Kto je Roman Paulus? Profil slovenského MMA bojovníka – štatistiky, súkromie, životopis! Dôležité víťazstvo na turnaji Oktagon 27! (VIDEO)

Roman Paulus je talentovaný slovenský MMA zápasník, ktorý bojuje v organizácii Oktagon MMA. Stal sa víťazom 5. série Oktagon Výzva a jeho kariéra je stále len na začiatku. Roman Paulus – komplexný profil vychádzajúcej hviezdy slovenského MMA. Pozrite sa na štatistiky a informácie z jeho súkromia.

Paulus vyhral na turnaji Oktagon 27

Roman Paulus sa naposledy predstavil 11. septembra na turnaji Oktagon 27 v Bratislave, na štadióne Ondreja Nepelu. Proti nemu stál poľský bojovník Szymon Rakowicz s bilanciou 2-1. Paulus dokázal otočiť nepriaznivý vývoj zápasu, vyhral na body a pripísal si dôležité víťazstvo v profi kariére!

VIDEO: celý zápas Paulus vs. Rakowicz

Kto je Roman Paulus

Roman Paulus je mladý slovenský MMA bojovník, ktorý zápasí pod hlavičkou organizácie Oktagon MMA. Roman súťaží v ľahkej váhovej kategórií do 70 kilogramov a má vysoké ambície. Trénuje v Spartakus Fight Gym, kde ho pripravuje najlepší slovenský MMA zápasník, Atilla Végh.

ROMAN  PAULUS
Roman PAULUS SKVK profil bojovníka
Meno Roman Paulus
Prezývka
Dátum narodenia 13. 7. 2000
Národnosť Slovenská
Výška 175 cm
Váha  70 kg
Váhová kategória ľahká váha
Organizácie v ktorých bojoval Oktagon
Najväčší úspech Víťaz 5. série Oktagon Výzva
Všetky zápasy v MMA 3 zápasy (2 – 1 – 0)
Výhry v MMA 2 (2x rozhodnutie)
Prehry v MMA 1 (1x rozhodnutie)
Tím Spartakus Fight Gym Trnava
Tréneri Atilla Végh, Ján Hudák
Sociálne siete: Instagram, Facebook

Roman Paulus životopis

Podobne ako iní vrcholoví športovci, tak si aj Roman Paulus prešiel rôznymi športami. Bojovému športu MMA sa začal venovať keď mal 15 rokov. Ku svojim športovým začiatkom sa vyjadril nasledovne:

„K bojovým športom som sa dostal už ako malé dieťa, kedy som nejaký čas aktívne boxoval. Prešiel som si rôznymi športmi, ako futbal, ping-pong či kulturistika… ale všetko ma po čase prestalo baviť a k srdcu mi bolo najbližšie MMA. Tu som sa našiel a tým žijem,“ 

Roman Paulus vek, váha, výška, štýl boja

Roman Paulus je veľmi mladý MMA bojovník, ktorý sa narodil v roku 2000. V amatérskych zápasoch zápasil hlavne vo váhe do 66 kg. V profesionálnych zápasoch však nastupuje v ľahkej váhe do 70 kg.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že je nižšieho vzrastu, no so svojou výškou 175 cm sa radí k priemeru. Je to komplexný zápasník, ktorý nemá problém ukončiť súpera na zemi ale aj v postoji tvrdým KO.

Roman Paulus a začiatky v MMA

Keď mal Paulus 15 rokov, začal sa venovať MMA na amatérskej úrovni. Od začiatku sa pripravuje v Spartakus Fight Gym a tvrdý tréning už čoskoro priniesol svoje ovocie. Postupne si pripisoval jednu výhru za druhou.

Medzi amatérmi dosiahol výborné skóre 12-1 a tak právom môžeme o ňom hovoriť, ako o vychádzajúcej hviezde Slovenského MMA.

TIP ❱ Čo je to MMA, UFC, Bellator ›

Roman Paulus Oktagon Underground

Ešte predtým, než sa Roman Paulus pustil do profi kolotoča MMA, zúčastnil sa projektu Oktagon UNDERGROUND. V prvom zápase na Oktagon Underground 2 prehral na body s Marcom Novákom a vypadol tak z pyramídy.

V tomto projekte si však odkrútil ešte jeden zápas. Na turnaji Oktagon Underground 6 bojoval v rámci Superfight zápasu, ktorý sa uskutočnil pred finálovými duelmi. Jeho súperom bol Tomáš Drábik, ktorý na tento večer nebude spomínať v najlepšom. Roman Paulus ho vypol výstavným KO headkickom po 75 sekundách.

Roman Paulus Oktagon Výzva

V roku 2021 sa uskutočnila už 5. séria Oktagon Výzva, v ktorej sa predstavil aj slovenský fighter Roman Paulus. Vo veku 19 rokov bol najmladším účastníkom výzvy, no ambície mal len tie najvyššie. Jeho cieľom bolo prebojovať sa do finále a následne získať opasok.

Vo svojom prvom zápase si poradil s Vladimírom Lengálom, ktorého ukončil na TKO v 1. kole a vybojoval si tak účasť v semifinále. V semifinálovom zápase bol jeho súper Michael Krčmář, ktorého Paulus taktiež ukončil v 1. kole, no pre zmenu na submisiu.

Finále Oktagon Výzvy sa tak stalo realitou a v ňom ho čakal jeho kamarát zo Slovenského tímu Tomáš Zajac.

Finále Oktagon Výzvy na Oktagon 20

5. séria Oktagon Výzvy mala vyvrcholiť finálovým zápasom Paulus vs. Zajac na turnaji Oktagon 19. Roman Paulus bol však tesne pred začiatkom turnaja pozitívne testovaný na Covid 19 a duel sa musel preložiť. Netrvalo dlho a bolo rozhodnuté, že finále bude koncom roka 2020 na turnaji Oktagon 20.

TIP ❱ Všetky možnosti ako sledovať Oktagon MMA ›

Paulus bol z choroby trochu unavený a na pár dní si dal pauzu. To ho však nezlomilo a následne sa opäť začal dôkladne pripravovať na finálový zápas. Keďže išlo o titulový zápas, súťažilo sa na 5 kôl po 5 minútach.

Prvé kolo mal väčšiu prevahu Zajac. Po prestávke však Paulus zmenil taktiku a získal prevahu nad súperom. Tú stupňoval i ďalšie kolá a nakoniec zvíťazil na body a pripísal si titul šampióna. Len pre zaujímavosť, historicky prvým víťazom Oktagon Výzvy je dobre známy Gábor Boráros.

Roman Paulus štatistiky a výsledky zápasov

Sledujte aktualizované štatistiky MMA zápasov Romana Paulusa.

TIP ❱ Ako a kde sledovať MMA zápasy naživo? 

Všetky zápasy v MMA: 3 zápasy (2 – 1 – 0)

  • Výhry: 2 výhry: 2x rozhodnutie
  • Prehry: 1 prehra: 1x rozhodnutie
  • Remízy: 0

Pre zobrazenie celej tabuľky v mobile, si ho stačí otočiť 7sport.sk v mobile alebo posúvať tabuľku do strán

Výsledok Súper Spôsob Kolo(čas) Podujatie Dátum
Výhra Szymon Rakowicz Rozhodnutie 3 (5:00) Oktagon 27 (BA) 11.9.2021
Prehra Michal Konrád Rozhodnutie 3 (5:00) Oktagon 23 (Brno) 1.5.2021
Výhra Tomáš Zajac Rozhodnutie 5 (5:00) Oktagon 20 (Brno) 30.12.2020

Roman Paulus a Spartakus Fight Gym

Roman Paulus sa aktuálne pripravuje v Spartakus Fight Gym Trnava (SFG), kde ho trénuje najlepší MMA bojovník na Slovensku a víťaz zápasu storočia, Atilla Végh. Podľa jeho slov má v tomto gyme ideálne podmienky na tréning a je tu veľmi spokojný.

V SFG trénuje po boku najlepších fighterov zo Slovenska. Medzi jeho tímových kolegov patrí napríklad Samuel „Pirát“ Krištofič – víťaz 2. série Oktagon Výzva, ďalej Karol Ryšavý – víťaz 3. série Oktagon Výzva, legenda Ivan Buchinger či Ľudovít Klein, ktorý je prvým Slovenským bojovníkom v UFC.

Po novom môžete všetky novinky zo SFG sledovať aj na youtube kanáli Spartakus Fight Gym.

Členova Spartakus Fight Gym Trnava
Členova SFG zľava: Roman Paulus, Atilla Végh, Karol Ryšavý, Samuel Pirát Krištofič a Ľudovít Klein (Zdroj: Instagram)

Roman Paulus v súkromí

Roman Paulus je tvrdý bojovník, no mimo klietky úplný pohoďák, ktorý si z ničoho nerobí ťažkú hlavu. Vo voľnom čase sa venuje svojmu domácemu zvieratku. Má papagája, ktorý sa volá Pedro. Roman ho považuje za člena rodiny a sám tvrdí, že ho papagáj dokonca budí ráno na tréningy.

Zápasník Roman Paulus sa taktiež netají tým, že jeho veľkým vzorom je legenda MMA, Conor McGregor.

Roman Paulus – Instagram, Facebook

Slovenského fightera Romana Paulusa môžete sledovať na sociálnych sieťach. Aktívny je najmä na Instagrame, kde pravidelne zverejňuje fotky a videá z tréningov ale i zo súkromia. Na Facebooku nie je veľmi aktívny.

Roman Paulus Sherdog

Všetky dôležité štatistiky a potrebné informácie o Paulusovi ale aj iných bojovníkoch nájdete na Sherdog. Ide o populárny web, ktorý je zameraný na MMA.

Roman Paulus Tapology

Podrobné štatistiky o Paulusovi si môžete pozrieť aj na webovej stránke Tapology.

Zdroje: sherdog.com, tapology.com, oktagonmma.cz
Zdieľaní

Pin It on Pinterest