To najlepšie z MMA (10. november) – Attila Végh víťazom zápasu storočia!

Zdieľaní

Vo svete MMA sa deje veľké množstvo udalostí, ktoré je nie vždy jednoduché zachytiť. Prinášame vám prehľad tých najdôležitejších a najzaujímavejších informácií, ktoré sa v prostredí MMA udiali za posledný týždeň. 

Attila Végh vyhral zápas storočia

Na turnaji Oktagon 15 sa víťazom ostro sledovaného zápasu storočia medzi Attilom Véghom a Karlosom Vémolom stal slovenský zástupca. Attila po tvrdom KO porazil Vémolu hneď v prvom kole a potvrdil tak, že je absolútnou jedničkou na česko – slovenskej MMA scéne.

ONLINE ❱ Zápas storočia ste mohli sledovať naživo ›

To, či budete mať možnosť vidieť odvetu týchto dvoch zápasníkov je momentálne veľmi otázne.

Makhmud Muradov vs Trevor Smith

Populárneho Uzbeka s českým srdcom Makhmuda „Macha“ Muradova čaká ďalší zápas v prestížnej organizácii UFC. Po svojej úspešnej premiére v Kodani sa presunie 7.12. 2019 do Washingtonu, kde sa v rámci podujatia MMA Fight Night Live postaví proti Trevorovi Smithovi.

TIP ❱ Program a informácie o turnaji UFC on ESPN ›

Smith je veľmi dobrý wrestler so skóre (15-9) a aj napriek tomu, že Muradov je skúsenejším bojovníkom, tak rozhodne nepôjde pre „Macha“ o ľahký duel. Hlavným zápasom tohto podujatia bude súboj medzi Alistairom Overeemom a Jairzinhom Rozenstruikom.

Pozrite si ❱ Program MMA zápasov a turnajov na November ›

Makhmuda Muradova čaká ďalší zápas v MMA
Makhmud „Mach“ Muradov sa postaví v UFC proti Trevorovi Smithovi

Martínek obhájil titul ťažkej váhy, Peštovi zlomil čeľusť

Na galavečeri Oktagon 15 sa uskutočnil aj jeden titulový zápas, v ktorom Michal Martínek obhájil svoj titul šampióna ťažkej váhy organizácie Oktagon MMA, keď v prvom kole porazil bývalého zápasníka UFC, Viktora Peštu.

ONLINE ❱ Súboj o titul ťažkej váhy ste mohli sledovať naživo ›

Martíneka však pravdepodobne bude už čoskoro čakať ďalšia obhajoba s Martinom Budayom, ktorý si na pás šampióna brúsi zuby už veľmi dlho.

Nate Diaz ukončil kariéru

Ešte minulý týždeň sa všetci fanúšikovia svetového MMA sa tešili, že uvidíme odvetu medzi Jorgeom Masvidalom a Nateom Diazom. O niekoľko dní neskôr je však všetko inak. Veľký obľúbenec a zlý chlapec UFC Nate Diaz sa rozhodol ukončiť svoju bohatú kariéru.

Oznámil tak prostredníctvom svojho Instagramu, kde doslova napísal.

Srať na odvetu. Táto sračka skončila skôr ako začala. Odchádzam na tour. Mier bojová scéna.“

To, či sa podobne, ako aj iný bojovníci ešte zo svojho odpočinku vráti je momentálne otázne. Isté však je, že Natea Diaza v klietke dlhšiu chvíľu neuvidíme.

TIP ❱ Ako a kde sledovať MMA naživo? 

Zápasník UFC Nate Diaz
Nate Diaz ukončil kariéru

MMA zápas dvoch dvanásťročných dievčat

Svet MMA je už sám od seba pomerne kontroverzný, no to čo sa rieši v Amerike v posledných dňoch tu zatiaľ nebolo. Na turnaji Conquest of the Cage, ktorý by sa mal uskutočniť v americkom meste Spokane by mal byť jedným zo zápasov súboj dvoch dvanásťročných dievčat.

Celý tento zápas má dať dokopy tréner UFC zápasníkov Rick Little. No a konkrétne by sa proti sebe mali postaviť Američanka Darina Glassburn a Belgičanka Lola Papadatos.

Obe zápasníčky sú pod dohľadom profesionálnych trénerov, ba  dokonca Darinu trénuje jej vlastná mama, ktorá je taktiež MMA bojovníčkou. Dievčatá by sa mali proti sebe postaviť vo váhovej kategórii do 36 kilogramov.

Stále však nie je isté či sa zápas uskutoční, keďže v širokej verejnosti aj medzi niektorými MMA trénermi vyvoláva poriadnu kontroverziu. Little však argumentuje tým, že keby ľudia videli, ako dievčatá trénujú pochopili by, že sa proti sebe musia postaviť.

NEPREHLIADNITE ❱ To najlepšie z MMA v týždni 28.10 – 3.11.2019 ›

V Amerike sa chystá súboj 12-ročných dievčat
V Amerike by sa proti sebe mali postaviť dve 12-ročné dievčatá

Zdroje: mmashorties.cz, fights.cz, mmajunkie.com

Zdieľaní

Pin It on Pinterest