Box: Tyson Fury vs. Dereck Chisora – dátum, fight card, live stream. Fury opäť s víťazstvom!

Tyson Fury ohlásil návrat do ringu a3. decembra 2022 obhajoval titul WBC ťažkej váhy proti Derekovi Chisorovi. Fury svojho súpera zdolal v 10. kole! Kompletné výsledky box Fury vs Chisora si môžete pozrieť nižšie.

 KONEČNÉ VÝSLEDKY A VIDEO ↓

Box Fury vs Chisora

Britskí fighteri Tyson Fury a Derek Chisora sa stretli v ringu proti sebe po tretíkrát. Aj keď sa hovorilo že by sa Fury mohol stretnúť s Anthony Joshuom, údajne rokovania zlyhali na peniazoch.

Do úvahy pripadal aj súboj proti Usykovi, ale ten sa chce po zápase Usyk vs Joshua 2 dať zdravotne do poriadku a tento rok už boxovať nebude.

Tyson Fury vs Derek Chisora

Kedy sa uskutočnil box Fury vs. Chisora?

Box Fury vs Chisora 3 sa uskutočnil v sobotu 3. decembra 2022. Desaťkolová bitka začala o 22:30, no ešte predtým sme videli zaujímavé predzápasy večera.

Kde sa konal box Fury vs. Chisora?

Box Fury vs Chisora sa konal na futbalovom štadióne Tottenham Hotspur v Londýne. Tento štadión je viac účelový na športové a nešportové podujatia, jeho kapacita 62.850 divákov.

V tomto futbalovom stánku sa konal aj prvý súboj o titul majstra sveta Joshua vs Usyk.

FURY CHISORA
britská národnosť britská
34 vek 38
206 cm výška 188 cm
216 cm rozpätie rúk 188 cm
125 +/- váha 115 +/-
33 zápasy 45
32 (23 KO) výhry 33 (23 KO)
0 prehry 12
1 remízy 0

Box zápas Fury vs Chisora 3

Box Fury vs Chisora bude pre Tysona opäť trilógiou. Po troch zápasoch proti Deontay Wilderovi sa tri krát stretol aj s Derekom Chisorom, ktorého prirovnáva k Oleksandrovi Usykovi.

Fury obhajoval opasok WBC v ťažkej váhe proti Chisorovi v severnom Londýne. Furyho promotér Frank Warren povedal, že tento súboj je prípravou na zápas s Usykom budúci rok.

A skutočne išlo akoby o prípravu, keďže Fury počas celého zápasu jasne dominoval a svojho súpera ukončil v 10. kole!

VIDEO: zostrihy Fury vs. Chisora 3

Fury vs Chisora (23.6.2011)

Obaja boxeri Fury a Chisora si pred zápasmi nedávaju servítku pred ústa a nebolo tomu ani v ich prvom vzájomnom stretnutí, kedy chcel Fury Chisoru zabiť v ringu.  Chisora bol pred zápasom favorit, ale bolo vidno že zanedbal jeho prípravu pred týmto zápasom.

Prvá zápas vyhral jasne Fury u všetkých rozhodcov.

Fury vs Chisora 2 (29.11.2014)

V druhom meraní síl Fury vs Chisora to bola opäť celkom jasná výhra Gypsy Kinga, ktorý kontroloval zápas a jeho ľavačka mala na dominantnom predstavení hlavnú úlohu.

Zápas bol ukončený 10. kole.

Fury vs Chisora live TV

Boxerský zápas Fury vs Chisora live by mohla odvysielať na Slovensku televízia Dajto. Priamy prenos v TV by sa mal začať neskôr, neuvideli by sme predzápasy, ale najhlavnejší súboj by sme nemali zmeškať.

V minulosti televízia vysielala niekoľko zaujímavých boxerských zápasov. Tento súboj by mal komentovať skúsený komentátor Slavo Jurko a tréner slovenskej boxerskej reprezentácie Pavol Hlavačka.

TIP ❱ Ako a kde sledovať box live › 

Box Fury – Chisora online

Ak bude tento box na TV Dajto, Tyson Fury a Derek Chisora online môžete sledovať na svojich mobiloch, PC, alebo tabletoch cez streamovaciu službu VOYO live, ktorá má v ponuke aj kanál Dajto. Na VOYO môžete sledovať

Fury online CZ

Zápas Tyson Fury online proti vyzývateľovi Derekovi Chisorovi môžete v CZ sledovať na športovej stanici Nova Action, alebo cez českú verziu portálu VOYO.

Bojové športy naživo

Fury vs Chisora kurzová ponuka

Fury vs Chisora kurzová ponuka bude pravdepodobne v tomto zápase vyznievať lepšie pre Tysona Furyho, pretože ten dokázal Chisoru už dva krát poraziť.

Za zmienku stojí fakt z bodovacích kariet, že z doterajších vzájomných 22 kôl Chisora vyhral len dve, jedno kolo bolo nerozhodné a 19 kôl bolo v prospech Tysona Furyho.

Kurzová ponuka na boxerský zápas Fury vs. Whyte  je veľmi zaujímavá. Na víťaza zápasu si už dnes môžete staviť v aj stávkovej kancelárii Tipsport, ktorá novým užívateľom ponúka štedrý bonus na tipovanie.

Ak máte účet v Tipsporte, prečo nevyužiť aj ďalšie bonusy u stávkových kancelárii a tipnúť si na box.

BOX S BONUSOM ZADARMO
Tipsport 20 € bez vkladu TIPNITE SI ›
Fortuna 30 € bez rizika TIPNITE SI ›

Tyson Fury štatistika

 • Meno: Tyson Fury
 • Prezývka: Gypsy King
 • Národnosť: Britská
 • Narodenie: 12. August 1988, Manchester
 • Výška: 2,06 m
 • Rozpätie rúk: 2,16 m
 • Postoj: klasický
 • Počet zápasov: 33
 • Výhry/prehry/remízy: 32 – 0 – 1 (23 KO)
 • Úspechy: bývalý šampión WBA (Super), IBF, WBO, IBO, súčasný WBC šampión a The Ring v superťažkej váhe

Tyson Fury je profesionálny boxer z Veľkej Británie, ktorý nesie prezývku „Gypsy King“. Vo svete boxu ide dlhé roky o známe meno, no širšiu verejnosť zaujal v roku 2015, keď vyhral nad dovtedy neporazeným Vladimirom Kličkom z Ukrajiny.

V roku 2016 Fury náhle ukončil kariéru po tom, čo sa uňho objavili problémy s drogami a alkoholom. Avšak vstúpil si do svedomia, zmenil životný štýl a už v roku 2017 sa vrátil do ringu.

Počas svojej nabitej kariéry Tyson Fury neprehral ani jeden zápas. Má skvelú bilanciu, keď z 33 zápasov 32 vyhral a z toho 23 ukončil na KO. Na svojom konte má iba jednu remízu a to zo spomínaného prvého zápasu s Wilderom, s ktorým sa stretol 3 krát a v poslednom Fury vs Wilder 3 svojho súpera knokautoval.

Posledným zápasom Gypsy Kinga bol Fury vs Whyte, ktorý skončil KO výhrou pre Tysona a po ňom opäť ukončil kariéru, ale jeho boxerský dôchodok dlho netrval.

Box Fury štýl

Furyho box je zameraný na jeho dlhé ruky, jeho výške a predovšetkým v jeho výbornej práce s prednou rukou. Svojich súperov zasypáva ľavačkou, pokým nevystreli jeho tvrdá pravačka, ktorá je knokautová.

Ďalším zaujímavým a dôležitým faktorom, ktorý mu môže pomôcť uspieť aj v tomto zápase je jeho skúsenosť s ťažkými zápasmi.

VIDEO: TOP momenty Tysona Furyho

Derek Chisora štatistika

 • Meno: Derek Chisora
 • Prezývka: Del Boy War
 • Národnosť: Britská
 • Narodenie: 29. December 1983, Harare (Zimbabwe)
 • Výška: 1,88 m
 • Rozpätie rúk: 1,88 m
 • Postoj: klasický
 • Počet zápasov: 45
 • Výhry/prehry/remízy: 33 – 12 – 0 (23 KO)
 • Úspechy: bývalý držiteľ opasku WBC, tituly Commonwealth 2010-2011

Derek Chisora je britský profesionálny boxer, ktorý sa narodil v Zimbabwe. Má za sebou už veľa súbojov, boxoval s takými menami ako Tyson Fury, Vitali Klitchko, Oleksandr Usyk, ale týchto borcov poraziť nedokázal.

Práve Tyson Fury pripravil Chisorovi jeho prvú prehru v profesionálnom boxe. Paradoxom je, že Derek Chisora môže byť prvý kto porazí Tysona Furyho.

VIDEO: najlepšie 5 KO Dereka Chisoru

Zdroj: wikipedia.org, tipsport.sk,

Zdieľaní

Pin It on Pinterest