MS v biatlone 2024 vytrvalostné preteky. Víťazmi Vitozziová a Boe!

MS v biatlone 2024 vytrvalostné preteky boli na programe 13. resp. 14. februára. Víťazmi sa stali Talianka Vittozziová a Nór Johannes Thingnes Boe.

MS v biatlone 2024 vytrvalostné preteky

MS v biatlone 2024 priniesli vo svojom druhom týždni vytrvalostné preteky žien na 15 kilometrov a mužov na 20km. Boli to najdlhšie individuálne preteky na šampionáte.

Pozrite si všetko podstatné o týchto pretekoch, vrátane toho, ako pokračoval biatlon program na MS. Preteky žien vyhrala Talianka Lisa Vittozziová a mužské preteky fenomenálny Nór Johannes Thingnes Boe.

MS 2024 biatlon vytrvalostné preteky

MS biatlon vytrvalostné preteky program

MS biatlon vytrvalostné preteky mali svoj program stanovený na dva dni. V utorok 13. februára sa na trať vydali biatlonistky a o deň neskôr ich mužskí kolegovia.

MS V BIATLONE 2024 Vytrvalostné preteky
Dátum Disciplína Čas
13.2. Vytrvalostné preteky žien na 15 km L. Vittozzi (ITA)
14.2. Vytrvalostné preteky mužov na 20 km J. T. Boe (NOR)

Majstrovstvá sveta v biatlone vytrvalostné preteky Slovensko

Na Majstrovstvách sveta v biatlone, nás vo vytrvalostných pretekoch žien, reprezentovali sestry Mária a Zuzana Remeňové, spolu s Júliou Machyniakovou.

V mužských pretekoch sa na štart postavili Tomáš Sklenárik, Damián Cesnek a Matej Badán.

Individuálne preteky MS biatlon výsledky

Medzi ženami triumfovala Lisa Vittozziová, pred Janinou Hettichovou-Waltzovou.

Najlepšia zo Sloveniek bola Júlia Machyniaková na 53. mieste.

1. Lisa Vittozzi (ITA) 40:02.9
  2. Janina Hettich-Walz (GER) +20.5
  3. Julia Simon (FRA) +29.6

53. Júlia Machyniaková +6:35.4
80. Zuzana Remeňová +9:06.8
85. Mária Remeňová (všetky SVK) +12:02.3

Mužské preteky vyhral Johannes Thingnes Boe, pred svojim bratom Tarjeiom a Nemcom Benediktom Dollom.

MS v biatlone 2024 vytrvalostné preteky live

MS v biatlone 2024 vytrvalostné preteky live môžete pozerať v TV naživo na RTVS Šport, Eurosporte a ČT Sporte. K dispozícii sú takisto aj online streamy z MS biatlon live.

Vytrvalostné preteky MS biatlon v TV

Vytrvalostné preteky na MS biatlon môžete v TV na Slovensku sledovať na športovej stanici RTVS Šport. Na pozeranie pretekov viete využiť aj programy Eurosport či ČT Sport.

Všetky tieto kanály je možné pozerať aj online na internete. RTVS Šport na webe rtvs.sk (z územia SR), Eurosport na oficiálnom webe eurosport.com a ČT Sport cez stránku ceskatelevize.cz, no tento stream je funkčný iba z územia ČR.

Vytrvalostne preteky biatlon pravidlá

Tieto preteky sú najdlhšie v programe MS v biatlone, ženy lyžujú 15 km a muži 20 km. Štartovací interval je zvyčajne 30 sekúnd, ale konkrétne podmienky umožňujú organizátorom zvoliť kratšie, alebo dlhšie intervaly.

Narozdiel od ostatných pretekov tu neexistuje žiadne trestné kolo, ale za každý netrafený terč, sa jednotlivcovi pripočíta jedna trestná minúta k jeho času.

Ďalšou výnimkou stíhacích pretekov je, že športovci strieľajú striedavo, najskôr v ľahu, potom v stoji. Ďalej nasleduje strelecká položka v ľahu a preteky ukončia poslednou streľbou v stoji.

Biatlon MS 2024 program NMNM

Pozrite si, aký je program biatlonu v rámci MS 2024 v Novom Meste na Morave.

MS Biatlon dnes – aktuálne výsledky a novinky

Všetky priebežné výsledky, rozhovory, štatistiky a aktuálne správy z MS v biatlone dnes môžete sledovať aj na oficiálnych kanáloch IBU.

MS v biatlone 2023 vytrvalostné preteky výsledky

Pozrite si výsledky najlepších šesť biatlonistiek a slovenských reprezentantiek.