas na Oktagone 23! (VIDEO)

Zdie─żan├ş

Roman Paulus je talentovan├Ż slovensk├Ż MMA z├ípasn├şk, ktor├Ż bojuje v organiz├ícii Oktagon MMA. Stal sa v├ş┼ąazom 5. s├ęrie Oktagon V├Żzva a jeho kari├ęra je st├íle len na za─Źiatku. Roman Paulus – komplexn├Ż profil vych├ídzaj├║cej hviezdy slovensk├ęho MMA. Pozrite sa na ┼ítatistiky a inform├ície z jeho s├║kromia.

Oktagon 23: Roman Paulus vs. Michal Konrád

Roman Paulus sa naposledy predstavil na turnaji Oktagon 23, kde nesta─Źil na svojho s├║pera Michala Konr├ída a prehral na body. Paulus sa nevedel dosta┼ą do z├ípasu a prebral sa a┼ż posledn├║ min├║tu v 3. kole, to v┼íak u┼ż bolo neskoro. Jeho z├ípas si m├┤┼żete pozrie┼ą na videu ni┼ż┼íie.

TIP ÔŁ▒┬áAko sledova┼ą cel├Ż turnaj Oktagon 23 ÔÇ║

Kto je Roman Paulus

Roman Paulus je mlad├Ż slovensk├Ż MMA bojovn├şk, ktor├Ż z├ípas├ş pod hlavi─Źkou organiz├ície Oktagon MMA. Roman s├║┼ąa┼ż├ş v ─żahkej v├íhovej kateg├│ri├ş┬ádo 70 kilogramov a m├í vysok├ę amb├şcie. Tr├ęnuje v Spartakus Fight Gym, kde ho pripravuje najlep┼í├ş slovensk├Ż MMA z├ípasn├şk, Atilla V├ęgh.

ROMAN  PAULUS
Roman PAULUS SKVK profil bojovn├şka
Meno Roman Paulus
Prez├Żvka
Dátum narodenia 13. 7. 2000
N├írodnos┼ą Slovensk├í
V├Ż┼íka 175 cm
Váha  70 kg
V├íhov├í kateg├│ria ─żahk├í v├íha
Organiz├ície v ktor├Żch bojoval Oktagon
Najv├Ą─Ź┼í├ş ├║spech V├ş┼ąaz 5. s├ęrie Oktagon V├Żzva
V┼íetky z├ípasy v MMA 2 z├ípasy (1 ÔÇô 1 ÔÇô 0)
V├Żhry v MMA 1 (1x rozhodnutie)
Prehry v MMA 1 (1x rozhodnutie)
T├şm Spartakus Fight Gym Trnava
Tr├ęneri Atilla V├ęgh, J├ín Hud├ík
Sociálne siete: Instagram, Facebook

Roman Paulus ┼żivotopis

Podobne ako in├ş vrcholov├ş ┼íportovci, tak si aj Roman Paulus pre┼íiel r├┤znymi ┼íportami. Bojov├ęmu ┼íportu MMA sa za─Źal venova┼ą ke─Ć mal 15 rokov. Ku svojim ┼íportov├Żm za─Źiatkom sa vyjadril nasledovne:

ÔÇ×K bojov├Żm ┼íportom som sa dostal u┼ż ako mal├ę die┼ąa, kedy som nejak├Ż ─Źas akt├şvne boxoval. Pre┼íiel som si r├┤znymi ┼íportmi, ako futbal, ping-pong ─Źi kulturistikaÔÇŽ ale v┼íetko ma po ─Źase prestalo bavi┼ą a k srdcu mi bolo najbli┼ż┼íie MMA. Tu som sa na┼íiel a t├Żm ┼żijem,ÔÇť┬á

Roman Paulus vek, v├íha, v├Ż┼íka, ┼ít├Żl boja

Roman Paulus je ve─żmi mlad├Ż MMA bojovn├şk, ktor├Ż sa narodil v roku 2000. V amat├ęrskych z├ípasoch z├ípasil hlavne vo v├íhe do 66 kg. V profesion├ílnych z├ípasoch v┼íak nastupuje v ─żahkej v├íhe do 70 kg.

Na prv├Ż poh─żad sa m├┤┼że zda┼ą, ┼że je ni┼ż┼íieho vzrastu, no so svojou v├Ż┼íkou 175 cm sa rad├ş k priemeru. Je to komplexn├Ż z├ípasn├şk, ktor├Ż nem├í probl├ęm ukon─Źi┼ą s├║pera na zemi ale aj v postoji tvrd├Żm KO.

Roman Paulus a za─Źiatky v MMA

Ke─Ć mal Paulus 15 rokov, za─Źal sa venova┼ą MMA na amat├ęrskej ├║rovni. Od za─Źiatku sa pripravuje v Spartakus Fight Gym a tvrd├Ż tr├ęning u┼ż ─Źoskoro priniesol svoje ovocie. Postupne si pripisoval jednu v├Żhru za druhou.

Medzi amat├ęrmi dosiahol v├Żborn├ę sk├│re 12-1┬áa tak pr├ívom m├┤┼żeme o ┼łom hovori┼ą, ako o vych├ídzaj├║cej hviezde Slovensk├ęho MMA.

TIP ÔŁ▒┬á─îo je to MMA, UFC, Bellator ÔÇ║

Roman Paulus Oktagon Underground

E┼íte predt├Żm, ne┼ż sa Roman Paulus pustil do profi koloto─Źa MMA, z├║─Źastnil sa projektu Oktagon UNDERGROUND. V prvom z├ípase na Oktagon Underground 2 prehral na body s Marcom Nov├íkom a vypadol tak z pyram├şdy.

V tomto projekte si v┼íak odkr├║til e┼íte jeden z├ípas. Na turnaji Oktagon Underground 6 bojoval v r├ímci Superfight z├ípasu, ktor├Ż sa uskuto─Źnil pred fin├ílov├Żmi duelmi. Jeho s├║perom bol Tom├í┼í Dr├íbik, ktor├Ż na tento ve─Źer nebude spom├şna┼ą v najlep┼íom. Roman Paulus ho vypol v├Żstavn├Żm KO headkickom po 75 sekund├ích.

Roman Paulus Oktagon V├Żzva

V roku 2021 sa uskuto─Źnila u┼ż 5. s├ęria Oktagon V├Żzva, v ktorej sa predstavil aj slovensk├Ż fighter Roman Paulus. Vo veku 19 rokov bol najmlad┼í├şm ├║─Źastn├şkom v├Żzvy, no amb├şcie mal len tie najvy┼í┼íie. Jeho cie─żom bolo prebojova┼ą sa do fin├íle a n├ísledne z├şska┼ą opasok.

Vo svojom prvom z├ípase si poradil s Vladim├şrom Leng├ílom, ktor├ęho ukon─Źil na TKO v 1. kole a vybojoval si tak ├║─Źas┼ą v semifin├íle. V semifin├ílovom z├ípase bol jeho s├║per Michael Kr─Źm├í┼Ö, ktor├ęho Paulus taktie┼ż ukon─Źil v 1. kole, no pre zmenu na submisiu.

Fin├íle Oktagon V├Żzvy sa tak stalo realitou a v ┼łom ho ─Źakal jeho kamar├ít zo Slovensk├ęho t├şmu Tom├í┼í Zajac.

Fin├íle Oktagon V├Żzvy na Oktagon 20

5. s├ęria Oktagon V├Żzvy mala vyvrcholi┼ą fin├ílov├Żm z├ípasom Paulus vs. Zajac na turnaji Oktagon 19. Roman Paulus bol v┼íak tesne pred za─Źiatkom turnaja pozit├şvne testovan├Ż na Covid 19 a duel sa musel prelo┼żi┼ą. Netrvalo dlho a bolo rozhodnut├ę, ┼że fin├íle bude koncom roka 2020 na turnaji Oktagon 20.

TIP ÔŁ▒┬áV┼íetky mo┼żnosti ako sledova┼ą Oktagon MMA ÔÇ║

Paulus bol z choroby trochu unaven├Ż a na p├ír dn├ş si dal pauzu. To ho v┼íak nezlomilo a n├ísledne sa op├Ą┼ą za─Źal d├┤kladne pripravova┼ą na fin├ílov├Ż z├ípas. Ke─Ć┼że i┼ílo o titulov├Ż z├ípas, s├║┼ąa┼żilo sa na 5 k├┤l po 5 min├║tach.

Prv├ę kolo mal v├Ą─Ź┼íiu prevahu Zajac. Po prest├ívke v┼íak Paulus zmenil taktiku a z├şskal prevahu nad s├║perom. T├║ stup┼łoval i ─Ćal┼íie kol├í a nakoniec zv├ş┼ąazil na body a prip├şsal si titul ┼íampi├│na. Len pre zauj├şmavos┼ą, historicky prv├Żm v├ş┼ąazom Oktagon V├Żzvy je dobre zn├ímy G├íbor Bor├íros.

Roman Paulus ┼ítatistiky a v├Żsledky z├ípasov

Sledujte aktualizovan├ę ┼ítatistiky MMA z├ípasov Romana Paulusa.

TIP ÔŁ▒┬áAko a kde sledova┼ą MMA z├ípasy na┼żivo?┬á

V┼íetky z├ípasy v MMA: 2 z├ípasy (1 ÔÇô 1 ÔÇô 0)

  • V├Żhry: 1 v├Żhra: 1x rozhodnutie
  • Prehry: 1 prehra: 1x rozhodnutie
  • Rem├şzy: 0

Pre zobrazenie celej tabu─żky v mobile, si ho sta─Ź├ş oto─Źi┼ą 7sport.sk v mobile alebo pos├║va┼ą tabu─żku do str├ín

V├Żsledok S├║per Sp├┤sob Kolo(─Źas) Podujatie D├ítum
Prehra Michal Konrád Rozhodnutie 3 (5:00) Oktagon 23 (Brno) 1.5.2021
V├Żhra Tom├í┼í Zajac Rozhodnutie 5 (5:00) Oktagon 20 (Brno) 30.12.2020

Roman Paulus a Spartakus Fight Gym

Roman Paulus sa aktu├ílne pripravuje v Spartakus Fight Gym Trnava (SFG), kde ho tr├ęnuje najlep┼í├ş MMA bojovn├şk na Slovensku a v├ş┼ąaz z├ípasu storo─Źia, Atilla V├ęgh. Pod─ża jeho slov m├í v tomto gyme ide├ílne podmienky na tr├ęning a je tu ve─żmi spokojn├Ż.

V SFG tr├ęnuje po boku najlep┼í├şch fighterov zo Slovenska. Medzi jeho t├şmov├Żch kolegov patr├ş napr├şklad Samuel „Pir├ít“┬áKri┼ítofi─Ź – v├ş┼ąaz 2. s├ęrie Oktagon V├Żzva, ─Ćalej Karol Ry┼íav├Ż – v├ş┼ąaz 3. s├ęrie Oktagon V├Żzva, legenda Ivan Buchinger ─Źi ─Żudov├şt Klein, ktor├Ż je prv├Żm Slovensk├Żm bojovn├şkom v UFC.

Po novom m├┤┼żete v┼íetky novinky zo SFG sledova┼ą aj na youtube kan├íli Spartakus Fight Gym.

─îlenova Spartakus Fight Gym Trnava
─îlenova SFG z─żava: Roman Paulus, Atilla V├ęgh, Karol Ry┼íav├Ż, Samuel Pir├ít Kri┼ítofi─Ź a ─Żudov├şt Klein (Zdroj: Instagram)

Roman Paulus v s├║krom├ş

Roman Paulus je tvrd├Ż bojovn├şk, no mimo klietky ├║pln├Ż poho─Ć├ík, ktor├Ż si z ni─Źoho nerob├ş ┼ąa┼żk├║ hlavu. Vo vo─żnom ─Źase sa venuje svojmu dom├ícemu zvieratku. M├í papag├íja, ktor├Ż sa vol├í Pedro. Roman ho pova┼żuje za ─Źlena rodiny a s├ím tvrd├ş, ┼że ho papag├íj dokonca bud├ş r├íno na tr├ęningy.

Z├ípasn├şk Roman Paulus sa taktie┼ż netaj├ş t├Żm, ┼że jeho ve─żk├Żm vzorom je legenda MMA, Conor McGregor.

Roman Paulus ÔÇô Instagram, Facebook

Slovensk├ęho fightera Romana Paulusa m├┤┼żete sledova┼ą na soci├ílnych sie┼ąach. Akt├şvny je najm├Ą na Instagrame, kde pravidelne zverej┼łuje fotky a vide├í z tr├ęningov ale i zo s├║kromia. Na Facebooku nie je ve─żmi akt├şvny.

Roman Paulus Sherdog

V┼íetky d├┤le┼żit├ę ┼ítatistiky a potrebn├ę inform├ície o Paulusovi ale aj in├Żch bojovn├şkoch n├íjdete na Sherdog. Ide o popul├írny web, ktor├Ż je zameran├Ż na MMA.

Roman Paulus Tapology

Podrobn├ę ┼ítatistiky o Paulusovi si m├┤┼żete pozrie┼ą aj na webovej str├ínke Tapology.

Zdroje: sherdog.com, tapology.com, oktagonmma.cz
Zdie─żan├ş

Pin It on Pinterest