TOP 10 najlep┼í├şch z├ípasov Oktagon MMA za rok 2020 + bonusov├Ż duel (VIDEO)

Ktor├ę z├ípasy priniesli v roku 2020 nezabudnute─żn├║ show? Pozrite sa na TOP 10 MMA z├ípasov, ktor├ę sa uskuto─Źnili pod zna─Źkou Oktagon MMA! N├ídhern├ę KO ukon─Źenia, provokat├şvne trashtalky a tvrd├ę z├ípasy najlep┼í├şch bojovn├şkov na jednom mieste, na 7sport.sk. Na z├íver si nenechajte ujs┼ą bonusov├ę prekvapenie!

OKTAGON MMA ­čąŐ to najlep┼íie v 2020

Cel├Ż svet bol v roku 2020 zasiahnut├Ż pand├ęmiou koronav├şrusu. Protipandemick├ę opatrenia a r├┤zne obmedzenia sa nevyhli ani ┼íportu. Mnoh├ę ┼íportov├ę udalosti museli by┼ą prelo┼żen├ę ─Źi dokonca ├║plne zru┼íen├ę.

Oko ┼íportov├ęho fan├║┼íika v┼íak pote┼íila organiz├ícia Oktagon, ktor├í i napriek aktu├ílnej situ├ícii, usporiadala nieko─żko turnajov. V┼íetko to za─Źalo projektom Underground a rok uzavriel jubilejn├Ż turnaj Oktagon 20.

TOP 10 Oktagon MMA z├ípasov 2020 + Bonusov├Ż duel

My sme pre v├ís vybrali tie najlep┼íie MMA z├ípasy, ktor├ę priniesol Oktagon v roku 2020. N├íjdete v nich t├Żch najlep┼í├şch postoj├írov, wrestlerov, ┼żensk├ę duely i b├Żval├Żch z├ípasn├şkov UFC. Pohodlne sa usa─Ćte a pozrite si to najlep┼íie z ─Źesko-slovenskej sc├ęny na jednom mieste!

Oktagon MMA - TOP 10 zápasov 2020

­čöč
Kala┼ín├şk – Johnsen

Oktagon 17

Na turnaji Oktagon 17 vo welterovej v├íhe proti sebe nast├║pili Andrej „AK-47“ Kala┼ín├şk a Ole-J├Şrgen Mandt Johnsen. Ako povedal s├ím Kala┼ín├şk, do Oktagonu sa nepri┼íiel len pobi┼ą, ale jeho ciele s├║ tie najvy┼í┼íie. Vo v├íhe do 77.1kg by chcel jedn├ęho d┼ła z├şska┼ą titul.

Stretli sa z├ípasn├şci, ktor├ş s├║ ve─żmi dobr├ş na zemi, no paradoxne z├ípas sa rozhodol v postoji. Kala┼ín├şk trafil tvrd├║ zadn├║, n├│r ┼íiel k zemi a ke─Ć sa u┼ż zdalo, ┼że z├ípas je na konci, Johnsen sa dok├ízal z├ízrakom op├Ą┼ą postavi┼ą na nohy. Navy┼íe rozdal nieko─żko dobr├Żch ├║derov, a┼ż k├Żm nedostal ─Ćal┼íiu bombu a n├ísledne koleno, ktor├ę ukon─Źilo n├ídhern├Ż z├ípas v 1. kole.


9´ŞĆÔâú
Bor├íros – Primera

Oktagon 17

Koncom septembra 2020 sa konal v Brne turnaj Oktagon 16. Na hlavnej karte sa uskuto─Źnil ve─żmi atrakt├şvny z├ípas v dohodnutej v├íhe do 80 kg, v ktorom sa stretli G├íbor Bor├íros a Tato Primera. Talentovan├Ż ┼ípaniel Primera si na Slovensku a v ─îesku z├şskava svojimi sympatick├Żmi v├Żkonmi st├íle viac a viac fan├║┼íikov.

TIP ÔŁ▒ Pozrite si profil G├íbora Bor├írosa ÔÇ║

Svoju z├íklad┼łu fan├║┼íikov m├í i slovensk├Ż bojovn├şk G├íbor Bor├íros, ktor├Ż sa pri┼íiel po prehratom z├ípase na Oktagone 15 op├Ą┼ą naladi┼ą na v├ş┼ąazn├║ vlnu. Vo vyrovnanej bitke v┼íak nakoniec dominoval ┼ípanielsky tore├ídor, ke─Ć bol z├ípas ukon─Źen├Ż po 2. kole kv├┤li siln├ęmu krv├ícaniu G├íbora.


8´ŞĆÔâú
Pudilov├í – Holm

Oktagon 19

┼Żensk├Żch z├ípasov nevid├şme v Oktagone pr├şli┼í ve─ża a tak o to viac sme sa te┼íili na ve─żmi atrakt├şvny z├ípas hlavnej karty v r├ímci turnaja Oktagon 19. Sk├║sen├í bojovn├ş─Źka a zn├íma veter├ínka UFC reprezentuj├║ca ─îesko, Lucie Pudilov├í nast├║pila proti ┼ív├ędskej ┼ípi─Źke Cornelii Holm. O─Źak├íval sa kvalitn├Ż z├ípas a tieto predpovede sa aj naplnili.

TIP ÔŁ▒┬áAko a kde sledova┼ą UFC na┼żivo ÔÇ║

Lucie Pudilov├í sa v┼íak musela vyrovna┼ą s ne─Źakan├Żm probl├ęmom. Priamo v ar├ęne jej tesne pred z├ípasom skolaboval tr├ęner, ktor├ęho museli odvies┼ą do nemocnice. S t├Żmto faktom nast├║pila Pudilov├í do klietky a zvl├ídla to brav├║rne. Jej ┼ítart do z├ípasu s├şce v├┤bec nebol ide├ílny, no n├ísledne sa prebrala a zvy┼íok z├ípasu v Oktagone jasne dominovala.


7´ŞĆÔâú
Kozma – Kert├ęsz

Oktagon 17

V┬ároku 2020 sme mali mo┼żnos┼ą vidie┼ą aj jeden titulov├Ż z├ípas na 5×5 min├║t a┬ábolo sa na ─Źo pozera┼ą. Na turnaji Oktagon 17 obhajoval svoj titul vo welterovej v├íhe David „R┼»┼żov├Ż Panter“ Kozma. Jeho vyz├Żvate─żom bol M├ít├ę Kert├ęsz, ktor├ęho u┼ż raz Kozma porazil.

I┼ílo o ve─żmi vyrovnan├Ż a kvalitn├Ż z├ípas, ktor├Ż sa odohr├íval v postoji i na zemi. Obaja borci si siahli na dno svojich s├şl a z├ípas sa rozhodoval a┼ż na body. Do poslednej chv├şle sa nevedelo, kto vyhr├í, no D├ívid Kozma nakoniec obh├íjil opasok. V jeho prospech rozhodla najm├Ą lep┼íia fyzick├í kond├şcia.


6´ŞĆÔâú
Bahn├şk – Fap┼ío

Underground

S┬ápr├şchodom Covidu sa hlavn├ę turnaje zru┼íili, no Oktagon pri┼íiel s┬áprojektom Underground. Ne┼ílo o┬áklasick├ę MMA, pravidl├í boli upraven├ę tak, aby sa turnaja mohli z├║─Źastni┼ą aj klasick├ş postoj├íri. S├║┼ąa┼ż bola rozdelen├í na ─îesk├║ a┬áSlovensk├║ vetvu, pri─Źom sa z├ípasilo ka┼żd├Ż t├Ż┼żde┼ł.

Tento projekt priniesol ve─ża zauj├şmav├Żch z├ípasov, medzi ktor├Żmi rozhodne stoj├ş za pozretie aj skvel├Ż duel Jakub „Bah┼łas“ Bahn├şk vs. Sebastian „Tank“ Fap┼ío . V r├ímci super-fin├íle ve─Źera sa stretli v dohodnutej v├íhe do 80 kg. Od za─Źiatku bol akt├şvnej┼í├ş Fap┼ío, ktor├Ż nieko─żko sek├║nd pred koncom 1. kola ukon─Źil svojho s├║pera n├ídhern├Żm strihnut├Żm kolenom.


5´ŞĆÔâú
Man├ę – Fo┼íum

Oktagon 18

V┬ádohodnutej v├íhe do 100 kg sa na turnaji Oktagon 18 stretli Melvin Man├ę a┬áRobin Fo┼íum. Pre Man├ęho to bol prv├Ż profesion├ílny z├ípas v┬áMMA a┬ái┬ácez to bol v┬ádueli favoritom. Obaja borci s├║ skvel├ş v┬ápostoji a┬átak sa o─Źak├ívalo, ┼że si to rozdaj├║ pr├íve na noh├ích.

TIP ÔŁ▒┬áAko a kde sledova┼ą MMA na┼żivo ÔÇ║

V┬á├║vode z├ípasu schytal Man├ę dva nepr├şjemn├ę kolen├í do rozkroku. Mo┼żno i┬áto ho rozhodilo, preto┼że o┬ánieko─żko sek├║nd ho Fo┼íum poslal k┬ázemi n├ídhern├Żm preto─Źen├şm. Aj Fo┼íum sa ocitol v┬áprobl├ęmoch, no nakoniec z├ípas strhol na svoju stranu tvrd├Żmi lak┼ąami a┬ápresn├Żmi ├║dermi.


4´ŞĆÔâú
Kri┼ítofi─Ź – Strzelczyk

Oktagon 19

Na decembrovom turnaji Oktagon 19 sa po 488 d┼łoch bez MMA z├ípasu predstavil v Oktagone dobre zn├ímy Samuel „Pir├ít“ Kri┼ítofi─Ź. Jeho s├║perom bol bojovn├şk z Po─żska, Meteusz „Paj─ůk“ Strzelczyk. Z├ípasilo sa vo v├íhe do 84 kg.

TIP ÔŁ▒ Pozrite si profil Samuela Kri┼ítofi─Źa ÔÇ║

Zd├í sa, ┼że prechod Pir├íta do klubu Spartakus Fight Gym mu ve─żmi pomohol. Tr├ęnuje tu s t├Żmi najlep┼í├şmi, medzi ktor├Żch patr├ş aj slovensk├Ż bojovn├şk v UFC─Żudov├şt Klein. Pir├ít sa pod veden├şm Atillu V├ęgha dok├ízal v├Żborne pripravi┼ą na z├ípas, v ktorom jasne dominoval. Na za─Źiatku druh├ęho kola poslal s├║pera k zemi a tam ho ukon─Źil tvrd├Żmi lak┼ąami.

Strzelczyk pri┼íiel hne─Ć po prehratom z├ípase za Kri┼ítofi─Źom a┬ápo┼żiadal ho o┬áodvetu. O┬áslovo sa v┼íak prihl├ísil aj Karlos V├ęmola, ktor├Ż by si to s┬áPir├ítom ve─żmi r├íd rozdal. Sami sme zvedav├ş ako to nakoniec skon─Ź├ş a┬ábudeme netrpezlivo ─Źaka┼ą na meno jeho ─Ćal┼íieho s├║pera.


3´ŞĆÔâú
Le Sy – Ru╠Őz╠îic╠îka

Underground

Rozhodne najatrakt├şvnej┼í├ş z├ípas 1. kola Undergroundu bol s├║boj Le Sy vs. R┼»┼żi─Źka. Obaja borci sa pred z├ípasom provokovali na soci├ílnych sie┼ąach. To, ┼że p├┤jde o┬áskuto─Źne ostr├Ż z├ípas, n├ís presved─Źil i┬ásamotn├Ż staredown, na ktorom si vymenili nieko─żko pikantn├Żch slov.

V┼íetky re─Źi v┼íak i┼íli bokom, ke─Ć sa obaja bojovn├şci postavili proti sebe v┬áklietke. Hne─Ć od za─Źiatku sa do seba pustili a┬ácel├Ż z├ípas sa niesol v┬á┼íialenom tempe. Navz├íjom si rozdali nieko─żko tvrd├Żch ├║derov a┬álen z├ízrakom ani jeden z┬ánich ne┼íiel k┬ázemi.

To platilo a┼ż do momentu, kedy Ru┼żi─Źka ukon─Źil s├║pera na TKO v┬á2. kole. Tvrd├ę slov├í padli aj po z├ípase a┬ávz├íjomn├Ż re┼ípekt i┼íiel bokom. Sn├í─Ć sa raz do─Źk├íme odvety.


2´ŞĆÔâú
V├ęmola – Mikul├í┼íek

Oktagon 19

Najo─Źak├ívanej┼í├ş z├ípas roka 2020 sa uskuto─Źnil 5. decembra na turnaji Oktagon 19. Proti sebe nast├║pili zn├ími bojovn├şci Karlos „Termin├ítor“ V├ęmola vs. V├íclav „Baba Jaga“ Mikul├í┼íek. T├şto dvaja borci viedli proti sebe slovn├║ bitku nieko─żko mesiacov.

Mikul├í┼íek nemal v tomto z├ípase ─Źo strati┼ą, k├Żm Karlos V├ęmola sa s├ím dostal pod obrovsk├Ż tlak. Na Oktagone 17 prehl├ísil, ┼że ak neukon─Ź├ş Mikul├í┼íka v 1.kole, zaves├ş rukavice na klinec.

TIP ÔŁ▒ Pozrite si profil Karlosa V├ęmolu ÔÇ║

Scen├íre z├ípasu boli r├┤zne, no ten najpravdepodobnej┼í├ş sa aj naplnil. Len nieko─żko sek├║nd po za─Źat├ş z├ípasu Karlos hodil Mikul├í┼íka na zem. Tam si vytvoril ide├ílnu poz├şciu, z┬áktorej u┼íkrtil s├║pera ve─żmi netradi─Źn├Żm sp├┤sobom. N├ísledne si vyp├Żtal titulov├Ż z├ípas, ktor├Ż aj dostal a┬ána Oktagone 20 bude ─Źeli┼ą franc├║zovi ┬ámenom Alex Lohor├ę.


1´ŞĆÔâú
─îepo – Jevick├Ż

Oktagon Underground

Rozhodne najkraj┼í├ş z├ípas v┬ároku 2020 n├ím priniesol turnaj Oktagon Underground 2. ├Üspe┼ín├Ż profesion├ílny boxer Vlasto „El Chapo“ ─îepo a┬ásk├║sen├Ż z├ípasn├şk MMA Patrik Jevick├Ż sa postarali o┬áskvel├║ show. Jevick├Ż navy┼íe k├Żvol na z├ípas len p├ír hod├şn pred duelom, preto┼że p├┤vodn├Ż s├║per ─îepa sa nemohol dostavi┼ą na turnaj.

A┬ámus├şme prizna┼ą, dobre, ┼że sa tak stalo. Obaja borci boli pripraven├ş sa pobi┼ą a┬ádalo sa tu┼íi┼ą, ┼że tento z├ípas na body nep├┤jde. To, ─Źo v┼íak pri┼ílo, ne─Źakal asi nik. Nieko─żko sek├║nd po za─Źat├ş z├ípasu sa spustil poriadny oh┼łostroj. Ako by ste sledovali bitku na diskot├ęke, iba┼że v klietke.

Po tvrd├Żch ran├ích z┬áoboch str├ín bolo len ot├ízkou ─Źasu, kto p├┤jde ako prv├Ż k┬ázemi. T├║to prestrelku lep┼íie ust├íl Vlasto ─îepo, ktor├Ż si po troch po─Ź├ştaniach Jevick├ęho prip├şsal cenn├ę v├ş┼ąazstvo a┬áz├írove┼ł aj postup na Oktagon Underground 3. Obom borcom patr├ş ve─żk├Ż re┼ípekt.


ԜŴŞĆ BONUS
V├ęgh – V├ęmola

Oktagon 15

Ako bonus na z├íver sme si pre v├ís pripravili nezabudnute─żn├Ż z├ípas storo─Źia, v ktorom sa stretli dve najv├Ą─Ź┼íie osobnosti MMA na Slovensku a v ─îech├ích. S├║boj Karlos „Termin├ítor“ V├ęmola vs. Attila┬á„Pumukli“┬áV├ęgh┬ábol neuverite─żn├Żm vyvrcholen├şm nielen samotn├ęho turnaja Oktagon 15, ale i cel├ęho roku 2019.

TIP ÔŁ▒┬áV┼íetko o z├ípase storo─Źia ÔÇ║

Vypredan├í O2 Ar├ęna v Prahe hostila MMA z├ípas svetovej ├║rovne, ktor├Ż na dom├ícej sc├ęne nem├í obdoby.┬á Historicky prv├Ż ─Źech v UFC a dr┼żite─ż siedmich titulov vyzval slovensk├║ jednotku a ┼íampi├│na Bellatoru. Samotn├ęmu z├ípasu predch├ídzalo mno┼żstvo re─Ź├ş a trashtolku, ako je to u┼ż u Karlosa V├ęmolu zvykom.

TIP ÔŁ▒ Pozrite si profil Atillu V├ęgha ÔÇ║

Viedli sa dlh├ę ┼ípekul├ície o tom, ako z├ípas dopadne a to a┼ż dovtedy, k├Żm nepri┼íiel de┼ł D. Klietka sa zavrela a z├ípas storo─Źia mohol za─Źa┼ą. Obaja borci si rozdali p├ír tvrd├Żch r├ín, a┼ż k├Żm nepri┼íla t├í rozhoduj├║ca. Cel├Ż z├ípas trval len 127 sek├║nd, no rozhodne sa bolo na ─Źo pozera┼ą. Atilla V├ęgh poslal V├ęmolu k zemi a ukon─Źil jeho s├ęriu 11 vyhrat├Żch z├ípasov v rade. Toto n├ídhern├ę KO m├┤┼żete sledova┼ą st├íle znovu a znovu a nikdy v├ís to neomrz├ş.

Zdroj: oktagonmma.cz, youtube.com, tipsport.sk
Zdie─żan├ş

Pin It on Pinterest